Pašni red

čebelje paše, medovite rastline, podatki o donosih,...
BUTTON_POST_REPLY
boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

Re: Stanje jesen 2016

OdgovorCOLON # 71462Odgovor boriss
Ne Nov 27, 2016 11:43 am

levstek008 napisal/-aCOLON
boriss napisal/-aCOLONEni znamo napisat dober čebelarski zakon. Res pa je da smo daleč od ČZS.

In ko beremo pripombe ČZS na zakon o kmetijstvu se malo križamo - kok neumnosti na samo 3 straneh.
Si kr mislim kakšen bi bil ta ...... "ZAKON"
Tak da bi ga ti kuj podpisal. Držal bi vodo - kar tisto kar ti podpišeš ne! V Sloveniji ni samo tvoje društvo in samo tvoj interes - in tisto za kar se trenutno zavzema ČZS ne drži vode - žal je tisto povsem skregano z kakršnokoli kmečko logiko.

Bilo bi zanimivo javno objaviti tisto kar je ČZS poslala na MKGP ....

Se pa povsem strinjam s tabo da je sedanji sistem poden od podna - ampak jaz nisem imel nič prstov zraven - ste ga kar vi skuhali!

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 71463Odgovor levstek008
Ne Nov 27, 2016 12:42 pm

Boris, od kje pa teb ideja da sem ga jaz pripravil "zakon"...

Kot veš so prevozniki na veliko registrirali in še naprej registrirajo čebelnjake, ki jih v naravi ni. Ta praksa se je razbohotila do te meje, da je dobesedno postala nevzdržna. In ne prvi seji komisije kateri presedujem smo bili VSI enotnega sklepa, da je treba v prvi vrsti izbrisat iz registra vse te namišljene čebelnjake.

ps. ker ta tema ne paše več med "Stanje Jesen 2016", te prosim če to preseliš na pravo mesto.
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 71464Odgovor boriss
Ne Nov 27, 2016 1:48 pm

In potem ste napisali nekaj kar samo še bolj ne drži vode. Ker to kar ste napisali vodi v vojno.

Za namišljene čebelnjake se pa strinjava - samo vaša rešitev gre v napačno smer. Rešitev ne more biti taka kot ste jo napisali.

Tok "registriranih" čebelnjakov imate zato ker je pašni red nemogoč. In moram reči da se z Volkom zelooooooo strinjam. Vse skupaj bi morali urediti tako da bi vsi bili srečni. Sedaj ni srečen nihče - vsem po vrsti dvigujete pritisk.

Morda pa bi bil čas da se lotite resnega študija problema in iskanje celovitih rešitev - ki bi ustrezale vsem?

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 71465Odgovor volk
Ne Nov 27, 2016 2:24 pm

To je pac demokracija. Bebci izbirajo posameznike, ki potem vladajo, kot se njim zdi. Zdi se mi prav, da bi se to kar je sestavila CZS in poslala na ministrstvo tudi dalo v javno presojo med cebelarje, ki bi potem odlocali, ali je to sprejemljivo, ali ne.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 71466Odgovor volk
Ne Nov 27, 2016 2:33 pm

Pa vprasanje za levstka. Kako boste ukinili namisljene cebelnjake? Ce nek prevoznik dobi soglasje lastnika za registracijo cebelnjaka, in potem postavi licno hisico z enim panjem na vagi, ko pa medi, pa naredi premik cebel v ta cebelnjak, s cim mu boste to preprecili? Sam cebelnjak kot objekt nima nic s tem, kje so panji. Ker potem stojisce nakladnih panjev ni cebelnjak. Preprecit nekomu, da spreminja stevilo cebel v lastnem cebelnjaku, pa ceprav iz ena na 300, po kateri pravni osnovi? Osnovi nekih predlogov neke organizacije, ki pa ne predstavlja vseh cebelarjev? Saj to, kako se goji zelenjavo, ne more odlocati zveza nekih hobistov vrtickarjev in njihovih drustev. O taki stvari lahko odloca samo zakonodajalec z zakonom.in to zveza ni.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 71467Odgovor levstek008
Ne Nov 27, 2016 2:52 pm

boriss napisal/-aCOLONIn potem ste napisali nekaj kar samo še bolj ne drži vode. Ker to kar ste napisali vodi v vojno.

Za namišljene čebelnjake se pa strinjava - samo vaša rešitev gre v napačno smer. Rešitev ne more biti taka kot ste jo napisali.

Tok "registriranih" čebelnjakov imate zato ker je pašni red nemogoč. In moram reči da se z Volkom zelooooooo strinjam. Vse skupaj bi morali urediti tako da bi vsi bili srečni. Sedaj ni srečen nihče - vsem po vrsti dvigujete pritisk.

Morda pa bi bil čas da se lotite resnega študija problema in iskanje celovitih rešitev - ki bi ustrezale vsem?

Da bi bili vsi srečni :lol: :lol: :lol: :lol:

Boris, dolg cajta si u tem fohu da dobro veš da je to misija nemogoče. To da si pumpate prtisk...ja, to bo bolj držalo...

Lp Matej

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 71468Odgovor levstek008
Ne Nov 27, 2016 3:07 pm

volk napisal/-aCOLONPa vprasanje za levstka. Kako boste ukinili namisljene cebelnjake? Ce nek prevoznik dobi soglasje lastnika za registracijo cebelnjaka, in potem postavi licno hisico z enim panjem na vagi, ko pa medi, pa naredi premik cebel v ta cebelnjak, s cim mu boste to preprecili? Sam cebelnjak kot objekt nima nic s tem, kje so panji. Ker potem stojisce nakladnih panjev ni cebelnjak. Preprecit nekomu, da spreminja stevilo cebel v lastnem cebelnjaku, pa ceprav iz ena na 300, po kateri pravni osnovi? Osnovi nekih predlogov neke organizacije, ki pa ne predstavlja vseh cebelarjev? Saj to, kako se goji zelenjavo, ne more odlocati zveza nekih hobistov vrtickarjev in njihovih drustev. O taki stvari lahko odloca samo zakonodajalec z zakonom.in to zveza ni.

.....aha, a sem te "prizadel"??? Si med temi "mojstri"??

Lej, enkrat sem ti že napisal.....tisto kar velja zate, bo veljalo TUDI za druge....pa tud če ti ne bo všeč al pa ne. Si kdaj to pomislil?? Si kdaj pomislil, da bo zraven tebe na sosednjo parcelo nekdo sparkiral en kamjon na popolnoma isto "finto" kot ti?? in potem?? Kdo bo pol koga....al bomo šli na "izpadanje" eci peci pec, ti si mali zec....?? Al boš pol klical inšpektorja...

Ker kot sem že napisal...pr nas u društvu smo dobili "navodilo" od prevoznika da je sedaj v Prvačini čebelnjak (seveda, ga ni)in moramo vse ostale prevaževalce odmakniti od "čebelnjaka", ker tako on zahteva!!

In kdo je tle koga zaje-al?? Prevoznik ostale prevoznike.....Tle se boste vi fentali en drugega.

Lp Matej

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 71469Odgovor volk
Ne Nov 27, 2016 3:16 pm

Levstek, sem mislil da bos kaj odgovoril se meni... se eno vprasanje imam. Ce se je ta gorenjec pripeljal na vase podrocje, me zanima, ce ima registrirano prezimovalisce pri vas... jaz imam tudi registriran cebelnjak prezimovalisce na obali, od septembra do sredine maja so cebele tam, potem jih gre vecina po pasah. Jasno je, da mora vsaka prevozna enota nekje prezimovati, ne more pa tam, kjer se cebelarju zljubi. Me pa tudi cudi, da je s hoje prisel z zdelanimi cebelami. Tudi jaz sem bil na hoji, po njej se na brsljanu na obali, do sedaj zaradi hoje nisem imel slabih cebel, kvecjemu zelo mocne. In ce si bral moje predloge, potem si videl, da se nekdo ne bi mogel kar nalimati nekje, niti ne bi mogel zaceti cebelariti kjer bi se mu zljubilo. To bi urejal zakon, zakon bi pa izvajal NEODVISNI izvajalec. In ta izvajalec kot pravna oseba, bi nadzoroval se cebelarski institut, javno napovedovalno sluzbo... cebelarski institut bi pa poleg vsega, se izdeloval zdravila, kot na ceskem. In jamcil za njihovo ucinkovitost na terenu z lastnimi raziskovanji.sele zdajle sem videl tvoj odgovor.. tak primer se vam ne bi zgodil po mojih predlogih. Saj v prvacini pasa nese veliko vec kot njegov kontejner. Akacije tam je precej.
Zadnjič spremenil 1, dne volk, skupaj popravljeno 0 krat.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 71470Odgovor levstek008
Ne Nov 27, 2016 3:18 pm

še to:

Z velikooo večino prevoznikov imamo resnično zgledno urejene odnose. Imamo pa par padalcev, ki pa nam rušijo ustaljen red z registracijami....pa ne da ne bi jim dodolili stojišča....ampak, kot mi je rekel, on ne bo nobenega več spraševal.

In da ne bo nobenga prevoznika okoli "svojega čebelnjaka" gledal.

Lp Matej

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 71471Odgovor levstek008
Ne Nov 27, 2016 3:28 pm

Zakaj pa si registriral na obali?? Si predstavljaš da bi vsi celinci uporabljali tvojo logiko ala, pelmo jih na obalo da bodo ta toplem.... :? :? Bi al ne bi popizdu??

Da bi v svojih krajih prezimoval...to ti ne paše?? Al maš kakšen drug zadržek??

....sej te zastopim....prevozniki so vsi začeli uporabljati "tvojo" logiko...in ja, to pelje do konfliktov. In ne, mi tud men ne paše več tvoj predlog...da ZDAJ naj se pa uredi da ne moreš čebelarit kjer se ti zazdi.....od ZDAJ naprej, anede Volk, od ZDAJ ko maš poparkirana stojišča in ti podobni volkovi hodijo v zelje.....

Verjemi kar ti pravim, med sabo se boste pojedli.....

Lp Matej

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 71472Odgovor volk
Ne Nov 27, 2016 3:35 pm

Ne vem sicer tocno kje imate tega prevoznika, ampak na gerkih je tam akacije za vsak kvadrant med 150 in 500 panji, torej po mojem predlogu, ce je on na kvadrantu z 400 moznimi panji in jih ma 70, bi se komot na akacijo pripeljalo se 330, pa on ne bi mogel branit. Na rem kvadrantu bi pa lahko stacionarno bilo toliko panjev, kot jih lahko prenese druga najmocnejsa pasa, in ce ste jih toliko ze imeli, se on stacionarno sploh ne bi mogel prijavit. Vidis, tak je moj predlog, da omejuje stevilo stacionarnih panjev na drugo paso po izdatnosti. To pomeni da imajo stacionarno vsi vsaj 2 pasi nepreobremenjeni, na najmocnejso je pa vedno mozno pripeljati razliko panjev. Torej korist za stacionarce in njihovo zascito, ter zascita za prevoznike, da jih stacionarci ne blokirajo, ceprav je pasa se dovolj mocna za prevoznika in stacionarca skupaj. Zanima te zakaj sem na obali. Zato, ker imam zemljo na lokaciji, kjer ni bilo cebel, in jih lepo prezimim in poskrbim s setvijo za zgodnjo pomladno paso. Nikomur nisem sel v zelje in nikomu nisem preobremenil pasisca. In ce bi na obali namesto prijavljenih cebeljakov pogledali gostoto cebeljih druzin, bi ugotovili, da so ponekod prenasicene lokacijo, potem so pa kraji z zelo malo cebelami.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 71473Odgovor levstek008
Ne Nov 27, 2016 3:47 pm

Volk, a ti iz mene norca briješ??

....če ti je v veselje, kr izvoli!

Lp Matej

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 71474Odgovor volk
Ne Nov 27, 2016 3:53 pm

Ti odgovori, kaj v mojem predlogu te moti. Ce te pa motijo vrednosti v gerk aplikaciji, mi pa povej koliko v resnici prenese 100 ha akacije, ce bi bila samo akacija tam. Pol pa primerjaj z uveljavljenimi vrednostmi donosov na ha, pol pa zracunaj, koliko panjev zdrzi tak kraj z akacijo. Vreme pa pac vpliva na vse, ne more pa vplivat na odlocitve o prevozih, saj niti za 3 dni naprej ne zadenejo.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 71475Odgovor volk
Ne Nov 27, 2016 4:06 pm

Na gerku sem nasel samo enega gorenjca in to v arconih, je pa z bleda, ampak ima papirje samo za zacasni cebelnjak. In krsi zdajsnji pravilnik za prezimovalisca.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 71476Odgovor levstek008
Ne Nov 27, 2016 4:44 pm

Ko prideš v nekam goste povabljen, se v znak dobrih odnosov prinese recmo ene 10 dek kofeta. Noben ne rabi unih 10 dek kofeta al pa pol litra šnopca, ampak tako izkažeš eno priznanje gostitelju.

In ko si v gostih se obnašaš kot gost in gostitelj naredi vse potrebno da se dobro počutiš. Sedež na stol za mizo ki ti jo odredi gostitelj. Vljudnost in dobra volja obeh sta nujno potrebni sestavini za lep obisk.

In v resnici kaj delajo "čebelarski gostje"...diktirajo gostitelju, kje bodo sedeli za mizo, kdo bo, če bo sploh lahko nekdo sedel zraven...

Takih gostov ne rabimo.....imamo dolgoletne goste, ki so resnično vredni svojega naziva (pa ne zaradi unih0.80 evriča po panju- kafeta), z katerimi skrbimo za urejene medseobojne odnose.

Lp Matej

strickorle-Jani
PrispevkovCOLON 217
PridruženCOLON To Dec 09, 2008 10:51 pm
KrajCOLON Rute nad Vel.laąami

OdgovorCOLON # 71478Odgovor strickorle-Jani
Ne Nov 27, 2016 6:01 pm

,,prevozne enote ne moreš postaviti na zasebnem zemljišču brez soglasja gospodarja parcele ??',,,,drži,,
,,zgleda,da bomo mali čebelarji prisiljeni,da zaščitimo svoja stojišča,primorani,da se povežemo z lokalnimi kmeti lastniki parcel-gozdov in jim prišepnimo na uho,naj ne dovolijo postavitve prevozne enote na svojim zemljiščih.Malo krut poseg,vendar potreben,da se tudi mi zaščitimo pred vsevečjo agresijo nekaterih prevoznikov.Pa nikar ne mislite,da zadeva ne bo delovala vsak kmet-lastnik gozdov domačin v svojem okraju je lokal patrijot zato verjamem,da nam bodo prisluhnili,še posebno potem,ko jim damo prebrat vaše "neustoličene" predloge kako bi vi gospodarili z njihovo lastnino
,,menim,da bo potrebno še nekje "drugje" odpreti forum,z "vašo" vsebino,ki ga berejo lastniki parcel, pa da vidimo kaj porečejo do sedaj nič vprešani ljudje,vprašajmo še njih ?'?
Kar cebelica nam da,to pozivi nas in okrepca

cebelarski.kontejner
PrispevkovCOLON 98
PridruženCOLON Ne Nov 01, 2015 6:20 pm

OdgovorCOLON # 71479Odgovor cebelarski.kontejner
Ne Nov 27, 2016 6:20 pm

Čebelja paša je javno dobro, tako kot so gobe, kostanj in ostali gozdni sadeži. Nobeden ne sme tega prepovedati. Tako kot je omejitev nabiranja sadežev bi bila omejitev v GERKu. Nekdo ki prepove dovoz čebel na pašo bi moral biti kaznovan, pa naj bo to poverjenik ali pa ČD. Lastnika gozda se pač ne da prisiliti da ti dovoli dovoz ampak paše na njegovem ti pa ne sme prepovedati. Obenem bi morala društva aktivno iskati pasišča, posodabljati zmožnosti, nekaj denarja nameniti izdelavi parkirišča in dovoza (sedaj ta denar porabijo samo za izlete članov. Večina*)

Sploh veš kakšne so kazni recimo pri lovcih??? 4200€ je minimalna kazen, ki ti jo inšpektor sploh lahko da. Tole čebelarstvo je pa en hojladri. Je katero društvo dobilo kazen, ker jih je prevoznik prijavil, ko ni dobil prostora? Veš koliko sr**ja je letos prišlo iz ČZS??? Od zlatih kartic do srebrnikov in oblačil do nevem česa še. Kaj so pa storili za čebelarje nasploh???
Žan J.
Lenoba je gonilo človeškega napredka.

strickorle-Jani
PrispevkovCOLON 217

OdgovorCOLON # 71480Odgovor strickorle-Jani
Ne Nov 27, 2016 6:44 pm

.TO JE CITAT KONTEJNER,, Lastnika gozda se pač ne da prisiliti da ti dovoli dovoz ampak paše na njegovem ti pa ne sme prepovedati.
,,beri moj prvi odstavek,,""Kje boš postavil svojo prevozno enoto""??? če ti v polmiru 2-3 km noben ne dovoli postaviti čebelnjaka od te meje naprej bomo dobili druge lastnike,ki tega ne bodo dovolili,ti čebelce pusti na cesti pa naj letijo tudi po mojem ni problem ,koliko ćasa ??volk je v prejšnjih postih omenjal tudi promet IN čebele pa preberi,,
,,,nabiranje gob-gozdnih sadežev ???malo si preberi zadevo,pa boš videl,da ti tudi to lahko preprečim z občinskim odlokom-potrdilom,ki ga dobim na občini in ti v mojem katastru prepoveduje tudi te dejavnosti.Pa ja ne more biti anarhija vsepovsod ali pač?? :butnskala

joe1982
PrispevkovCOLON 108
PridruženCOLON To Dec 25, 2012 4:24 pm

OdgovorCOLON # 71481Odgovor joe1982
Ne Nov 27, 2016 7:01 pm

Ni kaj, zapuščina prejšnih časov ki se jo nekateri kar lepo oklepajo-vse je naše!

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 71482Odgovor volk
Ne Nov 27, 2016 7:03 pm

Zakon o kmetijskih in gozdnih zemljiscih je jasen. Lastnik teh zemljisc ni absoluten lastnik, ker so ta zemljisca se vedno javno dobro in cebelja pasa je posebej omenjena. Tudi postavitve cebel na tako zemljisce lastnik zakonsko ne more preprecit, edina omejitev je dokazovanje lastnika, da mu taka enota onemogoca gospodarjenje, npr zapora gozdnih prometnic. Lahko pa zahteva povrnitev izgube, ki pa je ovrednotena pri prirastih na teh zemljiscih. Torej par kil trave. Ocitno marskikdo ni nikoli bral ustave RS. Niti zakonodaje. Ker bi potem vedel, da lastnik in posestnik zemljisca se ni absolutni lastnik zemljisca. Iz tega tudi izhaja zakon o razlastnitvi , za javno korist seveda. Da pa ne bo narobe razumljeno, nisem pristas izkoriscanja tega. Se za levstka. Iz tvojega zadnjega komentarja se vidi, kako si v bistvu cebelarska drustva lastijo paso, nekaj postov prej si trdil, da nihce ni lastnik pase. Kdo je gost, ter kdo je gostitelj... en primer. Prekmurje. Gost jaz, gostitelj drustvo. Lastnik zemlje pa sin grofa, ki ga prekmurci zelo dobro poznajo, in moj najboljsi prijatelj. In to stotine ha. Velik del panvite je na posesti te rodbine. In on mi rece naj peljem cebele na njegovo. Ves kaj mi je bilo zelo vsec. V drustvu so mi rekli, ce si njegov prijatelj, si nas prijatelj. Kdo je gostitelj kdo je gost? Edino prav je tolmacenje, da je pasa javno dobro, gostitelj je upravnik javnega dobrega, torej drzava, in ta bi morala ustanoviti institucijo, ki bi kot gostitelj enakopravno vsem drzavljanom delil paso in to skladno z zakonom,ki bi to urejal.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 71483Odgovor levstek008
Ne Nov 27, 2016 7:26 pm

Čebelarsko društva si ne lastijo paše, temveč samo upravljajo z pasišči...dej volk, malo poglej kakšne bedarije pišeš predno objaviš!!!

...pa da brez soglasja lastnika zemljišča lahko postaviš čebele??

...a si kaj težkega skadu da pišeš take bedarije??

Lp Matej

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 71484Odgovor volk
Ne Nov 27, 2016 7:41 pm

Men se zdiu ravno obratno:
Zakon o gozdovih: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO270
Samo par delov:
9. Raba gozdov je skupni izraz za izkoriščanje funkcij gozdov, ki je po tem zakonu dovoljeno tudi nelastnikom gozdov (nabiranje gob, plodov gozdnega drevja in drugih rastlin, ki rastejo v gozdovih, nabiranje zelnatih rastlin in njihovih delov, čebelarjenje, gibanje po gozdovih, rekreacija v gozdu ipd.).
5. člen
(1) Lastninska pravica na gozdovih se izvršuje tako, da je zagotovljena njihova ekološka, socialna in proizvodna funkcija. Lastnik gozda zato mora:
- gospodariti z gozdovi v skladu s predpisi, z načrti za gospodarjenje in upravnimi akti, izdanimi po tem Zakonu;
- dopustiti v svojem gozdu prost dostop, razen za primere pridobitne turistične oziroma pridobitne rekreativne dejavnosti;
- dopustiti v svojem gozdu čebelarjenje ter lov in rekreativno nabiranje plodov, zelnatih rastlin, gob in prosto živečih živali v skladu s predpisi.
(2) Lastniki gozdov imajo pravico sodelovati v postopku priprave in sprejemanja načrtov za gospodarjenje z gozdovi. Njihove potrebe, predlogi in zahteve se v največji možni meri upoštevajo skladno z ekosistemskimi in zakonskimi omejitvami.
(3) Republika Slovenija mora v gozdovih v svoji lasti omogočiti praktični pouk kot del izobraževalnega procesa v gozdarstvu.

Čebelarjenje pomeni postavitev panjev v gozd. In lastnik MORA dopustiti čebelarsko dejavnost v svojem gozdu. Nisem rekel brez soglasja, vendar lastnik gozda postavitve NE SME ZAVRNITI.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 71485Odgovor levstek008
Ne Nov 27, 2016 7:48 pm

Jaz ti že pustim čebelarjenje....postavit čebel (panjev, kontejnerja) na mojo lastnino pa ne!!

Ker moja lastnina je ustavno varovana pravica in noben zakonski akt nima v pravu večje vrednosti kot ustavna listina. Kapiš??

Lp Matej

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 71486Odgovor volk
Ne Nov 27, 2016 7:53 pm

A pa čebelarska društva so zadolžena za pašni red.
https://www.uradni-list.si/1/content?id=100880
Zdaj si pa poglej par členov:
4. člen

(kataster čebelje paše)

(1) Kataster čebelje paše je obvezna podlaga za pripravo in izvajanje čebelarskega pašnega reda na posameznem območju čebelarskega pašnega reda.

(2) S katastrom čebelje paše se na pasišču glede na posamezne vrste medovitih rastlin določi hektarsko površino posamezne medovite rastline in relativni delež le te v skupnem rastlinskem sestavu na območju pasišča.

(3) Kataster čebelje paše je dostopen pod pogoji in na način določen z zakonom, ki ureja kmetijstvo, in zakonom, ki ureja živinorejo.

(4) Glede na spremenljive razmere medenja na posameznih območjih v Republiki Sloveniji lahko predvideno in največje dovoljeno možno število čebeljih družin na hektar posameznih medovitih rastlin odstopa navzdol ali navzgor za največ 30% od priporočene gostote, določene v prilogi 1, ki je sestavni del tega pravilnika.

Seja pa sestavi zakon o gozdovih ter ta 4. člen, pa dobiš del novega čebelarskega zakona. In v GERK aplikaciji imaš za medonosne rastline že izračunane zmogljivost. In upravljalec je DOLŽAN ravnati v skladu s 4.odstavkom
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 71487Odgovor Fizikalec
Ne Nov 27, 2016 7:54 pm

Pa kaj se preseravate okol tega? Mater ste hujši kot pravniki v vsakem zapisku vsak najde nekaj v svojo korist....živite in pustite živeti. Marsikaj je skregano z zdravo pametjo. Gozd je moj jelen ali svinja v njem pa ni? Svinja men prekopa travnik ustreli jo lovec, z travnikom se j...m pa jaz, ker vsako LD je obubožano in nima denarja za odškodnine, ma pejte se solit ej. Tud to ni čisto prav odvisno z kerega stališča gledaš. Če iz Levstekovega bo on zatrdil da je svinja "njegova" z mojega pa je moja, ker se nažre na MOJI njivi, prekopa moj travnik ampak o tem se lohk prepiramo v nedogled.

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 71489Odgovor volk
Ne Nov 27, 2016 8:01 pm

Levstek , ti , jaz in mi vsi smo last države, in tvoji in moji otroci. Zato nam določajo, kaj lahko počnemo mi in naši otroci, in ko pride vojna, nas pošljejo na fronto. In lastnina je zgolj relativno v tvoji lasti in tvoji posesti (to dvoje pravno ni eno in isto), ko država to potrebuje, lahko vzame, ali pa odloča kaj določeno zemljišče je in bo. In to našo podrejenost ves čas kaže z davki, ki niso nič drugega kot plačevanje pravice do posedovanja te posesti.
In če imaš na svoji posesti vodni vir(ki je javno dobro), NIMAŠ pravice branit uporabe nekomu drugemu uporabe niti gradnje vodovodnega sistema po tvoji zemlji. Edina omejitev je, če je to javno dobro že v tvoji uporabi, in ne zadošča še za tvoje soseda, količino vode pa določa zakon in to po osebi v gospodinjstvu. Enako je v čebelarstvu. Še enkrat preberi zakone in uradne liste. Jasno mi je, da so zraven čustvene stvari, vendar te nimajo kaj iskati pri tistih ki so dolžni odločati o takih stvareh. Zato vztrajam, da bi čebeljo pašo moral dodeljevati nek NEODVISEN državni urad.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

levstek008
PrispevkovCOLON 1676

OdgovorCOLON # 71490Odgovor levstek008
Ne Nov 27, 2016 8:03 pm

volk...sam ti si pa tud u lastno skledo pljuvaš... tiste zakone pa akte si pa prebiraj sam...

Lp Matej

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074

OdgovorCOLON # 71491Odgovor boriss
Ne Nov 27, 2016 8:10 pm

Držanje črki na papirju je osnova vsakega birokrata!!!!!!!!!

Kar ni na papirju NE VELJA!

In razporejanje na pasiscih NE MORE biri čustvena kategorija.

Ti pa kot "predsednik komisije" za paše si lih kar napisal da se "požvižgaš" na zakone. Kaj sploh delaš tam?

volk
PrispevkovCOLON 2074
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 71492Odgovor volk
Ne Nov 27, 2016 8:15 pm

Danilo in Levstek, vprašanje ni divja svinja, ki žre Danilovo solato in zelje in bi jo ustrelil Levstek. Danilo bi se moral strinjati, Levstek pa streljati. In Levstek bi se moral strinjati z pravili in načeli lovskega društva. In s tem, da svinja žre Danilovo solato. Vprašanje pa je , če bi se Levstek strinjal, da bi Danilova koza zašla na Levstekov vrt, in požrla njegovo solato.

Fantje, vsak je dober v lastno korist, zivljenje pa zahteva vzajemnost.
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

strickorle-Jani
PrispevkovCOLON 217

OdgovorCOLON # 71493Odgovor strickorle-Jani
Ne Nov 27, 2016 8:17 pm

,,volk,ti bi povsod in vsepočez,ko boš na mojen katastru po tvoji logiki brez mojega dovoljenja,vedi,da bom ravno takrat imel delo v gozdu-spravilo lesa z vitlom in ravno takrat mi bo prav ta tvoj kontejner v napoto tebe pa ni,da ga takoj umakneš vedi,da ti vseskupaj potegnem na "rampo" edino kar bi verjetno premislil bi mi bilo žal tvojih ničkrivih čebelic,vedi pa,da vsi niso tako humani,,

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov