Film o točenju

tehnologija pridobivanja čebeljih pridelkov

ModeratorCOLON Oldy

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

Film o točenju

OdgovorCOLON # 31761Odgovor boriss
To Dec 30, 2008 11:58 am

Gledam film in komentiram

Kar lušten film.

Slabo delo:

Odkrivanje:
1. Nož je vroč in uničuje med (karamelizacija HMF)

2. Ne popravlja z vilicami - počasi
3. Odkrivalno stojalo je zanič

Točenje:
Precejanje s tako redkim cedilom je neučinkovito in med ni precejen.

Primerno za igranje z čebelami.

lp

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 31762Odgovor Fizikalec
To Dec 30, 2008 12:01 pm

Jaz pa sem se ob ogledu tega odlično :rezakla :rezakla :rezakla če bi tako delal potem Bog mi pomagaj, žena na tak način nebi hotela odkrivat bi me poslala nekam, da o vrtenju ne govorimo...

dobje
Site Admin
PrispevkovCOLON 948
PridruženCOLON Sr Feb 22, 2006 9:20 pm
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 31765Odgovor dobje
To Dec 30, 2008 12:34 pm

Tako smo delali nekoč, samo električnega noža ni bilo!
Res prijeten film!:klobuk

Uporabniški avatar
Misko
PrispevkovCOLON 469
PridruženCOLON So Jul 01, 2006 11:59 am
KrajCOLON Murska Sobota

OdgovorCOLON # 31769Odgovor Misko
To Dec 30, 2008 1:01 pm

Lep èebelarski pozdrav!

Boštjan

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

Re: Film o točenju

OdgovorCOLON # 31774Odgovor divji cebelar
To Dec 30, 2008 4:21 pm

"boriss"

Kar lušten film.

Slabo delo:

Odkrivanje:
1. Nož je vroč in uničuje med (karamelizacija HMF)

2. Ne popravlja z vilicami - počasi
3. Odkrivalno stojalo je zanič

Točenje:
Precejanje s tako redkim cedilom je neučinkovito in med ni precejen.
______________-

Na žalost bom v nasprotju z mnenjem Mojstra sam zapisal, da ta filmček ni nič posebnega. S komentarjem Mojstra pod točkami 1, 2 in 3 pa se strinjam in k temu ni kaj za dodati.
Mogoče le toliko, da ta čebelar s svojim vročim nožem od katerega se prav kadi, pri odkrivanju ni kaj veliko hitrejši od mene, ki uporabljam klasične vilice in ob tem še skrbno pazim, da satje kar najmanj poškodujem.
Me prav zanima kako zgleda odpiranje deviškega sata polnega akacijevega medu ???

Pa še nekaj o cedilu, ki ga vidimo na filmčku. Poznam ta tip cedila, ki ga uporablja za precejanje medu in tukaj je Mojster pogrešil. Gre za dvojno cedilo, ki je sestavljeno iz dveh cedil in sicer prvo z večjimi luknjicami in drugo, ki se na filmu ne vidi, pa iz manjših. Pred leti sem tudi sam v tujini uspel kupiti tak tip cedila in lahko povem, da je prav odlično. Na žalost je že uničeno in ga več ne morem uporabljati, drugega pa ne uspem najti. Če se ne motim je takšna cedila izdeloval nek italijanski izdelovalec.

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 31775Odgovor cebelar_novinec
To Dec 30, 2008 4:30 pm

Tu ga maš za 18 EUR zdej ko je funt pocen ;)

https://secure.thorne.co.uk/cgi-bin/cgi ... =189702003

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 31776Odgovor Fizikalec
To Dec 30, 2008 4:32 pm

No jaz bi dodal da gre odkrivanje deviškega satja polnega akacijevega medu odlično samo ne z tisim nožem v filmu z kakim drugim. Enako dobro gre take sate točit samo spet ne z takim točilom :roll:

Cedilo pa obstaja bistveno boljše za povsem malo denarja :wink: pa jasno za drug sistem dela....

Uporabniški avatar
Mungos
PrispevkovCOLON 121
PridruženCOLON Sr Okt 31, 2007 1:41 am

OdgovorCOLON # 31778Odgovor Mungos
To Dec 30, 2008 5:15 pm

To se zgodi če ne razmišljate. Ta film ni za vas. To je nekaj kaj bi svi rabili za edukacijo ljudi ker nekateri ne znajo kaj je med. Zdaj delam nekaj takega in bom dajao z medom. Tole su za vas profesionalce igrače ampak za nekatere ljudi tole je edukaciski film in bi bilo boljše če bi i vi naredili nekaj takega v svoji skupnosti
LP

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 31779Odgovor Fizikalec
To Dec 30, 2008 5:18 pm

Ja saj mi nekaj takega v naši skupnosti imamo samo tisti kateri to rabimo tudi imamo drugače pa je spet za nekoga to neuporabno.
Vse kar mi imamo je nekje na tem forumu tudi zapisano in slikovno dokumentirano. Od dozirne mize do točil, do noža itd..itd...
Problem je, ko se določena zadeva pojava in obvelja za "odrešitev čebelarstva" potem pač tako to pride-ostane.
Vsak izumitelj ima tam 10-12 panjev in v svoji karieri da na trg-med čebelarje ogromno samo koliko je to uporabno :roll: :roll: :roll: pa vsak zase naj presodi

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 31786Odgovor boriss
To Dec 30, 2008 8:16 pm

Mungos:

Tega filma ne rabimo za edukacijo!

Zato:

1. ZA čebelarje je strokovno nekorekten
2. ZA kupce je lahko zelo vprašljiv zato ker
- higiena je v podnu
- peka medu med odkrivanjem je vprašljiva
- prostor kjer to delajo je na meji regularnosti.
- oprema je na meji sprejemljivosti
-...

Jaz tega vsekakor ne bi kazal mojim kupcem. Čebelarjem pa bi raje prihranil slabe izkušnje in jim zato tega tudi ne bi kazal.

Drugače pa pozdravljam vsak dober strokoven čebelarski film v katerekoli namene je narejen.

lp

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 31787Odgovor boriss
To Dec 30, 2008 8:32 pm

Divji:

Lahko mi verjameš da poznam tudi ta tip cedila in da sem kar nekaj cedil sprobal. Torej ostanem pri svojem mnenju - da ni zadosti dober za resno delo.

Uporabniški avatar
Mungos
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 31860Odgovor Mungos
So Jan 03, 2009 11:53 pm

OK Boris se strinjam sa tabo ali pokaži film ki si ga ti posneo za mlade čebelarje pa potem lahko kritiziraš. Kaj si naredil za edukacijo svjih sosedov i nečebelarjev. Vsakem je lahko iz svojega stola kritizirati ali noben ne bo naredil nič na edukaciji. Jaz lahko najdem napako tudi na profesionalnih filmih in to je najlažje.
Nažalost večina čebelarjov misli da bo škodilo če pogledajo film ali v mojem mestu a verjamem tudi v vašem ima ljudi ki mislijo da imamo pipo na panju i da tako točimo med. Doker to ne popravimo ovakvi filmi su odlični. Ja sam posneo enega ali ni obdelan i ko ga končam vam pokažem. Vsaka kritika je odlična i lahko se uporabi magari kot slab primer

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

OdgovorCOLON # 31862Odgovor zver
Ne Jan 04, 2009 12:49 am

za edukacijo v naprej bi priporočil kar našo lepo slovensko besedo IZOBRAŽEVANJE se tudi meni ne zdi tale primerek ravno posrečen , je pa zanimiv. To je po mojem tip naredil, da pokaže svojim kolegom kako se to dela, da bodo vsaj približno vedeli.

prostor in higiena, bo redkokej po svetu taka kot pri nas, saj mi z vsem tem v primerjavi pretiravamo, smo bolj papeški od papeža

še nekaj točenj
http://www.youtube.com/watch?v=Fpm2HB32 ... re=related (Na TERENU)

http://www.youtube.com/watch?v=b-gKingt9kQ (ODPIRANJE Z VROČIM NOŽEM)

http://www.youtube.com/watch?v=CXL7wTD_ ... re=related (isto odpiranje z vročim nožem, tu je zanimivo videti leseno pipo, ki jo naš hasap izključuje)

http://www.youtube.com/watch?v=7p15UYP8Fbc&NR=1 malo bolj kompleksna reč

CEDILO in VILČKANJE Divji zate ;)

http://www.youtube.com/watch?v=DH8LqpUW ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=jeIpseVG ... re=related

PA EN IZOBRAŽEVALNO REKLAMNI
http://www.youtube.com/watch?v=n_Ynxo5c ... re=related

PA ŠE ENA KJER DELOVNA SIL NI PROBLEM
http://www.youtube.com/watch?v=BLv390yW ... re=related (več jih je kot družin) pri tem posnetku lahko vidite še to, kako tekoč je med, oni točijo tako reč in to predelujejo v "tovarnah" do tržnega medu.
tij se samo fèi

Uporabniški avatar
Mungos
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 31863Odgovor Mungos
Ne Jan 04, 2009 1:35 am

zver napisal/-aCOLON prostor in higiena, bo redkokej po svetu taka kot pri nas, saj mi z vsem tem v primerjavi pretiravamo, smo bolj papeški od papeža
Dobro si povedal in je res. To vsi vidijo. To se da popravit ker res ne maram niti jaz takšno slabo higieno.

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 31865Odgovor divji cebelar
Ne Jan 04, 2009 9:29 am

Zver:

CEDILO in VILČKANJE Divji zate Wink

http://www.youtube.com/watch?v=DH8LqpUW ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=jeIpseVG ... re=related

To ni tisto cedilo o katerem sam pišem in ki ga v resnici tudi še vedno iščem.
LP

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 31866Odgovor boriss
Ne Jan 04, 2009 9:49 am

Gledam film "PA ŠE ENA KJER DELOVNA SIL NI PROBLEM" in komentiram:

Zanimiv pristop.

Kar se higiene tiče je to glede na to da točijo na vrtu izredno lepo poskrbljeno.

Pokrita tla maske halje rokavice - me zanima koliko ljudi pri nas to naredi?

Paša je morala biti tam super ....

Sati so več kot polni kar pojasnjuje redkost medu. Ćebele niso imele časa to predelati. Kakor sem na hitro opazil so imeli med pašo premalo naklad v panjih.

Redkost medu lahko pojasnimo tudi z relativno visoko temperaturo med točenjem. Med ima zanesljivo temperaturo 35 stopinj - od trenutka odvzema do točenja mine samo minuta.

Delajo pa res izredno hitro.

Tako če povem moje mnenje proti prvemu filmu bi jaz to veliko prej pokazal mojim kupcem.

Mungos: Nekaj filmov sem posnel. Narejeni so za čebelarje in se predvajajo na mojih predavanjih.

lp

Uporabniški avatar
Mungos
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 31867Odgovor Mungos
Ne Jan 04, 2009 10:21 am

Prav tega ti želim povedati. Vsi su naredili filme za čebelare. Pa oni znajo kako se toči med. Kaj pa ostali? Pojma nimaju o čebelarstvu. Kaj je in kako dobimo propolis, cvetni prah, vosek in ostalo. Zakaj vse to rabimo i kako upliva na zdravlje ljudi?
Par dni nazaj me prijatelj vprašalkje ima film o tem kako da začne čebelariti.
Jaz verjamem da imaš kaj za pokazati čebelarjem ampak oni ne kupujejo izdelke od tebe a takšen film bi bil samoreklama

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 31868Odgovor boriss
Ne Jan 04, 2009 10:23 am

Trenutno reklame za prodajo medu ne rabim - prodam več kot pridelam.

Da bi pa čebelarji znali čebelariti - da oni vedo kako se to dela?

Veliko premalo veš o meni!

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 31869Odgovor boriss
Ne Jan 04, 2009 10:29 am

Pa ne vem kaj vas moji komentarji tako zeloooooooooo motijo. Odprite film - poglejte! In komentirajte FILM - ne mene.

Stvar ni ravno mišljena kot da bi koga hotel kritizirati. Samo če gledaš film - potem predvidevaš da je to strokovno korektno narejeno - vsaj s čebelarskega stališča. Če ni potem je pametno, da nekdo ki ugotovi nekorektnosti to komentira. Moji komentarji so namenjeni povečevanju znanja - ne kritiziranju.

lp

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 31870Odgovor Fizikalec
Ne Jan 04, 2009 10:32 am

Mungos napisal/-aCOLONPrav tega ti želim povedati. Vsi su naredili filme za čebelare. Pa oni znajo kako se toči med.
No jaz bi rekel, da ne znajo kako se "toči". Znajo ja osnovo delajo pa velike napake oziroma NE poznajo pravilnih pristopov in pravilnega dela ter orodja. Filme pa treba ločit na tiste, ki naj bi bili za kupce pa tiste, ki so namenjeni čebelarjem, da izboljšajo svoje znanje.
Tisti za kupce se morajo delati na velikem nivoju in kvaliteti čebelar tega ne more delat......

Uporabniški avatar
Mungos
PrispevkovCOLON 121

OdgovorCOLON # 31871Odgovor Mungos
Ne Jan 04, 2009 10:33 am

Boris nažalost imaš čebelarsku bolezn. Vse kaj se pove misliš osebno tako da pogovor o čebelarstvu s tabo ne bom nadeljevao več. Ne motijo me tvoji komentarji in mislim da imaš prav ali ti to ne vidiš. Na vsakem forumu isto. Pogovarjamo se o dveh različnih temah na različnim frekfencijam
LP

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 31872Odgovor kravzlj
Ne Jan 04, 2009 10:35 am

Hej!

Upam da ne bo hudo narobe, če dam naslednji link: http://www.cebelarstvo-luzar.si/poucno/ ... -opravila/ . Meni se zdijo gor zelo dobri filmčki kako se toči med!

Lp Luka

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 31873Odgovor boriss
Ne Jan 04, 2009 10:38 am

Mungos:

Vsi smo na enem vlaku - samo eni v lokomotivi drugi pa so v zadnjih vagonih. In oni zadaj še ne vedo da je to isti vlak.

lp

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 31874Odgovor Fizikalec
Ne Jan 04, 2009 10:43 am

kravzlj napisal/-aCOLONHej!

Upam da ne bo hudo narobe, če dam naslednji link: http://www.cebelarstvo-luzar.si/poucno/ ... -opravila/ . Meni se zdijo gor zelo dobri filmčki kako se toči med!

Ja filmi so zelo lepi se pa da še marsikaj spremeniti, da se delo pospeši.

-odkrivanje je daleč prepočasno in mučno, stojalo je premalo in ni stabilno
-točilo bi mrbit šlo tja do 150 družin sprejemljivo nad to št. premalo
-iztok iz točila tud ni prijazen glede dela in časa
-nisem toliko gledal kam satje prestavlja oziroma ali toči na mestu?

V ostalem pa pohvala avtorju, ga tudi poznam in upam mi ne zameri mojega komentarja :roll:

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

OdgovorCOLON # 31876Odgovor zver
Ne Jan 04, 2009 10:56 am

Lužarjevi posntki so dobri in primerno hitri, saj ne gre za prikaz rutine dela, ampak za osveščanje kupcev.

Ko bo kdo hotel prikazati rutino in hitrost, pa rabimo profesionalne snemalce da bodo ujeli Danilota. :)
tij se samo fèi

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 31877Odgovor Fizikalec
Ne Jan 04, 2009 10:58 am

Zver spet nisi razumel jaz sem komentiral kaj bi lahko izboljšal oziroma kar se meni zdi, da upočasnjuje delo. Ne sam potek dela ampak oprema pri tem delu to sem jaz mislil.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 31878Odgovor boriss
Ne Jan 04, 2009 11:03 am

No pri teh filmih bi jaz podprl Danila. Odkrivalnik je res za v smeti.

Drugače pa je to res film za kupce - režiran da je videt lepo.

Že prvi posnetek je režiran..

lp

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 31879Odgovor divji cebelar
Ne Jan 04, 2009 11:09 am

Ogledal sem si filmčke in razen stojala za odkrivanje satov, ki je res zelo nerodno in nestabilno, drugih pripomb nimam. Seveda pa sam na to vedno gledam z očmi manjšega in ljubiteljskega čebelarja, ki mu čas ne pomeni toliko kot nekomu, ki se s čebelarstvom ukvarja na veliko. Za nepoznavalca čebelarstva in postopkov v čebelarstvu ter tega kako se do medu sploh pride, pa so lahko filmčki zelo koristni in tudi poučni. Koristijo pa lahko tudi kakemu čebelarskemu začetniku, S tem, da si električnega ometalca čebel in osem satnega točila res ne rabi nabavljati.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 31880Odgovor Fizikalec
Ne Jan 04, 2009 11:13 am

No jaz pa prvo kr bi nabavil je ometalec nad 10 družin jaz brez njega niti od doma nebi šel.
Točilo pa glede na razmerje cena-uporabnost jaz pod 6 satov nebi niti gledal, če bi še 1x šel skozi postopek čebelarstva. Ravno točilo je bilo NAJVEČJA ovira, da nisem mogel povečat št. ČD. Kupoval sem ga 3 leta sicer pa to ne spada v to temo več.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 31881Odgovor boriss
Ne Jan 04, 2009 11:21 am

Divji:

:D sem mislil, da se ne boš oglasil :D

Torej ometalnik je obvezna oprema vsakega čebelarja zato ker:

1. Delo gre hitreje in zato prideš pri točenju v rok 5 min - kot sem že pisal.

2. Čebele "shrajuješ" v lonec pod ometalnikom in jih zato omedeš samo enkrat.

3. Zaradi konstrukcije ometalnika čebele ne morejo leteti po čebelnjaku in zato težje izzoveš rop. Razmerje je tako da sploh ni primerjave

4. Sati so lepše ometeni.

5. ....

lp

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov