Pašni red

čebelje paše, medovite rastline, podatki o donosih,...
BUTTON_POST_REPLY
levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

Re: Pašni red

OdgovorCOLON # 72350Odgovor levstek008
So Apr 22, 2017 12:16 pm

Pa smo tam kamor sem že pred časom pisal da bomo....Me kliče en prevozni čebelar, verjetno pol-profi(z dvemi kamjoni), ki pravi da enga kontejnerčka v njegovi bližini ne "more gledati", ker tam NI zadosti paše, ker tam je akacija POSEKANA.....in zakaj smo odobrili tisti kontejnerček???

Če ti ni všeč, majstr, ne vozi sem...... In še nekaj takih klicev prevoznih čebelarjev, zakaj pa mora biti tam v bližini še en kontejnerček.

Kot sem zapisal, prevozniki se boste pojedli med sabo!!!
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 72351Odgovor volk
So Apr 22, 2017 12:22 pm

Levstek, se popolnoma strinjam s tabo. Ce bo dovolj za tista dva kamiona, bo tudi za kontejnercek. In glede na sranje, ki je z pozebo, imam obcutek, da se bodo letos čebelarji v resnici požrli med seboj. Namesto da bi stopili skupaj, in poizkusili koristiti pašo, tam kjer še je.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 72352Odgovor levstek008
So Apr 22, 2017 12:32 pm

Bom še nekaj v imenu čebelarskega društva Šempeter zapisal:

Če vam niso všeč "čebelarski" sosedje v neposredni bližini na našem območju.....ni treba, da pripeljete čebele na pašo. Ker do paše so enakovredno upravičeni VSI KI ZAPROSIJO za plac.

In ne bo nihče, še posebej pa kakšen prevoznik ki gostuje pr nas, nam diktiral kje bo kakšen gostujoč čebelar!

PREVOZNI ČEBELARJI, VELIKI, MAJHNI...in drugi "sanjači"......Prihajate v goste, obnašajte se kot gostje.........in ne nam komandirat v naši bajti, kje bo kdo!!!!

Lp Matej

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 72353Odgovor boriss
So Apr 22, 2017 12:46 pm

Se strinjam!

Gostje smo pač gostje.

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 72354Odgovor Odisej
Ne Apr 23, 2017 12:20 pm

... in ne nam komandirat v naši bajti, kje bo kdo!!!!
Seveda nima nihče pravice 'komandirat', toda čigava pa je akacija tam doli, Matej ?
Menda ne od ČD Šempeter ...

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 72355Odgovor volk
Ne Apr 23, 2017 1:01 pm

Drzavna Odisej. Drevje, zemlja zrak, ti in otroci, vsi smo last drzave.. zato placujes najemnino, torej davek. In drzava je odlocila, da ima koncesijo upravljanja cebelje pase lokalno cebelarsko drustvo.. in v Sempetru je to Sempetersko drustvo. In jasno je, da kdor pripelje, je gost, saj rabi lokalno dovoljenje..
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

janko8
PrispevkovCOLON 350
PridruženCOLON Pe Maj 13, 2016 4:38 pm

OdgovorCOLON # 72356Odgovor janko8
Ne Apr 23, 2017 1:11 pm

Zakaj pa ne najamete enega malega kosa zemlje v okolici, prijavite stojišče in mirna bosna. Pol se ni treba z nikomer pogajat, ker je zadeva tvoja. Imaš kak panj tam na vagi... ko se začne pripelješ tovornjak na svoje...

pavel
PrispevkovCOLON 266
PridruženCOLON To Maj 31, 2005 10:35 am

OdgovorCOLON # 72357Odgovor pavel
Ne Apr 23, 2017 1:30 pm

Tudi tako lahko, če ti je cilj čim večja zmešnjava na pasišču, samo ne vem, kaj boš imel od tega.

janko8
PrispevkovCOLON 350

OdgovorCOLON # 72358Odgovor janko8
Ne Apr 23, 2017 1:37 pm

No lahko pa moleduješ neko društvo. Kot razumem je problem in se folk prereka. Eni pravijo, da so problem vozniki, da prinašajo bolezni, drugi, da so problem hobijaši, da ne znajo tretirat... cel kup problemov. Očitno ni nekega sožitja. Torej najameš/kupiš en zakoten del parcele in si na svojem. Vsi okoli lahko pa čivkajo in kvakajo kolikor želijo.

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 72359Odgovor volk
Ne Apr 23, 2017 1:41 pm

Zatopil bi te, ce bi bil ti zenska, porocena z naftnim sejkom. Oskrbovati oddaljeno stojisce, panj na vagi.. zracunaj bencin. Splaca se samo ce stojisce omogoca vsaj 3 mocne pase.
Drugace pa to zgolj povzroca hudo kri pri cebelarjih.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 72360Odgovor levstek008
Ne Apr 23, 2017 2:07 pm

janko8 napisal/-aCOLON
Ne Apr 23, 2017 1:11 pm
Zakaj pa ne najamete enega malega kosa zemlje v okolici, prijavite stojišče in mirna bosna. Pol se ni treba z nikomer pogajat, ker je zadeva tvoja. Imaš kak panj tam na vagi... ko se začne pripelješ tovornjak na svoje...

Tud za take padalce mamo rešitev .....

Lp Matej

janko8
PrispevkovCOLON 350

OdgovorCOLON # 72361Odgovor janko8
Ne Apr 23, 2017 2:11 pm

No saj ni treba imet nic tam niti na vagi. To sem samo predlagal ta velikim, ki vozijo. Za najem parcele se je treba pa najprej kaj pozanimat preden govoris o tem. Sodec po zapisanem bi rekel, da bi bil marsikdo presenecen o kakih zneskih je dejansko govora.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 72362Odgovor boriss
Ne Apr 23, 2017 4:39 pm

Načeloma mi gredo enako na živce urejevalci pasišč ki zaradi pritlehnih interesov glasnega čebelarja ki ima 10 panjev zaprejo krog z polmerom 4 km - medi pa da kar teče od povzročitelja medenja.

Kakor tudi tisti čebelarji ki se požvižgajo na vsa pravila in izsiljujejo določene bonitete (v stilu jankota).

Načeloma se zavzemam za strokovno pošteno delo pri razporejanju in prevozih. Ker če društva omogočijo prevoze na vsa strokovno utemeljena stojišča in čebelarji upoštevajo strokovno delo je naenkrat več kot dovolj stojišč za vse čebelarje. Potem niti izsiljevati ne bi bilo nikomur nič treba niti se s komerkoli prepirati.

janko8
PrispevkovCOLON 350

OdgovorCOLON # 72363Odgovor janko8
Ne Apr 23, 2017 6:08 pm

Heh izsiljevanje v stilu Jankota. Moje 3 stacionirane panje ne vozim niti ne mislim vozit, težko bi rekel, da koga izsiljujem ali povzročam bilo kako škodo, ogrožam pridelek komu.... Jaz samo predlagam rešitev za nekoga, ki ima probleme. Če je vse v redu, potem ne vem zakaj toliko pljuvanja en po drugem.

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557
PridruženCOLON Ne Nov 02, 2014 6:32 pm

OdgovorCOLON # 72364Odgovor cebelrcek
Ne Apr 23, 2017 7:40 pm

Janko, tvoji predlogi so spleparski.

Včasih je bolje malo razmisliti preden napisati objavo. Včasih je bolje biti tiho kot pisati take neumnosti.

janko8
PrispevkovCOLON 350

OdgovorCOLON # 72365Odgovor janko8
Ne Apr 23, 2017 8:19 pm

Hja včasih je bolje napisati vrstni red kot pašni red. Kdo je prvi in do koliko panjev se dovoli nekomu, kdo ima prednost... Strokovne odločitve kar dežujejo, si predstavljam. 10 panjev se vsakomur dovoli, kaj pa 50, 100, 200? Lokalcu se dovoli 200, vozniku pa koliko, da bo strokovno pilo vodo. Ne me basat. Balkan je to, ne pa pašni red. Lokalec z 200 panji oblikuje pašni red, ostali pa...
Verjamem, da obstajajo učinkoviti ukrepi proti vsem, ki jih nekdo noče na določenem področju. Predvsem strokovni.

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 72366Odgovor volk
Ne Apr 23, 2017 8:55 pm

Janko, preberi si veljaven pravilnik pasnega reda. Drustva namestijo na svoja stojisca, ce je zmogljivost pasisca v Gerkih vecja od namestitve, potem se cebelar lahko zmeni z lastnikom zemljisca in potem z drustvom. Upostevati mora se razdalje od stacionarnih cebelnjakov.

Letos je najvecji problem pasa sama, ne namestitev.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 72367Odgovor Fizikalec
Ne Apr 23, 2017 9:30 pm

Mislim, da se o povsem, nepotrebnih "pravilnikih" obremenjujete. Vse je odvisno od ljudi ne od pravilnikov, če se mene vpraša. Jaz v mojem krogu umestim poleh mojih 350 družin pa še lokalnih vsaj še 400-500 ampak žal ne letos. Letos niti za moje ne bo :? :? :? :? :?

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 72368Odgovor volk
Ne Apr 23, 2017 10:25 pm

Danilo, letos imam obcutek, da bomo sele avgusta vedeli, kaj je bila ta pozeba. Marsikje so celo kostanji osmojeni, danes sem videl celo pozgane lipe, drugace se pa vsem rastlinam vidi, da se borijo za prezivetje, listi so zeleni, vendar ohlapni, poveseni. Travniki so ponekod iste barve kot pozimi.. in nekega res dobrega medenja v hudo pozeblih krajih ne bo..

In pocasi, leto za letom , postaja vse skupaj ze brezveze. Pravilniki, red, pasa, vse skupaj. Akacija je prezivela samo na primorskem in goriskem, pa je ne bo niti kila. Bo pa 15 stopinj. Ne ponoci, podnevi. Kapar pa prehiteva, nizinska smreka bo z 1 majem mimo. Kaj cemo pol sploh vozit? Morda kaka hoja, al pa lipa tolmin. Kostanj je po vecini slovenije siskast. Zalostno je vse skupaj.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

cebelarski.kontejner
PrispevkovCOLON 98
PridruženCOLON Ne Nov 01, 2015 6:20 pm

OdgovorCOLON # 72396Odgovor cebelarski.kontejner
Pe Apr 28, 2017 10:01 pm

boriss napisal/-aCOLON
Ne Apr 23, 2017 4:39 pm
Načeloma mi gredo enako na živce urejevalci pasišč ki zaradi pritlehnih interesov glasnega čebelarja ki ima 10 panjev zaprejo krog z polmerom 4 km - medi pa da kar teče od povzročitelja medenja.

Kakor tudi tisti čebelarji ki se požvižgajo na vsa pravila in izsiljujejo določene bonitete (v stilu jankota).

Načeloma se zavzemam za strokovno pošteno delo pri razporejanju in prevozih. Ker če društva omogočijo prevoze na vsa strokovno utemeljena stojišča in čebelarji upoštevajo strokovno delo je naenkrat več kot dovolj stojišč za vse čebelarje. Potem niti izsiljevati ne bi bilo nikomur nič treba niti se s komerkoli prepirati.
Točno to se nam je zgodilo ta teden. Akacija pozebla, iskali novo stojišče za pašo, našli sestoj smreke velik cca. 70ha, plac dober kilometer stran od čebelnjaka, kaparja ogromno, klicali v društvo za stojišče ampak so se na občnem zboru domenili, da je tam prostor samo za domačina in ni bilo s stojiščem nič. Še dobro da je po sredini meja. Kasneje sem izvedel od gozdarja, ker je večina tega gozda državnega, da je bilo včasih tukaj polno registriranih stojišč, ko je prevzelo ČD pa so jih zbrisali, ker je prostora samo za 50 panjev. GERK kaže 1000 panjev, sicer so jo nekaj že posekali ampak za 500 panjev jo je še sigurno.

Takoj sem za to da se vzame ČD koncesija za razmeščanje prevoznikov in se dodeli neki neodvisni organizaciji lahko tudi ZGS ali pa da se uvede čebelarska inšpekcija, ki bi v takem primeru kaznovala ČD oz čebelarja (prevoznika) če bi kršil pravilnik. (kazni bi morale biti take kot pri lovcih za društvo minimalno 4200€) No v našem primeru sem siguren, da bi nas ČD klicali nazaj in nam še posekali grmovje za parkirni prostor.

Drugače pa, za vsako rit raste palica.
Žan J.
Lenoba je gonilo človeškega napredka.

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 72397Odgovor volk
Pe Apr 28, 2017 10:12 pm

Na razpravi o prevazanju je Jure Justinek lepo razlozil, kako stvari stojijo. Pasni kataster doloca zmogljivost terena plus minus 30%. Drustva so dolzna urediti stojisca. Ce jih nimajo, pol pac z nicemer ne upravljajo. In so si sama kriva, ce cebelar zgolj preko veterine dobi prijavljen zacasni cebelnjak. Seveda se mora drzati pravilnika, razdalj od cebelnjakov.

Torej, ce drustvo ima obmocje za 1000 panjev smreke, pa tam ni 1000 panjev, drustvo nima pravice blokirati cebelarja.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

cebelarski.kontejner
PrispevkovCOLON 98

OdgovorCOLON # 72398Odgovor cebelarski.kontejner
Pe Apr 28, 2017 10:17 pm

No, ko sem se pogovarjal s predsenikom ČD sem dobil občutek kot da je telefon pod kamnom. Vem, sem bil z juretom na vezi, mi je to tudi predlagal, pa je takoj vedel koliko je ura ko je zvedel kdo je predsenik ČD. Še zmeraj pa pri takih kavbojcih obstaja strah, da ti bo pri čebelah nekdo nekaj ušpičil ali zaprl panje ali pa popipsal.
Žan J.

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 72399Odgovor volk
Pe Apr 28, 2017 10:35 pm

V takem primeru lepo namestis kamero, obvestis drustvo, jim razlozis, da je pac smreke po gerkih dovolj, in poverjeniku tudi lepo poves, da je kontejner pod videonadzorom.

Tako cebelarji, cebelarji prevozniki, kot drustva, v tem primeru izvajalci pasnega reda, imajo svoje dolznosti in pravice. In pocasi se bo pac moralo razumeti, da obstaja nek red, ki se ga moramo vsi drzati. Tudi jaz poznam drustva, kjer poverjeniki zal niti ne vedo, kako izracunati pasne kapacitete. Obstajajo pa drustva, kjer to ni problem.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

strickorle-Jani
PrispevkovCOLON 217
PridruženCOLON To Dec 09, 2008 10:51 pm
KrajCOLON Rute nad Vel.laąami

OdgovorCOLON # 72400Odgovor strickorle-Jani
So Apr 29, 2017 7:01 pm

,,volk,ti in tvoja kamera ???? sam dobro veš,da posnetki niso dokazljivi,zato ne zavajaj uporabnike TF,,,ali pač, na nečem vstrajaš kar je tebi OK ,ti in tvoj zakon kot ga želiš z pašnim katastrom ???? ,,,menim,da bo narod spoznal,da pihaš na to kar tebi in podobnim tebi paše ,,,sem pa v prejšnih postih odgovoril na to,kaj si mislim o tvoji nameri,,če bi pa že rad većji pašni kataster ?????? pojdi nazaj v Jugo komaj te ze čakajo kockice,,tako :butnskala kod vsi slo.čebelarji -štacjonarci
Kar cebelica nam da,to pozivi nas in okrepca

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 72401Odgovor volk
So Apr 29, 2017 8:06 pm

Jani, vprasaj Justinka, kako stvari stojijo. Jaz problemov nimam nikjer, napisal sem pa kako gre. In povedal to, kar je povedal vodja ONS. Ti in jaz sva zgolj navadna cebelarcka, pravico do pase imamo vsi, odloca pa drzava. In je odlocila tako, kot je napisala v pravilnik.

Kar se pa tice teh indijanskih folklor z groznjami. Ce je opozorilo o videonadzoru, potem tudi posnetek pravno vzdrzi. Kar se pa tice skod, ponavadi cebelarji delajo skodo cebelarjem. Vendar ti skodljivci pozabljajo, da imajo tudi sami cebele, pa hise, avtomobile itd. In potem se to skodovanje lahko v nedogled nadaljuje.

Zato obstaja red, in se ga moramo vsi drzati. Tvoja, ali pa moja posest pa velja do mejnika. In verjetno noben prevoznik ne bo postavil cebel na tvojo zemljo, da mu bos delal skodo. Lahko jo pa v skladu s pravilnikom in razdaljami od tvojega cebelnjaka postavi z dogovorom lastnika zemljisca na to zemljisce, ki pa ni tvoje, in nimas kaj tam iskati. In siguren sem, da si ti ne zelis, da bi tvoj prvi sosednji cebelar na tvoji zemlji tebi delal skodo.

Bil sem zraven, ko so grozili kolegu prevozniku, in je lepo rekel : glej, zdaj vem kdo si, da mi hoces narediti skodo, in vem kje si doma. In ce bo skoda, pridem k tebi.

Ta grozitelj je potem z vso vnemo pazil, da se tem cebelam ni nic zgodilo. In to je bilo se obdobje brez kamer.

Kar se tice lokalnega serifsrva. Noben cebelar ni za nic pristojen, niti noge ne sme poloziti na tujo zemljo. Je pa pristojna institucija izracunala pasne zmogljivosti, z pravilnikom zascitila tudi stacionarce, in dala pravico razporejanja drustvom. Ta imajo pa dolznost, da kolikor se da, paso tudi izkoristijo. Ker pa je mnogokrat to prevelik zalogaj za drustva, ona upravljajo z svojimi stojisci, ce jih ni dovolj, si lahko posamezen cebelar to sam najde. V skladu s pravili.

V Sloveniji imamo sposobna drustva, kjer ni problem razporediti paso. Poglej si recimo Goriska Brda, Sempeter, potem recimo Ig itd.. ta drustva imajo ogromno cebelarjev v gostih. Pol imamo pa drustva z lokalci, ki nimajo stojisc, in se branijo dovoze, ter grozijo. In kmalu bodo predpisane kazni za taka nesposobna drustva.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

cebelarski.kontejner
PrispevkovCOLON 98

OdgovorCOLON # 72402Odgovor cebelarski.kontejner
Ne Apr 30, 2017 12:19 am

Ni problem v premalem katastru, problem je, ker se ga ne izkorišča.
Jani kupi kamion, začni prevažat, pa boš videl kakšne probleme boš imel.
Je pa pristojna institucija izracunala pasne zmogljivosti, z pravilnikom zascitila tudi stacionarce, in dala pravico razporejanja drustvom. Ta imajo pa dolznost, da kolikor se da, paso tudi izkoristijo. Ker pa je mnogokrat to prevelik zalogaj za drustva, ona upravljajo z svojimi stojisci, ce jih ni dovolj, si lahko posamezen cebelar to sam najde. V skladu s pravili.
Izgleda da nekatera društva tega ne vedo in delajo po svoje, po občnem zboru ob klobasi in pivu zračunajo svoj kataster, za GERK pa še niso oz nočejo slišati.
Žan J.

papagaj93
PrispevkovCOLON 164
PridruženCOLON Sr Feb 26, 2014 9:06 pm
KrajCOLON Ajdovą?ina

OdgovorCOLON # 72403Odgovor papagaj93
Ne Apr 30, 2017 2:02 am

Brda? Brez zamere, bolj egoističnih še ne!

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 72404Odgovor levstek008
Ne Apr 30, 2017 8:34 am

papagaj93 napisal/-aCOLON
Ne Apr 30, 2017 2:02 am
Brda? Brez zamere, bolj egoističnih še ne!

A ti veš koliko tisočev panjev oni vzamejo v goste da pišeš take bedastoče??

Lp Matej

papagaj93
PrispevkovCOLON 164
PridruženCOLON Sr Feb 26, 2014 9:06 pm
KrajCOLON Ajdovą?ina

OdgovorCOLON # 72405Odgovor papagaj93
Ne Apr 30, 2017 12:09 pm

Pa vi veste koliko novih so vzeli v zadnjih 10 letih medse? No ja...saj letos pa imajo.

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 72406Odgovor volk
Ne Apr 30, 2017 1:54 pm

Papagaj, kaj imajo? Ko se peljem po Brdih, hitro vidim kamione in prikolice. Isto je s Sempetrom. To, da pa letos ne medi. Ja kako pa bo, ce je zacela cveteti akacija dober teden nazaj. In tudi zdaj bo morda kje kaka kila na dan, saj je prehladno, marsikje bo pa sla h koncu s cvetenjem. Verjami pa mi, da smo se v Beli krajini po nakljucju postavili z okoli 300 panji na par ha akacije, pa je bil 2015 donos na vagah isti, kot na vagi, kjer je bilo malo cebel.ce akacija medi, jo tezko preobremenis, da lahko cez tono na ha. Ce pa je tako kot letos, pa pac ne medi..
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov