Prodaja medu na tržnici???

Komunikacija med skupinami in društvi, trženje in promocija

ModeratorCOLON Oldy

BUTTON_POST_REPLY
primi1
PrispevkovCOLON 6
PridruženCOLON Po Avg 30, 2010 12:50 pm

Prodaja medu na tržnici???

OdgovorCOLON # 43413Odgovor primi1
Po Avg 30, 2010 1:03 pm

Pozdravljeni vsi skupaj!

Sem nov na tem forumu in bi vas rad nekaj vprašal.
Doma imamo manjše čebelarstvo z 12 družinami. Čebelnjak imamo registriran. Zanima me kaj vse potrebujemo za prodajo medu na tržnici skladno z zakonodajo (dokumenti, certifikat, pregled meda??

Hvala za odgovore in lp.

primi1
PrispevkovCOLON 6

OdgovorCOLON # 43442Odgovor primi1
To Avg 31, 2010 9:17 am

A nobeden ne ve? A ne prodajate medu na tržnici?
Pri meni je stvar taka, da sem prodajal na tržnici potem pa je prišel tržni inšpektor do mene in zahteval nek certifikat za med. Ne vem kaj točno je zahteval od mene. Med smo dali pregledat pregledniku, a bi tam morali dobit kakšno potrdilo oz. kakšen certifikat??
Čebeljnak imamo registriran -a to pomeni, da smo registrirani za dejavnost čebelarstva??

lp

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 43443Odgovor levstek008
To Avg 31, 2010 9:27 am

Tudi mene zanima kakšen certifikat je ta inspektor zahteval??? Ti je povedal kaj hoče??
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

primi1
PrispevkovCOLON 6

OdgovorCOLON # 43444Odgovor primi1
To Avg 31, 2010 9:46 am

Ta inšpektor pride kr direktno do mene, potegne izkaznico in me začne spraševati vse sorte. Če imamo s.p . , pa če imamo certifikat za med??
Povedal sem mu, da nimamo s.p., da pa imamo registiran čebeljnak, da smo dali med pregledat, on pa je na vsak način hotel vedeti če imamo certifikat za med?? Bil sem čist šokiran, sem rekel, da ga nimamo. Potem pa mi je zagrozil z visoko denarno kaznijo in zaplembo medu, če se še kdaj srečamo.
Svoj namen je dosegel, me čisto prestrašil in ne grem več na tržnico dokler ne izvem kaj vse rabim, ker se nočem več srečat z njim.
Pa še stavim, da ga je poslala kakšna konkurenca, ker je prišel kr direktno k meni.

lp

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 43450Odgovor Fizikalec
To Avg 31, 2010 10:41 am

Če daš med pregledat za KBZ potem dobiš zraven tudi vse potrebno za ta med vključno z prelepkami in drugega ne rabiš.
Za prodajo na tržnici pa pač moraš imeti urejen HACCP ali smernice ter pač dovoljenje, da si lahko na stojnici in nič drugega, da bi jaz vedel. Pa da te opozorim prodajaš lahko le MED in nič drugega oziroma kr spada v pridelavo, ne likerji, medice, propolis itd... CP pa tudi lahko dokler ta ni z čim zmešan.

Če pa se nočeš bosti (jaz se nebi) pa pač greš odpret SP, če si zaposlen potem te to stane 36€ na mesec + računovodstvo odvisno ali greš v enostavno ali dvostavno knjigovodstvo ter ali in greš v sistem DDV-ja.

Če te še kaj zanima pa vprašaj.....

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 43451Odgovor levstek008
To Avg 31, 2010 11:08 am

Oj Danilo, kaj je KBZ???
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 43452Odgovor Fizikalec
To Avg 31, 2010 11:11 am

Kolektivna blagovna znamka ali novo menda blagovna znamka Slovenski med.....

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 43455Odgovor volk
To Avg 31, 2010 12:04 pm

HACCP pac moras imeti,pa jasno registriran moras biti pri ministrstvu za kmetijstvo..
Drugace ti mora pa inspektor jasno objasniti kaj ter kako,ker je uradna oseba.Ti ga zaslisi,iztovetiti se mora z dokumenti,pa biti jasen kaj zahteva,ter povedati kje se pridobi dokumentacijo.Drugace ga pa popisi pa prijavi.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

primi1
PrispevkovCOLON 6

OdgovorCOLON # 43456Odgovor primi1
To Avg 31, 2010 12:14 pm

Fizikalec:
Ja najbolje bi bilo, da bi dal med pregledat in zaščitit za Slovenski med z geografsko označbo. A mogoče kaj veš kako je s tem, kakšni so kaj pogoji za pridobitev, koliko kaj stane in v kakšnem času lahko pridobim to znamko.
S to znamko sigurno nebi imel nobenih problemov več. Samo vprašanje če se splača za malo količino medu: cca 120 kg.

Za HACCP imam opravljen tečaj in ali je tista listina za tečaj dovolj? Ali rabim še kaj drugega za HACCP? Kakšno listino? Pregled koga? Drugače imamo pa vse novo: posode,točilo, kozarce..

Kakšno dovoljenje, da sem lahko na tržnici misliš??
Ni problema prodajam samo med...

O odprtju s.p. zaenkrat ne razmišljam - za to malo količino medu. Mogoče v prihodnosti. Kaj stane 36 eur?

Oče je registriral čebelnjak pri MKGP. Kaj zdaj to pomeni, da ima kakšen status??? Da je registriran kot čebelar?? Da je nosilec kmetijske dejavnosti? Kako bi to razložil inšpektorju?

hvala ti za odgovor

lp

Uporabniški avatar
sauc
PrispevkovCOLON 144
PridruženCOLON Ne Jan 01, 2006 9:52 pm

OdgovorCOLON # 43457Odgovor sauc
To Avg 31, 2010 12:19 pm

primi1 napisal/-aCOLON se splača za malo količino medu: cca 120 kg.
NE , ker ta špil stane okrog 100 eurov pa še nekaj zraven.

Drugače moraš pa bit registriran tudi na DURS-u kot čebelar, najbrž ga je to zanimalo. (če odvajaš DDV)

primi1
PrispevkovCOLON 6

OdgovorCOLON # 43458Odgovor primi1
To Avg 31, 2010 12:33 pm

sauc napisal/-aCOLON
primi1 napisal/-aCOLON se splača za malo količino medu: cca 120 kg.
NE , ker ta špil stane okrog 100 eurov pa še nekaj zraven.

Drugače moraš pa bit registriran tudi na DURS-u kot čebelar, najbrž ga je to zanimalo. (če odvajaš DDV)
Hvala za odgovor glede cena za SMGO.

Glede registracije pri DURSU, ne vem če to drži. Ali ni čebelarstvo osnovna kmetijska dejavnost? In da od 2007 ni treba čebelarjem pri davčnem uradu registrirati svoje dejavnosti. Tako vsaj piše v eni knjižici, ki smo jo dobili.
Razen za s.p.
Normalno, da ne odvajam ddv, saj ga branjevke tudi ne ;)

primi1
PrispevkovCOLON 6

OdgovorCOLON # 43459Odgovor primi1
To Avg 31, 2010 12:53 pm

volk napisal/-aCOLONHACCP pac moras imeti,pa jasno registriran moras biti pri ministrstvu za kmetijstvo..
Drugace ti mora pa inspektor jasno objasniti kaj ter kako,ker je uradna oseba.Ti ga zaslisi,iztovetiti se mora z dokumenti,pa biti jasen kaj zahteva,ter povedati kje se pridobi dokumentacijo.Drugace ga pa popisi pa prijavi.
Za HACCP potrebujem kakšne dokumente, potrdilo...??
Ali pomeni, če imam registriran čebelnjak, da sem potem registriran pri ministrstvu za kmetijistvo kot čebelar?? Kakšen status imam?

Ja, imaš prav moral bi ga vse vprašati katere dokumente potrebujem in kje jih dobim..

lp

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov