Lakota?

tehnologija čebelarjenja, prevažanje čebel

ModeratorCOLON volk

BUTTON_POST_REPLY
boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

Lakota?

OdgovorCOLON # 72620Odgovor boriss
Po Jul 10, 2017 8:02 am

V velikem delu Slovenije že cel mesec nič pametnega ne medi (no ja ponekod sploh še ni nič medilo). Torej bi bil zadnji čas da preverite kok lačne čebele imate!

Ja in lakota in izgube zaradi varoje gredo z roko v roki.

strickorle-Jani
PrispevkovCOLON 217
PridruženCOLON To Dec 09, 2008 10:51 pm
KrajCOLON Rute nad Vel.laąami

Re: Lakota?

OdgovorCOLON # 72621Odgovor strickorle-Jani
Po Jul 10, 2017 8:14 am

,,res je nič ni,jaz sem dal že 2x "šok" z MK na 5 dni,treba bo začet dodajat saj bo matica začela zalegat za zimske čebele,kaj menite,bi bilo dovolj vsak drugi dan po pol litra raztopine,,
Kar cebelica nam da,to pozivi nas in okrepca

oasis
PrispevkovCOLON 364
PridruženCOLON Po Jun 10, 2013 1:42 pm

OdgovorCOLON # 72622Odgovor oasis
Po Jul 10, 2017 8:43 am

Pri meni veselo tolčejo po otavi...po vagi imajo zase dovolj. In tudi prav lepo diši okoli panjev.Kmalu bo zacvetela fecelija. Po tem pa zdravljenje in kantice.

Mare-Božo
PrispevkovCOLON 202
PridruženCOLON Po Jul 08, 2013 8:01 pm

OdgovorCOLON # 72623Odgovor Mare-Božo
Po Jul 10, 2017 10:40 am

Ja... letos sem imel vsega skupaj 8 dni smreke :/ ... tolk da sem točilo zamazal.
Na hojo verjetno ni računat...ali pač?
BTW: če imajo še močne vence nad zalego.... bi bilo po vaše smiselno dati notri pogače da bi matico stimuliralo (sm len pa se mi neda na dva dni po 5dl nost)

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 72625Odgovor volk
Po Jul 10, 2017 2:35 pm

pol litra na dva dni bo morda dovolj. Ce ima cebelar cebele blizu, je najboljse stimulativno krmljenje, sam dam po 0,3 litra na dan. ce je poraba cebel po vagah vecja, potem dam vec.

Trenutno sem naredil narejence, te bom krmil, gospodarci gredo vsi na par ha soncnic, osata, ajde, boreca in rozge.. Vsi imajo se po okvirno 15 kg hrane v panjih(nisem pobral vsega ven), tako da ce bo vaga zravnavala do konca avgusta, ne bom hranil, potem grem na brsljan.
Je pa to zgolj za prevozne druzine(razen vag nimam stacionarcev), koristim pa vse mozne pase v letu, tudi rozmarin na obali. Letos mi je uspelo ujeti smreko v Prekmurju, pol ogrscico in akacijo, te so pol nabrale se hojo(polno tocenje) ter kostanj(10 kg po panju tocenje), druga runda cebel pa cesnjo, javor z smreko, hoja, ter nazadnje kostanj.
Je pa letos cebelarjenje neznosno psihicno breme, da najdes vse pase, da cebele primejo, da prepeljes itd.. Vecina slovenije resnicno ni dala cisto nic, tako da je na mestu Borisov nasvet, nujno hraniti, ter zdraviti varozo.
Drugace se bodo naslednje leto odlicno prodajale druzine, kdor jih bo seveda imel.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

janko8
PrispevkovCOLON 350
PridruženCOLON Pe Maj 13, 2016 4:38 pm

OdgovorCOLON # 72629Odgovor janko8
Po Jul 10, 2017 4:21 pm

Ko sem nazadnje stikal sem ugotovil, da je bil en narejenec oropan, verjetno tudi lačen. Ostale družine so polne. No za vzet ni nič, plodišča so pa težka :) Sicer pa že futram, da bo vsaj zalege dovolj in drugo leto bolje. Kolikor sem bral z oropanci ni kaj dosti kruha, ampak zaenkrat še živi. Nameravam futrat, še kak sat hrane in zalege dodat.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov