KOZAREC ZA SLOVENSKI MED

Komunikacija med skupinami in društvi, trženje in promocija

ModeratorCOLON Oldy

BUTTON_POST_REPLY
Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 50997Odgovor Fizikalec
Ne Nov 13, 2011 8:48 pm

noc b napisal/-aCOLONDanilo, tukaj si pa udaril MIMO.

ČZS vsako leto naredi kar nekaj preverb, če je v kozarcu za slovesnki med , resnično med pridelan v Sloveniji. Brez problema se preko pelodne analize dokaže , kateri med je s katerega področja in to je garancija.
Če dvomimo v vpravilnost polnjenja v slovenske kozarce, je enkao potem sum v SMGO..

samo zapomnite se vsi, da je nadzor zaenkart pokazal, da smo lahko prepričani v to, kar piše na oznakah!

hvala bogu, da imamo zato svoj laboratorij in svoj kader za pelodne anlize!!
Ne pa nisem če jaz parkiram v Dolence sem cca 1 km od madžarske, če na hodoš pa 200 m in ti boš me prepričal, da je ves med drugačen kot predelan za mejo pa ne me basat. Na ocenjevanje je bil dan naš pa madžarski pod isti okraj pridelan kao v slo vse je bilo enako z pol točke razlike. Da pa boš ti ujel nekoga je daleč od tega razen, če stranka posumi, da je kaj narobe. Saj madžari nimajo tropskih rastlin, da bi lahko dokazal, da je madžarski. Tist keri prodaja ni na polici nekje, da mu vzorec uzameš, kr pa vzorec posšlje pa ga že pravega. Pod SMGO pe je jasno enako je lahko prelepljena čz kak koli med samo ne tak,ki je nekje kjer ga lahko poberejo pa nadzirajo....
Zadnjič spremenil 1, dne Fizikalec, skupaj popravljeno 0 krat.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 50998Odgovor Kočevski med-ved
Ne Nov 13, 2011 8:49 pm

Danilo ne razburja in ne jezi se. Vsi seveda delamo tudi za zaslužek.
LP
Koèevski med-ved

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 50999Odgovor Fizikalec
Ne Nov 13, 2011 8:57 pm

Branko sej se sploh ne razburjam le zakaj pa bi se? Sem samo navedel nekaj argumentov katere pač eni izpostavljajo-te kot vse drugo preden na koncu za vsem pač tiči zaslužek z razliko, da jaz to priznam takoj eni se pač skrivajo. :wink:
In v vsem tem ni nič narobe, če pač uživamo ob delu z čebelami, se veselimo tega, delamo servis opraševanja zastonj je prav, da tudi kaj zaslužimo. Torej razvoj čebelarstva v SLO je dober in prav je tako, da nebo zgledalo, dastalno nekaj se fehta naredi pa nič.

noc b
PrispevkovCOLON 422
PridruženCOLON To Sep 27, 2011 6:05 pm

OdgovorCOLON # 51000Odgovor noc b
Ne Nov 13, 2011 9:01 pm

Fizikalec napisal/-aCOLON
noc b napisal/-aCOLONDanilo, tukaj si pa udaril MIMO.

ČZS vsako leto naredi kar nekaj preverb, če je v kozarcu za slovesnki med , resnično med pridelan v Sloveniji. Brez problema se preko pelodne analize dokaže , kateri med je s katerega področja in to je garancija.
Če dvomimo v vpravilnost polnjenja v slovenske kozarce, je enkao potem sum v SMGO..

samo zapomnite se vsi, da je nadzor zaenkart pokazal, da smo lahko prepričani v to, kar piše na oznakah!

hvala bogu, da imamo zato svoj laboratorij in svoj kader za pelodne anlize!!
Ne pa nisem če jaz parkiram v Dolence sem cca 1 km od madžarske, če na hodoš pa 200 m in ti boš me prepričal, da je ves med drugačen kot predelan za mejo pa ne me basat. Na ocenjevanje je bil dan naš pa madžarski pod isti okraj pridelan kao v slo vse je bilo enako z pol točke razlike. Da pa boš ti ujel nekoga je daleč od tega razen, če stranka posumi, da je kaj narobe. Saj madžari nimajo tropskih rastlin, da bi lahko dokazal, da je madžarski. Tist keri prodaja ni na polici nekje, da mu vzorec uzameš, kr pa vzorec posšlje pa ga že pravega. Pod SMGO pe je jasno enako je lahko prelepljena čz kak koli med samo ne tak,ki je nekje kjer ga lahko poberejo pa nadzirajo....
za kozarce gremo sami v kontrolo in nihče ne ve da je kontrola.

glede pelodnih analiz se zelo jasno določi od kje je med.

na ocenjevanjih se pelodnih anali ze dela

pa sej se ne bom spuščal v to debato tukaj.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51001Odgovor Fizikalec
Ne Nov 13, 2011 9:04 pm

Saj ni treba važno, da je na trgu vse prav in noben še ni naredil ničesar kr se nebi dalo "okol prnest" torej 100% varnosti ni.
Važno je, da pač se je nivo SLO medu dvignil in ga kupci iščejo z ali brez kozarca mene tud ne zanima preveč.

mg
PrispevkovCOLON 808
PridruženCOLON Sr Feb 03, 2010 1:18 am

OdgovorCOLON # 51005Odgovor mg
Po Nov 14, 2011 1:17 pm

Lahko je nekdo marketinški doktor, za kupca bo vedno cena na prvem mestu, potem bo kvaliteta (lahko tudi obratno), na tretjem mestu je embalaža.

Mi (vsaj nekateri) smo v prvi vrsti čebelarji, šele nato marketarji. Tako kot pravi Danilo - najprej je treba pridelat dober med in v zadostnih količinah, ob pogoju da čebele ostanejo.

Lepo , da je poseben kozarec za med, ne mu pa pripisovat stvari, ki mu ne sodijo. (da nekdo kupuje med zaradi lepega kozarca). Nehajte z neumnostmi. To so delali že Butalci, ko so kozla po senci.
lep pozdrav

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 51006Odgovor levstek008
Po Nov 14, 2011 1:27 pm

mg napisal/-aCOLONLahko je nekdo marketinški doktor, za kupca bo vedno cena na prvem mestu, potem bo kvaliteta (lahko tudi obratno), na tretjem mestu je embalaža.

Mi (vsaj nekateri) smo v prvi vrsti čebelarji, šele nato marketarji. Tako kot pravi Danilo - najprej je treba pridelat dober med in v zadostnih količinah, ob pogoju da čebele ostanejo.

Lepo , da je poseben kozarec za med, ne mu pa pripisovat stvari, ki mu ne sodijo. (da nekdo kupuje med zaradi lepega kozarca). Nehajte z neumnostmi. To so delali že Butalci, ko so kozla po senci.
Si kdaj slišal da "oči" kupujejo??? Kako boš prepričal morebitnega kupa da je v kozarcu od kumaric res dober med??? V tanovem to ni problem, tud če ni med nevemkaj... Med ne kupi zaradi kozarca, ma med dvema medovoma bo izbrala( namenoma ženska slovnična oblika :D :D :D , najbolši kupci) tistega v lepši embalaži.... simp, ane.....
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

cedolan
PrispevkovCOLON 15
PridruženCOLON Sr Nov 10, 2010 9:13 pm
KrajCOLON Parecag

OdgovorCOLON # 51007Odgovor cedolan
Po Nov 14, 2011 1:31 pm

Kupec, ki ne pozna čebelarja, bo na policah izbral med, ki je v lepši embalaži (z vsem akr spada zraven);

Kupec, ki pozna čebelarja, bo kupil njegov med na policah, ne glede v kakšni embalaži je.

Slovenski kupec navadno kupi med pri čebelarju, ki ga pozna, ne glede v kakšni embalaži je.

In še nekaj variant je seveda, ampak po moje je bistvo to.

lp

Čedolan
zdrav razum je gibalo razvoja

TomG
PrispevkovCOLON 15
PridruženCOLON So Jan 15, 2011 3:40 pm
KrajCOLON Maribor

OdgovorCOLON # 51008Odgovor TomG
Po Nov 14, 2011 1:40 pm

[quote="cedolan"]Kupec, ki ne pozna čebelarja, bo na policah izbral med, ki je v lepši embalaži (z vsem akr spada zraven);

Tukaj bi samo dodal moje mnenje, ne na lepšo embalažo ampak na nižjo ceno, kar je v teh časih bistvo.

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 51010Odgovor mg
Po Nov 14, 2011 3:54 pm

Zato se je treba do kozarca tako tudi obnašat in glede na pomembnost vloge pri prodaji v končni fazi zapakiranemu izdelku pripisat ustrezno ceno (ker naj bi se v take kozarce točil samo slovenski med dobre kakovosti).

Razloži ti kupcu - zakaj je med neznanega porekla in kakovosti v kozarcu za kumarice 10E, tvoj Slovenski, kakovosten, v posebej temu namenjen kozarec pa 5E . Če v kratkem ne bomo našli pravega odgovora, bo kozarec postal kot bilo keri steklen kozarec te velikosti.

Dobra roba je vedno imela dobro ceno, slaba tudi, obratno pa nikoli. Edino v primeru (spet si bom sposodil Danilota), da delaš zastonj. Kupca na dolge proge ne boš vlekel za nos. Razen če nisi nek marketinški houdini.
lep pozdrav

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 51011Odgovor levstek008
Po Nov 14, 2011 4:11 pm

Ja tle ti dam prav... pismu, majo eni ceno, mah ni za komentirat. Čeprav sem na lastne oči videl na eni tržnici dva čebelarja... ene akacijo po 5 jevrotov eden po 8.5 jevrotov.... In v tistem času, ko sem jaz opazoval izza "šanka" :lol: :lol: , je oni za 8.5 prodal precej več kot oni za tistih 5...

Sam je bil un za 8.5 rahlo "zadet" od likerčka in mu je jezik tekel kot arabcu na piaci.. lejte GUSPA, ma morste probat, ma sam en bičerinčk medičke, ma lejte ku je mraz.... seveda je potegnil mož od te ženske, žena pa seveda žličko medu podegustirala, in je šel un kozarc v cekar.... pa še ni blo konec... ja pa veste, uh, zdej ta prostata, glih taprava leta za te probleme... un možak vleče na uha... cvetni prah ziher pomaga pa ta dohtar pa una raziskava.... pa je gospa v skrbi za moževo prostato vzela še kozarec cvetnega prahu....

Un majster pa še enga po grlu navzol.. za korajžo... pa jovo na novo....

Lp Matej

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51013Odgovor Fizikalec
Po Nov 14, 2011 6:59 pm

Ja prodaja je zeloooooo odvisna od tistega keri prodaja in za na tržnico je tisti gospod bil lih ta pravi trgovec tolk časa pač blebeta, da ziher kdo kaj kupi kje drugje pa se pač kupec odločapo svoji vesti in presoji.
Marsikdaj sem kje jedel takoooo drago kosilo pa nebi mel nič proti, če bi bilo ok ampak mi sploh ni blo všeč. Dost ceneje kje fenomenalna ponudba, hrana čudovito pripravljena tko, da za dobro ceno mora stati veeeeč kot dobro, najboljše bi rekel.

mg
PrispevkovCOLON 808

OdgovorCOLON # 51020Odgovor mg
Po Nov 14, 2011 10:11 pm

Na zdravje!
lep pozdrav

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51228Odgovor Fizikalec
Po Nov 21, 2011 8:47 pm

http://www.czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=2062 vrata so čebelarjem odprta torej bodo čebelarji sposobni vstopit? Tule je trg torej bo kr zanimivo videt kolk jih bo vstopilo?

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 51229Odgovor levstek008
Po Nov 21, 2011 9:04 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONhttp://www.czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=2062 vrata so čebelarjem odprta torej bodo čebelarji sposobni vstopit? Tule je trg torej bo kr zanimivo videt kolk jih bo vstopilo?
:lol: :lol:

Lp Matej

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51230Odgovor Fizikalec
Po Nov 21, 2011 9:08 pm

Imamo velikoooo čebelarjev zanima me koliko so sposobni se združit in delat? Sploh ni smešno Levstek ampak zeloooooo za razmislit glede nato, da v 18 letni karieri zadnje 2 leti vidim, da iščejo med? Prej se je ponujal pa so vse zavračali zelooooo velikodušno, da kaj mislit????

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 51231Odgovor levstek008
Po Nov 21, 2011 9:17 pm

Oj Danilo, me je nekaj drugega nasmejalo....

Lp Matej

noc b
PrispevkovCOLON 422

OdgovorCOLON # 51264Odgovor noc b
Po Nov 21, 2011 11:40 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONImamo velikoooo čebelarjev zanima me koliko so sposobni se združit in delat? Sploh ni smešno Levstek ampak zeloooooo za razmislit glede nato, da v 18 letni karieri zadnje 2 leti vidim, da iščejo med? Prej se je ponujal pa so vse zavračali zelooooo velikodušno, da kaj mislit????
ja , resupam, da se kdo javi in da ustvari dobr posel!

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 51267Odgovor JanĹľevec
To Nov 22, 2011 8:48 am

Ali je posel res dober ali ne ne vem, ker pač nimam informacij o cenah, ki se ponujajo. Bo pa verjetno težko, ker skoraj ni čebelarja s katerim sem se pogovarjal in ne bi potožil, da se boji, da mu bo medu prehitro zmanjkalo.

Seveda pa vam želim, da z akcijo uspete. Predvsem večji in veliki bi to priložnost morali izrabiti, če medu niso v glavnem že oddali Medexu.

In prav ima Danilo, ko pravi, da smo ga pred leti ponujali, pa ga ni nihče želel odkupiti. In tako se je potem veliko čebelarjev odločilo in število družin občutno zmanjšalo. Tudi sam sem v tistem času z 48 panjev zmanjšal na 20 panjev, ker se mi res ni dalo skladiščiti medu za katerega nisem vedel kdaj ga bom, če sploh kdaj, lahko prodal in po kakšni ceni seveda.

Takšne priložnosti rade med čebelarji povzročijo trend povečevanja števila čebeljih družin. Sam bi svetoval, da ste previdni in se ne zaletite, temveč raje prepustite večjim in velikim, da peljejo te posle, ker imajo edini za to potrebne kapacitete in v posel že vložene velike vložke.

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 51270Odgovor levstek008
To Nov 22, 2011 9:07 am

No še moje stališče oz. opažanja... V bistvu gre kar za zaton v proizvodnji medu in ostalih proizvodov... Je že res, da je rekordno število čebelarjev včlanjenih v ČZS, ampak resnica je nekje drugje. Starejši precej opuščajo čebelarjenje( to sem videl v našem društvu, pa tudi drugje), mlajši se pa ponavadi po nekaj neuspelih poskusih in trudu odločijo, da to pa že ni za njih. Tukaj je Danilo enkrat dobor zapisal "Mnogo je poklicanih a malo izbranih". Imajo nekaj panjev, za katere skrbijo bolj ali man uspešno. Dejansko se pa proizvodnja širi le na (pol)profesionalce, le-ti pa pridelajo kolikor pač pridelajo.

Lp Matej

jure.ti
PrispevkovCOLON 153
PridruženCOLON Po Maj 25, 2009 1:31 pm
KrajCOLON Crensovci

OdgovorCOLON # 51272Odgovor jure.ti
To Nov 22, 2011 9:45 am

Vsekakor je to velik izziv za poslovno sodelovanje.
Vendar sem predvsem za to da se jim ponudi med s prelepko SMGO, kajti le tako bo zagotovljen med pridelan v Sloveniji!
Ob tem času, se lahko samo vprašam, kdo ima tako velike količine medu v skladišču in ima še prosto tržišče.
Medex sigurno, ampak a lahko oni zagotovijo prelepko SMGO?

Vprašanje za ČZS kot podeljevalec prelepk, kdo lahko pridobi prelepko SMGO?
Verjetno samo čebelar, kot pridelovalec in ne preprodajalci itd.
lp
JurE

noc b
PrispevkovCOLON 422

OdgovorCOLON # 51284Odgovor noc b
To Nov 22, 2011 1:19 pm

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 51293Odgovor Fizikalec
To Nov 22, 2011 4:57 pm

Cena je pa relativna in jasno če gledam mal na pamet Tuš rabi cca 9 ton letno po tem kr je napisano torej je to spodobna količina. Jasno pa je, da cena nebo 5€ ali več in jasno je, da se v to mora spustit nekdo z registrirano dejavnostjo in vso papiracijo in jasno mora bit zavezanec za DDV. Prelepka ni problem jo vsak čebelar načeloma lahko pridobi in jasno MORA na kozarcu biti, če se hoče reklamirat Slovenski med. Kot je prej zapisal Divji lih, ko se NE prodaja je nujno povečevat št. družin takrat je oprema poceni :D
Zato sem pred časom tu napisal, da je sedaj čas, da se pospešuje proizvodnjo in kaj več naredi v tej smeri. Imam občutek, da bodo lokalni proizvodi zeloooo iskani....

Grega_L
PrispevkovCOLON 39
PridruženCOLON Sr Dec 31, 2008 9:02 am
KrajCOLON Dob
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 56383Odgovor Grega_L
Pe Sep 07, 2012 3:02 pm

No, pri Stenkotu so spet brez kozarcev za slovenski med (720 ml)...

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 56384Odgovor boriss
Pe Sep 07, 2012 3:56 pm

Me sploh nič ne moti

SAUC2
PrispevkovCOLON 163
PridruženCOLON Sr Mar 17, 2010 1:03 pm
KrajCOLON tu nekje

OdgovorCOLON # 56385Odgovor SAUC2
Pe Sep 07, 2012 4:33 pm

Če nimaš kaj noter dat te sploh nima kaj motit. Meni recimo so bile všeč škatle za 6 kom. :D :D

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 56386Odgovor boriss
Pe Sep 07, 2012 4:57 pm

O ja imam kaj dati notri :D - samo ne dajem v take (med drugim tudi predrage) kozarce

noc b
PrispevkovCOLON 422

OdgovorCOLON # 56790Odgovor noc b
Po Okt 08, 2012 10:45 am

krvavec
PrispevkovCOLON 80
PridruženCOLON So Avg 07, 2010 5:16 pm

OdgovorCOLON # 62147Odgovor krvavec
Če Dec 19, 2013 12:17 pm

Sredi sezone prodaje medu s tem povečane prodaje kozarcev sem PONOVNO naletel da je po trgovinah zmanjkalo kozarcev za slovenski med (450g) nimajo jih v stenkotu, logarju,kt cegnar, čebelarski center radovljica...

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 62149Odgovor Fizikalec
Če Dec 19, 2013 12:39 pm

Če pa to kupujete kot na recept :D nabavi količino da maš na lagerju za celo sezono pa je pol mir. Če greš kupovat, ko nucaš je to prekleto jalov posel, če se mene vpraša.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov