matični mleček

tehnologija pridobivanja čebeljih pridelkov

ModeratorCOLON Oldy

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

matični mleček

OdgovorCOLON # 21504Odgovor zver
So Sep 30, 2006 8:04 pm

pozdravljeni

a je kdo med nami, ki prodaja matični mleček?

Vem da je sezona tega mimo, me pa zanima za naslednje leto. Ali kak skladiščen ali v kaki mešanici.

LP Zver
tij se samo fèi

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 21505Odgovor Kočevski med-ved
So Sep 30, 2006 8:46 pm

Če ga kdo prodaja bi ga jaz 20 dag kupil.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 21516Odgovor Pike
Po Okt 02, 2006 9:05 am

Branko, pa saj še niste tako v letih?! :D :D :D

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 21519Odgovor Kočevski med-ved
Po Okt 02, 2006 11:39 am

Pike drugi ga rabijo :lol:
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
EMIL
PrispevkovCOLON 42
PridruženCOLON Ne Avg 08, 2004 11:10 am
KrajCOLON Okolica Kranja

Matični mleček

OdgovorCOLON # 21524Odgovor EMIL
To Okt 03, 2006 12:01 pm

Kupil sem matični mleček-150g za ceno20.000Sit.Rad bi ga zmešal z medom,pa ne vem v kakšnem razmerju.Prosil bi za kakšen nasvet,oziroma kako ga vi mešate za svojo uporabo.
LP

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 21525Odgovor Kočevski med-ved
To Okt 03, 2006 1:47 pm

Za kolega iz Ljubljane sem naprvil naslednjo mešanico čebeljih pridelkov:

1kg Kočevskega gozdnega meda
15g matičnega mlečka
15dag cvetnega prahu in
15 gramov zmrznenega in zmletega propolisa

Proizvod sem poimenoval IMUNAL.

Pridelke lahko poljubno zmešaš, le paziti moraš, da resnično s kakšnim pridelkom ne pretiravaš.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

OdgovorCOLON # 21540Odgovor zver
Sr Okt 04, 2006 4:00 pm

emil a lahko poveš kje, js bi ga tudi
tij se samo fèi

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
PridruženCOLON Ne Apr 17, 2005 7:01 pm
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 21562Odgovor bara
Če Okt 05, 2006 1:01 am

Branko!

IMUNAL ne more biti, ker so imunal že tiste kapljice in s tem, ko tako poimenuješ proizvod povzročaš nelojalno konkurenco. Preimenuj proizvod, preden te kdo toži...
Nobena tema ni tako trda, da je sveèa ne bi mogla razsvetliti.

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 21564Odgovor Kočevski med-ved
Če Okt 05, 2006 8:06 am

Bara, hvala na opozorilu. Spreminjam. Ali ima kdo kakšen predlog za tak proizvod?
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
PridruženCOLON Ne Apr 17, 2005 7:01 pm
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 21565Odgovor bara
Če Okt 05, 2006 8:29 am

Prodajno ime tega proizvoda je Mešanica medu, cvetnega prahu, matičnega mlečka in propolisa. Lahko mu daš še izmišljeno ime, katero pa ne more nadomestiti prodajnega imena.
Nobena tema ni tako trda, da je sveèa ne bi mogla razsvetliti.

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
EMIL
PrispevkovCOLON 42
KrajCOLON Okolica Kranja

Matični mleček

OdgovorCOLON # 21567Odgovor EMIL
Če Okt 05, 2006 8:54 am

Matični mleček sem dobil na Gorenjskem v vasi Bašelj.Pravkar preveril-na zalogi še nekaj kozarčkov po 140g.Telefonsko številko pošljem po PM
LP

Uporabniški avatar
carniolan
PrispevkovCOLON 561
PridruženCOLON Po Apr 05, 2004 9:21 am
KrajCOLON Trenutno - FR
CONTACTCOLON

Re: Matični mleček

OdgovorCOLON # 21591Odgovor carniolan
Če Okt 05, 2006 4:52 pm

EMIL napisal/-aCOLONMatični mleček sem dobil na Gorenjskem v vasi Bašelj.Pravkar preveril-na zalogi še nekaj kozarčkov po 140g.Telefonsko številko pošljem po PM
LP
Ali ga se pridelujeta prodajata oce in mati - ali je sin Ambroz prevzel ? Jaz sem ga kupil pred leti pri njih 20 kg
**** Mecem kosti, psi jih glodajo....karavana pa gre dalje...****

Uporabniški avatar
carniolan
PrispevkovCOLON 561
PridruženCOLON Po Apr 05, 2004 9:21 am
KrajCOLON Trenutno - FR
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 21592Odgovor carniolan
Če Okt 05, 2006 4:53 pm

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONBara, hvala na opozorilu. Spreminjam. Ali ima kdo kakšen predlog za tak proizvod?
Pazi glede IMUNitete - lahko pades pod zdravilo.
**** Mecem kosti, psi jih glodajo....karavana pa gre dalje...****

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 21595Odgovor Kočevski med-ved
Če Okt 05, 2006 5:46 pm

Carniola, ne boj se. Naredil sem le nekaj kg te odlične hrane. Tudi jaz sem že pojedel kg, na kruhu seveda. Moja doma kar beži pred mano.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
EMIL
PrispevkovCOLON 42
KrajCOLON Okolica Kranja

Matični mleček

OdgovorCOLON # 21596Odgovor EMIL
Če Okt 05, 2006 6:50 pm

Mleček v Bašlju sedaj pridelujeta starejši moški in njegova žena,mislim pa, da imata tudi sina,kaj več pa ne vem.Ko sem ga kupil prvič pred leti,je bil možakar resno bolan,sedaj pa izgleda kar dobro-upam da tudi zaradi uporabe čebeljih izdelkov.Drugače pa ima tudi dobro:Borovničko,Orehovca,Limonco...
Delno preizkušeno,nekaj pa na preizkušnjo še čaka(z moje strani) Poleg ličnega čebelnjaka pa stoji tudi cca 2m velik lesen človek-panj.
LP

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 21600Odgovor divji cebelar
Pe Okt 06, 2006 7:25 am

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONCarniola, ne boj se. Naredil sem le nekaj kg te odlične hrane. Tudi jaz sem že pojedel kg, na kruhu seveda. Moja doma kar beži pred mano.
Kam to beži ? K sosedu ???? :D

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 21601Odgovor Kočevski med-ved
Pe Okt 06, 2006 8:00 am

:lol: :lol: :lol:
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
anton_zor
PrispevkovCOLON 578
PridruženCOLON So Maj 08, 2004 5:47 pm
KrajCOLON Lesce
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 21605Odgovor anton_zor
Pe Okt 06, 2006 9:37 pm

matični mleček

Dobi se (upam , da še) pri
Ivan Maroh
Tržec 48 A
2284 Videm pri Ptuju

Kdor je zainteresiran lahko dobi tudi tel. št.
Vse ostale ugotovitve si lahko ogledate na moji domaÄŤi strani:
http://www.cebelarstvo-zor.tk
http://www.cebelarstvo.bled.eu.org

Uporabniški avatar
slavko
PrispevkovCOLON 56
PridruženCOLON Ne Jan 30, 2005 6:00 pm
KrajCOLON Log pri Rogatcu - obsotelje
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 23086Odgovor slavko
Sr Dec 20, 2006 7:46 pm

Lep pozdrav!
Zanima me če je kdo poskusil pridobivati matični mleček s pomočjo jantarjevih nastavkov, ki služijo namesto presajanja žerk?
Zanima me kako se zadeva obnese?

Vesele Božične praznike in uspešno, še posebej v čebelarstvu, novo 2007 leto vsem čebelarjem!

NAJ MEDI

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONČe ga kdo prodaja bi ga jaz 20 dag kupil.
Slavko

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 23556Odgovor Pike
To Jan 23, 2007 2:40 pm

slavko napisal/-aCOLONLep pozdrav!
Zanima me če je kdo poskusil pridobivati matični mleček s pomočjo jantarjevih nastavkov, ki služijo namesto presajanja žerk?
Zanima me kako se zadeva obnese?

Vesele Božične praznike in uspešno, še posebej v čebelarstvu, novo 2007 leto vsem čebelarjem!

NAJ MEDI

Sam sem poizkusil vzrejati matice v jentarjevem aparatu. Pa mi nekako to ni ljubo in sem raje ostal pri ročnem cepljenju. Dobiš pa na enkrat in sorazmerno lahko veliko število enako starih jajčec oziroma kasneje ličink.

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONČe ga kdo prodaja bi ga jaz 20 dag kupil.

Uporabniški avatar
slavko
PrispevkovCOLON 56
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 23580Odgovor slavko
To Jan 23, 2007 11:45 pm

Zdravo!

Mislim, da je stvar zanimiva in bi se splačalo poskusiti.

NAJ MEDI
Slavko

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 23588Odgovor Pike
Sr Jan 24, 2007 3:42 pm

slavko napisal/-aCOLONZdravo!

Mislim, da je stvar zanimiva in bi se splačalo poskusiti.

NAJ MEDI
Kar pogumno, bomo vsaj iz prve roke izvedeli kako se obnese vse skupaj. Sicer je bilo že kar nekaj debate o temu.

Uporabniški avatar
slavko
PrispevkovCOLON 56
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 23622Odgovor slavko
Sr Jan 24, 2007 11:43 pm

Bomo videli kaj se bo izcimilo?

NAJ MEDI
Slavko

Clarita
PrispevkovCOLON 1
PridruženCOLON Ne Jul 01, 2007 6:06 pm

Re: Matični mleček

OdgovorCOLON # 25126Odgovor Clarita
Ne Jul 01, 2007 6:11 pm

EMIL napisal/-aCOLONMleček v Bašlju sedaj pridelujeta starejši moški in njegova žena,mislim pa, da imata tudi sina,kaj več pa ne vem.Ko sem ga kupil prvič pred leti,je bil možakar resno bolan,sedaj pa izgleda kar dobro-upam da tudi zaradi uporabe čebeljih izdelkov.Drugače pa ima tudi dobro:Borovničko,Orehovca,Limonco...
Delno preizkušeno,nekaj pa na preizkušnjo še čaka(z moje strani) Poleg ličnega čebelnjaka pa stoji tudi cca 2m velik lesen človek-panj.
LP
Emil, bi mi lahko prosim, če seveda še imaš telefonsko številko ali naslov od tega čebelarja povedal, nujno potrebujem matični mleček pa mi je tale v Bašlju še najbližje in bi povprašala če ga imajo.

Hvala

Drugače pa vprašanje, ali kdo ve še za kakega čebelarja ki prideluje tudi MM na gorenjskem?

TomaĹľ
PrispevkovCOLON 96
PridruženCOLON Pe Okt 08, 2004 9:14 pm

OdgovorCOLON # 25127Odgovor TomaĹľ
Ne Jul 01, 2007 9:50 pm

Lep pozdrav !

Evo telefonsko od gospe Milke in Janeza, sta krasna človeka.Tel.04 255-13-30

V kolikor je pri njiju MM mlečka zmanjkalo, ga lahko dobite pri meni pakirano po 160g in po 40 g, dogovor po telefonu 041-221-938 Darja, sva iz okolice Ljubljane.

Tomaž

wenzi110
PrispevkovCOLON 5
PridruženCOLON To Apr 28, 2009 8:53 am

OdgovorCOLON # 34115Odgovor wenzi110
To Apr 28, 2009 9:25 am

I have a friend who must be the sweetest, shyest person in the world. His name is brittle and ancient (Luke), his age modestly intermediate (forty). He is rather short and skinny, has a thin moustache and even thinner hair on his head. Since his vision is not perfect, he wears glasses: they are small, round and frame-less.

In order not to inconvenience anyone, he always walks sideways. Instead of saying 'Excuse me', he prefers to glide by one side. If the gap is so narrow that it will not allow him to pass, Luke waits patiently until the obstruction -- be it animate or inanimate, rational or irrational -- moves by itself. Stray dogs and cats panic him, and in order to avoid them he constantly crosses from one side to of the road to another.
wow gold
He speaks with a very thin, subtle voice, so inaudible that it is hard to tell if he is speaking at all. He has never interrupted anybody. On the other hand, he can never manage more than two words without somebody interrupting him. This does not seem to irritate him; in fact, he actually appears happy to have been able to utter those two words.
My friend Luke has been married for years. His wife is a thin, choleric, nervous woman who, as well as having an unbearably shrill voice, strong lungs, a finely drawn nose and a viperous tongue suffers from an uncontrollable temper and the personality of a lion tamer. Luke -- you have to wonder how -- has succeeded in producing a child named (by his mother) Juan Manuel. He is tall, blond, intelligent, distrustful, sarcastic and has a fringe. It is not entirely true that he only obeys his mother. However, the two of them have always agreed that Luke has little to offer the world and therefore choose to ignore his scarce and rarely expressed opinions.

Luke is the oldest and the least important employee of a dismal company that imports cloth. It operates out of a very dark building with black-stained wooden floors situated in Alsina street. The owner -- I know him personally -- is called don Aqueróntido -- I don't know whether that is his first name or his surname -- and he has a ferocious moustache, is bald and has a thunderous voice. He is also violent and greedy. My friend Luke goes to work dressed all in black, wearing a very old suit that shines from age. He only owns one shirt -- the one he wore for the first time on the day of his marriage -- and it has an anachronistic plastic collar. He also only owns one tie, so frayed and greasy that it looks more like a shoelace. Unable to bear the disapproving looks of don Aqueróntido, Luke, unlike his colleagues, does not dare work without his jacket on and in order to keep this jacket in good condition he wears a pair of grey sleeve-protectors. His salary is ludicrously low, but he still stays behind in the office every day and works for another three or four hours: the tasks don Aqueróntido gives him are so huge that he has no wow gold chance of accomplishing them within normal hours. Now, just after the don Aqueróntido cut his salary yet again, his wife has decided that Juan Manuel must not do his secondary studies in a state school. She has chosen to put his name down for a very costly institution in the Belgrano area. In view of the extortionate outlay this involves, Luke has stopped buying his newspaper and (an even greater sacrifice) The Reader's Digest, his two favourite publications. The last article he managed to read in the Reader's Digest explained how husbands should repress their own overwhelming personality in order to make room for the actualisation of the rest of the family group.

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 38022Odgovor volk
Sr Jan 06, 2010 1:27 pm

Tajski sistem pridobivanja maticnega mlecka

Cebele drzimo v LR panju,v eni nakladi.Panj pregradimo s pokoncno maticno resetko.Z njo omejimo matico na eno stran panja,tako da ima na voljo samo dva sata za zaleganje.Na drugo stran maticne resetke razvrstimo 6 satov.Cisto na koncu pa je pitalnik v obliki LR satnika.

Matica ima na voljo dva sata za zaleganje.Na vsake tri dni en zalezen sat odvzamemo(v njem so jajceca in zerke do 3 dneva starosti,skupaj je bil odvzeti sat 6 dni na voljo matici).Pri prestavljanju sata ne smemo prenesti matice.Sat damo cisto na drug konec panja,k pitalniku.Tako je vmes 5 satov ze zaprte zalege(med maticno resetko in prestavljenim satom).Tako,ker cebele vlecejo zasilne maticnike,jih podiramo samo na satu,ki smo ga prestavili 3 dni nazaj.S tem preprecimo rojenje.Cebele v panju volumna 40 l dosegajo ves cas po 8 satov zalege,in polno stevilcno druzino.-V roj pa ne morejo,ker nikoli ne morejo narediti maticnika.Ker sate prestavljamo na tri dni,je to dovolj,da cebele ne potegnejo maticnika,cetudi ga,matica lahko zaleze,vendar dokler ni mlecka v maticniku,druzina ne cuti potrebe po rojenju(velike)).

Vzrejno gradivo postavljamo med prestavljen sat,ter sat prestavljen tri dni nazaj.Ker prestavljamo sate stran od matice,in je odprta zalega,gre z njimi vec kot polovica cebel hranilk za mlecek.

Torej razporeditev v panju iz strani pitalnika

1 sat=pitalnik
2 sat=ravnokar prestavljen sat z nekaj jajceci ter vecino zerk
3sat =vzrejno gradivo
4sat=prestavljen 3 dni nazaj
5sat=prestavljen 6 dni nazaj
6sat=prestavljen 9 dni nazaj
7sat=prestavljen 12 dni nazaj
8sat prestavljen 15 dni nazaj
9 pokoncna maticna resetka
10 sat dodan z mesta 8, 3 dni nazaj
11sat dodan z mesta 8,ravnokar

Cebele imajo noter 8 satov za zaleganje,ki rotirajo,pomikajo se v triodnevnih presledki s strani pitalnika k matici.Ker je 8 satov,na tri dni,je to skupaj 24 dni,kar pomeni,da pri prestavljanju sata z mesta 8 vedno dobimo tam sat,kjer se je vsa zalega izlegla.

Teorija,ki sloni za sistemom.
Cebele imajo na voljo dovolj prostora za zaleganje,druzina lahko dosega kar veliko moc,ima dovolj cebel vseh generacij.V panju je preko 50% mleckark pri pitalniku na eni strani panja,ki se pocutijo na pol brezmaticne.Potem je vmes zaprta zalega,pri matici je pa spet okoli 50% mleckark.V panju je vedno pitalnik,ker pri mleckarjenju ne sme biti dneva brez dotoka hrane.Cebele so utesnejene,vendar ne morejo razviti rojnega nagona,niti ne morejo zalegati trotovine.Tako da je vzgoja maticnikov ugodna.Po informacijah ena druzina v tem sistemu potegne od 100 do 200 maticnikov na 3 dni.Sam vem,da je mogoce dobiti v ugodnmh okoliscinah po 100 maticnikov na 3 dni.

Medisne naklade ne uporabljajo,tocijo vence nad zalego.To je napaka pri njihovem sistemu.Letos mislim preizkusit ta sistem v sloveniji.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

tedi
PrispevkovCOLON 412
PridruženCOLON Pe Okt 23, 2009 11:16 pm
KrajCOLON Logatec

OdgovorCOLON # 39032Odgovor tedi
Po Feb 08, 2010 1:39 pm

Res sem prehitro prebral. Razlagal sem si , da mleček pobirajo iz zasilnih matičnikov ,ki jih čebele potegnejo na sveže prenesenem satu.
Naj medi. Lep pozdrav Tedi.

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 39039Odgovor volk
Po Feb 08, 2010 2:24 pm

Pri mleckarjenju je skoraj nemogoce mleckarit na zasilne maticnike,ker so v njih razlicno stare zerke.Ce je zerka prestara,potem je mlecek zanic,pa se boklj malo ga je.Ce pa premlada,je pa tudi mlecka malo.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 39042Odgovor Fizikalec
Po Feb 08, 2010 2:48 pm

Definitivno vemo kolikokrat žerka poveča svojo težo na dan torej, da ji to uspe tudi "žre" zato rečejo žerka....

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov