Povpraševanje po medu

Komunikacija med skupinami in društvi, trženje in promocija

ModeratorCOLON Oldy

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 51811Odgovor Fizikalec
So Dec 10, 2011 5:24 pm

ja po moje lohk kr pozabimo imamo premalo oziroma sploh nimamo medu za taka povpraševanja žal....pa smo spet na začetko pogovorov oziroma pisanj v nekaterih drugih temah :roll:

klopotec
PrispevkovCOLON 742
PridruženCOLON Po Jul 12, 2010 5:09 pm
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 51813Odgovor klopotec
So Dec 10, 2011 6:14 pm

No če nimate takšnih količin, mam pa jaz malo manjše povpraševanje.

Rabim ene par manjših kozarcev z medom v katerem plava deviško satje. Za darila na Finsko. Ene pet kozarcev tam okoli 200 gramov, al pa tristo, ne vem kakšne kozarce kaj mate. Pa po možnosti brez strupov, pravzaprav brez strupov.

davca
PrispevkovCOLON 550
PridruženCOLON To Okt 16, 2007 6:13 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 51814Odgovor davca
So Dec 10, 2011 6:17 pm

klopotec napisal/-aCOLONNo če nimate takšnih količin, mam pa jaz malo manjše povpraševanje.

Rabim ene par manjših kozarcev z medom v katerem plava deviško satje. Za darila na Finsko. Ene pet kozarcev tam okoli 200 gramov, al pa tristo, ne vem kakšne kozarce kaj mate. Pa po možnosti brez strupov, pravzaprav brez strupov.
najbrž se hecaš
Unus pro omnibus et omnes pro uno - Eden za vse in vsi za enega

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 51815Odgovor klopotec
So Dec 10, 2011 6:53 pm

Ne ne hecam se, res rabim.

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 51851Odgovor klopotec
Ne Dec 11, 2011 11:20 am

Menda se bo vreme spremenilo, ali kaj.

No, a ma kdo med z deviškim satjem?

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 51852Odgovor klopotec
Ne Dec 11, 2011 11:27 am

Po moje medu ni premalo. Čist zadost ga je. Samo poraba je prevelka. Med ni za to, da se ga maže na kruh. Med je za eno žličko zjutraj, pa mogoče še kakšno v čaj čez dan.
Vem da se boste vsuli na mene, ampak slovenski zajtrk z nevem kolko medu na kruhu za otroke je napačen, nezdrav zajtrk.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 51853Odgovor boriss
Ne Dec 11, 2011 11:31 am

:rezakla :rezakla :rezakla

Ta pa ni glih za v knjigo. Ena žlička zjutraj za vse slovence pomeni kakih 6 000 000 kozarcev letno. Pridelamo pa ga vsako leto manj - jaz msilim da smo že pod 1 500 000 kozarcev.
Zadnjič spremenil 1, dne boriss, skupaj popravljeno 0 krat.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51854Odgovor Fizikalec
Ne Dec 11, 2011 11:31 am

Včas te čisto odkrito ne razumem???? Torej predlagaš otrokom namesto meda eurocrek, pa viki kremo, pa še en kup kemije on maščobe ali mogoče še kaj ?

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 51855Odgovor bostek
Ne Dec 11, 2011 11:32 am

Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 51856Odgovor bostek
Ne Dec 11, 2011 11:33 am

klopotec napisal/-aCOLONMenda se bo vreme spremenilo, ali kaj.

No, a ma kdo med z deviškim satjem?
Sm ti poslal sporocilo...
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51862Odgovor boriss
Ne Dec 11, 2011 12:03 pm

klopotec napisal/-aCOLONPo moje medu ni premalo. Čist zadost ga je. Samo poraba je prevelka. Med ni za to, da se ga maže na kruh. Med je za eno žličko zjutraj, pa mogoče še kakšno v čaj čez dan.
Vem da se boste vsuli na mene, ampak slovenski zajtrk z nevem kolko medu na kruhu za otroke je napačen, nezdrav zajtrk.
Takoj kupim 5 ton medu. Predvsem temne vrste - a jih lahko prodaš po pametni ceni?

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 51863Odgovor klopotec
Ne Dec 11, 2011 12:07 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONVčas te čisto odkrito ne razumem???? Torej predlagaš otrokom namesto meda eurocrek, pa viki kremo, pa še en kup kemije on maščobe ali mogoče še kaj ?
Nič od tega jim ne predlagam, kar si napisal. A drugega se ne spomniš.

Vem da me ne razumeš, ker ti si klasičen Prekmurec in misliš da mora biti zajtrk močan, jaz pa nisem kalsičen Pomurec in mislim, da mora biti najprej takšen da počisti telo od prejšnega dne. Ampak to je že druga zgodba, ki pa tukaj nima nobenega smisla.

Med otrokovo telo skupaj s kruhom iz bele moke že v štartu zakisa, zgodba pa se nato nadaljuje čez dan. Vmes jim damo eno jabolko in mislimo, da smo pa zdaj zadevo uravnovesili. Pa žal ni tako.

Se opravičujem, to res ni tema in neham.

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 51864Odgovor klopotec
Ne Dec 11, 2011 12:10 pm

boriss napisal/-aCOLON
klopotec napisal/-aCOLONPo moje medu ni premalo. Čist zadost ga je. Samo poraba je prevelka. Med ni za to, da se ga maže na kruh. Med je za eno žličko zjutraj, pa mogoče še kakšno v čaj čez dan.
Takoj kupim 5 ton medu. Predvsem temne vrste - a jih lahko prodaš po pametni ceni?
Ne vem zakaj to mene sprašuješ?

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51868Odgovor boriss
Ne Dec 11, 2011 12:18 pm

Ti trdiš da je medu dovolj. Torej tebe zaloge težijo in si pripravljen med prodati?

A samo nekaj nakladaš?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51871Odgovor Fizikalec
Ne Dec 11, 2011 12:27 pm

klopotec napisal/-aCOLONVem da me ne razumeš, ker ti si klasičen Prekmurec in misliš da mora biti zajtrk močan, jaz pa nisem kalsičen Pomurec in mislim, da mora biti najprej takšen da počisti telo od prejšnega dne. Ampak to je že druga zgodba, ki pa tukaj nima nobenega smisla.

Med otrokovo telo skupaj s kruhom iz bele moke že v štartu zakisa, zgodba pa se nato nadaljuje čez dan. Vmes jim damo eno jabolko in mislimo, da smo pa zdaj zadevo uravnovesili. Pa žal ni tako.
Jaz ne zajtrkujem kr je še slabše drgač pa te oslarije o tem pa onem pa tretjem pa še čem. Za zdravega človeka je v meji razumnega vse zdravo.Za nekoga z določenimi telesnimi hibami ali težavami pa pačni. Mene to ne zanima koga pazanima pa se bo pač poučil v tej smeri. Jaz nočem živet 80 ali 90 let, da obremenjujem blagajno pokojnisko :D in vsak dan nove ljudi spoznavam. Hočem živet sedaj ko živim, hočem pač "uživat" ta čas in nočem "stradat", da bom 2 leti dlje živel tak je pačmoj moto.

Klopotec ti trdiš, da je meda dovolj kako lahko nekaj takooooooooooo butastega ustreliš? Meda na trgu je tako malo, da ti sploh ne sanjaš o tem še manj kolk se ga porabi v SLO pa drugje po svetu.

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 51881Odgovor bloop
Ne Dec 11, 2011 2:02 pm

A so ze nehali brisat?

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 51884Odgovor klopotec
Ne Dec 11, 2011 3:49 pm

boriss napisal/-aCOLONTi trdiš da je medu dovolj. Torej tebe zaloge težijo in si pripravljen med prodati?

A samo nekaj nakladaš?
ko nekdo trdi, da je medu dovolj, ne pomeni da mora nujno doma imeti tono medu.

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 51885Odgovor klopotec
Ne Dec 11, 2011 3:52 pm

Fizikalec napisal/-aCOLON
klopotec napisal/-aCOLONVem da me ne razumeš, ker ti si klasičen Prekmurec in misliš da mora biti zajtrk močan, jaz pa nisem kalsičen Pomurec in mislim, da mora biti najprej takšen da počisti telo od prejšnega dne. Ampak to je že druga zgodba, ki pa tukaj nima nobenega smisla.

Jaz ne zajtrkujem kr je še slabše drgač pa te oslarije o tem pa onem pa tretjem pa še čem. Za zdravega človeka je v meji razumnega vse zdravo.Za nekoga z določenimi telesnimi hibami ali težavami pa pačni. Mene to ne zanima koga pazanima pa se bo pač poučil v tej smeri. Jaz nočem živet 80 ali 90 let, da obremenjujem blagajno pokojnisko :D in vsak dan nove ljudi spoznavam. Hočem živet sedaj ko živim, hočem pač "uživat" ta čas in nočem "stradat", da bom 2 leti dlje živel tak je pačmoj moto.

Klopotec ti trdiš, da je meda dovolj kako lahko nekaj takooooooooooo butastega ustreliš? Meda na trgu je tako malo, da ti sploh ne sanjaš o tem še manj kolk se ga porabi v SLO pa drugje po svetu.
Dobro dobro, ne sekiraj se, eni paö gledamo na te stvari drugaöe. Meni niö ne moti tvoje raymiåljanje, ti pa paö misliå da sem osel. Nima veye.
Nimam åumnikov.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51886Odgovor boriss
Ne Dec 11, 2011 4:35 pm

Ja nimaš pojma in nakladaš.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51888Odgovor Fizikalec
Ne Dec 11, 2011 5:12 pm

klopotec napisal/-aCOLONDobro dobro, ne sekiraj se, eni paö gledamo na te stvari drugaöe. Meni niö ne moti tvoje raymiåljanje, ti pa paö misliå da sem osel. Nima veye.
Nimam åumnikov.
Jaz nisem rekel, da si osel ne vem zakaj bi to sploh moral reči? Če imaš drugačno mnenje ali način življenja to ni moja stvar in se z tem strinjam, če je zate tako prav. Jaz pač imam drug način in pogled, tretji pa še kakega drugega. Vsak odloča zase kako bo pač živel, kaj pojedel in kaj spil, se z čim zadrogiral itd...v te reči se jaz ne vmešavam še manj koga obsojam, če je njemu tako prav konc koncev je to njegovo življenje.
Čebelarske razmere, stanje trga, poslovanje na trgu kr se meda tiče pa pač moraš priznat, da nimaš kilometrine. To je enako kot gtvoje znanje oziroma moje napram tvojemu glede drugačnega načina in pristopa do hrane in življenja tun pa si ti daleč pred mano.

davca
PrispevkovCOLON 550
PridruženCOLON To Okt 16, 2007 6:13 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 51892Odgovor davca
Ne Dec 11, 2011 7:26 pm

klopotec napisal/-aCOLONDobro dobro, ne sekiraj se, eni paö gledamo na te stvari drugaöe. Meni niö ne moti tvoje raymiåljanje, ti pa paö misliå da sem osel. Nima veye.
Nimam åumnikov.
Jaz nisem rekel, da si osel ne vem zakaj bi to sploh moral reči? Če imaš drugačno mnenje ali način življenja to ni moja stvar in se z tem strinjam, če je zate tako prav. Jaz pač imam drug način in pogled, tretji pa še kakega drugega. Vsak odloča zase kako bo pač živel, kaj pojedel in kaj spil, se z čim zadrogiral itd...v te reči se jaz ne vmešavam še manj koga obsojam, če je njemu tako prav konc koncev je to njegovo življenje.
Čebelarske razmere, stanje trga, poslovanje na trgu kr se meda tiče pa pač moraš priznat, da nimaš kilometrine. To je enako kot gtvoje znanje oziroma moje napram tvojemu glede drugačnega načina in pristopa do hrane in življenja tun pa si ti daleč pred mano.
Vidite! Tukaj pa ima Fizikalec čisto prav. Klopotec pa na tem forumu v glavnem smeti in in namesto konstruktivnih postov bi bilo treba pobrisati vse te kupe smeti.
Unus pro omnibus et omnes pro uno - Eden za vse in vsi za enega

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 51893Odgovor klopotec
Ne Dec 11, 2011 7:34 pm

Saj ni treba takoj skočit, pa butasto, pa pojma nimaš.
Eni jemljete med kot hrano, eni pa mislimo da je to prehransko dopolnilo in zdravilo. In če bi ga jemali kot prehransko dopolnilo, bi ga po moje bilo dovolj.

Pokojninske blagajne mogoče res ne boš tako dolgo obremenjeval (čeprav ti želim da bi jo dolgo, iskreno), boš pa mogoče bolj obremenil zdravstveno. Ampak vsega ne smemo gledat skozi cekine.

Pozdravljena Davca. Zgleda da si malo alergična na preganjavce škorcev, he,he.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51894Odgovor Fizikalec
Ne Dec 11, 2011 7:38 pm

Ne verjameš Boris ti je prej zračunal kolk ena žlička dnevno pomeni? Kolk treba pridelat, da ga vsi potem imajo dovolj? Ni tako enostavno samo tega ti nekako nočeš razumet pa niti ni pomembno je pač kot je. Tu ne poznaš stanja na trgu oziroma kolk je neke "robe" na voljo. Če nam pridelava upada potem nam nekaj ne štima v sistemu ali zastavljenem konceptu tu je jedro problema. Ko bomo vsi v skladiščlu imeli vsaj enoktno pridelavo na lagerju potem smo na konju do takrat pa v d...u oprosti izrazu.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51895Odgovor Fizikalec
Ne Dec 11, 2011 7:46 pm

Če nadaljujem na novo za upad pridelave treba najti vzrok, velik del je v intenzivnosti pridellave ostale kmetijske panoge, ki uporablja toneee kemije, potem je druga stvar tehnologija in znanje čebelarjev, tretja stvar je zakonske omejitve in nepravilna vspodbuda pridelave.

igorv
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2004 12:07 pm

OdgovorCOLON # 51898Odgovor igorv
Ne Dec 11, 2011 8:01 pm

Pa še ena je ki se bo drugo leto po predvidevanju zelo poznala na količini medu, to pa je v kakšnem stanju so čebele sedaj in koliko jih bo sploh prezimilo. Kar zima me je stresla ko sem zadnjič dobil obvestilo v katerem je pisalo kakšen je program za zatiranje varoje za naslednje leto. Kot da se v tem letu nismo spet nič naučili.

Če ne bomo nekaj naredili na področju zdravstvenega stanja čebel (to pa bi po mojem naredila stroka brez vmešavanja kogarkoli drugega) nam tudi vsi panji in tehnologije ne bodo nič pomagali.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 51904Odgovor JanĹľevec
Po Dec 12, 2011 9:07 am

Fizikalec napisal/-aCOLONČe nadaljujem na novo za upad pridelave treba najti vzrok, velik del je v intenzivnosti pridellave ostale kmetijske panoge, ki uporablja toneee kemije, potem je druga stvar tehnologija in znanje čebelarjev, tretja stvar je zakonske omejitve in nepravilna vspodbuda pridelave.

Dragi Danilo saj za vzroke vemo le imenovati jih ne želimo, ker potem takoj trčimo s tistimi, ki zgodbe ne poznajo in špetir je v hiši. Stanje v katerem smo se znašli ni od včeraj, temveč se je počasi nabiralo kar nekaj let. Nihče ni nič rekel ali ukrepal, ko so pred leti čebelarji začeli zmanjševati število družin oziroma tisti, ki bi se lahko širili niti slišati niso želeli nič o tem. Res se je povečalo število čebelarjev, ni se pa temu sorazmerno povečevalo število čebeljih družin, ker je večina med njimi ostala malih ljubiteljskih in tako bo v glavnem tudi ostalo.

Ta nacionalni program zatiranja varoje in vsa papirologija, ki ga spremlja ter demagogija, ki ga prežema, bo verjetno še nadalje zelo močan vzrok za težave v našem čebelarstvu. Prav srečni smo,če kdo kje "iznajde" kak nov razlog za umiranje ali "izginjanje" čebel, ker imamo takoj novo opravičilo za svoje zgrešene doktrine in čebelarske politike. Tako na področju programov nadaljnjega razvoja čebelarstva kot tudi na področju zdravstvenega varstva čebel.

Poglejmi samo nekaj let nazaj in se spomnimo koliko davkoplačevalskega denarja se je zapravilo za projekte, ki ne le da niso prav nič izboljšali stanja, temveč so nekateri celo močno škodovali slovenskemu čebelarstvu. Večina teh "dragih" projektov je prav neslavno propadla in danes o tem ne želi več nihče niti govoriti. Če bi bil ta denar uporabljen pravilno, bi bili danes veliko na boljšem. Tako pa nam vse skupaj drvi v prepad in si tega niti priznati ne želimo ter s taro prakso celo nadaljujemo.

Edino kjer smo zelo "uspešni" je na organizacijskem področju kjer si zmišljujemo neke vedno nove organizacijske oblike od katerih pa potem nikoli ni pravih učinkov.Zakaj bi bilo enostavno in učinkovito, če je lahko komplicirano in neučinkovito.

V tem trenutku medu v Sloveniji ni in bati se je, da bo vsako naslednje leto še slabše. V nekih normalnih ekonomskih razmerah bi čebelarji lahko bili takšnega stanja celo veseli, ker bi to lahko pomenilo dvig cen njihovega medu. In relativno visoke cene bi potem pomenile nadaljnji razvoj panoge ter povečevanje ponudbe. Vendar temu ni tako, ker se čebelarji morajo prilagajati sposobnostim trga ( potrošnikov ) in s cenami ne morejo drveti v višave, temveč morajo cene držati na ravni, ki je za potrošnike sprejemljiva ter zanimiva.

Velike spremembe v okolju , vremenske spremembe, tržne spremembe, tehnologija kmetijstva in neučinkovitost doktrin na področju zdravstvenega varstva ter oskrbe čebel bodo stanje v prihodnosti le še poslabševale. Izmislili smo si neke pašne rede in podobne nesmisle, ki jih nismo do konca razdelali ter operacionalizirali in jih naredili učinkovite ter pregledne s katerimi smo dosegli le to, da veliko medičine ter cvetnega prahu v določenih okoljih gre v nič. Tako imajo večji - prevozniki - mnogo krat težave kam postaviti čebele, ker se srečujejo z egoističnimi interesi lokalnih čebelarjev. ki se obnašajo kot neki lastniki svojih čebelarskih fevdov.

Letos prvič so čebelarji dobili odškodnine zaradi zastrupitev in bati se je, da tudi zadnjič, ker ta zgodba ni sistemsko rešena. Novi minister pomeni novo politiko in ker država nima denarja. se bo vse vrnilo v kolesja stare prakse. Mi sedaj zganjamo neko eko in bio demagogijo, okrog nas pa se v sto tisočih tonah in litrov uporabljajo razni ( tudi najhujši ) strupi in druge za naravo ter živa bitja nevarne kemične substance.

In tako bi lahko še naštevali vzroke zakaj nam razvoj čebelarstva ne uspeva kot bi si želeli in kot bi potrebovali. Denar med ostalim namenjamo nekim začetnikom od katerih se niti ne ve, če bodo sploh kdaj postali čebelarji v pravem pomenu besede, namesto, da bi spodbujali razvoj in širjenje tistih, ki so se že dokazali in od katerih bi bilo upravičeno pričakovati, da bodo res kaj prispevali h kvaliteti in ponudbi na trgu. To me zelo spominja na tiste "mobitel in BMW" podjetnike izpred osemnajstih let, ki jih danes že dolgo ni več nikjer, le veliki dolgovi so ostali za njimi, ki jih sedaj vsi plačujemo.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51905Odgovor boriss
Po Dec 12, 2011 9:30 am

za ostalim se kar strinjam samo tole ni glih za v knjige.

.......nadaljnji razvoj panoge ter povečevanje ponudbe. Vendar temu ni tako, ker se čebelarji morajo prilagajati sposobnostim trga ( potrošnikov ) in s cenami ne morejo drveti v višave, temveč morajo cene držati na ravni, ki je za potrošnike sprejemljiva ter zanimiva......
Dejstvo je da je čebelarstvo posel. Kot tako pač odvisno od trga. IN na trgu se določa ceno po principu ponudbe in povpraševanja! ČE je povpraševanje preveliko pač dvigneš ceno da "se znebiš" določene količine potrošnikov. Saj jih tako ali tako nočeš - ker jih je tako preveč.

To ker si pa ti napisal pa je delo Države in njene socialne službe.

Ko gre cena medu gor si točno ugotovil da je fajn za čebelarje. In obratno ko gre dol je slabo za čebelarje. Socilani korektiv mora biti tu Država ne trg. Jaz pač nisem socialna ustanova.

Problem je v tem da če jaz prodajam med pod proizvodno ceno bom slej kot prej končal na zavodu za zaposlovanje. In bom namesto da bi živel od lastnega dela postal breme države.

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 51908Odgovor mg
Po Dec 12, 2011 12:16 pm

Zato so pa panoge, kot so obutvena, šiviljska.... propadle, ker je za socialni korektiv skrbela država, delavci so se pa znašli na zavodu za zaposlovanje. In isti scenarij čaka čebelarje, če ne vzamejo stvari v svoje roke - drčava namesto nas ne bo, nigdar ni, tega ne dela (samo tako izgleda, po zakonu bi morala) in nikdar ne bo. Rajši ti bo nabila večji davek, da se še prej znajdeš na zavodu.

Trg ni samo Slovenjija, trg je mnogo širši in če ga v Sloveniji ne moremo obvladat, ga ne bomo nikjer, lahko samo sanjamo. Sploh pa ne gre za trg. Gre za mačehovstvo države in institucij, ki morejo v prvi vrsti poskrbet za davkoplačevalce, sploh za delavce, ki prinašajo levji delež davkov. Dokler se ne uredi osnove, da delavec (čebelar za med, kmet za pridelek......) za pošteno delo dobi pošteno plačilo, je vse ostalo - zakoni, programi, načrti, pravila, interesi, politika, - gnila brozga, ki jo lahko mešamo v nedogled.

Dokler dobi kmet, ki zastruplja čebele - subvencijo (da lahko take strupe kupi), čebelar pa davek in niske cene medu (zaradi neurejenega trga), se nimamo kaj menit.
lep pozdrav

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51909Odgovor boriss
Po Dec 12, 2011 12:44 pm

Komplet udaril mimo.

Država skrbi za socilane programe! Ko si na zavodu dobiš podporo. Dobiš otroške dodatke........

Podjetja so DOlŽNA delati z dobičkom! Dokler imajo dobiček imajo delavci delo (pa četudi jih je treba za dobiček pol odpustiti - namreč če jih ne odpustijo odpustijo VSE čez kako leto - stečaj)!

Ceno medu postavljamo sami - bedaki ste (ne ti - vsi čebelarji kot celota) ker nočete tega narediti.

Raje volite Čebula ki vam ni obljubil nič kot nekoga ki vam je obljubil višje cene medu.

Imamo tako vlado (v ČZS) kot si jo zaslužite.

IN zadnji tvoj odstavek - KER NIMAMO UREJNIH CEN MEDU SE IMAMO VELIKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ZA POGOVARJATI!

NIHČE DRUG NAM NE BO NIČ PRINESEL NA PLADNJU

Nihče vam ni dolžan nič dati - in en lušten SLovenski pregovor pravi "pomagaj si sam in bog ti bo pomagal"
Zadnjič spremenil 1, dne boriss, skupaj popravljeno 0 krat.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov