Film o točenju

tehnologija pridobivanja čebeljih pridelkov

ModeratorCOLON Oldy

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 31886Odgovor Fizikalec
Ne Jan 04, 2009 11:46 am

Praksa, če dobro suneš z enim sunkom gre vse not, če ne še 1x ponoviš. Jaz imam peterkovega z večjo posodo spodaj oprijemajo se mi ne. Saj je isto kot, če sipaš to iz navadnega sipalnika ven....
Tehnica pa je tam okoli 400-500€ kakšno iščeš??? Jaz imam eno na GSM modem in dela zelooo natančno.
Kar se točila tiče pa je to zelo delikatna tema vse kar kaj velja je Borisovo samo tega ni na trgu oziroma serijski proizvodnji.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 31887Odgovor boriss
Ne Jan 04, 2009 11:54 am

Sipalnik mora biti malo moker potem gre lažje. Samo če je preveč lahko skuhaš čebele - ravno prav.

lp

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 31889Odgovor Fizikalec
Ne Jan 04, 2009 12:10 pm

Jaz imam tehnico od Balila d.o.o. zadeva pa ne deluje z klasičnim mobijem ampak uporablja Simensov GSM modem torej malo drugačna reč kot jo izdeluje Kropivšek in g. Zajc. Imam tudi eno starejši tip od g. Zajca. Za kaj več bi bilo smotrno odpret novo temo, slikovno gradivo, razlike tehnic itd...
Tukaj: http://new.slovenski-cebelarji.com/foru ... 1890#31890

Grega_L
PrispevkovCOLON 39
PridruženCOLON Sr Dec 31, 2008 9:02 am
KrajCOLON Dob
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 31893Odgovor Grega_L
Ne Jan 04, 2009 1:56 pm

Filmčki so namenjeni potrošnikom, da vsaj malo spoznajo kaj in kako se dela pri čebelah.
Fizikalec napisal/-aCOLON Ja filmi so zelo lepi se pa da še marsikaj spremeniti, da se delo pospeši.

-odkrivanje je daleč prepočasno in mučno, stojalo je premalo in ni stabilno
-točilo bi mrbit šlo tja do 150 družin sprejemljivo nad to št. premalo
-iztok iz točila tud ni prijazen glede dela in časa
-nisem toliko gledal kam satje prestavlja oziroma ali toči na mestu?

V ostalem pa pohvala avtorju, ga tudi poznam in upam mi ne zameri mojega komentarja :roll:
Itak, nobene zamere Danilo, vsi komentarji dobrodošli :wink:
boriss napisal/-aCOLON Že prvi posnetek je režiran..

lp
Režiran?

Grega_L
PrispevkovCOLON 39
KrajCOLON Dob
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 31894Odgovor Grega_L
Ne Jan 04, 2009 1:58 pm

MatejP napisal/-aCOLONJaz sem videl lani v Celju tehtnico od Borisa Seražina in Janeza Kropivška. Nisem pa o njej nič spraševal, ker sem resneje o tehtnici šele potem razmišljal in jo bom kupil naslednje leto. Ostalih elektronskih tehtnic ne poznam, samo kolikor sem se imel priliko pogovarjat z Borisom o čebelarski opremi in ostalem, ko sem šel k njemu po nož, je po moje ta tehtnica zelo dobra.
Glede nato, da je bila lani pri Logarju navadna tehtnica 300€, ta pa 450€ se mi to primerjalno sploh ne zdi drago. Od navadne tehtnice pa bi imel dosti manj koristi, kot že rečeno čebel nimam doma.

Glede sipalnika, jaz imam Stojkovičev sipalnik, zato sem spraševal.
Lani sem kupi dve zgoraj omenjeni tehtnici, delovali sta odlično!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 31895Odgovor Fizikalec
Ne Jan 04, 2009 2:01 pm

No vsaj eden, ki ne goji zamer :wink: stojalo pa vilice pa le zamenjaj drgač pa kot sem napisal same pohvale.
Zrežiran bi mrbit zgledalo, da je panj čisto mičkeno pripravljen na snemanje rečeno med nami. Začeti bi moral pri odpiranju okenc, in moralo bi biti nekaj prizidkov. Gnezdo mi zgleda polno satnikov novih oziroma zgleda kot nezgrajeno satje.

Grega_L
PrispevkovCOLON 39
KrajCOLON Dob
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 31896Odgovor Grega_L
Ne Jan 04, 2009 2:14 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONNo vsaj eden, ki ne goji zamer :wink: stojalo pa vilice pa le zamenjaj drgač pa kot sem napisal same pohvale.
Zrežiran bi mrbit zgledalo, da je panj čisto mičkeno pripravljen na snemanje rečeno med nami. Začeti bi moral pri odpiranju okenc, in moralo bi biti nekaj prizidkov. Gnezdo mi zgleda polno satnikov novih oziroma zgleda kot nezgrajeno satje.
Na terenu se ne odkriva tako kot tukaj na posnetku. :wink:

Panj pa res ni bil pripravljen, točenje 2007 (akacija), s tvojega konca (Andrejci). Odpiranje okenca, itd. je bilo izpuščeno, ker bi bil posnetek predolg. Spodaj je res veliko novih satnikov skupaj (izgrajenih), ampak tako je bilo, nič prirejeno.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 31897Odgovor boriss
Ne Jan 04, 2009 2:16 pm

Že če na terenu odkrivate s tem stojalom bi moral kam v šolo :D

lp

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 31899Odgovor divji cebelar
Ne Jan 04, 2009 2:39 pm

Pozdravljeni fantje in možje ter tam in tam kako dekle!

Kdor ne dela tako kot delam sam, dela obvezno narobe. In če dela narobe, bom storil vse, da bo delal prav, torej tako kot delam jaz.

Filmčki so režirani: ja kako za boga milega pa bi lahko drugače nastali. Saj bi se v nasprotnem razvlekli kot dolgočasna čreva. Takšni pa publiki, ki so ji namenjeni, sploh ne bi bili več zanimivi. In filmčki niso bili posneti za predvajanje na filmskem platnu ali TV, temveč za na internetne strani.

Brez električnega ometalnika ne grem niti od doma: ah dragi Danilo, ne vsiljuj ljubiteljskim čebelarjem stroškov, ki pa res niso potrebni. Kdor ga ima je seveda prav. Kdor ga pa nima pa tudi ni veliko izgubil. Razumljivo pa je, da si večji čebelarji dela brez njega skoraj zamisliti ne morejo. Pri njih je čas dragocen. Ljubiteljski pa si smejo dovoliti za točenje porabiti več časa in lahko mirno shajajo brez njega.

Mojster: S tvojim komentarjem pod zap. številko 1 se strinjam. Pod zap. številko 2 - tudi sam čebele shranjujem v lonec in jih omedem enkrat in to brez električnega ometalnika; in pod zap. številko 3 - v mojem čebelnjaku tam kjer se toči ne leta prav nobena čebela, razen, če katera ostane skrita na satu in potem na oknu počaka, da jo spustim na prosto. O kakem ropu ni niti za pomišljati in v "razmerju "je primerjava; zap.številka 4 - moji sati niso nič slabše ometeni od satov ometenih z električnim ometalnikom.
Edina prednost med tvojim sistemom in mojim je poraba časa. Se strinjam, da je to zelo pomemben "produkcijski faktor", vendar pri meni igra manjšo vlogo.
Pa lep pozdrav!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 31900Odgovor Fizikalec
Ne Jan 04, 2009 2:47 pm

divji čebelar napisal/-aCOLON Kdor ne dela tako kot delam sam, dela obvezno narobe. In če dela narobe, bom storil vse, da bo delal prav, torej tako kot delam jaz.
Ja točno to si naredo sedaj v tvojem prispevku, ker ometalnika nimaš in ga ne poznaš vstrajaš, da ni potreben in, da enako kvalitetno ometaš brez.
Jaz bi se kr strinjal z tabo, če nebi preizkusil obojega. Za ometalnik sem imel grozneee pomisleke, da "ubija čebele", da to pa ono, pokojni g. Grajzar mi je pokazal kako zadeva deluje, ko sem to vido sem bil ves iz sebe. Kupila pa mi ga je žena za rojstni dan tako, da je bilo kr se ekonomike tiče odlično :D ni šlo z mojega žepa na koncu pa je tko vseeno zadeva je zakon in ni omembe vreden strošek.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 31901Odgovor boriss
Ne Jan 04, 2009 2:50 pm

Divji:

1. poraba časa kot faktor vznemirjanja čebel - ne dela (smo ravno zadnjič nekaj pisali na to temo)

2 imel sem lonec ...... Treniral sme tako ometanje kar nekaj let. Oprosti če ti potem ne verjamem da nimaš v čebelnjaku prav nobene čebele (seveda kadar ne medi).

3. Sedaj pa boš rekel, da ti ne točiš ko ne medi. No jaz pa bom rekel, da jaz točim skoraj vedno ko NE medi. Pa ne zaradi službe temveč zato ker jih tako najmanj zmotim. Ko ne medi jim poberem kar imajo in ko začne mediti mi ni treba vznemirajti čebele!

4. Torej mislim da bi moral ti dobro premisliti kaj si tam zgoraj pisal.

lp

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 31902Odgovor divji cebelar
Ne Jan 04, 2009 3:13 pm

Če odgovorim na tvoj zgornji prispevek, potem ne bo nikoli konca. Nekdo pač mora popusti in prvi prenehati. Tokrat bom to sam. Pa ne zaradi tega, da bi imel ti v vsem prav, temveč ker nadaljnja razprava ne more nikomur dati več nič koristnega.
Lepo se imej in medeni pozdrav!

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 31956Odgovor Kočevski med-ved
Po Jan 05, 2009 8:20 pm

Fizikalec napisal/-aCOLON
divji čebelar napisal/-aCOLON Kdor ne dela tako kot delam sam, dela obvezno narobe. In če dela narobe, bom storil vse, da bo delal prav, torej tako kot delam jaz.
Ja točno to si naredo sedaj v tvojem prispevku, ker ometalnika nimaš in ga ne poznaš vstrajaš, da ni potreben in, da enako kvalitetno ometaš brez.
Jaz bi se kr strinjal z tabo, če nebi preizkusil obojega. Za ometalnik sem imel grozneee pomisleke, da "ubija čebele", da to pa ono, pokojni g. Grajzar mi je pokazal kako zadeva deluje, ko sem to vido sem bil ves iz sebe. Kupila pa mi ga je žena za rojstni dan tako, da je bilo kr se ekonomike tiče odlično :D ni šlo z mojega žepa na koncu pa je tko vseeno zadeva je zakon in ni omembe vreden strošek.
Danilo ometalnik je res pripomoček v čebelarstvu, za katerega trdim da je podoben kot mešalec za beton na "betonski veselici" ali pralni stroj v gospodinjstvu. Dokler ga nimaš je vse ok. Ko ga pa imaš in se ti "pokvari" je pa prava kap.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Mungos
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON Sr Okt 31, 2007 1:41 am

OdgovorCOLON # 31957Odgovor Mungos
Po Jan 05, 2009 9:29 pm

Če to berejo mladi čebelarji ali tisti kateri kupujejo opremo prvo bojo kupili ometalnik. Prav je če ga imaš ampak tako nuje pa niti ni. Pri nas ga nima noben a delajo.

"Kdor ne dela tako kot delam sam, dela obvezno narobe. In če dela narobe, bom storil vse, da bo delal prav, torej tako kot delam jaz. "

Nisam poskusil delat kot ti ampak begalnica je manj traumatična za čebele pa še prišparaš dela in dela. Seveda ne delajo vsi na LR pa nimajo vsi časa kot jaz.
LP

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 31958Odgovor Kočevski med-ved
Po Jan 05, 2009 10:56 pm

Seveda je to le pripomoček. Sploh ni nujen toda kdo ga je enkrat preizkusil ga bo ob prvi priliki kupil.
LP
Koèevski med-ved

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 31960Odgovor Fizikalec
To Jan 06, 2009 8:42 am

Mungos napisal/-aCOLONNisam poskusil delat kot ti ampak begalnica je manj traumatična za čebele pa še prišparaš dela in dela. Seveda ne delajo vsi na LR pa nimajo vsi časa kot jaz.
LP
Ja sat to bi moreti šlo če:

-imaš urejen dovoz naklad v primarno skladišče (80-150 naklad polnih medu)
-če imaš komoro, da to segreješ mrzel med namreč se ne da oziroma zelo težko toči
-če imaš urejeno točilno linijo
-če, če en kup reči bi lahko naštel......

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov