Cebelji strup

tehnologija pridobivanja čebeljih pridelkov

ModeratorCOLON Oldy

BUTTON_POST_REPLY
volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

Cebelji strup

OdgovorCOLON # 38023Odgovor volk
Sr Jan 06, 2010 1:29 pm

Zanima me ce kdo pridobiva cebelji strup,se bolj se pa zanimam,ce kdo ve,kdo odkupuje cebelji strup,ter kaksna je cena.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 38030Odgovor Pike
Sr Jan 06, 2010 3:09 pm

Jaz pridobivam čebelji strup vsako leto. Precej nekompliciran proces. Za čebele se konča s smrtjo jaz pa dobim bolečino.

Ok, s šalo preč. Nekje sem bral, da čebele hodijo čez neke žičke v katerih je električni tok, potem pa zaradi dražjajev spuščajo strup.

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 38032Odgovor bostek
Sr Jan 06, 2010 3:24 pm

In zakaj se drugače strup uporablja? Meni se pač ne zdi smiselno mučiti čebel
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 38037Odgovor cebelar_novinec
Sr Jan 06, 2010 3:42 pm

bostek napisal/-aCOLONIn zakaj se drugače strup uporablja? Meni se pač ne zdi smiselno mučiti čebel
Za izdelavo zdravil recimo.......

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 38039Odgovor volk
Sr Jan 06, 2010 4:03 pm

Naprava niti malo ne moti cebel(no niso povedale.).Gre za steklen poden,na katerem so kovinske zicke v njih pa je nizka elektricna napetost.Ko cebele prehajajo cezenj,jih tpo drazi in izpuscajo strup.Vendar ob tem ne umrejo,cez cas ponovno obnovijo kolicino strupa v strupni zlezi.Gre za to,da je to dodaten proizvod,ki pa ne bremeni druzine.

Strup pa uporablja farmacija za zdravila,ter za pridobivanje imunosti na pike cebel.(apiterapija).
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

podlasca
PrispevkovCOLON 132
PridruženCOLON So Dec 19, 2009 8:00 pm
KrajCOLON Radomlje

OdgovorCOLON # 38044Odgovor podlasca
Sr Jan 06, 2010 5:07 pm

volk napisal/-aCOLONNaprava niti malo ne moti cebel(no niso povedale.).Gre za steklen poden,na katerem so kovinske zicke v njih pa je nizka elektricna napetost.Ko cebele prehajajo cezenj,jih tpo drazi in izpuscajo strup.Vendar ob tem ne umrejo,cez cas ponovno obnovijo kolicino strupa v strupni zlezi.Gre za to,da je to dodaten proizvod,ki pa ne bremeni druzine.

Strup pa uporablja farmacija za zdravila,ter za pridobivanje imunosti na pike cebel.(apiterapija).
zanimivo, a veš kj več o tem?? volk in ostali

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 38045Odgovor volk
Sr Jan 06, 2010 5:12 pm

Stvar ni noben problem,kupi se napravo za pobiranje strupa,ter opremo.Bolj vidim problem v trziscu.Ne vem ce v sloveniji kdo odkupuije strup.Pomoje ga uvazajo.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 38047Odgovor volk
Sr Jan 06, 2010 6:09 pm

http://poljoinfo.com/pcelarstvo/pcelinji-otrov/
torej cena naj bi bila okoli 30000 evrov za kg
http://www.radilica-osijek.com/index.ph ... 3&Itemid=2
toliko o prodobivanju
trzisce pa ne vem,vsekakor bi bilo za pricakovati od CZS,da bi v sodelovanju z Instituti ter bolnicami......Ter farmacevtskimi firmami poizkusala najti dodatno trzisce za cebelji strup.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 38048Odgovor Fizikalec
Sr Jan 06, 2010 6:26 pm

Volk z tem pa se načeloma NE strinjam, ČZS ni neka ustanova, ki bi iskala trg za čebelje pridelke, če mene vpraša kdo. Tam niti ni nikogar, ki bi to znal izvesti jasno lahko pa pomaga pri promociji kot to tudi dela do sedaj in je to tudi uspešno.
Cilj vsake pridelave je, da treba pridelano znati prodati to pa ni nuja, da je viskoa cena, da dobiš dobiček.
Torej velja ista procedura kot za med in ostale pridelke, čim več, čim hitreje, čim ceneje. Prodaja pa z čim več dodane vrednosti, ko bo kdo tako razmišljal bo uspešen dokler pa zmeraj nekoga "okrivimo", da bi moral ali bi lahko za nas poiskal trg je škoda, da takšen sploh začenja z neko dejavnostjo.

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

OdgovorCOLON # 38055Odgovor zver
Če Jan 07, 2010 12:03 am

čebelji strup je bil meni na začetku bolj zanimiv kot med.

saj se je moje čebelarjenje ačelo z najagresivnejšimi čebelami... takrat sem dosti prebral o strupu...

da se ga pobirati na nekaj načinov...

rad bi se pa dotaknil področja, koje predhodnik omenil, da ni škodljivo za družino,
je škodljivo in to je eden pomembnih razlogov, ki so vplivali na odločitev pri čebelarjih o opuščanju tega početja.
tij se samo fèi

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 38062Odgovor FRANK IZ KANADE
Če Jan 07, 2010 1:36 am

Se eno bi tukajle rad malo popravil: Cebelji strup, ki je pobran in se uporablja u zdravilih, je farmacevtska zadeva. Torej je zdravilo, ki mora biti preizkuseno in ima licenco.
(mora biti strokovno preverjeno in dokazano, da za kar se gre, se z takim zdravilom res doseze)

Apiterapija pa se dela lahko doma (vecinoma se) in sploh ni nobeno preverjeno zdravilo!
(tukaj je prisotna samo beseda, nekaksna obljuba, z strani apiterapista, ki ni nikjer napisana, crno na belem???) U apiterapiji se uporablja cebelje pridelke, itd... in kar se strupa tice, se pa uporablja vsaj 99.9% izkljucno cebele same, le- te ko picijo seveda tudi umrejo.

Torej to ni tako nedolzno kot se je dalo nekim misliti. . .
Regards,
Frank

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov