Povpraševanje po medu

Komunikacija med skupinami in društvi, trženje in promocija

ModeratorCOLON Oldy

Gregor
PrispevkovCOLON 116
PridruženCOLON Ne Dec 26, 2004 8:16 pm

OdgovorCOLON # 51911Odgovor Gregor
Po Dec 12, 2011 12:49 pm

Ma mislim da ni vse tako slabo in negativno!
Kdor zna in hoče delat bo živel dobro.
Isto velja za nas čebelarje če se trudimo in zanimamo imamo čebele in med ki ga lahko prodamo.

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 51913Odgovor mg
Po Dec 12, 2011 1:26 pm

Kdor zna in hoče, še ni zadosti. More delat in za delo dobit pravo plačilo. Ne se po sodiščih vlačit in štrajkat, čakat na plačilo, na koncu se za vse skup pod nosom obrisat.

Lahko je nekomu, ki v državni službi v fotelju, z zagarantirano plačo, povišico, božičnico, regresom, pametuje nekomu, ki mora pravico do plačila za svoje delo terjat od sodišča (ki itak nič ne pomaga).

Problem oz. gnilost brozge je v tem, da do tega sploh pride. Zatisnimo si oči in mislimo pozitivno, saj znamo in hočemo. Zatiskanje oči je kot; brisanje riti z golo roko - rezultat bo na dlani.
lep pozdrav

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 51920Odgovor boriss
Po Dec 12, 2011 3:18 pm

Uf si zagrenjen.

ČE znaš ti tudi plačajo! Če ne znaš ti ne plačajo! (sodišča niso vse)

Novinka
PrispevkovCOLON 250
PridruženCOLON Če Jan 13, 2011 2:01 am

OdgovorCOLON # 51924Odgovor Novinka
Po Dec 12, 2011 6:11 pm

Janževec napisal/-aCOLON Denar med ostalim namenjamo nekim začetnikom od katerih se niti ne ve, če bodo sploh kdaj postali čebelarji v pravem pomenu besede, namesto, da bi spodbujali razvoj in širjenje tistih, ki so se že dokazali in od katerih bi bilo upravičeno pričakovati, da bodo res kaj prispevali h kvaliteti in ponudbi na trgu. To me zelo spominja na tiste "mobitel in BMW" podjetnike izpred osemnajstih let, ki jih danes že dolgo ni več nikjer, le veliki dolgovi so ostali za njimi, ki jih sedaj vsi plačujemo.
Težko je z enim programom pomoči pravično razdeliti sredstva SAMO tistim, ki si to zaslužijo in ki bi lahko čez leta tudi sami prispevali. To je vsepovsod ista štorija. Sposobnost še ni merilo za uspešnost, uspešnost pa ne merilo za zaslužnost. V življenju je treba imeti poleg pameti še srečo. Da si ob pravem času na pravem mestu. Vsaj na začetku. Nekdo, ki bo kot čebelar začetnik poerbal cel čebelnjak bo sigurno lažje in hitreje pokazal rezultate kot nekdo, ki je kar naenkrat spoznal, da ga čebelarstvo zanima, ne bo imel pa ne opreme in ne sredstev za začetek. Pa je mogoče celo bolj sposoben od tistega prvega. Mu je torej treba vzeti še tisto možnost pomoči, da se postavi na lastne noge, ker pač nima kaj dosti pokazati? In kaj bi bilo pravzaprav merilo upravičenosti do začetnih sredstev v teh dveh primerih? Kdo bi o tem odločal? Kakšna posebna komisija??? V praksi torej tako pravično razdeljevanje pomoči odpade, razen če ima kdo kako dobro idejo.
Torej, govorim o začetkih, da ne bo pomote. Ker se namreč s tem sama spopadam. Volja je, plani v glavi in na papirju so, realizacija pa teče zelo počasi. Pa še to ne bi šlo brez pomoči družine, žlahte in nesebičnega mentorja. Se strinjam, da brez nič tudi nič ne smeš pričakovati. Samo saj pravim, glede tega imam srečo, da sem sploh lahko začela. Smo pa padli v nove kredite in bi mi nekaj finančne pomoči prišlo še kako prav. Upam, da pri naslednjih razpisih ne padem skozi tako kot letos. Pa da mi tega denarja ne bi na koncu še kdo očital.

Mi ni večje želje kot to, da čez leta tudi jaz ponudim trgu nekaj ton medu. :wink:

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 51925Odgovor JanĹľevec
Po Dec 12, 2011 6:29 pm

Pozdravljena mlada kolegica!

Razumem tvoje težave, ker ga skoraj ni čebelarja, ki ne bi prehodil poti podobne tvoji. Kako pa misliš, da so začeli in se potem razvijali tisoči čebelarjev od Pislaka do Borisa, Danila in še stotine drugih ? Večina jih je začela iz nič ali pa so po sorodnikih kaj podedovali in potem nadaljevali ter "muko mučili". Od nikogar niso mogli ničesar pričakovati in odvisni so bili le od svoje vztrajnosti, lastnega dela, učenja ter pridobivanj novih znanj in nabiranja prepotrebnih izkušenj. Utrjevali so se na lastnih napakah in seveda tudi lastnih uspehih.

Moje zapis ima le to sporočilo, da je potrebno najprej sam sebe preizkusiti in dokazati z lastnimi finančnimi, intelektualnimi ter drugimi vložki in ko si dovolj utrjen ter pripravljen za širitev, potem pa bi bila tudi zunanja pomoč zelo dobrodošla.

Lep pozdrav!

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 51926Odgovor levstek008
Po Dec 12, 2011 6:34 pm

Novinka, tle je na mestu pregovor, kjer je volja, je tudi pot!! Tud sam se zezam z začetki, morebiti nekatere stvari v čebelarstvu hitro pokapiram, kar mi je v veliko pomoč, ostalo je pa na meni in moji iznajdlivosti.
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51927Odgovor boriss
Po Dec 12, 2011 6:37 pm

Dejstvo je da ti prav nič ne pomagam če ti dam kont. s 70 panji polnimi čebel. Ene 130 % sem prepričan, da bi bil najkasneje čez 2 leti prazen.

Če te pa naučim kako obdržati čebele s pametnim delom pa sem 150% prepričan da ti čez 2 leti ne bo treba dati kont. - ker ga boš brez težav kupila. In povrhu bo čez 4 leta še vedno poln.

Novinka
PrispevkovCOLON 250

OdgovorCOLON # 51930Odgovor Novinka
Po Dec 12, 2011 7:40 pm

Z vsemi se strinjam. In brez skrbi, kljub začetniški nestrpnosti, ostajam na realnih tleh, da ne bom v letu ali dveh že kar uspešna čebelarka. Imam preveč izkušenega mentorja (Danilota), da me prizemljuje. :wink: Tudi ne trdim, da rabim finančnih sredstev za cel čebelnjak. Bilo je samo malo razmišljanja na temo pravičnega razdeljevanja pomoči, ki jo po mnenju Janževca začetniki ne bi smeli dobiti. :wink:

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51931Odgovor boriss
Po Dec 12, 2011 7:46 pm

V čebelarstvu je denar žal še najmanjši problem. Oz sploh ni problem. Še vsak je nastrgal toliko kot je rabil. Znanja manjka.

Nočem napisati koliko stane material za en ornk kont/panj - marsikdo bi bil zelo presenečen. naprej pa je vse odvisno od znanja.

Novinka
PrispevkovCOLON 250

OdgovorCOLON # 51932Odgovor Novinka
Po Dec 12, 2011 8:13 pm

Boris, ne vem, se ne strinjam čisto. Včasih je napredek odvisen predvsem od denarja. Marsikdo tudi začet ne more, pa bi morda rad. Kaj ti potem pomaga odprta glava?

Da povdarim še enkrat: sem šele na stopnji začetnice z veliko vneme. Nisem rekla, da imam znanje čebelarit s polnim kontejnerjem naseljenih panjev, niti se tega nisem nameravala lotit. Je pa že za manjši čebelnjak in panje ali omaro treba kar veliko finančnega vložka. Sploh ob misli na to, da se bo denar obrnil šele čez leta. V prvem letu sem se naučila predvsem tega, da se s 3 panji zelo težko dela, če nimaš možnosti kam širit. Torej je pametno že štartat z večjim objektom in več praznimi panji. Stroški se v glavnem kar konkretno povečajo... Ti pa verjamem, da ko enkrat konkretno in uspešno čebelariš, vidiš ta denar kot drobiž. Eni smo še daaaaaaaaleč od tega. :oops:

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51934Odgovor boriss
Po Dec 12, 2011 8:23 pm

Ja če kupiš izdelke je vse drago.

Če kupiš material je vse veliko cenejše. Za vsak tvoj panj jaz dobim vsaj 4 (morda 5). Za ceno tvojega čebeljnjačka za 12 panjev jaz dobim čebelnjak tam okoli 14 m......

Ti imaš odprto glavo.

A OBVLADAŠ:
lesarstvo
ključavničarstvo
ekonomiko
računovodstvo
organizacijo
biologijo
avtoprevozništvo/avtomehaničarstvo
del prava
tesarstvo
zidarstvo
fasaderstvo
...
...
...
...
?

To so vse področja ki pocenijo čebelarstvo.

Ni vse v denarju (oz nič ni v denarju).

Novinka
PrispevkovCOLON 250

OdgovorCOLON # 51938Odgovor Novinka
Po Dec 12, 2011 9:06 pm

Boris, se ne poznava še. Se učim šele vaših trikov in predvsem mi manjkajo leta izkušenj. Do sedaj na tem forumu še nisem nič pametnega vprašala in zdaj je že meni smešno, ko berem za nazaj. Torej sem očitno napredovala. :wink: Odprta glava še ne pomeni, da obvladam vse spodaj našteto. Hotela sem povedati, da imam odprto glavo za sprejemanje in učenje... Težko je primerjati prvošolčka z brucom, recimo. Sem pa z leti šolanja prišla do spoznanja, da fakulteta še ne naredi strokovnjaka in da s teorijo prakse še zdaleč ne bom obvladala. Samo ne mi vzet volje s tem, da mi že na začetku rečeš, da nimam možnosti brez vsega tega znanja.

Mimogrede, v delu je čebelnjak za 36 in več panjev... sistem pa kopiram po tebi: omare 11+3 Tako da kar tukaj, hvala za velikodušno deljenje svojega znanja in izkušenj!

Če bo pa kaj iz mene, pa bom upam lahko čez nekaj let napisala... sem daleč od tega, da bi bila preveč samozavestna

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51939Odgovor boriss
Po Dec 12, 2011 9:11 pm

Ne ne to sploh ni bilo da bi ti razlagal da nimaš možnosti. Napisal sem da se je pametno vsega lotiti - poj je ceneje.

V trenutku ko si rečeš če oni to zna se lahko še jaz naučim si na dobri poti k uspehu.

Miško333
PrispevkovCOLON 112
PridruženCOLON Če Feb 18, 2016 9:49 am

Re: Povpraševanje po medu

OdgovorCOLON # 74717Odgovor Miško333
Ne Okt 07, 2018 7:03 am

Je to priložnost za bolj tržno usmerjene male čeberlarje? Lahko bi bila, čeprav v to kaj prida ne verjamem, ker čebelarji so (smo ) prav patološki individualisti

Ustanavljanje skupin in organizacij proizvajalcev, Podukrep 9.1

Predpogoj, da bi skupina ali organizacija proizvajalcev lahko kandidirala na tem javnem razpisu, je torej pridobitev statusa skupine ali organizacije proizvajalcev. Ta status pridobi v ločenem upravnem postopku, ki ga vodi Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. Le z odločbo priznane skupine ali organizacije lahko potem vložijo vlogo za pridobitev sredstev.
Višina razpisanih nepovratnih sredstev znaša do vključno 1.500.000,00 EUR.

Sredstva se razdelijo po sklopih:
- 750.000,00 EUR za upravičence, ki so organizacije proizvajalcev (sklop A), in
- 750.000,00 EUR za upravičence, ki so skupine proizvajalcev (sklop B).

Čebelarji se v skladu s pravilnikom o priznanju skupin proizvajalcev za skupno trženje lahko priznajo kot skupina proizvajalcev. Tako je za čebelarje in druge sektorje, ki se v skladu s pravilnikom lahko priznajo, namenjen sklop B. Za priznanje v sektorju čebelji proizvodi mora imeti skupina najmanj 5 članov in najmanj 200 čebeljih družin, za vstop v podukrep pa najmanj 15 članov, ki imajo najmanj 600 čebeljih družin. Merila za izbor vlog temeljijo na številu članov in številu čebeljih družin, izvajanju shem kakovosti, izpostavljenosti sektorja na prostem trgu oziroma certifikat ISO, ki ga pridobi pravna oseba, ki je priznana kot skupina proizvajalcev.

Več o javnem razpisu si lahko preberete na spletni strani Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.
Dostop do pravilnika o priznanju najdete na spletni povezavi:
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred ... =PRAV12183
Dostop do razpisa najdete na spletni povezavi:
http://www.mkgp.gov.si/si/javne_objave/ ... le%5D=1430

.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov