pomoč v čebelarstvu

Komunikacija med skupinami in društvi, trženje in promocija

ModeratorCOLON Oldy

BUTTON_POST_REPLY
namornara
PrispevkovCOLON 11
PridruženCOLON Pe Okt 14, 2011 10:56 pm

pomoč v čebelarstvu

OdgovorCOLON # 51442Odgovor namornara
Po Nov 28, 2011 12:18 am

rad bi pomagal pri opravilu v čebelnjaku in z čebelami ,da se naučim uspešno čebelarit, sem iz krškega in mi ni problem pridit tudi kam bolj daleč. Medsebojna pomoč!! lep pozdrav Roman kontakt 051 888 707

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 51470Odgovor Fizikalec
Po Nov 28, 2011 5:19 pm

Ja kr ogčasi se spomladi boš imel dela več kot dovolj....

igorv
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON To Avg 24, 2004 12:07 pm

OdgovorCOLON # 51659Odgovor igorv
So Dec 03, 2011 11:28 pm

Pri meni ga je tud dovolj. Pa še daleč ti ne bo treba it (Brežice) :D

Jan èebelar
PrispevkovCOLON 54
PridruženCOLON Če Nov 17, 2011 9:38 pm
KrajCOLON Krąko

OdgovorCOLON # 51660Odgovor Jan èebelar
So Dec 03, 2011 11:40 pm

Zdej je lahko edino delo tretiranje čebel. Pa mogoče še kakšna malenkost.
Drugače pa jutri tretiram s OK, kapanje z iglo.

LP Jan

èešnjevèan
PrispevkovCOLON 129
PridruženCOLON Sr Apr 07, 2010 7:50 pm
KrajCOLON ?eąnjevek

OdgovorCOLON # 51662Odgovor èešnjevèan
Ne Dec 04, 2011 10:18 am

Jan čebelar napisal/-aCOLONZdej je lahko edino delo tretiranje čebel. Pa mogoče še kakšna malenkost.
Drugače pa jutri tretiram s OK, kapanje z iglo.

LP Jan
Hehe, zdela je kr precej dela, so priprave na novo sezono, pri večjih čebelarjih

olševèan
PrispevkovCOLON 202
PridruženCOLON Po Mar 02, 2009 4:10 pm
KrajCOLON oląevek

OdgovorCOLON # 51683Odgovor olševèan
Ne Dec 04, 2011 8:31 pm

:D Sevede tisti tamali smo pa lohk še mal na dopustu..... :lol:

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51684Odgovor Fizikalec
Ne Dec 04, 2011 8:41 pm

Ja načeloma je tako pol pa ko je sezona pridete (ne mislim tebe) okoli a maš kaj satnica za posodit, a maš kaj satnikov viška, a maš.....a posodiš...iz dna duše sovražim čebelarje, ko zbijajo satnike pa utirajo satnice, ko majo roj na veji ali ko treba v panj dajat. Skrajno neodgovorno ravnanje in popolnoma dezorganizirano.
Tud, če me bo kdo sedaj križal zarad napisanega samo iz prakse drži kr sem napisal. Tud men se kdaj pakdaj zgodi,da sfali kaj ampak ne na začetku sezone :roll:

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 51685Odgovor levstek008
Ne Dec 04, 2011 8:51 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONJa načeloma je tako pol pa ko je sezona pridete (ne mislim tebe) okoli a maš kaj satnica za posodit, a maš kaj satnikov viška, a maš.....a posodiš...iz dna duše sovražim čebelarje, ko zbijajo satnike pa utirajo satnice, ko majo roj na veji ali ko treba v panj dajat. Skrajno neodgovorno ravnanje in popolnoma dezorganizirano.
Tud, če me bo kdo sedaj križal zarad napisanega samo iz prakse drži kr sem napisal. Tud men se kdaj pakdaj zgodi,da sfali kaj ampak ne na začetku sezone :roll:
...sploh če se ponavlja.....
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51686Odgovor Fizikalec
Ne Dec 04, 2011 9:00 pm

Ja sej pr tistih kjer se to ponavlja se še marsikaj drugega samo velikaa večina kupuje satnike,ko ma roj na veji. Pol pa pr nas ena trgovina kjer to majo tko bolj na recept in so meli v najhujši sezoni en cel satnik :rezakla da kr dol padeš folk pa pizdil...

namornara
PrispevkovCOLON 11
PridruženCOLON Pe Okt 14, 2011 10:56 pm

OdgovorCOLON # 51689Odgovor namornara
Ne Dec 04, 2011 9:31 pm

najprej hvala za poonudbe spomladi se bom odloču h komu! kar se tiče posojanja verjamem da je tako .JAZ MAM PA DRUG problem mam novih panjev da nevem kam z njimi okvirjov v rezervi par 100 VENDAR JE ŠE VSE PRAZNO ŽAL A UPAM DA BOMO TO NAPOLNILI IN DA BO TO TUDI ZIMO PREŽIVELO?!!!!!

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 51690Odgovor mg
Ne Dec 04, 2011 9:34 pm

Fizikalec napisal/-aCOLON...iz dna duše sovražim čebelarje, :roll:
. :roll: :roll: :roll: ???
lep pozdrav

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51691Odgovor Fizikalec
Ne Dec 04, 2011 9:39 pm

Če citiraš citiraj cel stavek ne en kos kerega obračaš. Napisal sem "iz dna duše sovražim čebelarje, ko zbijajo satnike pa utirajo satnice, ko majo roj na veji ali ko treba v panj dajat."

Torej tak način ni pravi in noben večji čebelar ne laufa okoli pa išče satnikepa satnice, ko jih nuca. Velja enako za vse ostalo tud, ko se je jamralo za kozarce pred sezono jih treba parkirat v dvorišče tolk kolk jih skoz zime se nuca.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51692Odgovor Fizikalec
Ne Dec 04, 2011 9:46 pm

namornara napisal/-aCOLONnajprej hvala za poonudbe spomladi se bom odloču h komu! kar se tiče posojanja verjamem da je tako .JAZ MAM PA DRUG problem mam novih panjev da nevem kam z njimi okvirjov v rezervi par 100 VENDAR JE ŠE VSE PRAZNO ŽAL A UPAM DA BOMO TO NAPOLNILI IN DA BO TO TUDI ZIMO PREŽIVELO?!!!!!
Torej se spravi sedaj do Vidmarja in malo pofirbcaj. Kakšen kofe ali pir če spijeta nobenemu nebo škodilo. Če se hočeš naučit čebelarit oziroma to kramo napolnit kr maš sedaj prazno. On je v eni sezoni it 6 družin naredo 48 ali kaj več torej ti bo že vedel svetovat.samo kot sem napisal že 100x drži se enega.ko se naučiš pa delaj kr češ po svoje do takrat pa odsvetujem 100 načinov pa 100 idej.
Pomlad bo prepozna odločit se moraš sedaj in videt marsikaj sedaj spomladi se boš odločil kaj hočeš!

Jan èebelar
PrispevkovCOLON 54
KrajCOLON Krąko

OdgovorCOLON # 51693Odgovor Jan èebelar
Ne Dec 04, 2011 10:08 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONJa načeloma je tako pol pa ko je sezona pridete (ne mislim tebe) okoli a maš kaj satnica za posodit, a maš kaj satnikov viška, a maš.....a posodiš...iz dna duše sovražim čebelarje, ko zbijajo satnike pa utirajo satnice, ko majo roj na veji ali ko treba v panj dajat. Skrajno neodgovorno ravnanje in popolnoma dezorganizirano.
No lahko rečem da čeprav nisem velik čebelar oz. sem "mini" čebelar
za vaše pojme tudi pozimi delam ( zbijam sate, ter žičim in lepim al kako se že to reče satnice) Samo sem na to pozabil saj še nisem začel in imam tega letno 3 - 6 ur dela (čez zimo) tako da tega sploh e omenjam ker, če se tega lotim sem v 2-3 dneh konc. Res pa se strinjam s tabo da je žičenje
satov "ko ti roj visi na veji" malo neodgovorno. Seveda poznam enega čebelarja, ki je do 1.00 ponoč tisti dan žičil satnike, ko ga je v škatli čakal roj. Sam pa sem lani imel dosti satnikov kljub velikemu številu rojev.

podlasca
PrispevkovCOLON 132
PridruženCOLON So Dec 19, 2009 8:00 pm
KrajCOLON Radomlje

OdgovorCOLON # 51694Odgovor podlasca
Ne Dec 04, 2011 10:13 pm

mg napisal/-aCOLON
Temu kar si ti naredil mg, se pa reče iztrgana izjava iz konteksta. Ni pošteno do Fizikalca in do vseh nas ostalih uporabnikov tega foruma da to počneš. Upam da si vsaj vse prebral ne pa samo to kar si kopiral!
l.p.
p.s.
dobje, kaj tukaj ne boš ukrepal?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51695Odgovor Fizikalec
Ne Dec 04, 2011 10:14 pm

Jan saj jaz nisem napisal, da si to ti ampak poznam kr neki takih pa nima to veze. Mogoče sem napačno formuliral hotel sem povdarit, da je to delo kerega pač sedaj treba narest, če ne pol te čaka pač kaka svetla noč. Če že satnic ne utremo vsaj žica v satnikih naj bo zategneš jo hitro in daš sanico noter. Žičit takrat pa je kr jeben posel torej kr se le da narest pozimi, da v sezoni se lahko posvetiš čebelarjenju. Sedaj je čas za experimente, izume, izdelave pripomočkov, orodij itd...
Mogoče pišem počez samo nikogar določenega nimam v mislih. Men je vseeno kdaj pa kaj kdo dela tud meni je že kdaj sfalilo pa sem moral malo zvečer utirat samo kot pravim škoda takrat tega delat, ko se sedaj da. :D

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 51696Odgovor levstek008
Ne Dec 04, 2011 10:32 pm

mg napisal/-aCOLON
Si malo manipulanta, a ????
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 51699Odgovor mg
Ne Dec 04, 2011 10:57 pm

Če si se narobe izrazil, je to tvoj problem. Nekoga sovražit, zato ker ni pripravil okvirčkov??? (lahko mu je kdo umrl, bil je bolan, se je zaračunal, ga ženska dala na čevelj, služba.....).

Dajte se zresnit !!!! Sploh pa ti Fizikalec, ki se tako ponašaš z pomočjo, za hrbtom pa - sovražiš -, če te kdo prosi za posojo par satnic, okvirčkov :roll: :roll: :roll: ?
lep pozdrav

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51700Odgovor Fizikalec
Ne Dec 04, 2011 10:59 pm

MG stabo na žalost nimam kaj debatirat bi blo preklamansko škoda vsake sekunde.....ČE JAZ LAHKO pripravim par tisoč ni malo čudno, da nekdo nebi mogel 100 nabavit čez zimo?

Pomoč pa ne pomeni, da podpiram malomarnost ali lenobo nekoga kot to počne naša država. Če bom to delal potem bom točno tam kjer je država, na psu.

podlasca
PrispevkovCOLON 132
KrajCOLON Radomlje

OdgovorCOLON # 51701Odgovor podlasca
Ne Dec 04, 2011 11:05 pm

Ne boj se fizikalc, prihajajo novi časi za našo državo! Kakšni bodo bomo pa kmalu čutili :?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51702Odgovor Fizikalec
Ne Dec 04, 2011 11:07 pm

Jaoooj sedaj smo ga šele nasrali verjeli ali ne ta nas bo zadolžil šele ej, porušo še kaj izven vrtilkov (tud kake čebelnjake) pa šeoh in sploh....

podlasca
PrispevkovCOLON 132
KrajCOLON Radomlje

OdgovorCOLON # 51703Odgovor podlasca
Ne Dec 04, 2011 11:10 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONJaoooj sedaj smo ga šele nasrali verjeli ali ne ta nas bo zadolžil šele ej, porušo še kaj izven vrtilkov (tud kake čebelnjake) pa šeoh in sploh....
Pooočas Fizikalec, pustimo času čas, sj veš un pregovor da tudi slepa kura zrno najde, upam da smo ga tokrat tudi mi.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51705Odgovor Fizikalec
Ne Dec 04, 2011 11:17 pm

Ja ja sej prav ocenjujem po do sedanjem njegovem delu in če sem iskren mi ni všeč ampak to je moje mnenje.... :shock:

Jan èebelar
PrispevkovCOLON 54
KrajCOLON Krąko

OdgovorCOLON # 51722Odgovor Jan èebelar
Po Dec 05, 2011 9:44 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONJan saj jaz nisem napisal, da si to ti ampak poznam kr neki takih pa nima to veze. Mogoče sem napačno formuliral hotel sem povdarit, da je to delo kerega pač sedaj treba narest, če ne pol te čaka pač kaka svetla noč. Če že satnic ne utremo vsaj žica v satnikih naj bo zategneš jo hitro in daš sanico noter. Žičit takrat pa je kr jeben posel torej kr se le da narest pozimi, da v sezoni se lahko posvetiš čebelarjenju. Sedaj je čas za experimente, izume, izdelave pripomočkov, orodij itd...
Mogoče pišem počez samo nikogar določenega nimam v mislih. Men je vseeno kdaj pa kaj kdo dela tud meni je že kdaj sfalilo pa sem moral malo zvečer utirat samo kot pravim škoda takrat tega delat, ko se sedaj da. :D
Ne saj tudi nisem nameraval nič proti tebi, oz. sploh nisem mislil na tebe.
Hočem le potrditi da je to hudo če žičiš in "lepiš"(se ne spomnem besede)
ta zaden čas. Glavni namen mojega komentarja je bil da razložim kaj sem pozabil na začetku, ko sem ga napisal "da ni sedaj dela".

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51724Odgovor Fizikalec
Po Dec 05, 2011 9:48 pm

Ja sej prav dela pa je vedno dovolj ali preveč celo odvisno od nas samih in razpoloženja men ne gre ravno od rok zadnje čase sem si mal preveč naložil...

podlasca
PrispevkovCOLON 132
KrajCOLON Radomlje

OdgovorCOLON # 51725Odgovor podlasca
Po Dec 05, 2011 9:55 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONJa sej prav dela pa je vedno dovolj ali preveč celo odvisno od nas samih in razpoloženja men ne gre ravno od rok zadnje čase sem si mal preveč naložil...
Ja "stari " mal ga mladini prepust :D ti pa v toplice :D

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov