Čebelnjaki in Medvedi

varstvo pri delu v čebelarstvu

ModeratorCOLON volk

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 39284Odgovor Kočevski med-ved
Po Feb 15, 2010 1:51 pm

Umirite se. Medveda to noč ni bilo. Od zjutraj do večera pazim jaz ponoči pa dva lovca.
Nismo krvoločni, Odisej, le čebele bi rad še imel.
Morda je pa po obilnem šestnevnem kosilu odšel nazaj počivat.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 39285Odgovor Pike
Po Feb 15, 2010 2:10 pm

Branko jaz ti želim čim več uspeha pri odganjanju medveda. Ampak kolikor sem jaz študiral o medvedih, ko se na nekaj navadi ne bo odnehal dokler slednjega ne zmanjka.
Realno je rešitev je le odstrel. Če se ne bo več vrnil je pa verjetno, da so ga pri kakšnem drugem čebelnjaku pihnili. Upam, da si vsaj na toplem, ko stražiš pri panjih.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 39290Odgovor Fizikalec
Po Feb 15, 2010 4:01 pm

Odisej napisal/-aCOLONSmo postali "krvoločni" ? :(

Lep dan vsem.

Hja glede nato komot postaviš svoje čebele nekam tja medvedom pa naj ti jih malo "rasturi", če si že tak ljubitelj živali. :wink:

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 39291Odgovor Odisej
Po Feb 15, 2010 4:08 pm

Pozdravljen, Branko.

Saj nisem mislil nate. Razočarali so me pozivi k 'slikovnim dokazom', da je mrcina padla.
Taka razmišljanja in netolerantnost zlahka pripeljejo v situacijo, ko bo npr. jezni oče otroka, ki ga je pičila čebela, razbil domovanje za okolico nevarne 'golazni', ki napada otroke.
Razumem, da je na tem forumu čebela v ospredju, da ima vsaka svojega 'lastnika' čebelarja in da verjetno vsi s simpatijo gledamo nanje, na njihovo vlogo v naravi in da nas skrbi, kako bo z njimi.
Toda v naravi je vsak 'osebek' enako pomemben, tudi tisti, ki nimajo 'lastnika'.
'Škodljivce', 'roparice', 'koristne ...' ipd. je v svoji nevednosti ustvaril človek.

Samo malo razmisleka naj si vsak privošči.
Lep dan vsem.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 39292Odgovor Fizikalec
Po Feb 15, 2010 4:19 pm

Odisej mešaš jabolka pa hruške prvo pišeš o nečem česar nisi probal ali doživel.
Drugo zarad mene lahko medveda dajo v živalski vrt, k tebi v dnevno sobo ali na MKGP v pisarno samo čebele naj pusti na miru.
Lahkjo pa se zmenimo drugače, da plačajo nov panj. novo ČD delo kero bo čebelar vložil in izpad dohodka pa sem takoj ZA....

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 39296Odgovor Kočevski med-ved
Po Feb 15, 2010 7:35 pm

Pike napisal/-aCOLONBranko jaz ti želim čim več uspeha pri odganjanju medveda. Ampak kolikor sem jaz študiral o medvedih, ko se na nekaj navadi ne bo odnehal dokler slednjega ne zmanjka.
Realno je rešitev je le odstrel. Če se ne bo več vrnil je pa verjetno, da so ga pri kakšnem drugem čebelnjaku pihnili. Upam, da si vsaj na toplem, ko stražiš pri panjih.
Več kako si na toplem v polmetra debeli snežni odeji. Medveda pa nikjer odkar je prišlo dovoljenje za izredni odstrel.
Lp
LP
Koèevski med-ved

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 39297Odgovor dobje
Po Feb 15, 2010 7:40 pm

Morda zavoha, človeka?
Ali pa je odhlačal??

Lp

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 39300Odgovor Pike
Po Feb 15, 2010 7:53 pm

Branko prosim popravi me, če nisem dobro razumel. Zato, ker ti je medved uničil nekaj panjev čebeljih družin je bil odrejen izredni odstrl?
To je dobro za vse čebelarje. Čebele so postale nekaj vredne za državo oziroma MKGP.
Pomeni pa tudi, da se je populacija medvedov povečala. Kar pa ni dobro za čebelarje.

Razen, če ta medo ni še kje drugje povzročal škode?

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 39305Odgovor cebelar_novinec
Po Feb 15, 2010 9:10 pm

Pike napisal/-aCOLONBranko prosim popravi me, če nisem dobro razumel. Zato, ker ti je medved uničil nekaj panjev čebeljih družin je bil odrejen izredni odstrl?
To je dobro za vse čebelarje. Čebele so postale nekaj vredne za državo oziroma MKGP.
Pomeni pa tudi, da se je populacija medvedov povečala. Kar pa ni dobro za čebelarje.

Pike, jaz ne bi bil tako optimističen. Kočevski med-ved je poročal, da je medo lomastil po vasi, če se ne motim..... bolj bo to ?

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 39307Odgovor Kočevski med-ved
Po Feb 15, 2010 10:04 pm

Pike napisal/-aCOLONBranko prosim popravi me, če nisem dobro razumel. Zato, ker ti je medved uničil nekaj panjev čebeljih družin je bil odrejen izredni odstrl?

Pike že od začetka mojega poročanja sem napisal da ob uničenju skupaj 6 družin, medved hodi po vaseh in nima nobenega pravega strahu. Zato ga je potrebno odstraniti ker to ni več tisti pravi medo ki živi v gozdu. Menda pa je izredno naraslo število medvedov v nekaj letih. V Kostelu in okolici jih je menda že okoli 10 brez mladine.
Dodam naj še da ta medved hodi pred čebelnjak že šest dni vsak dan, Danes ko so ga čakali lovci ga se je pa enostavno "premislil".
Skratka ta medved čeprav okoli 120 kg težak, je postal nevaren tudi za ljudi.
Po moji presoji je v tem primeru država storila prav, ko je odredila izredni odstrel.
Fantje, vi se ne zavedate v kakšnem šoku v tem mrzlem času trpijo čebele ob nenehnih ropotanjih po terenu in ne nazadnje v čebeljaku, ko lovca prebijeta noč v njem.
Vse družine pa so še vedno žive, bojim pa se zaradi uživanja prevelike hrane ob stresih da bo prišla tudi kakšna griže, nosema itd.

Lp
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 39313Odgovor Pike
To Feb 16, 2010 8:36 am

Izglada, da sem že od začetka preveč površno prebiral prispevke.
Sicer se strinjam, da je potrebno žival odstraniti tako ali drugače, če povzroča škodo. Ker smo majhni je najlažji odstrel. V glavnem, da se bo le dobro končalo za vse.

Odisej
PrispevkovCOLON 1374

OdgovorCOLON # 39314Odgovor Odisej
To Feb 16, 2010 9:13 am

Fizikalec napisal/-aCOLONOdisej mešaš jabolka pa hruške prvo pišeš o nečem česar nisi probal ali doživel.
Drugo zarad mene lahko medveda dajo v živalski vrt, k tebi v dnevno sobo ali na MKGP v pisarno samo čebele naj pusti na miru.
Lahkjo pa se zmenimo drugače, da plačajo nov panj. novo ČD delo kero bo čebelar vložil in izpad dohodka pa sem takoj ZA....
Pozdravljen, Danilo.
Včasih napišeš tako na kratko, da ne morem niti uganiti tvojih misli, kaj šele razumeti :)
Tako tokrat ne vem, na katera jabolka in hruške misliš.
Res nikoli še nisem probal ali doživel, da bi medo obiskal moje panje, živim pa v krajih, kjer so medvedi precej na gosto :D in nekaj srečanj z njimi sem že imel. Tudi takih bližnjih, če je 5m dovolj blizu, da se temu tako reče.
Res lepe živali. Tudi fotografiral sem ga - v naravi seveda. Ti priporočam obisk pri Branku, ki gotovo ve za kakšno opazovalnico. Pa sedaj ne mislim na njegov čebelnjak, da ne bo pomote ! ampak tako sredi Kočevskega gozda.
Tvoji predlogi, kam naj dajo (kdo pa?) medveda, so seveda neproduktivni, saj sam dobro več, da ne sodi v našo dnevno sobo in tudi v pisarni MKGP se ne bi dobro počutil.
Ja, se strinjam, da je ta medved sedaj 'problem'. In zagotovo še kakšen. Nekaj smo ljudje naredili hudo narobe v svojem neprestanem drezanju in vmešavanju v naravne zakonitosti. Da smo preveč pametni, se vidi tudi pri čebelah. To ti mnogo bolje veš, kot jaz. Vsi starejši čebelarji pravijo, da je bilo pred dvajsetimi, tridesetimi leti čisto drugače, lažje ... zanje in za čebele.
Očitno je tako tudi z medvedi, pa z ribami v "čistih rekah", pticami, mnogimi izginjajočimi rastlinami, pitno vodo. In z nami, ljudmi.

Pa lep dan vsem.
P.S.
Branko: močno si želim, da svojega forumskega imena ne bi menjal zaradi tega neprijetnega dogodka.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 39335Odgovor Fizikalec
To Feb 16, 2010 4:18 pm

Odisej z tem se jaz povsem strinjam vendar pač določeno žival, ki dela "abnormalno" škodo ali težave treba pač odstrelit. Lahko pa pač država in lovsko društvo plača odškodnino kot sem navedel z vsemi stroški, ki nastanejo in sem jaz povsem ZA in naj pač medo taca.

Pri tebi je problem, ker ti ne ločiš nečasa kr mora pač stran za dobrobit nečesa drugega. Zapičil si se v neko "okoljevarstvo" kot zeleni. Ko malo gledaš kako udarjajo po lovcih noben ne vidi, da lovci zeloo veliko naredijo za divjad in jo ne odstreljujejo samo pa jaz nisem lovec, da ne bo pomote :D

O vsem tem bi se lahko "prerekala v nedogled pa pač ne bo nobenega efekta, ker vsak ima svoje mišlenje. Moje je tako, da lahko imamo medvede pa tudi zaradi mene anakonde če kdo hoče samo to ne sme ogrožat mene. Če me ogroža moram imet možnost kaj takega "likvidirat" alki pa mi nekdo mora krit škodo.

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 39338Odgovor Pike
To Feb 16, 2010 4:22 pm

Tale odgovor Fizikalca sem čakal cel dan 8)

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 39346Odgovor Fizikalec
To Feb 16, 2010 5:23 pm

Pike in kaj sem sedaj spet narobe napisal?

A ne bazira cela narava na plenu in plenilcu? Imaš rastlinojede in mesojede ali pa se motim? Če gledaš, da lev ali tiger pač ubije antilopo, orel zajca, kanja lovi miši pa ne samo miši ampak tudi kure in piščance. Torej pač plenilec lovi plen, če lovi miši se noben od naju ne bo pritoževal, če nama pleni kure bova huda. Srna dokler pase travo me ne moti, ko se loti mojega vrta, pšenice itd.. sma že na bojni nogi s srnjadjo. Divji prašič recimo dokler ruje po gozdu me ne moti, ko se loti mojega travnika pa koruze nisma več ravno v sožitju, ker pač "osvaja ali si prisvaja" moj teritorij.
Da je divjadi premalo se tudi ne strinjam jo je kr velikooo in en del gre tudi na račun krčenja njihovega okolja.
Pa bi tudi tu lahko razglabljala kot se spomnim sem si lani vzel cel popoldan zate in sma prevozila zajeten krog. Videl si lahko divjad, neobdelane zemlje kolikor ti srce želi. Pa to kr si videl "slika" ni popolna tam kjer so drevesa so nekoč bile njive, travniki torej pač jaz sem tu prepričan, da treba tudi divjat omejevat NE pa iztrebljat, da ne bo pomote. nTudi naši divji predniki so plenili, indijanci so celo krdelo bizonov pognali v prepad, da so se pobili itd... samo nas takrat ni bilo in vsi takrat so lahko preživeli od plenjenja sedaj pa vsak zasluži drugače za življenje.

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 39350Odgovor volk
To Feb 16, 2010 6:34 pm

Najlepse je videti,kako kako mestno dete pride k meni,in potem je vse srecno,kako veliko divjadi je.No lepota srne je res velika,moja jeza,ko mi unici vse,pa tudi.In Ljubljanscani bi imeli se miske v akvarijih,no ko sem jih danes nasel v panju,kjer so mi unicile zelo mocno druzino,me je minilo.In dobijo dozo.

Dokler sam nisi ogrozen,je lepo soliti pamet,ko pa se te dotakne osebno,se pa misljenje spremeni.Danes je vse zaslo.V skrajnosti.Kot da ljudje nimamo pravice ziveti.Ce bom jaz posegel v medvedji brlog,ali teritorij,me bo potolkel.In ce bo on posegel na moj teritorij,in ga ne bom mogel odgnati,ga bom potolkel.Ce bi pa kak uradnik prisel svirat,potem naj se on z medotom zmeni.V brlogu.Me zanima kdo bo koga nategnil.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Odisej
PrispevkovCOLON 1374

OdgovorCOLON # 39359Odgovor Odisej
To Feb 16, 2010 10:51 pm

Lepo pozdravljen, Danilo.
Fizikalec napisal/-aCOLON Pri tebi je problem, ker ti ne ločiš nečasa kr mora pač stran za dobrobit nečesa drugega.
Ločim že, ločim. Tako kot ti. Le da včasih ne zmorem, ne znam in si ne drznem tako suvereno kot ti povedati, da tisto, kar "mora pač stran", nikoli ni človek in da tiste "dobrobiti" nikoli ni deležna žival, ampak vedno človek.
Fizikalec napisal/-aCOLONZapičil si se v neko "okoljevarstvo" kot zeleni.
Do sedaj bi dal roko v ogenj, da si tudi ti zapičen v okoljevarstvo :D. Se mar motim ? Čebelarji in čebelarske organizacije bi morali biti vendar v prvih bojnih linijah! Ali pa na okopih Okoljevarstva, če ti je ljubša obramba od napada. Radikalno bi se morali iti "okoljevarstvo". Pa ne (zgolj) zaradi "svojih" čebel.
Fizikalec napisal/-aCOLONKo malo gledaš kako udarjajo po lovcih noben ne vidi, da lovci zeloo veliko naredijo za divjad in jo ne odstreljujejo samo pa jaz nisem lovec, da ne bo pomote :D
Tudi jaz nisem, sem pa nekoč bil in sem razočaran zapustil vrste zelene bratovščine. Tega je že kar nekaj let. Spoznal sem namreč, da sem živel v popolni zmoti glede "lovstva". Žal ti moram povedati, da gre pri lovcih predvsem za odstrel. Žal.
Fizikalec napisal/-aCOLONO vsem tem bi se lahko "prerekala v nedogled pa pač ne bo nobenega efekta, ker vsak ima svoje mišlenje.
Vidiš, jaz pa te in take debate ne vidim in ne jemljem kot "prerekanje". Je že prav tako, da imamo vsak svoje mnenje. Jaz sem svojega pripravljen vedno spremeniti, če slišim in preberem tehtne argumente. Kdo pa sem, da bi vedel vse in imel v vsem prav ????
Fizikalec napisal/-aCOLONMoje je tako, da lahko imamo medvede pa tudi zaradi mene anakonde če kdo hoče samo to ne sme ogrožat mene. Če me ogroža moram imet možnost kaj takega "likvidirat" alki pa mi nekdo mora krit škodo.
Kaj pa, ko "ti" (beri človek) ogrožaš druge? Saj najbrž poznaš kakšno živalsko vrsto, ki je po "tvoji" (beri človekovi)zaslugi že skoraj povsem iztrebljena? Je tudi njej dovoljeno "likvidirat" človeka? Ima možnost, da ji nekdo krije škodo ?
8,4 milijona različnih živih vrst obstaja na Zemlji. Si predstavljaš, koliko je to? Ogromno. In ena od teh dobrih osem milijonov je človek. Ne en miljon, eden!
Dan mu je razum, da se lahko odloča, kaj je "prav" in kaj "ni prav".
Pa se pogosto ne zna. Ali pa noče. Še slabše !

Lep dan želim vsem.

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 39361Odgovor divji cebelar
To Feb 16, 2010 11:46 pm

Edina napaka Narave je - človek !

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 39362Odgovor Pike
Sr Feb 17, 2010 6:34 am

Fizikalec napisal/-aCOLONPike in kaj sem sedaj spet narobe napisal?

A ne bazira cela narava na plenu in plenilcu? Imaš rastlinojede in mesojede ali pa se motim? Če gledaš, da lev ali tiger pač ubije antilopo, orel zajca, kanja lovi miši pa ne samo miši ampak tudi kure in piščance. Torej pač plenilec lovi plen, če lovi miši se noben od naju ne bo pritoževal, če nama pleni kure bova huda. Srna dokler pase travo me ne moti, ko se loti mojega vrta, pšenice itd.. sma že na bojni nogi s srnjadjo. Divji prašič recimo dokler ruje po gozdu me ne moti, ko se loti mojega travnika pa koruze nisma več ravno v sožitju, ker pač "osvaja ali si prisvaja" moj teritorij.
Da je divjadi premalo se tudi ne strinjam jo je kr velikooo in en del gre tudi na račun krčenja njihovega okolja.
Pa bi tudi tu lahko razglabljala kot se spomnim sem si lani vzel cel popoldan zate in sma prevozila zajeten krog. Videl si lahko divjad, neobdelane zemlje kolikor ti srce želi. Pa to kr si videl "slika" ni popolna tam kjer so drevesa so nekoč bile njive, travniki torej pač jaz sem tu prepričan, da treba tudi divjat omejevat NE pa iztrebljat, da ne bo pomote. nTudi naši divji predniki so plenili, indijanci so celo krdelo bizonov pognali v prepad, da so se pobili itd... samo nas takrat ni bilo in vsi takrat so lahko preživeli od plenjenja sedaj pa vsak zasluži drugače za življenje.
Ni nič narobe. Odisej je začel nekaj bluziti pa sem čakal kaj mu boš napisal :-)

tedi
PrispevkovCOLON 412
PridruženCOLON Pe Okt 23, 2009 11:16 pm
KrajCOLON Logatec

OdgovorCOLON # 39364Odgovor tedi
Sr Feb 17, 2010 10:36 am

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONLetos sem trikrat že očistil sneg od ograje kjer je pastir. Sobotno sneženje pa je ponovno spojilo sneg z žico pastirja, tako da je del el. napetosti potoval v zemljo. Je pa tedaj ko sem prišel v Poden in izprobal napetost še vedno kazalo na 2000V. Sedaj mi je sosed dal pastirja, ki ta trenutek kaže 6000 V. Priklopljen je na stalno el. napetost.
Ja sosed je res sporočil še pravi čas da ni škoda še večja. Danes so bile stopinje medveda med hišami v Podnu. Temu se je čisto odtrgalo, dobesedno hodi med ljudmi. Kakor pravijo lovci se ga bodo le s težavo otepli, ker verjetno brez ljudi sploh ne more biti. Še malo pa bomo skupaj na pikniku pili pivo.

Škoda je ocenjena na 560 €. Na kočevskem pa kar sneži. Na novo je 12 cm snega. Napovedujejo še sneženje vsaj do petka.
Lp
Škoda je ocenjena znatno prenisko. Toliko so vredne samo čebele, da ne govorimo osatju in delu. Zelo žalostno. Že po tem se vidi koliko nas naša država ceni.
Naj medi. Lep pozdrav Tedi.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 39365Odgovor Kočevski med-ved
Sr Feb 17, 2010 12:25 pm

Take so uradno sprejete cene posameznih postavk. Naprimer med v satju je ocenjen za kg 2,64 €, matična mreža 5,00€ , Čebelja družina pa je kar nekako primerna 120.00€.
Toliko o cenah sedaj.
Ker sem ravnokar prišel iz kontrolnega ogleda vam sporočam, da se medved že tretji dan in noč ni pojavil. Na el. pastirja sem obesil še prazne konzerve, ki dišijo po ribah. Če bo to poliznil ga bo el. napetost udarila v gobec in ni vrag, da ga ne bo odgnalo, ko ponovno pride.
Predvidoma se je dodobra najedel in počiva nekje v gozdu pod smrekami.
Kaj bo prinesl čas pa ne ve tudi medo.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 39368Odgovor Fizikalec
Sr Feb 17, 2010 5:08 pm

Odisej napisal/-aCOLONLočim že, ločim. Tako kot ti. Le da včasih ne zmorem, ne znam in si ne drznem tako suvereno kot ti povedati, da tisto, kar "mora pač stran", nikoli ni človek in da tiste "dobrobiti" nikoli ni deležna žival, ampak vedno človek.

Do sedaj bi dal roko v ogenj, da si tudi ti zapičen v okoljevarstvo :D. Se mar motim ? Čebelarji in čebelarske organizacije bi morali biti vendar v prvih bojnih linijah! Ali pa na okopih Okoljevarstva, če ti je ljubša obramba od napada. Radikalno bi se morali iti "okoljevarstvo". Pa ne (zgolj) zaradi "svojih" čebel.
Tudi jaz nisem, sem pa nekoč bil in sem razočaran zapustil vrste zelene bratovščine. Tega je že kar nekaj let. Spoznal sem namreč, da sem živel v popolni zmoti glede "lovstva". Žal ti moram povedati, da gre pri lovcih predvsem za odstrel. Žal.
Vidiš, jaz pa te in take debate ne vidim in ne jemljem kot "prerekanje". Je že prav tako, da imamo vsak svoje mnenje. Jaz sem svojega pripravljen vedno spremeniti, če slišim in preberem tehtne argumente. Kdo pa sem, da bi vedel vse in imel v vsem prav ????
Kaj pa, ko "ti" (beri človek) ogrožaš druge? Saj najbrž poznaš kakšno živalsko vrsto, ki je po "tvoji" (beri človekovi)zaslugi že skoraj povsem iztrebljena? Je tudi njej dovoljeno "likvidirat" človeka? Ima možnost, da ji nekdo krije škodo ?
8,4 milijona različnih živih vrst obstaja na Zemlji. Si predstavljaš, koliko je to? Ogromno. In ena od teh dobrih osem milijonov je človek. Ne en miljon, eden!
Dan mu je razum, da se lahko odloča, kaj je "prav" in kaj "ni prav".
Pa se pogosto ne zna. Ali pa noče. Še slabše !

Ja pri vsem tem pisanju si pozabil da se pogovarjama o eni živali-medvedu in ne o miljonih vrstah drugih :D
Čim vpletama vse ostalo izničiva to o čemer tule teče debata ali en čebelnjak pa še kak zraven ali en medo, ki je malo preveč razširil svoj teritorij?

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 39384Odgovor levstek008
Če Feb 18, 2010 9:52 pm

Ej Branko, si predstavljaš medota ko bo stegnu jezik in bo........ vidu beli dan sredi noči, ko ga bo elektrika svajslna?????

Da smo si na jasnem- jaz sem tudi lovc, vendar iz zelo praktičnega razloga: dokler bodo moja družina jedla meso, bomo v veliko večini jedli meso divjadi iz okolice, kjer živim. da to počneš, moraš biti pač lovec in imeti utrezno orožje.

Nikoli ne streljam iz užitka, prav nikoli. ko zmanjkuje mesa v skrinji, se, če je lov odprt, odpravim na lov skoraj vedno mimo čebel.

In ga ni lepšega v zgodnjih poletnih urah, tam okoli četrte ure zjutraj, počasi do čebel, puslušaš tisto ptičje prepevanje, in potem prav polahko naprej.....

Vem pa, da ko ne bom več jedel mesa, tudi lovc več ne bom.

Lp Matej

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 39385Odgovor divji cebelar
Če Feb 18, 2010 10:13 pm

[quote="levstek008"]

da smo si na jasnem- jaz sem tudi lovc, vendar iz zelo praktičnega razloga: dokler bodo moja družina jedla meso, bomo v veliko večini jedli meso divjadi iz okolice, kjer živim. da to počneš, moraš biti pač lovec in imeti utrezno orožje.

nikoli ne streljam iz užitka, prav nikoli. ko zmanjkuje mesa v skrinji, se, če je lov odprt, odpravim na lov skoraj vedno mimo čebel.

vem pa, da ko ne bom več jedel mesa, tudi lovc več ne bom.

lp matej[/quote]
Neverjetno kaj vse lahko tukaj preberemo. Upam, da je takšnih lovcev kar najmanj, ker v nasprotnem bodo slovenski lovci res prišli na zelo slab glas. V naših krajih takim lovskim tovarišem ne rečejo lovec, temveč streljač.

Upam, da bo to prebral tudi tvoj lovski starešina in s tabo opravil kak pogovor o zavezah iz Etičnega kodeksa slovenskega lovca in o skrbi slehernega člana slovenske lovske organizacije, da skrbi za primeren ugled lovskega poslanstva in liku slovenskega lovstva.

Če bi bil sam tvoj starešina, bi te takoj, ko bi to prebral, zabrisal iz lovske družine.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 39388Odgovor Kočevski med-ved
Če Feb 18, 2010 10:24 pm

Četrti dan, je še vedno miren. Ali bo tudi jutri zjutraj...?
Danes sem od teh šokov malo prišel k sebi, tako da sem začel popravljati čebelarski inventar kar ga je ostalo in se še da poštimat.
Vse razumem, le to ne razumem kako je požrl okoli 60 satov z medom iz medišč, da ne govorim o čebelah in plodiščnih satih z cvetnim prahom in hrano. Medved je težak po stopalu nekje med 100 in 120 kg.
Lp
LP
Koèevski med-ved

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 39390Odgovor levstek008
Če Feb 18, 2010 11:49 pm

veš divji, jaz trofej nimam.

pa veš zakaj???

kjer ne jem kosti in roževine!!! poglej streljače, polne stene rogovji in nagačene perjadi.

in potem napišeš da sem jaz streljač??
pišeš kot da si vegetarjanc al pa kaj takega. dokler pa veselo pohaš šnicle in rezeš mortadelo si pa na istem kot jaz, samo da se ne sprenevedam in delam nedolžnega, saj jaz nimam nič pri tem...

sicer pa mislim, da se je medo res dodobra najedel( v zimskem času ima čisto skrčen želodec, 60 satov ni malo), tako da se je lahko zavlekel nazaj v brlog in bo gladko počakal malo toplejše dni.

problem pa zna biti takrat, saj dobro ve kam po hrano. te medote zanealjivo odganja elektrika. kakšne kemični odganjalci z vonjem niso ravno zanesljivi, kjer medo al pa npr. divji prašič hitro razume da je tisto le prazen bav-bav.( vem, ko sem lani preganjal prašiče iz koruznih njiv, da so razne vonjave bile v zaščito le eno ali dve noči, potem pa spet po starem dokler niso splanirali njive)

je, branko, v tvojih koncih je izredno lepo, tam ob kolpi, samo na žalost ima ta lepota pač tudi temnejšo stran ki se kliče medo.

srečno!!
lp matej

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 39391Odgovor bostek
Pe Feb 19, 2010 8:15 am

Po mojem je tudi bolje ubijati za ohranjanje ravnovesja v naravi kot pa iz užitka ter trofej...
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 40153Odgovor Kočevski med-ved
To Mar 09, 2010 2:01 pm

Na strani fotogalerije:
http://www.webslovenia.si/cebela/thumbn ... p?album=58
Odgovor je v mapi št 2.
Našli boste kako izgleda odgovor iz Ministrstva za okolje in prostor določeni osebi glede škode, ki jo je naredil medved. V tem primeru je to odgovor meni.
Zdi se mi kar nekam hitro rešeno vprašanje iz tega ministrstva. Vsa čast. Mislil sem da bo potrebno daljše čakanje.
Lp
LP
Koèevski med-ved

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 40160Odgovor FRANK IZ KANADE
To Mar 09, 2010 4:33 pm

Branko,

na eni sliki vidim da so se cebele u snegu zbrale u gruco. Ali si mogoce poizkusil jih pobrati in jih na toplem oziviti?
So se verjetno zbrale okrog matice in bi se jih dalo resiti.

Jaz sem bil pri mojih, u soboto in nedeljo, tudi moje ven silijo. (najvec pa se jim gre za vodo, ker verjetno ze imajo malo zalege in je ne morejo siriti dokler si ne dobijo malo vode. Brez vode se ne da...)
Tako, sem jih pa po snegu pobiral, celo ven na jezeru, na leduso lezale. Ko pa jih imam u pesti in jim malo toplo sapo piham, pa se vse zbudijo in cez par minut odletijo. :wink:
Dvomim pa da pridejo domov..? :(
Regards,
Frank

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 40161Odgovor Kočevski med-ved
To Mar 09, 2010 4:45 pm

Frank verjetno nisi dobro videl. Če je to slika :
Mrtvice
Mrtvih čebel je bilo po snegu na tisoče.

potem je to kos satja ki ga je medved pustil poleg mrtvih čebel.
Klikni na povečano sliko še enkrat se ti fotka poveča.
LP
LP
Koèevski med-ved

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov