Ptici

tehnologija čebelarjenja, prevažanje čebel

ModeratorCOLON volk

BUTTON_POST_REPLY
zdravko160
PrispevkovCOLON 55
PridruženCOLON To Maj 14, 2013 4:34 pm
KrajCOLON V.potok

Ptici

OdgovorCOLON # 64980Odgovor zdravko160
To Maj 13, 2014 5:33 pm

Danes sem opazil,da eni ptici veselo izvajajo akrobacije pred panji.Po wikipediji sem nasel,da so to cebelarji.Zanima me ,kako odvrniti ptice od panjev brez skrajnih metod-puske :twisted:
Hvala za nasvete

Drejva
PrispevkovCOLON 668
PridruženCOLON To Okt 02, 2012 8:02 am

Re: Ptici

OdgovorCOLON # 64989Odgovor Drejva
Sr Maj 14, 2014 9:07 am

zdravko160 napisal/-aCOLONDanes sem opazil,da eni ptici veselo izvajajo akrobacije pred panji.Po wikipediji sem nasel,da so to cebelarji.Zanima me ,kako odvrniti ptice od panjev brez skrajnih metod-puske :twisted:
Hvala za nasvete
Ce imas res cebelarje... si eden redkih, ki ima moznost te ptice videti v Sloveniji... O puski niti ne sanjej, ker ce te bo kdo iz DOPPsa slucajno slisal , da smao govoris o tem si oplel na celi crti.

Drugace pa ja, cebelarji, lahko opustosijo CD do poropada ;/
http://www.ptice.si/index.php?option=co ... =45&id=101 - premisli o puski ;)

zdravko160
PrispevkovCOLON 55
KrajCOLON V.potok

OdgovorCOLON # 65000Odgovor zdravko160
Sr Maj 14, 2014 1:03 pm

Se je men tud čudno zdel videt te ptiče tolk visok izven stalnih gnezdišč ampak sej so tud štorklje-simbol Prekmurja- lani gnezdile na avtocestnem portalu na Biču.Bilo je lepo za pogledat te akrobacije pred panji ko pa sem vidu kaj lovijo pa gasa ven pa dve dile pa bum.
No dons jih še ni blo videt-mogoče je bil včerej sam en hitr kosil med potjo
Hvala za odgovor

zdravko160
PrispevkovCOLON 55
KrajCOLON V.potok

OdgovorCOLON # 65001Odgovor zdravko160
Sr Maj 14, 2014 1:05 pm

Se je men tud čudno zdel videt te ptiče tolk visok izven stalnih gnezdišč ampak sej so tud štorklje-simbol Prekmurja- lani gnezdile na avtocestnem portalu na Biču.Bilo je lepo za pogledat te akrobacije pred panji ko pa sem vidu kaj lovijo pa gasa ven pa dve dile pa bum.
No dons jih še ni blo videt-mogoče je bil včerej sam en hitr kosil med potjo
Hvala za odgovor

Drejva
PrispevkovCOLON 668

OdgovorCOLON # 65003Odgovor Drejva
Sr Maj 14, 2014 1:18 pm

Poisci si dokumentarec Divaj Rusija - kavkaz http://en.wikipedia.org/wiki/Wild_Russia. Tam omenijo te ptice in kaj lahko naredijo cebelam...

Tudi ce jih ni pred panjem in so si kje kaksno gnezdo naredili bodo veselo papccali tvoje cebele... Pogoj za njihovo gnezdenje je ilovnata stena, ce ta pogoj ni izpolnjen potem se ti ni kaj za sekirat. Drugace pa...

1. Upam, da imas malo vec druzin...
2. Upam, da je bil le en par ali pa dva...

...potem se ti to ne bo tako mocno poznalo

Po drugi strani pa... raznolikost je dobrodosla se posebej, ker bi ti ptici naj bili doma v tudi Sloveniji ze od nekdaj (enako je z zlatovranko).

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 65007Odgovor JanĹľevec
Sr Maj 14, 2014 5:39 pm

Lepo, da si omenil zlatovranko, ki je v naših krajih že izumrla. Še pred dvema desetletjema je bila pogosto videna, danes je več ni. Podobna usoda čaka smrdokavro in še veliko drugih ptic, od katerih so nekatere vrste že na spodnji meji obstoja. Največja napaka Narave ali Boga - kakor pač kdo želi - je bila storjena z ustvaritvijo človeka. Ta uniči vse kar vidi, prime ali kjer stopi.

Drejva
PrispevkovCOLON 668

OdgovorCOLON # 65030Odgovor Drejva
Če Maj 15, 2014 10:14 am

Za smrdokavro mam obcutek, da je kar pogosta. Zelo pogosto jo vidim na relacijo Sp. Ivanjci Gor. Radgona. Medtem ko se Cebelarja in Zlatovranke nisem v idel v življenju...

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 2 in 0 gostov