Pašni red

čebelje paše, medovite rastline, podatki o donosih,...
BUTTON_POST_REPLY
papagaj93
PrispevkovCOLON 164
PridruženCOLON Sr Feb 26, 2014 9:06 pm
KrajCOLON Ajdovą?ina

Re: Pašni red

OdgovorCOLON # 73556Odgovor papagaj93
Če Mar 29, 2018 9:02 am

Brez veze se tuki kregat. Levstek brez zamere, cebelarski kontejner je le mirno podal svoje mnenje. Ni potrebno bit agresiven zaradi tega.

Kar je povedal je pač v naravi človeka in to je to, zakonsko bi moglo bit urejeno drugače, boljše bolj pravično.

Zdaj le razmišljam na glas, ampak velikokrat pogrešam če me že zavrnejo, dobronameren nasvet ali napotek kje bi pa mogoče lahko poskusil z pašo če pri željenem društvu ne morem.
Fajn bi blo da bi ti ljudje ki sprejemajo in odslavljajo prevoznike, tudi komunicirali med seboj in si izmenjali informacije o razpoložljivih pasiščih.
Naprimer: Pokličeš ali pišeš v Ajdovsko društvo, te zavrnejo ampak hkrati so v kontaktu z recimo Šempeterskim in vejo da vsi silijo na ajdovsko pa priporočijo Šempetersko v kolikor vejo da so tam še kakšni viški.
(za ta konec sem povedal ker tukaj živim)

Skratka...marsikaj se da..

kseb
PrispevkovCOLON 70
PridruženCOLON Ne Maj 04, 2014 9:20 pm

OdgovorCOLON # 73565Odgovor kseb
Če Mar 29, 2018 3:10 pm

Tako, kot piše papagaj93 bi bilo idealno. :D :D
Vendar pa je znano, da so donosi medu višji, če je pasišče manj obremenjeno in zato ni za pričakovati, da bo eden izmed čebelarjev našel ali ustvaril dobro pasišče in bo vabil druge zraven. Mogoče, kakega dobrega kolega še, kaj več pa je že vrašanje. Ker naslednje leto bosta tam 2 kontejnerja, nato 3 ali štirje in nato je pasišče preobremenjeno. In si oni prvi ni naredil nobene usluge, razen, da je izgubil dobro lokacijo. :oops: :oops:

cebelarski.kontejner
PrispevkovCOLON 98
PridruženCOLON Ne Nov 01, 2015 6:20 pm

OdgovorCOLON # 73566Odgovor cebelarski.kontejner
Če Mar 29, 2018 4:24 pm

Ne. Idealno bi bilo če bi bila za to aplikacija, kjer ti točno kaže še proste kapacitete, HG zapora ... Pašnina bi šla v društvo, katera bi morala s tem denarjem urejati stojišča del pa vrniti območnim gozdarskim enotam za pogozdovanje medovitih dreves. "Poverjeniki" pa bi le pregledovali stanje na terenu in kršitelje prijavljali inšpekciji.
Trenutno stanje pa je tako, da si moraš sam poiskat stojišče, urediti prostor, potem pa če te društvo dovoli te pa še fajn upali po žepu-letos so se zmenili da bodo zopet dvignili, da bo več klobas za občni zbor
Žan J.
Lenoba je gonilo človeškega napredka.

papagaj93
PrispevkovCOLON 164
KrajCOLON Ajdovą?ina

OdgovorCOLON # 73567Odgovor papagaj93
Če Mar 29, 2018 4:59 pm

Se strinjam, aplikacija... mah kaj..pobožne želje..ni v interesu nikogar ustvarit aplikacijo, ki bi imela tudi veljavnost za izrekanje kazni na podlagi nje..

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 73568Odgovor volk
Če Mar 29, 2018 6:44 pm

Prej bo ta aplikacija, kot si mislite. Tako kot bo za izdajanje veterinarskih potrdil za premik čebel..
En računalničar spiše aplikacijo v parih dneh, na podlagi Gerk aplikacije.
Samo kazni za čebele na črno bi morale biti v par 1000 evrih. Pa bi bila zadeva rešena.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Rtič
PrispevkovCOLON 151
PridruženCOLON Sr Okt 12, 2016 6:19 pm

OdgovorCOLON # 73571Odgovor Rtič
Če Mar 29, 2018 8:51 pm

Se podpišem pod to izjavo Volk.

papagaj93
PrispevkovCOLON 164
KrajCOLON Ajdovą?ina

OdgovorCOLON # 73573Odgovor papagaj93
Če Mar 29, 2018 10:32 pm

Jaz tudi podpišem takoj.

Ampak ne bo tako hitro ker enostavno ni interesa za to s strani pravih oseb. No ja..spet moje mišljenje..

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 73574Odgovor levstek008
Pe Mar 30, 2018 5:49 am

cebelarski.kontejner napisal/-aCOLON
Če Mar 29, 2018 4:24 pm
Ne. Idealno bi bilo če bi bila za to aplikacija, kjer ti točno kaže še proste kapacitete, HG zapora ... Pašnina bi šla v društvo, katera bi morala s tem denarjem urejati stojišča del pa vrniti območnim gozdarskim enotam za pogozdovanje medovitih dreves. "Poverjeniki" pa bi le pregledovali stanje na terenu in kršitelje prijavljali inšpekciji.
Trenutno stanje pa je tako, da si moraš sam poiskat stojišče, urediti prostor, potem pa če te društvo dovoli te pa še fajn upali po žepu-letos so se zmenili da bodo zopet dvignili, da bo več klobas za občni zbor
Fajn upalili po žepu?? od 0.80 eura do enega euro po panju je za tebe ogormen strošek????Reci da se hecaš...
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

cebelarski.kontejner
PrispevkovCOLON 98

OdgovorCOLON # 73576Odgovor cebelarski.kontejner
Pe Mar 30, 2018 6:17 am

10% od 11,9€ je 1,19€. Ja in glede na to da društvo ne naredi ničesar mi je preveč tudi 1 cent, vsekakor pa se ne bi pritoževal če bi bila stojišča urejena, zdi se mi da bi morali člani ČD opraviti nekaj delovnih ur in pred sezono vsaj malo urediti prostore.
Žan J.

Miško333
PrispevkovCOLON 112
PridruženCOLON Če Feb 18, 2016 9:49 am

OdgovorCOLON # 73580Odgovor Miško333
Pe Mar 30, 2018 7:58 am

Kolega Volk bi rad hudo kaznoval. Druge seveda, ne svojih! Zapiše: "Samo kazni za čebele na črno bi morale biti v par 1000 evrih."

Pregovor pravi, da če si nečesa res močno želiš. se ti bo to tudi uresničilo! Ker se s kolegom Volkom moramo strinjati, ni druge, tej njegovi želji seveda pritrdimo v upanju, da bodo te visoke kazni krepko udrihale le po onih drugih, nas pa se bodo izogibale kot hudič križu. Ker kazni se namreč vedno določajo v določenem medsebojnem prekrškovnem sorazmerju in če bo kazen za neprijavljen panj čebel 1000 ali celo več evrov, bodo seveda tudi vse druge kazni temu primerno visoke in naši pravični čebelarski prijatelji bodo z največjim veseljem poskrbeli, da bomo pri plačilu kakšne kazni tudi sami prišli na vrsto. Seveda po znanem reku, da če je vojna, naj bo vojna za vse! Ker v življenju je namreč praviloma tako, da če te ne kaznuje oblast, poskrbi tvoje ljudstvo, da te doseže pravična kazen. Ta "ljudska kazen" pa je največkrat še veliko bolj slepa od oblastne in praviloma še manj pravična. Mnogi čebelarji so jo že izkusili in to zgodbo poznajo. Zaradi tega moj nasvet kolegu Volku in njemu podobnim, da počasi s temi zahtevami po hudem kaznovanju, ker vaše želje se znajo izpolniti in to ne tako, da bi udrihalo le po drugih, temveč utegne udariti tudi po kom od vas. Ko kaštiga tolče po drugih in to naj bi bili predvsem mali in ljubiteljski čebelarji, je sladko, ker pa je pravica pogosto zaradi svoje slepote objektivno zaletava, bi lahko udarila tudi po nas brezmadežnih velikih in komercialno usmerjenih, to pa potem ne bi bilo več prav nič sladko. Pa tudi pravično ne bi bilo, ker pravično je lahko le tako dolgo dokler oblastna kaštiga tolče po malih, ki so tako krivi za vse kar se v tem čebelarstvu slabega dogodi in so ob tem hudo moteč ter nadležen faktor v tako zelo željeni komercializaciji našega malega slovenskega nacionalnega čebelarsva.

Rtič
PrispevkovCOLON 151

OdgovorCOLON # 73582Odgovor Rtič
Pe Mar 30, 2018 9:02 am

Miško, kot sem jaz razumel bi prej uredil poštene razmere za dodelitev stojišč, šele nato kaznovanje tistih, ki se švercajo. Sej na tvojem območju te problematike ne zaznavate, na našem na obali pa ja. In šele takrat ko ti pred očmi delajo kar jim paše ugotoviš, kako si nemočen. Tudi če prijavimo, pride lahko inšpektor, da 40€ kazni in določi rok za odstranitev (ali ne) in gre paša mimo. Kazen je manjša od plačila prispevka društvu. Žal je tako.

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 73587Odgovor MaMe
Pe Mar 30, 2018 5:32 pm

Pobereš gume dol pa nebo nikoli več na blef pripeljal.

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 73589Odgovor levstek008
Pe Mar 30, 2018 6:22 pm

cebelarski.kontejner napisal/-aCOLON
Pe Mar 30, 2018 6:17 am
10% od 11,9€ je 1,19€. Ja in glede na to da društvo ne naredi ničesar mi je preveč tudi 1 cent, vsekakor pa se ne bi pritoževal če bi bila stojišča urejena, zdi se mi da bi morali člani ČD opraviti nekaj delovnih ur in pred sezono vsaj malo urediti prostore.

Da društvo ne naredi ničesar?? Zakaj pišeste bedastoče??

...mogoče pišete bedastoče zato, ker ne poznate dela pri urejanju pasišč??

Lp Matej

cebelarski.kontejner
PrispevkovCOLON 98

OdgovorCOLON # 73591Odgovor cebelarski.kontejner
Pe Mar 30, 2018 10:50 pm

In zdaj praviš da je za poiskat prostor za en kamion stroška 100€, po možnosti pa na to mesto vozi že 20 let. No, razsvetli me koliko švicate ko prelagate prošnje. Če pa mislite da boste podpisali koncesijo pa samo kasirali in nič delali ste se pa hudo zmotili. Drugače pa nimam nič proti pašninam, samo moti me ker se to ne vrača v pasišče. Saj veš kako je pri lovcih, kar se iz narave vzame se v naravo vrne
Žan J.

papagaj93
PrispevkovCOLON 164
KrajCOLON Ajdovą?ina

OdgovorCOLON # 73594Odgovor papagaj93
So Mar 31, 2018 2:28 pm

Vrača pašnine nazaj?? Kam? Še vedno si moral SAM na ogled, SAM najti prostor, SAM poiskati lastnika, SAM pojasnjevati lastniku zakaj rabiš njegovo parcelno številko ( ko ti že tako dela uslugo s tem ko je lastnikova dobra volja da pusti pripeljat na svoje...)SAM vprašati društvo če SPLOH DOVOLI na prostor kjer si si ga zrihtal. SAM pokositi plac, SAM se zmeniti z nekom za mogoče nasutje pol prikolice ali kar celo, grušča za normalno manevriranje do placa... Zaenkrat je društvo tukaj le za to da lepo zakomplicira ko zavrne prošnjo..Ima društvo načeloma še kako drugo delo?

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 73595Odgovor levstek008
So Mar 31, 2018 4:26 pm

......vidva nista nikoli urejala pasišče in odnose znotraj pasišč, knede== :D :D

Lp Matej

papagaj93
PrispevkovCOLON 164
KrajCOLON Ajdovą?ina

OdgovorCOLON # 73596Odgovor papagaj93
So Mar 31, 2018 5:01 pm

Ne, pa tudi v parlamentu nisem nikdar bil pa vseeno vem da tam ne delajo ravno za narodov blagor knede? Sicer bi bili ljudje manj nezadovoljni knede?

Sicer pa ja..mislim da marsikdo ne ve kako zgleda to urejanje pasišča in teh odnosov znotraj pasišča..fajn bi blo da to nekdo napiše..Levstek?

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 73597Odgovor levstek008
So Mar 31, 2018 5:28 pm

papagaj93 napisal/-aCOLON
So Mar 31, 2018 5:01 pm
Ne, pa tudi v parlamentu nisem nikdar bil pa vseeno vem da tam ne delajo ravno za narodov blagor knede? Sicer bi bili ljudje manj nezadovoljni knede?

Sicer pa ja..mislim da marsikdo ne ve kako zgleda to urejanje pasišča in teh odnosov znotraj pasišča..fajn bi blo da to nekdo napiše..Levstek?

Z oblastjo, tako in drugačno so bili, so in bodo ljudje stalno nezadovoljni ... Je kaj drugače pr pašnih redih???....samo vfprašam....

Lp Matej

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 73598Odgovor volk
So Mar 31, 2018 5:39 pm

Jaz se v ta prepir ne bom spuscal, ker poznam vecino Slovenije, pa kar precej stojisc. Pri iskanju pase obvozim celo drzavo, in na podlagi gerk aplikacije pogledam tudi stojisca. Ce jih drustvo nima oznaceno, potem ima pac problem.
Levstek, cisto mimogrede, na aplikaciji Gerk nikjer ne najdem rumenih kvadratkov v vasem drustvu. Sigurno so zamocili kje na ministrstvu. Najbolje da jih povprasas. Ter glede na to da tudi Sempeter Bazare naj ne bi bilo vec, ocitno niso uredili tudi tega.
Sam sem zraven urejanja teh zadev v drustvu Dolsko za kostanjevo paso. Ne bom rekel, da imamo vse urejeno, se urejamo, no stojisca si lahko ogledate na aplikaciji gerk.
In precej smo razpravljali o financnem stanju v drustvu. Namrec iz pasnin se pac ne more financirati piknikov in ostalega ceremonjala. Pasnine so izkljucno namenjene ureditvi stojisc. Ce cebelar sam ureja dogovor z lastnikom, in tudi dovozni prostor, potem nismo upraviceni niti do lepega pogleda. Neeticno je, da mora cebelar sam uredit plac, ali pa se vkoplje kje v blato, potem mora dat gajbo medu lastniku pa se 100€ drustvu.
Ce cebelar z lastnikom nima nic, uredi plac drustvo, drustvo da par kg medu lastniku zemlje, potem komot racunajo.

Kar se racuna tice. CZS priporoca recimo za kak cvetlicni med ceno pod 10€, pol pa kar povprecje maloprodaje udarijo na skor 12€. Kaj ce je neko leto samo cvetlicni med? Maloprodajno se proda od 1 do 3 tone medu. Torej doma na vratih. Ce moras na sejme, trznice, potem imas stroske. Ce med dajes v trgovine ali medex dobis se manj. Torej realna cena za obracun je grosisticna odkupna cena. Ostalo do maloprodajne cene je dodana vrednost, ki jo ustvarja cebelar z trudom pri prodaji, to ni denar ki bi ga na pasi prinesle cebele. In CZS bo to racunico morala spremeniti..
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

papagaj93
PrispevkovCOLON 164
KrajCOLON Ajdovą?ina

OdgovorCOLON # 73599Odgovor papagaj93
So Mar 31, 2018 7:24 pm

Se strinjam z napisanim in to do potankosti. Saj se ne prepiramo..vsaj upam.
Društva morajo delati za ČEBELARJE, če čebelarji vidimo da ne naredijo nič kot le poberejo pašnino, potem tudi DRUŠTVA pomeni da ne delajo popolnoma nič.

Zame namreč delati nekaj - česar jaz kot čebelar ne občutim je isto kot če ne delaš nič!

Lep primer ki bo vsem jasen.
Se učiš za šolo pa dobiš nezadostno. Ta ni naredu nč! Pa čeprov pol na use pretege pojasnjuje in dokazuje kaj vse je vložu v to da se je učil pa mu slučajno ni ratalo.

Naši politiki isto..oni se grozno trudijo peljat državo pa vidimo da jim ne uspeva, pa čeprou nam na use pretege zagotavljajo da nekaj delajo!

Moj vidik..

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 73600Odgovor levstek008
So Mar 31, 2018 9:09 pm

Še moj vidik...men se ne da več.

Mi je eden svetoval da izgublam preveč energije na tem forumu....in počasi spoznavam, da ima prav.

lp Matej

Lp Matej

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 73601Odgovor volk
So Mar 31, 2018 10:40 pm

Ja, prav imas. Samo upam da ni to svetoval kak prisklednik, ki crpa drzavni in evropski denar, in je sokriv za stanje tako kot je.. zdaj ze stroka opozarja da smo presli meje, in zavedajo se tega tudi v vladajocih strukturah.
Ampak Matej, ali niso ravno clani komisij pristojni za to, da iscejo resitve ter sodelujejo z cebelarji. Jaz namrec to pri clanarini placujem. In upam, da ni ti dal tak nasvet kdo, ki ima korist od moje clanarine in clanarine drugih cebelarjev..
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Drejva
PrispevkovCOLON 668
PridruženCOLON To Okt 02, 2012 8:02 am

OdgovorCOLON # 73602Odgovor Drejva
So Mar 31, 2018 11:22 pm

volk napisal/-aCOLON
Prej bo ta aplikacija, kot si mislite. Tako kot bo za izdajanje veterinarskih potrdil za premik čebel..
Samo kazni za čebele na črno bi morale biti v par 1000 evrih. Pa bi bila zadeva rešena.
in nato svizec zavije ...

aplikacijo lahko spišeš v par urah... in je potem je na nivoju alikacije GERK, ki je v totlani pizdi... to je samo moje skromno mnenje programerja.

bolj nazorno ti ne moram prikazati
Slika

papagaj93
PrispevkovCOLON 164
KrajCOLON Ajdovą?ina

OdgovorCOLON # 73603Odgovor papagaj93
Ne Apr 01, 2018 4:10 am

Če nekaj delaš prav in pravilno in v korist nekomu, se to tudi nekje odraža. In ljudje to vidijo in te tudi na podlagi tega spoštujejo...to je vse kar sem želel povedati.

