Čebelnjaki in Medvedi

varstvo pri delu v čebelarstvu

ModeratorCOLON volk

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 40166Odgovor FRANK IZ KANADE
To Mar 09, 2010 5:21 pm

Ce je pa tako Branko bom pa raje sel in si nabavil ocala, heee... :lol:

Cwe ze ne vidim razlike med satom in gruco cebel? :wink:
Regards,
Frank

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 40172Odgovor Kočevski med-ved
To Mar 09, 2010 5:32 pm

Frank, meni se tako zdi. Razen če nisi mislil na katero drugo fotografijo.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 40518Odgovor Kočevski med-ved
Pe Mar 19, 2010 8:56 pm

Tisti medved ki je pri meni uničeval do 14 februarja ima izgleda kratek izlet po Kolpski dolini in je na poti za Belo Krajino.
Ta isti medved je od 15. februarja do 17. marca 2010 uničeval čebelje družine od Podna kjer je uničeval pri meni do vasi Dol pri Predgradu. Vmes je obiskal čebelnjak v Žlebih (tri družine), Grgelj (potrgal brade na treh družinah), v vasi Kot ob Kolpi je obiskal en vikend in prispel v Dol pri Predgradu kjer je iz prevoznega čebelnjaka izvlekel panj in iz sprednje strani panja uničil družino čebel. Ta izlet je opravil v 60 cm debeli snežni odeji.
Verjetno to ni zadnja čeb. družina......
Bom poizkusil iz Kočevskega utripa poskenirati fotografijo kako izgleda panj iz prednje strani, če ni na njem čejna stena.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 40519Odgovor Kočevski med-ved
Pe Mar 19, 2010 9:07 pm

Slika

Čebelji panj, ki mu je medo odtrgal prednjo steno. Si zamislite kakšna moč je to v šapah.

Slika

Slika

Tekst iz Kočevskega Utripa (mesečnik)

Lp
LP
Koèevski med-ved

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 40525Odgovor bloop
So Mar 20, 2010 1:16 pm

Popolnoma custveno nabit clanek, s strani prizadetega cebelarja in je krivo vse drugo, samo to ne da ni primerne zascite uredil. Kot je sam zapisal, da je potrebno cebele zascititi, kar pa nikakor ne more biti strosek cebelarja???? Vsi bi kar nekaj imeli brezplacno.
Ok ne recem, da niso tudi doloceni medvedi, zaradi vedenja nevarnejsi in potrebujejo odstranitev/odstrel....

Imam sorodnike, ki zivijo v vasi dobesedno z medvedi, v vasi imajo drobnico, imajo cebelarja in imajo njive in sadovnjake, ki jih obisce medved bolj ali manj dnevno(obicajno ponoci).
Je ze vlomil v cebelnjak, ki stoji 5m od hise, drobnice pa zaradi primernega varovanja ni se nikdar napadel, pa se vsak dan pase kar nekaj proc od vasi. Pa tudi otroke normalno pustijo da se sprehajajo po gozdu, nabirajo gobe, se igrajo zunaj itd.... pa nihce ne vzganja panike(razen kaksnih nepoucenih kolesarjev iz drugih krajev, ki se jim zdi gozd naravni poligon za njihovo izzivljanje), ker od nekdaj z medvedom zivijo.

Celo kadar medveda kdo vidi v blizini vasi cez dan, gre marsikdo od njih pogledati, kateri medved je tokrat prisel cez dan blizu. (skoraj dobis obcutek da jih ze poznajo po imenih)
V tej vasi razen za enega medveda, ki se ni bal ljudi(ker so ga hranili gozdni delavci), niso zeleli odstrela. Tudi tisti stari cebelar se ni nikdar pritozeval zaradi medveda in skode, ki mu jo je medved naredil. Od takrat ima el.pastirja(sosedje pa imajo vsi pse pri hisi). Za vsak dan skoraj pove do kje je opazil da je medved prisel, ampak z cebelnjakom, kjer so prvi panji 50cm od tal nima tezav, ze okoli 10 let.

Najbrz zaradi teh sorodnikov in njihovih sovascanov, ki zivijo od nekdaj z medvedom, brez da so do njih sovrazno nastrojeni, kljub skodi, ki jo dozivijo, imam najbrz zelo odklonilen odnos, do taksnih clankov in ljudi, ki bi radi videli, da so edini na svetu z pravico ziveti. Ce pa je kdo, ki jih kakorkoli vsaj malo ogroza, pa bi jim drzava morala vse dati brezplacno oziroma vsakogar, ki jim nardi nekaj skode(tudi prasici in jelenjad), pa mora takoj biti odstreljen.
In ta cebelar napise, da nihce ne prevazme odg. za skodo, ki jo povzdroca medved ??? Mislim, da tudi kocevski med-ved si ti zapisal, da ni bilo tezav pri odskodnini?
Zdi se mi da drzava prevzema odg. za skodo, jaz osebno, sicer nebi vracal nobenih odskodnin tistemu, ki si sam ne zasciti. Zavarovalnica ti tudi ne izplaca kar vsake skode, ce nisi sam naredil vse kar je mozno ane?

Pa da ne bo kdo mislil, da sem za to, da se mora prepovedati odstrel medvedov, sploh ne.
Normalen odstrel, se posebe tistih medvedov, ki so nevarni za okolico, glede na realen prirast naj bo(mora biti), ne pa po nekih pravljicah in zato ker so ga nekje videli eni, ki so se pred 5 leti tja na novo priselili, sedaj pa zivijo celi pos*** in ne upajo iz hise.
Ce bi bilo po moje pa bi medveda bilo tako treba razsiriti na celotno obmocje Slovenije, upam da bi potem malo vec miru bilo v gozdovih.
Tudi nekaj let nazaj, ko se je na Pohorju pojavila tista medvedka, je bilo prav lepo. Manj gnece.

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
PridruženCOLON Ne Jan 29, 2006 5:15 pm
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 40526Odgovor Micky
So Mar 20, 2010 7:16 pm

bloop napisal/-aCOLONPopolnoma custveno nabit clanek, s strani prizadetega cebelarja in je krivo vse drugo, samo to ne da ni primerne zascite uredil. Kot je sam zapisal, da je potrebno cebele zascititi, kar pa nikakor ne more biti strosek cebelarja???? Vsi bi kar nekaj imeli brezplacno.
Ok ne recem, da niso tudi doloceni medvedi, zaradi vedenja nevarnejsi in potrebujejo odstranitev/odstrel....

Imam sorodnike, ki zivijo v vasi dobesedno z medvedi, v vasi imajo drobnico, imajo cebelarja in imajo njive in sadovnjake, ki jih obisce medved bolj ali manj dnevno(obicajno ponoci).
Je ze vlomil v cebelnjak, ki stoji 5m od hise, drobnice pa zaradi primernega varovanja ni se nikdar napadel, pa se vsak dan pase kar nekaj proc od vasi. Pa tudi otroke normalno pustijo da se sprehajajo po gozdu, nabirajo gobe, se igrajo zunaj itd.... pa nihce ne vzganja panike(razen kaksnih nepoucenih kolesarjev iz drugih krajev, ki se jim zdi gozd naravni poligon za njihovo izzivljanje), ker od nekdaj z medvedom zivijo.

Celo kadar medveda kdo vidi v blizini vasi cez dan, gre marsikdo od njih pogledati, kateri medved je tokrat prisel cez dan blizu. (skoraj dobis obcutek da jih ze poznajo po imenih)
V tej vasi razen za enega medveda, ki se ni bal ljudi(ker so ga hranili gozdni delavci), niso zeleli odstrela. Tudi tisti stari cebelar se ni nikdar pritozeval zaradi medveda in skode, ki mu jo je medved naredil. Od takrat ima el.pastirja(sosedje pa imajo vsi pse pri hisi). Za vsak dan skoraj pove do kje je opazil da je medved prisel, ampak z cebelnjakom, kjer so prvi panji 50cm od tal nima tezav, ze okoli 10 let.

Najbrz zaradi teh sorodnikov in njihovih sovascanov, ki zivijo od nekdaj z medvedom, brez da so do njih sovrazno nastrojeni, kljub skodi, ki jo dozivijo, imam najbrz zelo odklonilen odnos, do taksnih clankov in ljudi, ki bi radi videli, da so edini na svetu z pravico ziveti. Ce pa je kdo, ki jih kakorkoli vsaj malo ogroza, pa bi jim drzava morala vse dati brezplacno oziroma vsakogar, ki jim nardi nekaj skode(tudi prasici in jelenjad), pa mora takoj biti odstreljen.
In ta cebelar napise, da nihce ne prevazme odg. za skodo, ki jo povzdroca medved ??? Mislim, da tudi kocevski med-ved si ti zapisal, da ni bilo tezav pri odskodnini?
Zdi se mi da drzava prevzema odg. za skodo, jaz osebno, sicer nebi vracal nobenih odskodnin tistemu, ki si sam ne zasciti. Zavarovalnica ti tudi ne izplaca kar vsake skode, ce nisi sam naredil vse kar je mozno ane?

Pa da ne bo kdo mislil, da sem za to, da se mora prepovedati odstrel medvedov, sploh ne.
Normalen odstrel, se posebe tistih medvedov, ki so nevarni za okolico, glede na realen prirast naj bo(mora biti), ne pa po nekih pravljicah in zato ker so ga nekje videli eni, ki so se pred 5 leti tja na novo priselili, sedaj pa zivijo celi pos*** in ne upajo iz hise.
Ce bi bilo po moje pa bi medveda bilo tako treba razsiriti na celotno obmocje Slovenije, upam da bi potem malo vec miru bilo v gozdovih.
Tudi nekaj let nazaj, ko se je na Pohorju pojavila tista medvedka, je bilo prav lepo. Manj gnece.

Ko boš imel medveda na domačem dvorišču tako kot jaz ( pa ne enkrat) boš razmišljal drugače. To takrat pa lahko pišeš tako kot sedaj.
Naj medi ! (pardon, naj vam èimveè èebel preživi)

Emil

loÄŤan
PrispevkovCOLON 10
PridruženCOLON Sr Avg 04, 2004 4:29 pm

OdgovorCOLON # 40529Odgovor loÄŤan
So Mar 20, 2010 8:50 pm

Že nekaj časa me zanima odgovor na eno vprašanje. Slišal sem, da je bilo 20 let nazaj v Sloveniji tudi precej medvedov, da pa so bila takrat sredi kočevskih gozdov mrhovišča, kjer so dobili dovolj hrane, tako, da se niso toliko približevali naseljem. Ta mrhovišča so menda sedaj s strani Evrope prepovedana. Tisto, kar me zanima pa je: Ali kdo ve, ali so takrat medvedje ravno tako pogosto obiskovali čebelnjake?

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 40530Odgovor Kočevski med-ved
So Mar 20, 2010 8:56 pm

Takrat je bil obisk medveda čebelnjakov veliko bolj bolj poredko. Sedaj pa je to na Kočevsko ribniškem področju parkrat mesečno. Pa še vsi ne prijavijo škode.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 40538Odgovor Micky
Ne Mar 21, 2010 8:08 am

lo?an napisal/-aCOLONŽe nekaj časa me zanima odgovor na eno vprašanje. Slišal sem, da je bilo 20 let nazaj v Sloveniji tudi precej medvedov, da pa so bila takrat sredi kočevskih gozdov mrhovišča, kjer so dobili dovolj hrane, tako, da se niso toliko približevali naseljem. Ta mrhovišča so menda sedaj s strani Evrope prepovedana. Tisto, kar me zanima pa je: Ali kdo ve, ali so takrat medvedje ravno tako pogosto obiskovali čebelnjake?
Takrat so dobili hrano na mrhoviščih. Žal se za to, da ni mrhovišč zavzemajo države, ki medvedov nimajo. Mi Slovenci smo pa itak v Evropi le kimavčki in hlapci.

Emil

strickorle-Jani
PrispevkovCOLON 217
PridruženCOLON To Dec 09, 2008 10:51 pm
KrajCOLON Rute nad Vel.laąami

OdgovorCOLON # 40539Odgovor strickorle-Jani
Ne Mar 21, 2010 11:17 am

..blolp,če bi bilo po tvoje????
..nimaš pojma
:carovnica mati Uršula:klobuk
Zadnjič spremenil 1, dne strickorle-Jani, skupaj popravljeno 0 krat.
Kar cebelica nam da,to pozivi nas in okrepca

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 40541Odgovor Odisej
Ne Mar 21, 2010 1:41 pm

Dober dan vsem.
Mrhovišča nekoč in danes. Ja, bila so in ponekod so ("na črno" ) še vedno. A pokazalo se je, da so to le pravljice za male otroke. Namreč, da so zaradi mrhovišč medvedi ostajali globoko v gozdu. Bistveno so prispevale k spremenjenim navadam (obiskom) medvedov umne razvojne smernice reje živali, predvsem drobnice, gradnja počitniških hiš v in na robu gozdov in širjenje gradnje stanovanjskih objektov v bližino gozdov - posledično to pomeni več odpadkov in več vabljive hrane za medveda, lisice, dihurje ...
Je kdo med vami že videl mrhovišče in 'čredo' medvedov, ki se masti ob njem? Seveda ne, ker tega ni mogoče videti. Mrhovišča so bolj ali manj redno zalagali lovci. To je bilo še pred dobo norih krav, sicer bi verjetno danes imeli tudi nore medvede (in kako lisico in jazbeca tudi).
Menda ne verjamete, da je medvedova glavna jedilna miza mrhovišče? Če bi bilo to res, potem bi danes, ko jih tako rekoč ni (s strani lovcev oskrbovanih mrhovišč), medvedi masovno umirali od lakote. Medved je samotar in obiskuje mrhovišča pogosteje le v zgodnjem pomladanskem času.
Je tudi mrhovino, absolutno. Pretežno pa je rastlinojed. 80 do 95% hrane je rastlinskega izvora, mrhovine in živali, ki jih ulovi, je manj kot 10%. Koliko je od tega čebel in medu, si lahko le mislimo, če primerjamo zadnje podatke o njegovi številčnosti (okoli 470) in njegovo dnevno potrebo po količini hrane (kar nekaj kilogramov !). Tega 'zverinskega pobijanja čebel in žretja', kot se je izrazil prizadeti čebelar, je na nacionalnem nivoju ZANEMARLJIVO MALO, kar pa ne pomeni, da čebelar, ki mu je medved povzročil škodo na čebelnjaku, ne bi smel biti deležen ustrezne obravnave s strani pristojnih in v primeru, kot ga je doživel Branko, mu mora biti povrnjena tudi škoda. A kot je zapisal Bloop: če ni prvenstveno tudi sam poskrbel za zaščito čebel, se mi ne zdi potreben 'prispevek' države - naš torej.

Lep dan vsem.

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 40542Odgovor volk
Ne Mar 21, 2010 2:03 pm

CE je divjad last drzave,potem mora za njeno ravnanje tudi slednja nositi odgovornost,tudi varovalno ter odskodninsko.

Tisti,ki jim medved ni unicil druzin pac lahko pisejo marsikaj in govorijo marsikaj.Vsi so pametni kaj ter kako,dokler jih to ne udari njih samih po glavi.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 40548Odgovor dobje
Ne Mar 21, 2010 6:37 pm

strickorle-Jani napisal/-aCOLON..@ blolp,če bi bilo po tvoje????
..nimaš pojma zato zato brezvedno otresaš kljun

:carovnica mati Uršula
z polnimi hlačami d...a bi bil ob prvem srečanju z njim :klobuk
Če se ne zresniš bo tole Tvoj zadnji post stric Jani!

strickorle-Jani
PrispevkovCOLON 217
PridruženCOLON To Dec 09, 2008 10:51 pm
KrajCOLON Rute nad Vel.laąami

OdgovorCOLON # 40549Odgovor strickorle-Jani
Ne Mar 21, 2010 6:42 pm

..ni problema briši.....
Zadnjič spremenil 1, dne strickorle-Jani, skupaj popravljeno 0 krat.
Kar cebelica nam da,to pozivi nas in okrepca

bloop
PrispevkovCOLON 746

OdgovorCOLON # 40553Odgovor bloop
Ne Mar 21, 2010 7:52 pm

Sem ti zelel res na dolgo odg., o teh sorodnikih itd. sem ze dal objavo, pa raje popravim.
Zgolj tolko, sem ga ze srecal, ni mi bilo prijetno dokler se nisva razsla, ni bil neki velikan, je bil pa medved v naravnem okolju. Mi je pa zal, ce si se ti **** ob prvem(ali tudi ostalih) srecanju z njim, jaz se nisem.
Nimam pojma? Svojih izkusenj o srecanjih nimam veliko(kljub vsemu lahko recem na zalost), mi je pa vseeno zelo dobro znano, kako se zivi dan za dnem z njim, tudi na bolj prijazen nacin za oboje.

strickorle-Jani napisal/-aCOLON..@ blolp,če bi bilo po tvoje????
..nimaš pojma zato zato brezvedno otresaš kljun

:carovnica mati Uršula
z polnimi hlačami d...a bi bil ob prvem srečanju z njim :klobuk

bloop
PrispevkovCOLON 746

OdgovorCOLON # 40554Odgovor bloop
Ne Mar 21, 2010 8:10 pm

Jaz se strijnam, da drzava nosi tezo odskodnin, zaradi skode povzrocene s strani zavarovanih vrst. Ampak moras pa tudi sam kaj ukrenit za zascito, ne pa da ti bo drzava kar vse placala.

A meni bo drzava placala ali pa vsi lastniki psov ograjo, da zavarujem drobnico? Ker ce je ne bom imel, mi bodo psi takoj poklali vse.
Jaz lahko torej placam sam ograjo, nekdo drug pa zato ker ga ogroza medved ali volk pa bi dobil kar brezplacno od drzave? Ne gre skozi.

Poznam taksne ki jim je medved unicil druzine in seveda eni bi radi videli tistega medveda mrtvega, tisti o katerem sem pa zgoraj govoril, pa mu ne bi skrivil niti lasu na glavi, pa ceprav mu je 5 m od hise medved unicil nekaj panjev in druzin.
Pa se je potrudil, zavaroval zadevo, pa zadnjih 10 let ni imel poskodb. Ne recem, da ne bo ze prihodnjo zimo drugace, ce bo kak medved se zopet opogumil ali ce bo kaj odpovedalo, ampak se razen kaksne besede v hecu ne jezi nad medvedom, kaj sele da bi mu grozil s smrtjo.
So ljudje razlicni nekateri pa se posebej strpni, ko zivijo z njimi od nekdaj. Res pa je mlajsi kot so, bolj so nestrpni do njih(vsaj po teh ocenjeno kar jih osebno poznam! o ostalih si ne upam sodit!)
volk napisal/-aCOLONCE je divjad last drzave,potem mora za njeno ravnanje tudi slednja nositi odgovornost,tudi varovalno ter odskodninsko.

Tisti,ki jim medved ni unicil druzin pac lahko pisejo marsikaj in govorijo marsikaj.Vsi so pametni kaj ter kako,dokler jih to ne udari njih samih po glavi.

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 40557Odgovor Odisej
Ne Mar 21, 2010 11:09 pm

Uradni podatek: zaradi pika (čebele, ose, sršeni) umre v Sloveniji na leto povprečno ena oseba.
Kaj pa sedaj ?
Zlahka si predstavljam članek z naslovom "Morilske čebele ogrožajo naša življenja. Kaj čaka država ? " .
Skrbni statistiki so izračunali, da je smrt (človeka) zaradi pika sedemkrat !!! bolj verjetna kot napad (ne smrt! zaradi napada) medveda (na človeka).

Vsak dan imamo torej čebelarji opraviti z zelo nevarnimi živalmi. Nas bo kdo zaščitil ? Plačal odškodnino za pike?
Saj vendar delamo družbeno koristno delo in prispevamo k ugledu države, ko pridelujemo po vsem svetu znan kvaliteten in zdrav slovenski med.

Malce sem karikiral vse skupaj, ampak tisti članek prizadetega čebelarja je vsaj 10x hujši. Včasih je dobro nadzirati čustva, ki nas hitro zanesejo ...

Lep dan želim vsem.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 41162Odgovor Kočevski med-ved
To Apr 20, 2010 9:40 pm

Danes mi je bratranec, ki se na alarmne naprave spozna montiral dodatne alarme glede obiskov čebelnjaka. Naprava ki je na plošči 50x50 cm ima tri senzorje, (nočni, dnevni in dodani tretji ki je osmerjen na podest čebelnjaka) močno sireno, halogensko luč in zvočnik ki je priključen na radio. Ko eden od senzorjev zazna premikanje pred čebelnjakom na 12 m se sprožijo vsi trije alarmi. Ni vrag da se bo sedaj medo upal v bližino čebelnjaka.
Spodaj še dva posnetka med delom in sklop alarmnega sistema.

Slika

Slika
LP
Koèevski med-ved

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 41163Odgovor levstek008
Sr Apr 21, 2010 7:44 am

Ejjj Branko, takega alarma še v unemu zaporu Gvantanamo na Kubi nimajo :D :D :D

lp matej

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 41165Odgovor Kočevski med-ved
Sr Apr 21, 2010 1:22 pm

Izgleda, da drugače na obrobju Kočevskih gozdov ne bo šlo. Ravno včeraj smo imeli na pobudo predsednika ČZ SLO g Boštjana Noča posvet kako se rešiti vse bolj vasem približevajočega se medveda.
Mislim, da bi bilo tako zavarovanje primerno za tistega, ki ima možnost priključitve na el. omrežje. Sa ostale pa napajanje preko akomulatorja in sončnih celic. Vsekakor tako zavarovanje nebo poceni. Mene je koštalo brez vloženega dela okoli 600€
Lp
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Micky
PrispevkovCOLON 586
KrajCOLON Cerknica

OdgovorCOLON # 41175Odgovor Micky
Če Apr 22, 2010 4:03 pm

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONIzgleda, da drugače na obrobju Kočevskih gozdov ne bo šlo. Ravno včeraj smo imeli na pobudo predsednika ČZ SLO g Boštjana Noča posvet kako se rešiti vse bolj vasem približevajočega se medveda.
Mislim, da bi bilo tako zavarovanje primerno za tistega, ki ima možnost priključitve na el. omrežje. Sa ostale pa napajanje preko akomulatorja in sončnih celic. Vsekakor tako zavarovanje nebo poceni. Mene je koštalo brez vloženega dela okoli 600€

Branko, saj še ti ne boš upal do svojega čebelnjaka!
Lp
:lol: :lol:

Emil

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 41176Odgovor Kočevski med-ved
Če Apr 22, 2010 6:00 pm

Ja, saj res, včeraj sem pozabil na alarm pa se je cela dolina zbudila ob zvoku sirene.
Lp
LP
Koèevski med-ved

farmer2
PrispevkovCOLON 59
PridruženCOLON Po Dec 07, 2009 9:16 pm
KrajCOLON koper - okolica, Krkav?e

OdgovorCOLON # 41178Odgovor farmer2
Če Apr 22, 2010 10:32 pm

Še tukaj na obali so gasilci in policaji skakali zaradi tvojega alarma, kar lovili so se gor nad Portorožom.

Naj medi

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 41182Odgovor mg
Pe Apr 23, 2010 7:21 pm

Temu medvedu sigurno ne.
lep pozdrav

bogdan
PrispevkovCOLON 493
PridruženCOLON Pe Apr 09, 2004 10:10 am
KrajCOLON Ajdovscina

OdgovorCOLON # 41183Odgovor bogdan
Pe Apr 23, 2010 8:27 pm

Nekega dne bo Branko dobil pred čebelnjakom mrtvega medveda.
Vzrok smrti: infarctus miocardii. :shock: :lol:
Naj medi, kjerkoli ze si...

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 41184Odgovor Kočevski med-ved
Pe Apr 23, 2010 9:49 pm

Kaj pa če umre od smeha, ko bo zagledal toliko alarmov zaradi uboge zdrave hrane.
Lp
LP
Koèevski med-ved

iskrica
PrispevkovCOLON 58
PridruženCOLON To Mar 01, 2011 5:53 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 56671Odgovor iskrica
Če Sep 27, 2012 8:47 am

Celo moč mi ni pustil spati ta presneti medved. Že nekaj dni v bližini opažam medvedje iztrebke. Zvečer je korakal po cesti in sem ga srečala v avtu. Potem pa celo noč brundal in lomastil ob ograji s pastirjem, ki varuje čebele. Ali lahko kaj storim?

lep dan vsem

.
PrispevkovCOLON 132
PridruženCOLON Če Feb 03, 2011 10:36 am

OdgovorCOLON # 56672Odgovor .
Če Sep 27, 2012 9:24 am

:veryhappybee:
Zadnjič spremenil 1, dne ., skupaj popravljeno 0 krat.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 56673Odgovor Kočevski med-ved
Če Sep 27, 2012 9:26 am

Če je dovolj močan pastir (moj ima 10000v) lahko spiš.
LP
Koèevski med-ved

Gregor
PrispevkovCOLON 116
PridruženCOLON Ne Dec 26, 2004 8:16 pm

OdgovorCOLON # 56674Odgovor Gregor
Če Sep 27, 2012 10:07 am

Ima kdo napajanje akumulatorja z sončnimi celicami in kolko ga je to koštalo?
LP
Gregor

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov