Prodaja medenjakov

čebelje paše, medovite rastline, podatki o donosih,...
BUTTON_POST_REPLY
matica
PrispevkovCOLON 12
PridruženCOLON Če Mar 12, 2009 12:31 am

Prodaja medenjakov

OdgovorCOLON # 65761Odgovor matica
Pe Jul 04, 2014 9:23 am

Pozdravljeni!Potrebujem nekaj pametnih nasvetov glede uradne prodaje medenjakov.Imamo čebelarstvo do 40 panjev.Mislim,da jih kljub temu ne smem zraven prodajat.Nasvet je bil,da si naj poiščem nekoga,ki medenjake lahko uradno prodaja...Vem,da se bo našlo en kup negativnih pripomb,vem pa tudi,da so dobri in da bi šli odlično v prodajo.Za primerjavo:že nekje 5 let pripravljamo degustacijo za bližnjo osnovno šolo.Spečem jim nekaj več kot 10kg..To bi morali videt..Domov prinesem le še vonj po medenjakih..
Hvaležna bom za kakšen pameten nasvet. :lol: :lol: lp

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 65763Odgovor Fizikalec
Pe Jul 04, 2014 9:32 am

Pač odpreš SP in lahko prodajaš drgač pač tega ne moreš ali pa če je kaka varianta dopolnilne dejavnosti. Medenjaki spadajo v PREDELAVO ne pridelavo pa drgač ne gre žal ali pa če je kaka varianta kot peka domačega kruha. Za vse to treba spolnit kr neki pogojev. Prodajat prek koga drugega je mal težka obstaja namreč produktivna odgovornost, vsa dokumentacija od hasapa do računov kje so surovine nabavljene itd...dvomim, da bo kdo to zate delal....

klopotec
PrispevkovCOLON 742
PridruženCOLON Po Jul 12, 2010 5:09 pm
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 65765Odgovor klopotec
Pe Jul 04, 2014 9:34 am

Kaj pa kakšne kreme na bazi voska, pa sveče dišavne iz voska in zelišč.
Kakšni pogoji so pa za to?

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 65766Odgovor Fizikalec
Pe Jul 04, 2014 9:36 am

Enaki vse kar ni pridelek iz panja in krkoli mešaš, dodajaš, mutiš pač to spada v predelavo. Suh propolis lahko prodajaš tinkture ne smeš, vosek lahko prodajaš krem z voskom ne smeš uradno pač...

matica
PrispevkovCOLON 12
PridruženCOLON Če Mar 12, 2009 12:31 am

Prodaja medenjakov

OdgovorCOLON # 65768Odgovor matica
Pe Jul 04, 2014 10:12 am

Spoštovanje,gospod fizikalec..Krožila je informacija,da se dela na tem,da bi medenjake lahko prodajali v okviru čebelarstva,brez nekih posebnih dovoljenj.Navsezadnje je medenjak tradicija.Mislim pa,da imajo vse preveč drugih,bolj pomembnih problemov.Ideja ni napačna.Nekdo peče in prodaja medenjake (slaščičarna,pekarna) z vsemi dovoljenji.Rečima,da mu prodaja ne gre...Moji so boljši :oops: in bi šli v prodajo za znane kupce...Stvar dogovora.Nič nelegalnega-morda recept in jih peče sam..Samo pogovarjamo se,da ne bo kakšne pomote.
Sicer pa bom počakala na natečaj za Zlati medenjak.Lani sem prvič sodelovala,dobila zelo dobre ocene le tista pikica na i je manjkala...

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 65769Odgovor boriss
Pe Jul 04, 2014 10:18 am

ZA tak vprašanja imaš pač čebelarsko svetovalno službo.

Predpise menda znajo brati in dobiti njihova tolmačanja - za kaj več itak niso.

Peka peciva pa v bistvu sploh ni čisto nič simpl. Primerni prostori, primerna oprema, zdravstvene zahteve, čiščenje ......

Pri tem je statusna oblika še najmanjši problem - tudi če imaš super recept.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 65770Odgovor Fizikalec
Pe Jul 04, 2014 10:19 am

Sej jaz nisem reko da niso dobri. Medenjak je pač pecivo in spada v to skupino in verjetnost, da se bo to peklo prodajalo krtako je mala. Kaj bodo rekli tisti, ki pečejo peciva pa morajo zadostit vsem pogojem?
Nekak je slovenska navada "ribarjenje v kalnem", če imaš potencial in si prepričana da lahko uspeš pač investiraj ali najdi investitorja pa posel zalaufaj. Čakanje, da boš lahko v kuhinji pekla, brez vodenja hasapa (to je prehrambeni artikel) in prodajala kartak jaz pač dvomim v to, da bo kdaj šlo razen seveda na "črno". Glede nato, da se ne podjetniške vode kaj čisto malega spoznam je to pač moje mnenje. Če boš ti to dala peči nekje drugje potem bo tvoj dobiček izpuhtel in jasno recept dati nekomu je še bolj neumno (moje mnenje)

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 65772Odgovor boriss
Pe Jul 04, 2014 10:23 am

Načeloma je to odprtje male pekarne. SO lani (ali letos spomladi) eno tako odprli na Rakeku.

Men je vse jasno. Če si pa jo greš ti ogledat pa ti bo tudi .

Da ne omenim tu problem davkov - ki ga v malem čebelarstvu do 40 panjev ne moreš rešiti na pameten način.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 3 in 0 gostov