Organik
PrispevkovCOLON 300
PridruženCOLON So Jun 03, 2017 10:43 am

OdgovorCOLON # 73604Odgovor Organik
Ne Apr 01, 2018 8:12 am

Saj mi ne boš zameril levstek, ampak to, da tu zgubljaš precej energije, to si se pa res hecal. A ne de? Mene si nasmejal.

V tej državi ni vse slabo. Mnogo je dobrih stvari, odličnih. Ampak je v naši naravi, da se radi tlačimo dol, jamramo, da se ne poslušamo in se ne spoštujemo. Sedanji čas je prepoln manipulacij, dezinformacij in pritiskov z vseh strani. Ljudje žal ne vedo več kaj je prav in so polni pročakovanj, kaj vse bo nekdo drug za njih naredil namesto njih . Pričakovanja so prevelika in nato sledijo velika razočaranja.
Bolje nam bo, ko se bomo mi spremenili. Dokler bomo pa živeli v prepričanju, da delamo vse dobro in prav in čakali, da se spremenijo drugi, pa ne bo bolje.

Volk, na kaj si mislil, da tudi stroka ugotavlja, da smo šli čez mejo?

Vsem želim lepe praznike in mnogo miru v duhu, kot je učil Kristos.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 73605Odgovor boriss
Ne Apr 01, 2018 10:36 am

Drejva napisal/-aCOLON
So Mar 31, 2018 11:22 pm
volk napisal/-aCOLON
in nato svizec zavije ...

aplikacijo lahko spišeš v par urah... in je potem je na nivoju alikacije GERK, ki je v totlani pizdi... to je samo moje skromno mnenje programerja.

bolj nazorno ti ne moram prikazati
Slika
Za napisat dobro aplikacijo rabis programerja samo zadnjih 5 ur. Ostalih 100 ur prej rabiš čisto druga znanja. In na žalost tega programerji ne znajo narediti. Poj pa je kot je.

Sem hodil v šolo kjer so poučevali tudi programerje - en mal se mi sanja kaka znanja so dobili. In kaka znanja bi še rabili.

Rtič
PrispevkovCOLON 151

OdgovorCOLON # 73606Odgovor Rtič
Ne Apr 01, 2018 12:24 pm

5 ur za vse algoritme? Ta je verjetno kje v tujini pri kakšnem informatskem velikanu. V Sloveniji jih ni.
Razen če bi uporabili že zgrajeni register gerkov, in ga samo malo nadgradili.Pa še to bi bilo 100 ur premalo. Meni se register gerkov ne zdi tako slab, ko se ga navadiš kar gre. Edino pašne zmogljivosti bi morali pogosteje osveževat.
Drugače pa srbi to že delajo, bi bilo dobro malo pogledat čez planke.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 73607Odgovor boriss
Ne Apr 01, 2018 12:28 pm

Povedal sem samo v % koliko ur gre za kaj. Ko veš kaj hočeš je pisanje programa simpl.

Organik
PrispevkovCOLON 300
PridruženCOLON So Jun 03, 2017 10:43 am

OdgovorCOLON # 73608Odgovor Organik
Ne Apr 01, 2018 1:03 pm

Moj znanec se je za programerja izšolal v Sloveniji. Najprej je delal v Sloveniji, potem je odšel v Dublin in še sedaj dela tam, za zelo znano in uspešno podjetje. In pravi, da so tam slo programerji zelo cenjeni.
Tako da, s par urami v zanič šolskem sistemu, to najbrž ne bi bilo tako. Naš šolski sistem ni tako slab, oziroma sploh ni slab.

Rtič
PrispevkovCOLON 151

OdgovorCOLON # 73609Odgovor Rtič
Ne Apr 01, 2018 1:12 pm

Nisem rekel nič cez naše programerje in šolski sistem, ampak ta boljši zapustijo našo domovino ker jih močne multinacionalke rabijo ko sahara vode. Zato pa imamo profesionalne programe na firmah kjer po namestitvi programa zapravljamo ure na telefonih da sploh se izpostavi normalno delovanje.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov