Začeti z RV panji ?

o panjih, panjskih sistemih in ostali čebelarski opremi

ModeratorCOLON Oldy

BUTTON_POST_REPLY
Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 45099Odgovor Kočevski med-ved
Pe Nov 26, 2010 7:07 pm

Spodaj je mrežasta podnica kot poleti.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 45141Odgovor Kočevski med-ved
Po Nov 29, 2010 3:55 pm

In fotka danes pod 55cm debelo snežno odejo. Upam da jim je pod belo odejo toplo, kot je bilo meni ko sem v Kostelu okoli čebelnjaka odkopal elektro mrežo in količke od pastirja ki jih je sneg dobesedno polegel.

Slika

Lp
LP
Koèevski med-ved

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 45143Odgovor FRANK IZ KANADE
Po Nov 29, 2010 5:11 pm

Joj Branko, izgleda pa da je moker in seveda tezak? To ni problem za vas mlajse dedce? Nas starcke pa takale rec lahko kar malo bolj obdela, heee,heee.
Tudi jaz sem sel vceraj u divjino in bila je pa kar groza. Ko sem zavil iz autoceste na stransko, gozdno pot, pa je moj auto nek hudic usekal. Izgleda da so se vsi komputerji/racunalniki u autu spopadli in se med seboj stepli. Masina je kar po svoje drvela na 100 km na uro in nisem se niti pedalov dotaknil. Razen seveda bremze, kar pa ni nic pomagalo. Vse lucke so se prizgale in vsi zvoncki so zvonili, opozarjali da imam problem in je treba u garazo. Moj krvni pritisk pa seveda gor!
Pa svic?
Tak da sem se okna hotel odpreti, toda ker so pa elektricna pa se nic ni zgodilo.
Povem vam da je izgledalo kot da se je u te automobilove racunalnike naselil sam hudic in je imel namen da me fenta. Na nasi gozdni poti pa ze nekaj mesecev podirajo les - ogromne bele smreke (najboljsi les za gradnjo panjev) cesta pa da te je groza!
Ceprav smo jo sami z svojim denarjem zgradili in jo letno vzdrzujemo - drzava jim je dala dovoljenje da to pot uporabljajo. Sedaj pa so podrli vse kar je rastlo in kar pa ni za posek pa z buldozerji povozijo in u blato pomesajo. Za endrevo, ki jim pase, pa jih povozijo nekih par sto?! Vse izgleda kot nekaksna vojna zona?
Sem tam ukljucil 4x4 pogon, toda takoj pa se je situacija se poslabsala. Se vec luck se je prizgalo in zvoncki so cingljali, na ekrnu pa me je opozarjalo da moram takoj ustaviti in auto odvlect do prve garaze za servis. (Sem ga tam ze imel in nimajo pojma kaj mu fali.) Instalirali so nekaj novih delov ki pa zrozno kostajo, pa se racunajo 119 dolarjev na uro ko koreta tam u delavnici sedi.
Sem celo sel da si nabavim novega, toda nobeden pa mojega noce iz mojih rok vzeti...
Tako sem se le do vikenda privlekel in to kar malo pocez. Nekajkrat sem se celo kar okrog (kot na ringelspilu zavrtel) Gladko in spolzko, kot na sipi je bilo... Po nekaj urah zajebancije pa je kazalo da bi moral moj SUV kar tam pustiti do pomladi???
Zenina "bright ideja"!
Seveda bi se pa tega lahko kdo cez zimo malo polotil in do spomladi verjetno nebi nic dobrega ostalo za pobrat?
Da ga pa odvlecejo bi me kostalo 5 dolarjev za km. (je pa 124 km u divjino - pa zracunajte koliko bi kostalo da mi ga odvlecejo domov? Madonca, koreta ni niti toliko vredna ce se je hoces znebiti. Vredna pa je dvakrat ali pa celo trikrat vec, ce eno hoces kupiti? Lopovi nagravzni!)
Tako, odlocil sem se da podam mojo duso Visji Sili in jo takoj usekam domov, ker je bilo treba priti domov podnevi, saj niti luci na autu niso delale.
Pobral sem akumulator od elektricnega pastirja. Nobenig drv nisem razcepil za naslednje leto...
Kot jim je navada; tasprednja druzina pa vedno ven pride, ko sem tam. Vreme okrog nule in cebelice pa ven iz luknje in seveda so pa padale u sneg. Nisem pa imel cas da jih poberem, ogrejem z dihanjem na njih in dam nazaj u panj. (upam da mi odpustijo ta greh?)

No ja, voznja ven je bila obupna. Nisem si upal ukljuciti 4x4 pogon, ker je izgledalo da so se problemi polegli... Nisem se hotel nobenega knofa dotakniti.
U prsih pa sem cutil da me bo spet udrilo pa kaksni uri voznje, ko se priblizam domu in se moram ustaviti na enem semaforju???
Res, vse je slo gladko, takoj po semaforju, kaksnih 20 km pred domom pa se je vse skupaj spet zacelo. Auto je rukal potem pa kar sam visal RPM toda voznja pa samo do nekih 40km na uro in nic vec.
Sem moral kar nekajkrat potegniti na kraj autoceste da je promet sel mimo. Zena in hcer sta prisli na pomoc, toda babjih idej pa nisem mogel prenasati, pa sem ga spet uzgal in kot da se ni nic zgodilo pripeljal domov, u garazo, kjer sedaj cepi.
Pojma pa nimam kaj z njim poceti, ker me bo kostalo hudica in pol!

Takole vidis Branko. Zima je tudi mene letos ugriznila na nov in bolec nacin - u denarnico, kar pa za nas penzioniste ni najbolj lustno... Se manj pa tik pred Bozicem, saj se u tem casu ze tako veliko denarnic vseeno izprazni. Hoces - noces...

Me pa tudi grize to da bi lahko vozil nekaj ki je bolj blazno na denarnico. Nekaj ki pokuri kaksne 6 litrov na 100 km in ne 22 litrov!? Toda u divjini, prevazanje colnov in prikolic pa zahteva da se ima 4x4 koreto. Zal. . .

Hvala vam, sem si vsaj to zacasno z pukla snel, tako da sedaj malo lazje diham.
Regards,
Frank

yacksy
PrispevkovCOLON 149
PridruženCOLON Po Jul 31, 2006 12:33 pm
KrajCOLON Okolica Smarjeskih Toplic

OdgovorCOLON # 45146Odgovor yacksy
Po Nov 29, 2010 6:09 pm

Branko, a ne škodi čebelam v nakladnih panjih, da so tako pod snegom? Ciljam predvsem na to, da je žrelo in vsi ostali dovodi zraka pod snegom.
Shit happens

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 45148Odgovor Kočevski med-ved
Po Nov 29, 2010 8:54 pm

Ne nič jim ne škodi celo koristi. Je bolj toplo. Žrela so odprta in imajo dovolj zraka.

Lp
LP
Koèevski med-ved

farmer2
PrispevkovCOLON 59
PridruženCOLON Po Dec 07, 2009 9:16 pm
KrajCOLON koper - okolica, Krkav?e

OdgovorCOLON # 45149Odgovor farmer2
Po Nov 29, 2010 11:54 pm

Dobro si jih pokril s snegom, ni jim mraz, moje so bile še prejšni teden zunaj do četrtka.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 45154Odgovor Kočevski med-ved
To Nov 30, 2010 9:10 am

Danes zvečewr pričakujemo novo pošiljko snega, ki pa v tem tednu še ne bo zadnji. Tako da bo še veselo.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 45155Odgovor Kočevski med-ved
To Nov 30, 2010 9:11 am

Kočevski med-ved napisal/-aCOLONDanes zvečer pričakujemo novo pošiljko snega, ki pa v tem tednu še ne bo zadnji. Tako, da bo še veselo.
Lp
LP
Koèevski med-ved

farmer2
PrispevkovCOLON 59

OdgovorCOLON # 45156Odgovor farmer2
To Nov 30, 2010 9:31 am

Moje imajo namesto kril že rokavčke za plavat, ker non-stop dežuje...

Krypton
PrispevkovCOLON 42
PridruženCOLON So Mar 06, 2010 1:05 pm

OdgovorCOLON # 46167Odgovor Krypton
Ne Jan 30, 2011 7:38 pm

Ker so bili panji RV na štartu pravi bum na tem forumu, me zanima kako so se obnesli. Za komentarje bi prosil samo tiste, ki te panje dejansko imajo. Zadnje čase je ta tema bolj ali manj mrtva.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 46168Odgovor Kočevski med-ved
Ne Jan 30, 2011 7:46 pm

Glej gornjo fotko. Počakaj da se stali sneg. Na kočevskem je 8 cm demela odeja še sedaj in nič ne izgleda da ga bo pobralo. Kar naj bo pod snegom.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Krypton
PrispevkovCOLON 42

OdgovorCOLON # 46169Odgovor Krypton
Ne Jan 30, 2011 8:25 pm

Razumem, ampak zanimajo me mnenja izkušnje večih čebelarjev, kakšna je razlika med rv in lr v naših pašnih razmerah.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 46171Odgovor Kočevski med-ved
Ne Jan 30, 2011 9:57 pm

Upam da bo kdo odgovoril. Ker bo tudi mene zanimalo. Dvomim, da ima kdo več kot dve sezoni ČD v RV panju. To pa je vsekakor premalo za realno oceno.
Lp Branko
LP
Koèevski med-ved

farmer2
PrispevkovCOLON 59

OdgovorCOLON # 46173Odgovor farmer2
Ne Jan 30, 2011 11:43 pm

Čao Branko, kako je kaj pri vas glede medveda in panjev, pa tud glede panjev me zanima, ker moje naklade so zaprte le spodaj in me zanima če so se GV - ji obnesli pri tebi?

naj medi.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 46177Odgovor Kočevski med-ved
Po Jan 31, 2011 9:03 am

farmer2 napisal/-aCOLONČao Branko, kako je kaj pri vas glede medveda in panjev, pa tud glede panjev me zanima, ker moje naklade so zaprte le spodaj in me zanima če so se GV - ji obnesli pri tebi?

naj medi.
Verjetno misliš na RV.
Do sedaj je vse v redu. Predlanski družini veš da je uničil medo. Za lanske roje bom pa videl spomladi. Napišem kaj več v aprilu ko začne kakšna paša.
Lp na Primorsko
LP
Koèevski med-ved

Krypton
PrispevkovCOLON 42

OdgovorCOLON # 46183Odgovor Krypton
Po Jan 31, 2011 2:17 pm

A res ni nikogar več, ki čebelari s temi panji?

farmer2
PrispevkovCOLON 59

OdgovorCOLON # 46186Odgovor farmer2
Po Jan 31, 2011 4:02 pm

malo jih je ki si upajo, čakam na panje....

Krypton
PrispevkovCOLON 42

OdgovorCOLON # 46187Odgovor Krypton
Po Jan 31, 2011 6:51 pm

Kje pa jih kupujete, panje mislim, po po kakšni ceni se jih da dobiti?
Malo sem gledal cene v Srbiji, so 50 evrov za komplet.

farmer2
PrispevkovCOLON 59

OdgovorCOLON # 46188Odgovor farmer2
Po Jan 31, 2011 6:59 pm

jaz imam reklamo z Kočevja, samo moram poklicat, da vidim zadnjo ceno.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 46189Odgovor Kočevski med-ved
Po Jan 31, 2011 7:49 pm

Krypton napisal/-aCOLONKje pa jih kupujete, panje mislim, po po kakšni ceni se jih da dobiti?
Malo sem gledal cene v Srbiji, so 50 evrov za komplet.
Nimam nič proti temu možakarju, ki prodaja RV panj.
Samo verjetno se bo tudi tebi zdelo malo preveč dati skoraj 100€ za komplet ki je v Srbiji 50 €.
Poglej na stran:
http://www.kocevski-med.si/sl/cebelarska-oprema.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Krypton
PrispevkovCOLON 42

OdgovorCOLON # 46193Odgovor Krypton
Po Jan 31, 2011 10:47 pm

V kolikor ste že naročali panje oz. jih še boste po bolj ugodnih cenah kot je skor 100 evrov po panju sem interesent tudi jaz.

farmer2
PrispevkovCOLON 59

OdgovorCOLON # 46194Odgovor farmer2
Po Jan 31, 2011 11:48 pm

Branko, kako pa je preko na hrvaškem....

Krypton
PrispevkovCOLON 42

OdgovorCOLON # 46200Odgovor Krypton
To Feb 01, 2011 2:14 pm

Mislim, da je član foruma pod nickom Odisej, že organiziral, oz. sodeloval pri organizaciji uvozapanjev direkt iz Srbije, v kolikor bi mu bilo v interesu organizirati še kakšno pošiljko sem pripravljen kupiti okrog 8 kompletov rv.

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 46211Odgovor Kočevski med-ved
To Feb 01, 2011 6:01 pm

Ja tedaj je prvi prevoz organiziral Odisej. Jaz sem kupil tri komplete(dva zase in enega za kolega). Izdelava se mi ni dopadla.
Če bi gdo želel načrt tega izdelka ga lahko najde na strani:

http://www.kosnicevoja.rs/forum/index.php

Ta izdelek je tudi v trodimenzionalni obliki, tako da ga lahko ogledujete iz vseh pozicij.
Lp
LP
Koèevski med-ved

Krypton
PrispevkovCOLON 42

OdgovorCOLON # 46246Odgovor Krypton
Sr Feb 02, 2011 12:48 pm

Ja saj tud naši AŽ panji niso vsi kvalitetni. Ob glavnem lepo bi bilo če bi kdo, ki se bolj spozna na te stvari organiziral uvoz teh panjev, če bi bilo seveda zadosti interesentov. A je Odisej še aktiven na forumu?

valterp
PrispevkovCOLON 167
PridruženCOLON To Apr 28, 2009 2:02 pm
KrajCOLON okolica Celja

OdgovorCOLON # 46247Odgovor valterp
Sr Feb 02, 2011 12:56 pm

Odvisno od cene sem tudi jaz zainteresiran za dva. Če ne letos pa skoraj sigurno naslednje leto.

Krypton
PrispevkovCOLON 42

OdgovorCOLON # 46257Odgovor Krypton
Sr Feb 02, 2011 1:40 pm

Mislim, da bi lahko zbrali za eno malo pošiljko. Ob aktiviranju nekaterih mojih prijateljev čebelarjev bi bila skupna številka z moje strani okrog 20 kompletov.

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 46264Odgovor Odisej
Sr Feb 02, 2011 3:28 pm

Krypton napisal/-aCOLON A je Odisej še aktiven na forumu?
Še sem aktiven, a bom zaenkrat ostal pri trenutnem številu EV panjev.
Sicer sem z njihovo kvaliteto zadovoljen. Branko je imel pri tistem prvem uvozu res veliko smole s transportom, drugi so bili kar zadovoljni z izdelavo.
Kolikor sem na tekočem, se je vmes še popravila - tako poročajo srbski kolegi.
Uvoza se tako sam ne bom šel.

Lep dan vsem.

Krypton
PrispevkovCOLON 42

OdgovorCOLON # 46269Odgovor Krypton
Sr Feb 02, 2011 10:51 pm

Se mogoče spomniš koliko je znašala carina na oz. dajatve na panj.

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 46272Odgovor Odisej
Če Feb 03, 2011 9:45 am

Uh, se pa res ne spomnim. Carine je malo, dražji je prevoz iz Srbije, nekaj za svoje delo vzame špediter, vse skupaj pa seveda država obdavči z 20% DDV.

Lep dan vsem.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov