Endoskop

o panjih, panjskih sistemih in ostali čebelarski opremi

ModeratorCOLON Oldy

BUTTON_POST_REPLY
AKS
PrispevkovCOLON 222
PridruženCOLON Pe Maj 01, 2015 1:01 am

Endoskop

OdgovorCOLON # 68885Odgovor AKS
Po Dec 28, 2015 7:50 am

slučajno sem naletel na tole zadevo, ki se mi zdi izredno uporabna.
Če bi bil npr. avtomehanik, bi si jo kupil takoj.

Takoj mi je kapnilo, kako bi lahko takšen endoskop uporabil v čebelarstvu. Verjetno ne bi bilo pretirane škode, če bi v dneh kot so sedaj, skozi žrelo malo pokukal kakšno je stanje v panju.

GOvorim ob predpostavki, da sem začetnik in me zanima kaj se dogaja skozi celo leto, in da imam samo dva panja s katerima se ukvarjam. Mogoče, bi bilo zanimivo za pregled sumljivih družin...., pregled stanja zalog hrane.
Po drugi strani pa si razlagam, da glede na pravilo, da je potrebno čez zimo pustiti čebele pri miru, da se ne razformirajo, ni najbolj pametno drezati po panju.

Kakorkoli. upam da objave, kot je tale ne smetijo preveč, ampak mogoče ob kakšni nadgradnji, pride kdo do uporabnega orodja za delo.

Btw, če ima kdo kakšno uporabno aplikacijo za Android, s katero si vodiš čebelarski dnevnik, se priporočam.
http://www.gearbest.com/microscopes-end ... ign=FB1511

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

Re: Endoskop

OdgovorCOLON # 68886Odgovor boriss
Po Dec 28, 2015 8:35 am

Vreden je točno tok kot stane.

cebelrcek
PrispevkovCOLON 557
PridruženCOLON Ne Nov 02, 2014 6:32 pm

OdgovorCOLON # 68887Odgovor cebelrcek
Po Dec 28, 2015 10:50 am

Zanimivo, za hobi čebelarje, ki so nadpovprečno radovedni, z resnim endoskopom mogoče(?) za raziskovalne namene.

Čeprav: zaloge hrane, bi s tem težko kontroliral. Razmak med sati je 11,75 mm. Ko so so ti zgrajeni in polni medu se ta razmak bistveno zmanjša. Če bi vmes rinil s kamero bi ta prišla ven polna medu, ob tem bi tudi vznemirjal čebele. Za kontrolo porabe hrane je tehtnica. Sicer je nimamo pod vsakim panjem, ampak to tudi ni potrebno.

Večina idej (govorim v splošnem) je neuporabnih, ampak brez teh neuporabnih idej se nikoli ne pride pride do uporabnih idej in posledično do izboljšav in izumov. Iz tega vidika so objave kot je tvoja dobrodošle!

ana2
PrispevkovCOLON 211
PridruženCOLON So Mar 31, 2012 9:42 pm
KrajCOLON Krška vas

OdgovorCOLON # 68892Odgovor ana2
Po Dec 28, 2015 6:20 pm

AKS te dni si sredi dneva komot odprl in pogledal v panj. Zdaj pa zgleda, da par dni ne bo glih priporočljivo.
Ne trdim, pa da je decembrsko gledanje v panj smiselno, sploh, če je zaradi radovednosti. :oops:
Enkrat je potrebno zaèeti.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 2 in 0 gostov