Problematika čebelarstva

Komunikacija med skupinami in društvi, trženje in promocija

ModeratorCOLON Oldy

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 51512Odgovor mg
To Nov 29, 2011 12:08 pm

Žalostno, da je kandidatura nekoga v naprej obsojena. Skrajno arogantno, da nekdo, ki je kriv za to, še vedno poziva na kandidaturo.
Sramota.

Čebelarji, ki čebelarjijo z nad 150 družinami, morajo ustanovit svojo zvezo, ker to, kar se današnji dogaja na čebelarskem področju ni podobno ničemur.
lep pozdrav

bloop
PrispevkovCOLON 746
PridruženCOLON Ne Avg 06, 2006 3:40 pm

OdgovorCOLON # 51521Odgovor bloop
To Nov 29, 2011 6:06 pm

Tako ja. Cebelarje se razdrobiti, tako kot imamo obcin in sindikatov polno, da potem ne bo sploh vec nobene "moci" pri kaksnih stvareh kjer je potrebno skupaj nastopati, pa ceprav samo s stevilom clanstva.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 51522Odgovor boriss
To Nov 29, 2011 6:10 pm

:D Brez panike. veliki čebelarji smo malo oportunisti. Če bi kdo kaj za nas naredil smo kuj za. Da bi pa sami kaj naredili - nimamo časa. :D

Noben se nau tolk namočil da bi naredil ločeno društvo.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51523Odgovor boriss
To Nov 29, 2011 6:13 pm

Drugače pa moč ni v eni zvezi Moč je v konkurenci. Ena konkurenčna zveza (pa četud samo za strah stari) bi nam kar prav prišla.

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 51535Odgovor mg
To Nov 29, 2011 10:46 pm

Bi imeli organizacijo čebelarjev, ker to kar je zdaj, je daleč od tega. Vsak se ukvarja s svojo zlužbo - poslom, čebelarstvo mu je za zraven (hoby, ljubiteljski, penzioneri za zraven zaslužit.....). Ne pravim, da ti čebelarji niso v redu in da jih ne potrebujemo, oni so lahko temelj Slo. čebelarstva in furajo naprej ČZ itd.

Nimamo združenja, povezave, profesionalnih čebelarjev. Zato bo med čebelarji zmeraj trenje, ker so med njimi prevelike razlike (št, družin, servis, zd. varstvo, tehnologije, oprema, nabava, trg,,,,, ). Kot je že nekdo omenil, če čebelarju z 10 panji pade 50% družin, je razlika, ko nekomu z 200 ali več.

Če se gre za številko, se lahko te čebelarje prišteje k onim, ali obratno - da imamo večjo "moč" ?????
lep pozdrav

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 51537Odgovor JanĹľevec
Sr Nov 30, 2011 7:52 am

boriss napisal/-aCOLON:D Brez panike. veliki čebelarji smo malo oportunisti. Če bi kdo kaj za nas naredil smo kuj za. Da bi pa sami kaj naredili - nimamo časa. :D

Noben se nau tolk namočil da bi naredil ločeno društvo.

Zakaj pa bi "veliki" potrebovali ločeno društvo ? Če bi že kaj potrebovali, potem bi "veliki" prej potrebovali nekaj čebelarski zbornici podobnega. Vendar vas je v Sloveniji veliko premalo, da bi lahko dosegli dovolj močno kritično maso vpliva na oblastne in druge organe. Torej smo enostavno obsojeni drug na drugega.

Lahko pa bi profesionalni čebelarji v okviru ČZS imeli malce poseben status ( kot sekcija ali kaj podobnega ), ki bi ga predstavljal nek organ, ki bi ga imenoval kot svoje delovno telo Upravni odbor ČZS in v okviru katerega bi reševali specifične probleme velikih čebelarjev.

Glede oportunizma, pa ni ravno velike razlike med malimi in velikimi. Občutek imam, da je to ena od glavnih značilnosti slovenskega čebelarja. S "konkurenčno" organizacijo ne bi ravno veliko pridobili. Glede na razmere bi verjetno bili vsi na slabšem. Rešitev torej ni v ločevanju in poglabljanju sektaštva, temveč v notranjem statusnem, organizacijskem in kadrovskem preustroju obstoječe organizacije.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51538Odgovor boriss
Sr Nov 30, 2011 8:32 am

Konkurenca vedno dobro dene :D .

Predvsem dobiš nekoga s katerim se lahko primerjaš in z njim tekmuješ.

Kar pa se "moči" tiče pa je malo hecno o njej govoriti - sedaj jo veliki nimamo prav NIČ (selekcija se ne dela na MKGP - se naredi kar na ČZS) - posledično nam ne more biti slabše.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51540Odgovor boriss
Sr Nov 30, 2011 8:47 am

Morda še eno stališče, ki bo nekaterim dvignilo pritisk.

Meni se je zdelo letos debilno da nas je BIO ali EKO čebelarstvo posililo pri zatiranju varoje z blaževim žegnom. Nikjer v Veterini ne zdarvijo živali s čajčki.

In pritisk mi je dvignila izjava da so to sklenili na željo ČZS. Po mojem vedenju je bila to debilna odločitev.

Saj sem za bio in eko in ......

Če ne bi pri meni večkrat kupovali družin ker so jim zaradi čajčkov propadle!

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 51542Odgovor bostek
Sr Nov 30, 2011 9:15 am

Imam občutek da je v čebelarstvu kot v naši politiki... predvolilne borbe... potem pa bo spet vse tiho
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51543Odgovor boriss
Sr Nov 30, 2011 9:24 am

Dejstvo je, da jaz nisem kandidat in ne bom nastopil na volitvah - kje ti vidiš predvoline borbe?

Leta sem bil tiho ker je tole bob ob steno. :D

Včeraj pa mi je pasal povedat kar me že dolgo žuli. Če bo boštjan vsaj kaj malega spremenil v pravo smer bom pa čisto zadovoljen. :D

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 51544Odgovor bostek
Sr Nov 30, 2011 9:26 am

Potem pa sej naj namesto takšnih ostrih izjav poda konkretne predloge, naj vas nekaj stopi skupaj in nesite to na ČZS... pa če ne bo haska pa večkrat... ni pa potrebe po nekem pljuvanju, ki ne bo prineslo nič pozitivnega...
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51545Odgovor boriss
Sr Nov 30, 2011 9:28 am

Tele teme pa res nisi pazljivo prebral - kaj ne? :D

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 51547Odgovor bostek
Sr Nov 30, 2011 9:40 am

Morda res ne... bi pa izpostavil nekaj stvari ki so mi padle v oči:

- zanič predavanja
- ne-strokovnost svetovalne službe
- napovedalna služba medenja - zanič
- slabe knjige
- slabo vodstvo, ...

Torej je vse narobe, zanič, nestrokovno, neizobraženo ter neizkušeno... zanimivo

Potem moj predlog mogoče le ni čisto zgrešen. Začnite pisati predloge, predlagajte ustrezen kader?!
Mislim da le ni vse tako črno... kaj se je v preteklosti dogajalo pa ne vem in ne morem komentirati.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51549Odgovor boriss
Sr Nov 30, 2011 9:48 am

Spregledal si

- volitve za predsednika (čebulj -seražin)
- program na volitvah
- geografsko poreklo (seražin ČZS),
- Kraja avtorskega dela (prej še nisem napisal - smernice dobre čebelarske prakse so na MKGP "požegnali" samo zradi mojega prispevka - poj pa so začeli eni služiti na teh predavanjih)
-....

Ka dobiš toliko hlodov pod noge - jih začneš nazaj metat. S tistimi "konstruktvnimi" predlogi kar začni - brez mene

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 51550Odgovor JanĹľevec
Sr Nov 30, 2011 9:49 am

Kolega pusti preteklost. Oceni le dogodke letošnjega leta in posledice, ki se že kažejo in bodo najbolj vidne šele spomladi. Od nacionalnega programa zatiranja varoje do spomladanske zastrupitve čebel. V obe zgodbi se je po nepotrebnem vključila ČZS in na koncu obe zapacala v škodo čebelarjev seveda.

noc b
PrispevkovCOLON 422
PridruženCOLON To Sep 27, 2011 6:05 pm

OdgovorCOLON # 51552Odgovor noc b
Sr Nov 30, 2011 10:46 am

Spoštovani,

parv je da obstaja forum, da vsak lahko pove kar mu leži na srcu.

To je del demokracije in parv je tako.

glede programa varoze 2011 sem že večkrat javno povedal, da to ni bila ne odločitev in ne želja ČZS. Če VURS ni mogel dati zagotovila, da ob ponovni uporabi kumafosa ne bo med 100% varno živilo, kar je zahteval od njih minister, potem seveda ČZS ne more podpreti takega programa.
Kar se pomorov tiče, pa nima ČZS nič s tem. Uredba je taka kotr je in taka ostaja.
Glede sestanka smo bili samo sklicatelj in NIČ VEČ .
Zanimivo, da ko so bili pomori, se je pisalo in želelo da posreduje in pomaga ČZS, ko smo se vključili in pomagali ( kar se je dalo) pa je spet narobe!

s tem tukaj zaključujem moje pisanje na to temo, v tem času potekajo po Sloveniji regijski posveti ČZS in tam je prilika za VSE, da se zadeve razčistijo, če je problem.

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 51553Odgovor mg
Sr Nov 30, 2011 10:50 am

Kaj je bostek, a boš ti kaj napisal in predlagal? A ustanovitev zveze profesionalnih čebelarjev ni zadosti velik izziv? Nam vsaj nekdo, ki ne loči muhe od čebele ne bi predpisal čaja za varojo!!

Vsako leto nov pripravek in z nobenim ne znajo čebelarji prav ravnati (razen redkih - ki jih lahko na prste prešteješ).

Če smo že pri Sloveniji in njeni majhnosti, bi lahko bilo nekaj reda in doslednosti, spoštovanja do čebel in čebelarstva kot panoge (na primer;Francozi in Nemci ukinejo sporen pripravek ob setvi koruze - Slo. stroka ga v času setve odobri !!!!, zaradi nepravilne uporabe strupov v kmetijstvu padejo čebele - stroka kaže s prstom na čebelarje). Kar bi v prvi vrsti pokazali z združenjem profesionalnih čebelarjev je nekaj spoštovanja do čebel in čebelarstva.

Treba je imet osnovo. In v čebelarstvu je najbolša osnova iz čebelarjev, ki imajo dosti čebel in se z čebelami profesionalno ukvarjajo. Potem pride pisanje, predlogi, tečaji, programi....... . Drugače bo brozga, kot je zdaj in se bo na posvetih veselo mešala :D :D :D .
lep pozdrav

klopotec
PrispevkovCOLON 742
PridruženCOLON Po Jul 12, 2010 5:09 pm
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 51554Odgovor klopotec
Sr Nov 30, 2011 10:59 am

mg, a ti meniš, da bi bilo bolje uporabiti kumafos?

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 51555Odgovor mg
Sr Nov 30, 2011 11:05 am

Ne.
lep pozdrav

MD
PrispevkovCOLON 15
PridruženCOLON Pe Dec 10, 2010 11:10 am

OdgovorCOLON # 51556Odgovor MD
Sr Nov 30, 2011 11:11 am

Imam en predlog in sicer, če bi se predavanja čebelarskih usposabljanj na vsako temo vsaj enkrat posnela s kamero, za tiste, ki nimajo možnosti (časovne ali pa oddaljenost kraja) obiskovati in bi bilo to dostopno na straneh ČZS, vsako leto ali na dve tri leti bi se arhiv pododobil z novimi posnetki, s tem bi se poveča možnost izobraževanja in bi si vsak sam organiziral kaj, kdaj in koliko se bo izobraževal, s tem bi se zmanjšali tudi izdatki ČZS, na vsako temo naj bi bila možna diskusija in vprašanja preko foruma.

noc b
PrispevkovCOLON 422
PridruženCOLON To Sep 27, 2011 6:05 pm

OdgovorCOLON # 51557Odgovor noc b
Sr Nov 30, 2011 11:16 am

MD napisal/-aCOLONImam en predlog in sicer, če bi se predavanja čebelarskih usposabljanj na vsako temo vsaj enkrat posnela s kamero, za tiste, ki nimajo možnosti (časovne ali pa oddaljenost kraja) obiskovati in bi bilo to dostopno na straneh ČZS, vsako leto ali na dve tri leti bi se arhiv pododobil z novimi posnetki, s tem bi se poveča možnost izobraževanja in bi si vsak sam organiziral kaj, kdaj in koliko se bo izobraževal, s tem bi se zmanjšali tudi izdatki ČZS, na vsako temo naj bi bila možna diskusija in vprašanja preko foruma.
zanimiva in dobra ideja.

hvala za predlog!

klopotec
PrispevkovCOLON 742
PridruženCOLON Po Jul 12, 2010 5:09 pm
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 51559Odgovor klopotec
Sr Nov 30, 2011 12:50 pm

mg napisal/-aCOLONNe.
Me veseli, da je vedno več takšnih, čeprav se še vedno preveč uporablja.

Kakšno alternativo pa imaš ti v mislih? (ni zajebancija, resno mislim).

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51564Odgovor boriss
Sr Nov 30, 2011 4:27 pm

noc b napisal/-aCOLONSpoštovani,

parv je da obstaja forum, da vsak lahko pove kar mu leži na srcu.

To je del demokracije in parv je tako.,
Ih vi ste na našem portalu ukinili forum? Huda neka demokracija!
noc b napisal/-aCOLON ........
s tem tukaj zaključujem moje pisanje na to temo, v tem času potekajo po Sloveniji regijski posveti ČZS in tam je prilika za VSE, da se zadeve razčistijo, če je problem.
SAj veš da mene ne bo na regijski posvet (škoda časa)? Povedal sem kar sem imel

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 51580Odgovor Fizikalec
Če Dec 01, 2011 7:47 pm

Novinka napisal/-aCOLONTudi jaz. :wink:
Se pa da tudi iz tega špetira kaj naučiti in sem prav vesela, da ste se tako razpisali. Med drugimi moj mentor Fizikalec-Danilo, ki sem ga pred meseci sama poiskala in kontaktirala ravno zaradi tega, ker ne slepomiši. Marsikomu gre to v nos, jaz pa sem se naučila njegove kritike jemat kot dobronamerne in tudi če sem bila kdaj v dvomih, so me njegovi argumenti na koncu vedno prepričali. Ga bom kar tukaj pohvalila, da se za moje čebele še ni nikoli zmotil, ko je šlo kaj narobe, čeprav jih v živo še ni videl. :lol:
Bo treba kar verjet izkušenejšim, da se ne bo treba naučit šele na napakah po par zapravljenih letih ali jalovemu poskušanju nemogočega... pa če se gre konkretno za prodajo medu v Anglijo ali kaj drugega.

Mene so v glavnem same oči in ušesa. Malo me je edino sram, ker prejemam toliko znanja zastonj, glede na to da se dandanes še za nepotrebne neumnosti plačuje.
No, da ne boš mislila, da je kerikoli izmed nas nezmotljiv. Tudi kot sem ti rekel odločat se moraš sama, ko si zelo trdno prepričana, da nekaj res hočeš. Ko se odločiš pa slediti temu do konca ne glede tudi, če te kaj nazaj vrže vmes. NIKOLI ne mešaj več sistemov, tehnologij ali vsega krkoli kjer čuješ ali vidiš. :wink:

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688

OdgovorCOLON # 51597Odgovor JanĹľevec
Pe Dec 02, 2011 8:11 am

Tega se še posebej drži:

NIKOLI ne mešaj več sistemov, tehnologij ali vsega krkoli kjer čuješ ali vidiš

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51600Odgovor boriss
Pe Dec 02, 2011 8:43 am

NO ja to je nasvet za začetnike :D in 100 % drži.

Za izkušenejše čebelarje pa je dejstvo da morajo združiti vsa področja ki menda sploh niso nič v zvezi z Čebelarjanjem in različne tehnologije, da sploh lahko preživijo.

NA koncu postane njihovo čebelarsto ena zanimiva mešanica vsega kar poznamo.

Problem pri taki mešanici je samo v tem, da začetniki nimajo pojma kateri del vsake tehnologije morajo vzeti za doseganje ciljev.

Poj pa iz tega sledi nabolj logičen nasvet - nauči se čebelariti pri čebelarju ki stvar obvlada in ko boš dovolj obvladal tudi sam se loti zeloooooooooo previdnega prilagajanja tvojim potrebam.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51653Odgovor Fizikalec
So Dec 03, 2011 9:02 pm

bloop napisal/-aCOLONTako ja. Cebelarje se razdrobiti, tako kot imamo obcin in sindikatov polno, da potem ne bo sploh vec nobene "moci" pri kaksnih stvareh kjer je potrebno skupaj nastopati, pa ceprav samo s stevilom clanstva.
Ja ja sedaj je od tega članstva tako, da je vsak št. samo povsod tud na ČZS in metat v en koš neke z do 100 panji ali take nad 100 enostavno ne gre. Tud je preveč kresanja mnenj sicer pa boš sam ugotovil samo še kak kontejenr naredi pa začni vozit se boš naučil kako to gre....

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51654Odgovor Fizikalec
So Dec 03, 2011 9:03 pm

boriss napisal/-aCOLONPoj pa iz tega sledi nabolj logičen nasvet - nauči se čebelariti pri čebelarju ki stvar obvlada in ko boš dovolj obvladal tudi sam se loti zeloooooooooo previdnega prilagajanja tvojim potrebam.

Zeloooo moder nasvet :D :D meni je koristil pred leti :wink:

igorv
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2004 12:07 pm

OdgovorCOLON # 51657Odgovor igorv
So Dec 03, 2011 11:05 pm

Meni tudi :D :D

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51661Odgovor boriss
Ne Dec 04, 2011 8:14 am

Dobje, :twisted:
Imaš kar prav. Neugodne komentarje je treba blokirat - če to ne gre gre pa kar temo zaklent. Nekdo lahko napiše neumnosti - drugi ne moremo skomentirat problema!

Saj poznaš tistega - So na čolnu enkrat vsi enako mislili pa šli vsi na levo stran - poj pa se je čoln prevrnil?
:twisted:

janez pa taka demokracija.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov