Problematika čebelarstva

Komunikacija med skupinami in društvi, trženje in promocija

ModeratorCOLON Oldy

dobbdobb
PrispevkovCOLON 103
PridruženCOLON To Mar 09, 2010 8:21 pm
KrajCOLON Sv.Trojica

med za prodajo

OdgovorCOLON # 51435Odgovor dobbdobb
Ne Nov 27, 2011 7:28 pm

No,kolega čebelar je pred kratkim tovoril 12 sodov (velikih) medu,lanski pridelek ,pa že z tem so bili problemi pri natovarjanju,mislim pa da je kupil MEDEX,letošnji pridelek pa še čaka na pravo ponudbo.Če to seštejemo je mačji kašelj za angleže.
Lp.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 51436Odgovor Fizikalec
Ne Nov 27, 2011 7:36 pm

To ne gre kr tako tovorit rabiš konzolno dvigalo, viličarja še bolje, trikot palete pod sode da z kulijem zapelaš in če ni viličarja kamion z rampo. nekaj malega vem o teh sodih jih tam ene 50 na leto polnih premanevriram.
Torej kakšen med ima tvoj kolega in kakšno ceno hoče?

dobbdobb
PrispevkovCOLON 103
PridruženCOLON To Mar 09, 2010 8:21 pm
KrajCOLON Sv.Trojica

med za prodajo

OdgovorCOLON # 51437Odgovor dobbdobb
Ne Nov 27, 2011 8:20 pm

Jebi ga kuli,ko pa ima skladiščenega na takšnem mesto da z kulijem nemoreš zraven,je ugotovil da rabi nekaj betona.Med ima včinoma cvetlični in kostanj,najboljše da sam kontaktiraš ,za št.me pokliči.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51438Odgovor Fizikalec
Ne Nov 27, 2011 8:36 pm

Ja osnovne reči treba pošlihtat, da se pol ne j...š na mrtvo z temi sodi :D no, če ste mladi še lahk sode kotate.
Javi se na PM pa se bomo kaj zmenili..... :wink:

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 51439Odgovor boriss
Ne Nov 27, 2011 8:37 pm

Ja saj s kulijem se začne poj pa nadaljuje..... In na koncu imaš kar eno ornk poslopje z vsem kar rabiš. Sicer traja kakih 10 let samo rata. :wink:

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 51440Odgovor mg
Ne Nov 27, 2011 11:29 pm

Slovenski čebelarji še za slovenske potrtebe ne pridelajo dovolj medu + bi ga izvažali. Podjetnost brez meja.
lep pozdrav

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51441Odgovor boriss
Ne Nov 27, 2011 11:32 pm

Morda pa je napočil čas da se kaj naredi na področju proizvodnje? Sedaj namreč podpirajo samo razdrobljenost in delajo težave proizvodnji. Morda pa smo tam kjer smo zaradi slabega vodenja čebelarjev?

davca
PrispevkovCOLON 550
PridruženCOLON To Okt 16, 2007 6:13 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 51444Odgovor davca
Po Nov 28, 2011 9:16 am

boriss napisal/-aCOLONMorda pa je napočil čas da se kaj naredi na področju proizvodnje? Sedaj namreč podpirajo samo razdrobljenost in delajo težave proizvodnji. Morda pa smo tam kjer smo zaradi slabega vodenja čebelarjev?
Če si čebelarjenje predstavljamo kot proizvodnjo, si čebele predstavljamo kot stroje?
Unus pro omnibus et omnes pro uno - Eden za vse in vsi za enega

noc b
PrispevkovCOLON 422
PridruženCOLON To Sep 27, 2011 6:05 pm

OdgovorCOLON # 51445Odgovor noc b
Po Nov 28, 2011 9:35 am

boriss napisal/-aCOLON Morda pa smo tam kjer smo zaradi slabega vodenja čebelarjev?
Vse je možno. Zato so sedaj razpisane volitve ČZS in priložnost vsem, da s svojimi programi prepričajo čebelarje in prevzamejo vodenje ČZS.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51446Odgovor boriss
Po Nov 28, 2011 9:37 am

Zame prepozno. Nimam več volje da bi kidal vaše napake.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 51448Odgovor JanĹľevec
Po Nov 28, 2011 9:39 am

davca napisal/-aCOLON Če si čebelarjenje predstavljamo kot proizvodnjo, si čebele predstavljamo kot stroje?
_________

Ta je pa le malce krepka. So tako krave, prašiči, zajci, divjad v oborah in druge masovne reje živali, stroji za pridelavo mesa ? Ali činčile stroji za pridelavo krzna ? In tako pač lahko še nadaljujejo.

Razumel bi tvoj odpor, ki bi mogoče temeljil na stranskih negativnih učinkih ali morebitnih posledicah velike koncentracije živali na relativno malem prostoru ali kakšnem podobnem pomisleku na tej osnovi. Čebela pri čebelarju, ki ima le en sam panj je ravno toliko "stroj za pridelavo medu" kot vsaka čebela v vsakem panju čebelarja, ki ima 500 panjev. Za čebelo glede tega tukaj ni prav nobene razlike.

Razlika bi se lahko pojavila šele, ko bi se dotaknili oskrbe čebel in zagotavljanja njihovih zdravstvenih in drugih pogojev življenja v vsakem posamičnem panju. Tukaj pa bi se hitro izkazalo, da je "strojev za pridelavo medu" skoraj zagotovo več pri malih čebelarjih kot pri velikih. Seveda pa je moč najti kakšno izjemo slabe čebelarske prakse tudi pri velikih ali srednje velikih. V obeh ( ali treh ) kategorijah čebelarjev tako najdemo skrbne, ki zelo skrbijo za svoje čebele kot one druge, ki ves čas čebelarijo le s kalkulatorjem v rokah in jih kaj drugega veliko ne zanima. Vendar je teh slednjih, kot sem že zapisal, neprimerno več med malimi kot srednjimi ali res velikimi. Ti se zaradi svojih ogromnih vložkov enostavno ne smejo igrati s tem, ker bi jih to preveč stalo ter na koncu finančno pokopalo.
_______

Noč B. odgovarja Borisu: "Vse je možno. Zato so sedaj razpisane volitve ČZS in priložnost vsem, da s svojimi programi prepričajo čebelarje in prevzamejo vodenje ČZS."

Cenjenemu predsedniku in kandidatu za novega predsednika ČZS je seveda jasno, čeprav tega ne bo nikoli priznal, da ga v tej deželi ni junaka, ki bi uspel s kakršnim koli programom ali svojo morebitno visoko družbeno avtoriteto ter ugledom razbiti strukture, ki so se v zadnjih desetletjih formirale okrog ČZS na vseh nivojih in si jo prisvojile ( skoraj bi lahko rekli, da so si jo kar olastninile ). Tudi, če bi se slučajno kakšnemu Seražinu ali komu drugemu zaradi "nepozornosti režiserjev ali napake v sistemu" uspelo prebiti, bi bila njegova doba trajanja relativno kratka in njegov vpliv popolnoma onemogočen. saj poznate znan rek, ki pravi: če padeš med volkove začni hitro z njimi zavijati, ker v nasprotnem se ti bo slabo pisalo.

Pa vse to seveda ne velja le za ČZS. Tudi v mnogih drugih interesno organiziranih združbah so razmere podobne.
Zadnjič spremenil 1, dne JanĹľevec, skupaj popravljeno 0 krat.

davca
PrispevkovCOLON 550
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 51449Odgovor davca
Po Nov 28, 2011 9:48 am

Hvala, Janževec, za odgovor. Nisem namreč trdila, da so čebele stroji, le vprašala sem. In še enkrat: hvala za odgovor. Zdaj razumem.

davca
PrispevkovCOLON 550
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 51450Odgovor davca
Po Nov 28, 2011 9:50 am

boriss napisal/-aCOLONZame prepozno. Nimam več volje da bi kidal vaše napake.
Morda pa bi le poskusil - zaradi ljubezni do čebelarstva in sočebelarjev.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51451Odgovor boriss
Po Nov 28, 2011 10:03 am

davca napisal/-aCOLON
boriss napisal/-aCOLONMorda pa je napočil čas da se kaj naredi na področju proizvodnje? Sedaj namreč podpirajo samo razdrobljenost in delajo težave proizvodnji. Morda pa smo tam kjer smo zaradi slabega vodenja čebelarjev?
Če si čebelarjenje predstavljamo kot proizvodnjo, si čebele predstavljamo kot stroje?
Tule si vzela točno tisto ven kar nisem napisal :D.

Čebelarstvo brez "Proizvodnje" in s tem velikih čebelarjev ne more obstati! Dejstvo je da je res ogromno znanje o čebelah med "velikimi" čebelarji. In na žalost res samo tam. Kje je meja med velikimi in malimi se tu ne bi spuščal.

Ko berem tale forum (ta je res obup) in poslušam "Male čebelarje" na terenu mi je kristalno jasno da jih ogromno NIMA POJMA. Ne glede na to koliko časa imajo čebele. V bistvu me čudi da samo vsake dve leti izgubimo večino čebel v Sloveniji.

In tu je bilo mišljeno da bi bilo pametno podpreti čebelarje ki od tega živijo: Ukrepi da DAJO začetniku nekaj panjev, mu subvencionirajo opremo ...... So metanje denarja v smeti. Sicer so zelo politično všečni koristi pa so prej negativne kot pozitivne.

Da o "predavanjih" sploh ne govorimo. Če mi čebelar začetnik (prvo leto čebelarjenja) ki je bil na začetniškem tečaju pove da je bil tečaj zanič? A je taka predavanja sploh vredno plačevati?

Predavanja se še vedno odvijajo na podlagi papirjev ki sem jih jaz napisal za moja predavanja pred enimi 8 leti. Prilagojena so bila določeni ciljni skupini in meni "ukradena" - nihče me ni nikoli niti vprašal ali lahko uprabijo moje predloge (še vedno moj stil pisanja z mojimi tipkarskimi napakami) za druge predavatelje (lopovi). Sramota da se v vseh teh letih ni pojavil nekdo ki bi to znal posodobiti. Drugi predavatelji na moje predloge večinoma niso sposobni narediti dobrega predavanja (manjka jim znanja) - ravno tako kot niso sposobni napisati svojih predlog za predavanja.

Spet politčno všečna deajvnost brez prave praktične vrednosti!

Da o "strokovnosti" svetovalne službe sploh ne govorimo. Meni ne more biti svetovalec nekdo ki ima manj panjev kot jaz! V bistvu se z mojimi problemi ni nikoli srečal. Zato je moral Danilo ko je delal polnilnico po nasvete k meni namesto na svetovalno službo. Če bi bil malo nesramen bi mu zaračunal moje svetovanje v vrednosti ene 3000 € (kolikor stanejo na trgu podobna svetovanja (varnostno, HACCAP,....)

Ker (po mojih podatkih) ima samo en svetovalec nekje okoli 50 družin (vsaj včasih jih je imel) je domet svetovalne službe čebelarstvo do 50 panjev - poden od podna.

Napovedovlana služba gozdnega medenja :rezakla

Saj verjamem da je težko za začetnika - vodstvo ČZS je usralo ker je takega človeka sploh nastavilo tja. NE MORE (saj vidim da hoče in se trudi) napovedovati medenja nekdo ki nima kilometrine. ŠE jaz po 30 letih kdaj userjem pa vem neskončno več ...

Oprostite malo me je pogrelo pa sem napisal del tega kar me že leta muči. BOštjan to lahko vzameš kot pomoč da boš kaj spremenil kdaj. LAhko pa tudi kot kritiko - meni je vseeno.

LP
Zadnjič spremenil 1, dne boriss, skupaj popravljeno 0 krat.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51454Odgovor boriss
Po Nov 28, 2011 10:20 am

KAr se pa tiče programa je pa tak. Če je všečen je zanič - škodljiv za čebelarstvo kot panogo. Če je dobr ni všečen - samo čebelarstvo bi napredovalo. Z dobrim programom lahko zmagaš na volitvah samo če te tihe eminence podprejo - in poskrbijo da nimaš proti kandidata. Kar pa se pri našem g ŠIvicu in mojem primeru ne bo nikoli zgodilo :)

davca
PrispevkovCOLON 550
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 51457Odgovor davca
Po Nov 28, 2011 10:57 am

V politiko - predvsem čebelarsko - se ne razumem. In ne morem razumeti, kako je mogoče, da en človek (Franci Šivic) veče niti slovenskega čebelarstva sem ter tja, kakor mu pač ustreza. In če je tako, ni prav in človek pomisli, da tu vlada koristoljubje. Kaj pravite kolegi slovenski čebelarji?

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51458Odgovor boriss
Po Nov 28, 2011 11:09 am

Ja nespoštovani g Čebulj župan Cerkelj je bil tam samo zato da jaz nisem postal predsednik. Našli so ga urgentno ko so zvedeli da bom jaz kandidiral.

Povedal je nekaj všečnih političnih floskul (brez vsakršenga programa) in odšel na smetišče zgodovine kot najbolj nesposoben predsednik vseh časov.

Veliko zaslug za njegov nastop pripisujem tudi Boštjanu (in krogu ljudi okoli njega)! In to je bil tudi razlog da nisem hotel in nočem sodelovati v delu ČZS.

Poleg tega da so o meni govorili kup neresnic (direkt laži) povsem izmišljenih.

Teh igric se jaz ne grem več

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 51460Odgovor Kočevski med-ved
Po Nov 28, 2011 12:29 pm

Toliko negativne energije kot prihaja iz tvojih sporočil ne najde človek nikjer. Tudi malo pozitivnega ne prihaja od tebe. Res nevem od kje vse to izvira. Mali čebelarji in razdrobljenost le teh po celi Sloveniji oprašuje rastlinje že tako onemoglo čebelo.
Lepo pozdravljeni
LP
Koèevski med-ved

Novinka
PrispevkovCOLON 250
PridruženCOLON Če Jan 13, 2011 2:01 am

OdgovorCOLON # 51461Odgovor Novinka
Po Nov 28, 2011 1:34 pm

Ko kot novinka na čebelarskem področju berem take razprave, mi je kar hudo. Čeprav... se vsako leto življenja več na tem ljubem svetu tako ali tako naučim, da nikjer nič ni kot bi moralo biti. Žalostno je predvsem to, da se umikajo in utišajo sposobni, ker se jim ne ljubi več boriti z mlini na veter. Jih ne obsojam, ker si z umikom prihranijo kakšen obisk pri zdravniku zaradi žolčnih, želodčnih al pa še kakšnih težav... in raje po svoje vodijo svoj posel v okvirih zakonskih omejitev. Sem pa vesela, da se da na njih še naleteti in da si pustijo blizu, ko se nanje obrneš in jih prosiš za nasvete. Pa ne skrivajo kar imajo in tudi pokazati imajo kaj. Tudi ko gre kaj narobe povedo in o problemih govorijo. Je pa mogoče najtežje, ko se srečata dva tako različna nivoja znanja in se je treba za razumevanje kar potruditi predvsem pa veliko spraševati in poslušati.

Letos sem bila tudi sama na tečaju za začetnike (ko je že bil ravno omenjen tukaj). Če ne bi imela že svojega mentorja in prvo leto čisto začetniških praktičnih izkušenj, bi me večina predavanj samo zmedla. Sem ujela na hodniku najboljši možen nasvet enemu od teh, ki so se pustili zmesti, v smislu, naj si najde mentorja in se drži samo njegovih nasvetov. In če kdo od novincev slučajno bere to temo, bi mu točno to predlagala tudi sama. Najprej najti sistem čebelarjenja ki mu najbolj odgovarja in potem kontaktirati nekoga, ki s tem dela in za katerega dobiš občutek, da sistem tudi obvlada. Če je sosed za vogalom toliko bolje, samo jaz te sreče nisem imela. Pač, ne sme ti biti žal kilometrov, da se zapelješ tudi kam dlje in si v praksi kaj pogledaš. Če je računalniško pismen in pripravljen komunicirati preko interneta, se pa s tem razdalja tako ali tako izniči.

Zdaj sem sicer skrenila iz teme... pa se nanjo vračam. Moram priznat, da forum redno prebiram pa se raje vzdržim komentarjev ravno iz razloga ker kot začetnica nimam še kaj ponuditi in ker z vprašanji zadnje čase morim kar mentorja. Se pa od časa do časa kljub temu pri branju nasmehnem ali pa primem za glavo, ko nekdo pametuje o nečem, o čemer sploh nima pojma. Jaz se s trženjem zaenkrat ne ukvarjam. Ko se pa bom, pa bom zagotovo najprej vprašala za nasvet nekoga, ki mu trženje uspeva in ne tistega, ki samo "logično" razmišlja, kako bi to moralo potekati. Dokler smo nevedni, smo navadno kar vsi bolj pametni kot takrat, ko nam je že kaj več jasno. Jaz pri tem nisem nobena izjema, sem pa vesela, ko se mi uspe vgriznit v jezik, ker bi se kasneje svojim neumnostim verjetno še sama sebi smejala. :wink:

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51462Odgovor boriss
Po Nov 28, 2011 1:46 pm

Kočevski med-ved napisal/-aCOLON
Toliko negativne energije kot prihaja iz tvojih sporočil ne najde človek nikjer. Tudi malo pozitivnega ne prihaja od tebe. Res nevem od kje vse to izvira. Mali čebelarji in razdrobljenost le teh po celi Sloveniji oprašuje rastlinje že tako onemoglo čebelo.
Lepo pozdravljeni
Edini "problem" je ker veliko čebelarstev spomladi ni polnih! Poj pa čsito nič ne oprašujejo. In tisti "argument" da oprašujejo sploh ne zdrži vode.

Brane
PrispevkovCOLON 56
PridruženCOLON To Avg 10, 2010 2:47 pm

OdgovorCOLON # 51463Odgovor Brane
Po Nov 28, 2011 1:56 pm

Kar se tiče tečajev za začetnike, g. Boriss pa ne bo držalo, da so slaba in slabo organizirana. Če so pripravljena po vaših spiskih, vam moram čestitati, ker sem bil zelo zadovoljen. Sigurno pa ne dobiš toliko znanja, da bi po tečaju začel brez napak čebelariti.
Praksa je pač praksa. Tudi mladina , ki pride iz šol, ne zna veliko, čeprav se kiti z diplomami.
Samo toliko o tečajih za začetnike.
lp Brane

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51464Odgovor boriss
Po Nov 28, 2011 2:19 pm

Lepo pozdravljeni
Prosim te vzemi moj pripevek in ga seciraj - prosim napiši točno kaj ni res in zakaj ne. Takole kritiko jaz ne jemljem resno! Samo nekaj nakladaš.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51465Odgovor boriss
Po Nov 28, 2011 2:40 pm

Brane,

Izobraževanje začetnikov ni moje delo.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 51468Odgovor Kočevski med-ved
Po Nov 28, 2011 4:12 pm

boriss napisal/-aCOLON
Lepo pozdravljeni
Prosim te vzemi moj pripevek in ga seciraj - prosim napiši točno kaj ni res in zakaj ne. Takole kritiko jaz ne jemljem resno! Samo nekaj nakladaš.
Nakladaš in se sproti izmišljuješ ti.
Samo poglej koliko se je v zadnjih štirih leti dvignila cena medu. Zato smo v prvi vrsti lahko zahvalni ČZ SLO, ki je v svojih programih (tudi s sredstvi EU)dvignila med na to raven kot je sedaj. Ti, imaš do nje le negativne misli in napisane besede.
Mislim, da so (predvsem za večja čebelarstva)v prvi vrsti pomembne cene medu, katere iztržijo na trgu.
LP
Koèevski med-ved

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 51469Odgovor JanĹľevec
Po Nov 28, 2011 4:29 pm

Kolegi zakaj pa ne bi raje tega špetira vodili bolj analitično in s konkretnimi navedbami kaj je in kaj ni dobro. Pravzaprav imata ob prav. Ni vse slabo, res pa je, da tudi tako dobro kot se želi prikazati še zdaleč ni. Za zunanjim in vidnim plaščem blišča se skriva ogromno težav in problemov o katerih pa nihče ne želi govoriti, kaj šele, da bi se jih kdo lotil reševati. Tudi, če nanje kdo opozori, se jih kar najhitreje pomete pod preprogo.

In da ne bom tudi sam deležen očitka, bom spomnil samo na dve zgodbi iz letošnjega čebelarskega leta:

1. zgodba zastrupitve čebel v Pomurju in potem kot višek te zgodbe proceduralni zapleti pri izplačilu odškodnin v katere se je po nerodnosti uspela zaplesti ČZS, čeprav v tej zgodbi nima več kaj iskati

2. nacionalni program zatiranja varoje za leto 2011, ki ga je s svojimi zahtevami v "imenu čebelarjev ???" zapacala prav ČZS in tako spravila v neprijeten položaj ogromno naivnih čebelarjev. Odgovornosti seveda sedaj ne bo prevzel nihče, ker se bodo raje od tega problema ( zapiranja panjev ) ogradili z raznimi demagoškimi in slepilnimi manevri

Lahko pa bi še kaj zapisal o netransparentnih dodelitvah raznih finančnih sredstev po nekaterih razpisih na področju čebelarstva in peripetijah prijavljenih čebelarjev - pa se bom tega vzdržal, ker sam nisem bil udeležen in naj se za svojo pravico borijo tisti, ki so bili na tak ali drugačen način oškodovani ali vsaj mislijo, da so bili oškodovani

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51471Odgovor Fizikalec
Po Nov 28, 2011 5:31 pm

Jaz sem že pred časom opozarjal, da ČZS dela napako pri "delanju" čebelarjev. Dobili smo fuul čebelarjev pridelava pa se nam ne dviga torej je nekaj narobe.
Branko za cene medu ni zaslužna ČZS ampak marsikaj drugega poleg, da je kaj naredila ne oporekam vendar bi se o tem dalo debatirat. Lista predavateljev je zanič izluščil bi 3-5 imen, ki lahko kaj prispevajo ostalo je bolj poguba. Čebelar pod 150 panjev na tisti listi nima kaj iskat in je to dizaster po moje. Takorekoč učijo "krivo vero" in začetnike takooooo zbegajo, da je veselje. Prej ali slej pride vsak,ki hoče kaj narest iz čebelarstva do Borisa ali mene, ki sma verjetno ta trenutek dovolj "neumna", da delama nekaj za kar je nekdo plačan in ima korist midva pa je nimava. Preveč se uporamo na neko tradicijo čebelnjaka z par panji in neki poslikavi pa še čem. Tak čebelnjak je čisto ok če je doma pa za kupce meda mal atrakcije drugače ni efekta. Tu že takoj usmerimo začetnika v nore investicije brez ekonomske računice.
ČZS bi morala imeti svetovalca za področje profesionalnih čebelarjev pa ne z neko diplomo iz kemije ali česarkoli ampak praktika, ki zadevo obvlada. Dr. pa diplome nam čisto nič ne koristijo za praktično izobraževanje za teorijo so res odlični pa slovnično pravilno izražanje z tem se strinjam. Dokler se tu zadeve ne bodo pravilno uredile in bo pomoč nudil nekdo z 20 ali več leti prakse nebo efekta. Če nebi imeli praktikov na terenu, ki še kaj pomagajo (redki so) potem nebi blo šanse, da kam pridemo. Poglejmo vozne parke čebelarjev??????
Poglejmo marsikaj na tem področju pa nam bo vse jasno.....

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51472Odgovor Fizikalec
Po Nov 28, 2011 5:41 pm

davca napisal/-aCOLON]Morda pa bi le poskusil - zaradi ljubezni do čebelarstva in sočebelarjev.
Ja pa dej kr ti zakaj bi nekdo šel v ogenj po vroč kostanj za kr tako iz dolgega časa ali kaj?
Od ljubezni se ne da živeti samo rabiš kaj malom več a ne? In kot drugo je NEMOGOČE prepričevat preričane torej zakaj bi se nekdo lotevalmisije nemogoče? Mi lahko to mal bolje razložiš?
Če bi od ČSS na tem forumu dobili tolk praktičnih nasvetov kot ste od Borisa in mene (kr bi se spodobilo) ti še neki zameril kako pikro na naš račun.
Kolk rešitev za praktično delo si dobila tam?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51473Odgovor Fizikalec
Po Nov 28, 2011 6:00 pm

Kr pa se organov ČZS tiče pa poglejmo imena, ki jih zastopajo?? Šivic pismo čebelarim 18 let kr sem začel se to ime pojavlja na plečih ČZS pa še kaj bi lahko nadaljeval. To je isti kot kot politika zmer ista imena s super programi kakšna izjema ne more prit noter, če proba se jo jasno abservira tko, da ni kaj dost za razmišljat.
Vse te knjige, ki se tiskajo sedaj in jih prejemajo čebelarji verjeli ali ne večina tega ne bere tud keri bere se iz tega nebo naučil čebelarit, sistem deluje na osnovi pridobivanja sredstev iz države in podpora določenim tiskarjem in lobijem. To bi se moralo ukinit in zakonodajo uredit za neposredne podpore čebelarjem. Za vsako širjenje št. panjev in čebelarjenja na tem št. pač xy€ brez nekih bla bla bla pa kup papiracij.
Zdravstveno varstvo, ČZS se NIKOLI nebi smela niti vmešavat v to področje za to je pristojna veterina in amen. Mater pr kravam ali prašičih še nisem videl, da se za zdravljenje kakih bolezni vmešava sekcija govodorejcev ali prašičerejcev. To je fuuul zgrešeno in fuuul mimo, na voljo mora bit vse kr je registrirano za uporabo, lasnik živali odloči kaj uporabi in leta jamči za kakovost pridelka AMEN!

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 51474Odgovor Kočevski med-ved
Po Nov 28, 2011 6:06 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONJaz sem že pred časom opozarjal, da ČZS dela napako pri "delanju" čebelarjev. Dobili smo fuul čebelarjev pridelava pa se nam ne dviga torej je nekaj narobe.
Branko za cene medu ni zaslužna ČZS ampak marsikaj drugega poleg, da je kaj naredila ne oporekam vendar bi se o tem dalo debatirat. Lista predavateljev je zanič izluščil bi 3-5 imen, ki lahko kaj prispevajo ostalo je bolj poguba. Čebelar pod 150 panjev na tisti listi nima kaj iskat in je to dizaster po moje. Takorekoč učijo "krivo vero" in začetnike takooooo zbegajo, da je veselje. Prej ali slej pride vsak,ki hoče kaj narest iz čebelarstva do Borisa ali mene, ki sma verjetno ta trenutek dovolj "neumna", da delama nekaj za kar je nekdo plačan in ima korist midva pa je nimava. Preveč se uporamo na neko tradicijo čebelnjaka z par panji in neki poslikavi pa še čem. Tak čebelnjak je čisto ok če je doma pa za kupce meda mal atrakcije drugače ni efekta. Tu že takoj usmerimo začetnika v nore investicije brez ekonomske računice.
ČZS bi morala imeti svetovalca za področje profesionalnih čebelarjev pa ne z neko diplomo iz kemije ali česarkoli ampak praktika, ki zadevo obvlada. Dr. pa diplome nam čisto nič ne koristijo za praktično izobraževanje za teorijo so res odlični pa slovnično pravilno izražanje z tem se strinjam. Dokler se tu zadeve ne bodo pravilno uredile in bo pomoč nudil nekdo z 20 ali več leti prakse nebo efekta. Če nebi imeli praktikov na terenu, ki še kaj pomagajo (redki so) potem nebi blo šanse, da kam pridemo. Poglejmo vozne parke čebelarjev??????
Poglejmo marsikaj na tem področju pa nam bo vse jasno.....
Danilo, morda imaš prav, da za cene medu ni izključno pripomogla le ČZ SLO ampak je to napravil potrošniški trg. Je pa ČZ SLO zelo veliko (največ) naredila za porabo medu na prebivalca. Ne pomnim, da bi kdaj toliko ljudi iskalo med različnih okusov. Vsak hoče drugačen okus in od kod misliš, da je tako povpraševanje?Še enkrat povem brez ČZ take porabe nebi bilo.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51475Odgovor Fizikalec
Po Nov 28, 2011 6:15 pm

Ja naj bo kr po tvoje ampak malo poglej kaj se je začelo dogajat z zastrupitvami leta 2008 in mojim izpostavljanjem v javnosti? Začela se je zeloooooooo velika reklama za čebelarje. Za reklamo ni važno kaj se govori važno das se čuje čebele, čebele, čebele. Od 2008 gre prodaja samooo gor poleg da se je dosegelklic 112 itd.itd..
Grema naprej potem začetek "pregona ponaredkov" tu je ČZ naredila svoje in MKGP, umaknili so polovico meda-ponaredkov. Letos spet množične medijske rasežnosti spomladi. VSI so javkali kako je to negativna reklama, prodaja bo padla vse gre po zlu ravno Vi Kočevarji ste začeli z pismom vašega nekega mag. o onesnaženosti pa kupom oslarij in prodaja nam je zrasla v nebesa letos?
Moja pogodba z Mercatorjem povlekla Tuš, da isto razmišlja in začne iskat Slo med za svojo znamko malo premislite kaj vam pomaga med prodajat???
Zajtrk v vrtcih, ki se kiti ČZS levji delež nesemo čebelarji, vodstva društev da organiziramo, zberemo med pa še ljudi v vrtce iz svojih vrst moramo spravt.
Med nam prodajajo MEDIJI, spomnimo se 8 let nazaj kolk je blo kje na radiju ali TV govora o čebelah no, da vidimo?

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov