Čebelarstvo Ma-JA

Komunikacija med skupinami in društvi, trženje in promocija

ModeratorCOLON Oldy

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

Čebelarstvo Ma-JA

OdgovorCOLON # 51399Odgovor Kočevski med-ved
So Nov 26, 2011 2:20 pm

Danes sem dobil na moj naslov Čebelarstva MA-JA naslednjo ponudbo:
--------------------------------------------------------------------------------
Spostovani,

Smo Britansko podjetje ter smo zainteresirani za nakup vseh vrst medu kot tudi vseh ostalih izdelkov.
V kolikor vidite interes po sodelovanju vas prosimo, da nam takoj dostavite:
1. Spisek izdelkov
2. Cenik izdelkov
3. Spisek trenutnih kolicin za takojsni odkup
4. Spisek kolicin, katere lahko dobavljate v nadaljevanju
5. Obstojeca pakiranja:
recimo za med 720ml
stevilo kozarcev na karton
koliko kartonov bi slo na eno paleto
6. Ali imate kaksne certifikate za vase izdelke in katere?
7. Kdaj bi nam lahko dostavili vzorce (rabili bi raje vceraj kot jutri, ce sem posten, ker sem zavrnil zadnjo izdobavo medu iz Grcije in Cipra)
8. Ali imate za vas izdelek EAN kodo?
9. Ker smo trgovina vam lahko v primeru takojsne dobave placamo tudi v gotovini ali z gotovinskim cekom direktno ob sami dobavi ter vam s tem omogocimo vecjo fleksibilnost tudi na financnem podrocju. Noben problem, da vam placamo v gotovini cel kombi ali kamion.
10. Zelimo imeti dolgoletnega partnerja (obicajno sklepamo pogodbe za dobo 5 ali 10let), ker zelimo kontinuiteto v izdelku in kakovosti kot poreklu, na kar vec kot pozitivno reagirajo tudi nasi kupci.
11. Ce imate izdelke nepripravljene, vam lahko tudi tukaj priskocimo na pomoc, ker vam posilke ne bi bilo potrebno etiketirati, ker lahko etiketiramo sami, saj vecino izdelkov ze delamo pod lastno blagovno znamko. Pri tem bi jasno rabili vsaj nekaj vasih etiket ker moramo vnesti na vse nase etikete tudi proizvajalca ter sestav.
Kaj vam nudimo s sodelovanjem?
Nudimo vam avtomaticni vstop na zahtevnem a velikem trgu saj samo London, kjer imamo 52 trgovin ima 11,000.000 prebivalcev! Prisotni smo v Bruslju, Amsterdamu, Parizu in Frankfurtu z lastno blagovno znamko, kamor lahko damo tudi vase proizvode (na etiketah je naveden proizvajalec) ter imate tako neizmirno brezplacno reklamo, katero lahko s pridom uporabite za vase predstavitve in plasmaje drugje. Lahko vam ponudimo prodajo preko interneta, preko katerega kupujejo vsaj 75% nasih kupcev, ker smo tako veleprodaja kot maloprodaja obenem pa oskrbujemo tudi hotele, restavracije, privatne akomodacije, dolocene sole in celo bolnice.
Imeli boste brezplacno reklamo in promocijo vasih izdelkov ter stalnega in odlicnega poslovnega partnerja - nas!
Pricakujem vas cenjeni odgovor.
Prijeten weekend
Aleksander Mueller, Direktor
Continental Food & Wine

--------------------------------------------------------------------------------
Mi imamo premalo meda da bi se podali v te vode. Če je kdo interesent naj kontaktira z odjemalcem.

Lp vsem
LP
Koèevski med-ved

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 51400Odgovor Fizikalec
So Nov 26, 2011 2:28 pm

Ja imam vse razen meda torej lahko pozabimo. Mogoče pa bo čas, da se združujete čebelarji in začnete????

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 51401Odgovor Kočevski med-ved
So Nov 26, 2011 2:32 pm

Lahko posredujem tudi E:mail.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51402Odgovor Fizikalec
So Nov 26, 2011 2:36 pm

Za državo iz kere povprašujejo smo mi tko mali, da nas na zemljevidu ni. Eno pošilko bojo rabilo tolk ton kot ga jaz skupno pridelam na leto torej je skor nemogoče, da jim ustrežemo čeprav je to lep trg.
Kaj je na globalnem trgu z medom? Brazilski,ki ne sme ven zarad GSO tolk težav naredil? Imam tudi povvpraševanje iz Norveške oziroma ena firma za tja hoče izvažat torej dolgoročno nekaj gre narobe ali enostavno PREMALO medu na trgu????

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 51403Odgovor Kočevski med-ved
So Nov 26, 2011 2:48 pm

V ponudbi je nekje omenjeno da pridejo po naročilo lahko tudi s kombijem. Mislim, da je potreben samo en večji čebelar, ki bi to verigo slovenskih čebelarjev povezal.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51404Odgovor Fizikalec
So Nov 26, 2011 2:59 pm

Ja Branko po moje bo problem dobit tolk medu torej me zanima koliko imajo Slo čebelarji na zalogi ta moment "viška"???
Druga težava bo kvalitetni parametri oziroma še težje ostanki v medu, moral bi imeti med pregledan na vse znane težave:
-ostanki nedovoljenih sladkorjev (pogače, kvas itd..)
-ostanki kemičnih substanc
-antibiotiki

To so ključni problemi,ki nastanejo pri takem obsegu polnjenja oziroma trženja. Zelo težko bi bilo te zadeve usklajevati rabim nekaj podobnega ala Medex in zelooooooo polna skladišča po moje no mal razmišljam na glas....

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 51405Odgovor Kočevski med-ved
So Nov 26, 2011 3:07 pm

Če se slučajno kdo najde, da bi organiziral tak posel sem pripravljen pripeljati na določen kraj v SLO
300x900g (720 ml kozarci za slovenski med) gozdnega medu z blagovno
znamko Kočevski gozdni med (ki je priznan v EU pod oznako Zaščitena oznaka
porekla) ter 100x 900g lipovega medu z isto oznako porekla. Plačilo je
takojšnje na licu mesta prevzema ali oddaje.
Med je pregledan.
Lp
LP
Koèevski med-ved

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 51406Odgovor boriss
So Nov 26, 2011 6:36 pm

Mislim da ti ni preveč jasno kaj oni rabijo.

52 trgovin samo v Londonu rabi enih 15 - 60 ton medu letno - odvisno kam te pozicionirajo.

In lahko pridejo s kombijem - vsak mesec po vsaj 1,5 tone medu.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 51407Odgovor Kočevski med-ved
So Nov 26, 2011 6:56 pm

Meni je popolnoma jasno kaj rabijo.
LP
Koèevski med-ved

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51408Odgovor boriss
So Nov 26, 2011 6:59 pm

Torej si ti prirpavljen prodati kočevski gozdni med po 4 €/kg (ali še ceneje)? Po tej ceni ti ga jaz kar takoj odkupim v sodu. Pa ne boš imel nobenih težav z Angleži.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 51409Odgovor Kočevski med-ved
So Nov 26, 2011 7:03 pm

Povpraševalcu sem napisal da ga lahko dobi po 8 €
LP
Koèevski med-ved

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51410Odgovor boriss
So Nov 26, 2011 7:05 pm

Veliko sreče. :D

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 51411Odgovor Kočevski med-ved
So Nov 26, 2011 7:08 pm

In potem vse tiho je bilo.
Lp :wink:
Zadnjič spremenil 1, dne Kočevski med-ved, skupaj popravljeno 0 krat.
LP
Koèevski med-ved

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51412Odgovor Fizikalec
So Nov 26, 2011 7:08 pm

Branko na tvojo ceno mora dodati DDV, provizijo in trgovina maržo cena bo čist mičkeno najbrž previsoka. :D Ostane potem še etiketa, ki bi morala ustrezat zakonodaji države z vsemi potrebnimi napisi v njihovem jeziku še kupnerešenih zadev se mi zdi.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 51413Odgovor Kočevski med-ved
So Nov 26, 2011 7:10 pm

Vem Danilo, Dal sem mu tako ceno kot je pri meni.
Uzmi ili ostavi be rekli naši južni sosedi :lol:
LP
Koèevski med-ved

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51414Odgovor boriss
So Nov 26, 2011 7:22 pm

V bistvu ga imaš za norca. Meni bi bilo pod častjo dati tako ponudbo komurkoli.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 51415Odgovor Kočevski med-ved
So Nov 26, 2011 7:29 pm

To ti misliš, da ga imam za norca. Jaz vem koliko ceno ima moj med. Ti pa postavi ceno tvojemu.
Pazi, moj med je za to ceno pakiran v kozarcih z nalepko in prelepko.
LP
Koèevski med-ved

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51416Odgovor boriss
So Nov 26, 2011 8:27 pm

Dejstvo je da ga imaš ti vseeno za norca. Sploh nimaš proizvodnje in bi rad prodal par kil medu po zlatarski ceni. Sploh nisi resen.

V Londonu prelepka in nalepka in .... ne pomeni nič.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 51417Odgovor Kočevski med-ved
So Nov 26, 2011 9:06 pm

Še enkrat ti predlagam, da ne posvečaš toliko besed, ceni mojemu medu in se posveti tvoji prodaji.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Oldy
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Po Apr 18, 2005 1:02 pm
KrajCOLON Muta
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 51418Odgovor Oldy
So Nov 26, 2011 10:16 pm

Ali lahko daš Email naslov od te firme, ki povprašuje.

LP
"Ne jemljite si k srcu niti zmage niti poraza. Oboje se namreè nekoè spremeni v niè."

http://www.begic.si/
info@begic.si

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 51419Odgovor levstek008
So Nov 26, 2011 10:48 pm

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONPovpraševalcu sem napisal da ga lahko dobi po 8 €
Tukaj ti dam prav, Branko. Vzami al pusti. Kdo te sili po nižji ceni prodajat?? Če zmoreš po tej ceni, kar je čisto OK cena, prodati med, zakaj bi enemu tam nekje daleč proč prodajal pod svojo ceno??
Zadnjič spremenil 1, dne levstek008, skupaj popravljeno 0 krat.
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

urosvrb
PrispevkovCOLON 197
PridruženCOLON Ne Maj 02, 2010 3:48 pm

OdgovorCOLON # 51420Odgovor urosvrb
So Nov 26, 2011 11:23 pm

Tako je prav! pod to ceno ni variante!

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 51421Odgovor JanĹľevec
Ne Nov 27, 2011 9:01 am

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONPovpraševalcu sem napisal da ga lahko dobi po 8 €

To ti je kapitalizem na slovenski način. Boris ima prav, ko ti očita, da se malo norčuješ in zainteresiranega partnerja. Ob tem, da pravzaprav niti medu nimaš toliko, da bi lahko bil resen partner. Tista vaša kočevska blagovna znamka vam je, kot je videti, malo zameglila razsodnost in objektivnost, boste pa v kakšnem letu ali dveh pristali na trdnih tleh.

Prebral sem ponudbo in v Sloveniji je le nekaj čebelarjev, ki bi lahko na to odgovorili z resno ponudbo. Tisto o poslovnem združevanju več srednjih in malih čebelarjev je pri nas lahko le pobožna želja. Mogoče bi enkrat uspelo, potem pa zagotovo ne več. Ob tem, da bi pomenilo več partnerjev tudi precejšen večji strošek za kupca. Branko tvoj med bi potem na koncu za individualnega kupca moral imeti ceno tam nekje od 15 do 18 evrov. Res nisi resen.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 51422Odgovor Kočevski med-ved
Ne Nov 27, 2011 9:46 am

Janževc, tudi tebi isti odgovor. Posveti se ceni tvojemu medu. Za mojega je poskrbljeno.
Ne želim več razglabljati o tem. Sem samo hotel na tak način kot sem, pomagati kateremu, ki ima dober med pa ga malo težje proda, da se nekako združite (združimo) in ponudimo po taki ceni, ki se bo prodajala v bodočnosti. Slovensko hrano vse bolj iščejo in mislim. da to nekateri že vidite. Nekateri pač ne.
Jaz bom moj med prodal tudi brez angležev.
Lep pozdrav
LP
Koèevski med-ved

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51423Odgovor Fizikalec
Ne Nov 27, 2011 10:10 am

Branko jasno, da ga boš prodal o tem ni dvoma ampak nastop na takem trgu z tako ceno bi bil misija nemogoče. Sicer ne vem kakšne so končne cene tam vendar je zmer tako, da ko se doda DDV (pr tebi bi moral biti 8€ +DDV) pa vse marže in stroški se cena podvoji. Divji je kr dobro izračunal končno ceno. Nisi upošteval, da med za tja bi moral biti opremljen z enotnimi nalepkami in prelepkami ne vsak po svoje. Torej nklada za nalepke recimo 100.000 kosov je nekje z pripravo tista cca 1800€ + DDV in jasno enotni kozarec itd... Dvomim, da tiste tam zanima slo kozarec in so pripravljeni plačat več zaradi kozarca?
Kot drugonekadržava ne "uvaža" robe zato, da bi jo hotela preplačat ampak zato, ker hoče ceneje dobit. Res je, da je trenutno pomanjkanje in bi se za tako ceno lahko pogajali, če bi meli ene 200 ton nekje na lagerju in bi kupec hotel to na vsak način oziroma moto "ni važno kaj stane samo da dobim" drugače je vprašljivo. Druga stvar zakaj so zavrnili grškega in ciper? Potem zakaj ponujajo plačilo v gotovini tega dandanes ni oziroma jaz nad 400€ v gotovini ne smem plačat niti kasirat???
Za ta posel bi jaz zahteval 50% avans na moj račun ostanek pa pred izdobavo drugače se tega nikoli nebi šel.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51424Odgovor boriss
Ne Nov 27, 2011 10:20 am

Men je jasno da če združimo med 20 majhnih čebelarjev in ga pošljemo v Anglijo da bo prišel nazaj - kot neuporaben!

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 51425Odgovor levstek008
Ne Nov 27, 2011 10:22 am

Tisti "tam" so kar očutljivi na dizajn izdelka, to ti lahko potrdim iz lastnih izkušenj. Nič hudega če je podpovprečen izdelek notr, to jih ne moti tako kot če od zunaj ni lep in privlačen. Ta narod(UK) res kupuje samo z očmi.

In ti naši kozarci za slovenski med so res nekaj posebnega, to sem videl in slišal v Švici, Italiji in Franciji med čebelarji teh držav!!
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51426Odgovor boriss
Ne Nov 27, 2011 10:26 am

Medved

Saj meni je vseeno po koliko ti med prodajaš (saj če ga doma po 8 €/kg je to tako ali tako veliko prepoceni).

Samo pri poslu na "dolge proge" je pametno upoštevati "živi in pusti drugemu živeti" in ne "za mano potop".
Zadnjič spremenil 1, dne boriss, skupaj popravljeno 0 krat.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51427Odgovor Fizikalec
Ne Nov 27, 2011 10:27 am

Noja Levstek tu se nebi strinjal stabo po raziskavah, ki so narejene in so meni poznane. Jasno je, da noben nebo reko za tak projekt, da je zanič tud če misli drugače. Vse kr sem sam osebno spraševal (pa niti tako malo meda ne obrnem) je 95% kupcev odklonilo višjo ceno zaradi kozarca pišem za moj okoliš. Torej, če prešaltam poleg vse zamenjave etiket pa škatel pa vsega moram pustit ceno enako ali s starim navit na sprejemljivost cene novega????
Torej en razlog kaj bi z tem pridobil jaz ali kupci???????
Zadnjič spremenil 1, dne Fizikalec, skupaj popravljeno 0 krat.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 51428Odgovor boriss
Ne Nov 27, 2011 10:28 am

Levstek

Slo kozarec je neuporaben za ornk posel. Je prekrhek in slabe oblike (za transport nalepke ....). Njegova uporaba zelo podraži izdelek (ko upoštevaš kalo ki nastane med transportom).

Enkrat sem delal z enim dostavljalcem (bedakom), ki mi je na vsako dobavo razbil eno škatlo medu (v starih kozarcih). BIlo je neverjetno veliko meda za šnops.

Pri slo kozarcih mi sploh ne bi nič celega dostavil.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov