16 S samoobračalno ili 56 S radijalno

o panjih, panjskih sistemih in ostali čebelarski opremi

ModeratorCOLON Oldy

BUTTON_POST_REPLY
rradosevic2
PrispevkovCOLON 14
PridruženCOLON So Jan 24, 2009 10:56 pm

16 S samoobračalno ili 56 S radijalno

OdgovorCOLON # 33446Odgovor rradosevic2
Sr Mar 11, 2009 10:25 pm

Poštovani kolege pčelari,
u kvalitetu Logarovih proizvoda sam se već imao prilike uvjeriti i sada je vrijeme da svoje 8 S točilo s dvojnimi kazetami zamijenim za jedno od dva točila iz naslova.
O 16 S samoobračalnom znam sve i znam da ne bih pogriješio, međutim možda bi 56 S radijalno promjer koša 125 bio pametniji odabir ili ekonomičniji bolje rečeno.

Naime jedini strah kod radijalnog točila je onaj od trganja saća i predugog vremena vrcanja.

Ukoliko netko ima iskustva sa bilo kojim točilom bio bih mu zahvalan da ih podijeli sa svima nama.

Također ukoliko ima ko kakva iskustva sa opremom finske firme www.paradisehoney.fi ?

Hvala

Uporabniški avatar
carniolan
PrispevkovCOLON 561
PridruženCOLON Po Apr 05, 2004 9:21 am
KrajCOLON Trenutno - FR
CONTACTCOLON

info za Fince

OdgovorCOLON # 33469Odgovor carniolan
Pe Mar 13, 2009 11:38 am

Također ukoliko ima ko kakva iskustva sa opremom finske firme www.paradisehoney.fi ? Hvala[/quote]
Najgora iskustva kao kupcem - a mislim da i uzgajaci matica iz Slovenije vise nece raditi sa njime = uci u ciganska posla .... po informacijama iz Finske sinovi su gori od oca
**** Mecem kosti, psi jih glodajo....karavana pa gre dalje...****

rradosevic2
PrispevkovCOLON 14

S1B Uncapping Line

OdgovorCOLON # 33472Odgovor rradosevic2
Pe Mar 13, 2009 4:57 pm

Hvala Carniolan.

Hm sad sam stvarno zbunjen. Mislio sam od te firme naručiti, kupiti slijedeći otklapač sača;

http://www.hunajaparatiisi.fi/index.cfm ... sub_doc=55

Molim Vas g. Carniolan, recite (a sjećam se da ste mi već jednom davno pomogli pri nečem sličnom) da li da poslujem s njima i da li znate više o njihovoj opremi, linijama za vrcanje meda???

Unaprijed hvala

rradosevic2
PrispevkovCOLON 14

OdgovorCOLON # 38614Odgovor rradosevic2
Ne Jan 31, 2010 5:02 pm

Dakle nakon jednosezonske upotrebe Logarove vrcaljke 16S Samoobračalne - mogu napisati samo riječi hvale.

Da bi vrcaljka radila maksimalnim kapacitetom potrebno je troje ljudi na odkrivanju satja i jedan čovjek koji radi sa vrcaljkom.

Ostalo je riješiti usko grlo - odkrivanje satja -

20. i 21. u Grazu na sajmu profesionalnih pčelara biti će svi proizvođači od Fritza, Thomasa, Paradisehoney a pa ćemo vidjeti.

Poanta: LOGAR, sjedi odličan, 5 i za preporučiti!

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 38615Odgovor Fizikalec
Ne Jan 31, 2010 5:05 pm

http://www.cebelarstvo-serazin.com/osco ... ucts_id=42

Sa time moja žena uspeva servirat 12 satno vrcalku sama takođe odkriva in sama rukuje vrcalkom a ima još vremena da sedne umes..... :D :D :D
3 ljudi da odkrivajo sače kolega tu nešto u organizaciji ili opremi ne pali....

rradosevic2
PrispevkovCOLON 14

OdgovorCOLON # 38617Odgovor rradosevic2
Ne Jan 31, 2010 5:15 pm

znam da fali

fali stroj za odkrivanje satja :)

ove godine na akaciji smo na taj način (3je ljudi na pčelinjaku - 3-4 ljudi u vrcaoni uspijeli u jednom danu izvrcati 2400 kg akacije)

računica je da manje ljudi u vrcaoni = više na pčelinjaku, a onda to može biti puno više od 8 bačvi dnevno

inače pčelarimo sa 350 proizvodnih LR panja

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 38618Odgovor Fizikalec
Ne Jan 31, 2010 5:19 pm

Oko 2 tone napravim ja sa ženom sam bez nekih dodatnih ljudi nije mi ovo sasvim jasno verovatno treba sače da prebaciš nekuda kao što sam reko ja radim sa ženom sam.

rradosevic2
PrispevkovCOLON 14

OdgovorCOLON # 38619Odgovor rradosevic2
Ne Jan 31, 2010 5:19 pm

http://www.radomed.net/proizvodi3.htm

ovo je daleko jeftinija varijanta stroja koji radi po istom principu

stroj bi trebao dobro funkcionirati samo bih volio da mi to netko potvrdi ili opovrgne jer jednom kada kupiš, a ne valja....

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 38620Odgovor Fizikalec
Ne Jan 31, 2010 5:22 pm

Kod nas ja znam samo za g. Medveda iz Ptuja ako se ne varam imam neki stroj za odkrivanje sača za drugoga neznam.
Za moje pojme bi bilo dobro, da se obratiš na njega mislim, da je nekde u tel. imeniku pod čebelarstvo medved.

Ja ti samo za ovo znam jer ga koristim 5 godina: http://www.cebelarstvo-serazin.com/osco ... ucts_id=42
Zadnjič spremenil 1, dne Fizikalec, skupaj popravljeno 0 krat.

rradosevic2
PrispevkovCOLON 14

OdgovorCOLON # 38622Odgovor rradosevic2
Ne Jan 31, 2010 5:24 pm

Fizikalec napisal/-aCOLONOko 2 tone napravim ja sa ženom sam bez nekih dodatnih ljudi nije mi ovo sasvim jasno verovatno treba sače da prebaciš nekuda kao što sam reko ja radim sa ženom sam.
Da.
Više je pčelinjaka i nastavci se voze puni i vraćaju prazni isti dan i tu ode dosta vremena.

Međutim nije bitno ni vrijeme, ni količina izvrcanog meda (dao Bog da ga ima - makar vrcali mjesec dana:))

bitno je kupiti kvalitetan stroj za odkrivanje

2500EUR je 350 teglica meda - zanemarivo koliko može, ako ne ubrzati onda barem olakšati posao ili da barem ne ovisiš o radnoj snazi

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 38623Odgovor Fizikalec
Ne Jan 31, 2010 5:26 pm

Nisi mi napisao šta upotrebljavaš za odkrivanje sada? Je to viljuška, jeli to nož, jel neki elektro nož molim definiraj?

rradosevic2
PrispevkovCOLON 14

OdgovorCOLON # 38625Odgovor rradosevic2
Ne Jan 31, 2010 5:34 pm

Isključivo vilice!
Možda tu i leži problem odn. tu definitivno leži problem!

Nikada nisam probao s nožem bilo električnim ili običnim, niti sa fenom ili nečim sličnim.

http://www.swienty.com/shop/vare.asp?si ... catid=1126

Kolega je uzeo ovakav stroj i relativno je zadovoljan - za njega treba preša ili spinomel - posebna vrcaljka koja vrca poklopce!
Nema puno smisla ako nije kompletna linjija poput ove

http://www.paradisehoney.fi/cf_doc_pix/ ... %20rgb.jpg

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 38626Odgovor Fizikalec
Ne Jan 31, 2010 5:40 pm

Tako mi se činilo jer je nemoguče ako imaš dobar nož, da jedan čovek nebi mogao servirat jedno vrcalku.
Ja radim sa time: http://www.cebelarstvo-serazin.com/phpB ... p?f=11&t=7 nož in stojalo kako sam reko.na stojalo ide preko 20 sata znači više nego dovolno. Mnogo je jeftino sve skupa i mnogo efikasno.
To je sa moje strane sve što ti znam reči i po broju kočnica ne zaostajam mnogo iza tebe :wink:

rradosevic2
PrispevkovCOLON 14

OdgovorCOLON # 38627Odgovor rradosevic2
Ne Jan 31, 2010 5:51 pm

Hvala ti za tvoj prispevek!

Još ću vjerojatno malo povećati broj košnica, ali nož ću nabaviti, kupio stroj ili ne - čisto iz radoznalosti.

Vrcanje ne traje dugo, ali dok traje je naporan posao. I ne treba zaboraviti da pčele bodu, što nama pčelarima ne smeta, ali onima na ispomoći i te kako, zato gledam kako cijeli proces ubrzati, olakšati i na krajukrajeva za taj olakšani dio pčelariti sa toliko više košnica.

Pozivam sve koji mogu nešto reći o otklapačima sa rotirajućim limovima ili plastikom da se uključe,

Hvala

rradosevic2
PrispevkovCOLON 14

OdgovorCOLON # 40534Odgovor rradosevic2
So Mar 20, 2010 9:36 pm

http://www.kipgo.net/domov.htm

Danas na sajmu prvi put vidio pčelarsku opremu od spomenute firme.
Sve mi djeluje kvalitetno i cijenom iznimno prihvatljivo.

Zapeo mi je za oko stroj za odkrivanje satja (stojalo je kombinirani kuhalnik voska i stalak za otklapanje, a na njemu se nalazi stroj za odkrivanje - vibrirajući noževi, podešavanje širine noževa... kapaciteta c a 200 okvira na h) Sve to za 3500 eura!!

Ima li netko da može prokomentirati spomenuti stroj ili da ima bilo kakve izkušnje sa firmom Kipgo?

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov