Zdravila oziroma sredstva za zatiranje varoze 2014

tehnologija čebelarjenja, prevažanje čebel

ModeratorCOLON volk

BUTTON_POST_REPLY
Uporabniški avatar
Oldy
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Po Apr 18, 2005 1:02 pm
KrajCOLON Muta
CONTACTCOLON

Zdravila oziroma sredstva za zatiranje varoze 2014

OdgovorCOLON # 64158Odgovor Oldy
Pe Mar 21, 2014 12:08 am

Imam občutek, da bomo letošnja zdravila oziroma sredstva za zatiranje varoze dobili prepozno. Je že polovica meseca marca pa še za cene ne vedo. Kdaj se bodo zbrala naročila in kdaj bodo šele naročena oz. dobavljena.
"Ne jemljite si k srcu niti zmage niti poraza. Oboje se namreè nekoè spremeni v niè."

http://www.begic.si/
info@begic.si

Acer
PrispevkovCOLON 95
PridruženCOLON Pe Jun 29, 2012 11:40 pm
KrajCOLON Maribor

Re: Zdravila oziroma sredstva za zatiranje varoze 2014

OdgovorCOLON # 64159Odgovor Acer
Pe Mar 21, 2014 8:31 am

Oldy napisal/-aCOLONImam občutek, da bomo letošnja zdravila oziroma sredstva za zatiranje varoze dobili prepozno. Je že polovica meseca marca pa še za cene ne vedo. Kdaj se bodo zbrala naročila in kdaj bodo šele naročena oz. dobavljena.
http://www.czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=3657
Naj medi!

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 64162Odgovor JanĹľevec
Pe Mar 21, 2014 9:45 am

Tako kot sem predvideval. Če bo naročil za 10.000 oziroma 50.000 sta pač dve ceni, ki se kaj bistveno niti ne razlikujeta. Vendar je ponudba zelo zanimiva še po nečem. Na kaj se nanaša ta ponudba 10.000 oziroma 50.000? So to mišljene "čebelje družine oziroma naseljeni panji" , komadi pakiranja posameznega določenega sredstva, grami - kaj je enota za katero je postavljena posamezna cena????????

Nekatera sredstva so namreč pakirana tako, da je v panj potrebno vstaviti 2 ali celo 3 komade in mogoče kakšnega še kaj več. Enota na katero se nanaša cena mora pri vsakem sredstvu biti jasno in nedvoumno navedena, da ne bi posamezni naročniki potem ob prevzemu in plačilu doživeli šoka. In seveda tudi koliko enot česa je potrebno v panj ob enem tretiranju vstaviti.

Prav bi bilo, da se ta prikaz ustrezno dopolni, da bodo čebelarji vedeli koliko česa in po kakšni ceni naročajo.

oasis
PrispevkovCOLON 364
PridruženCOLON Po Jun 10, 2013 1:42 pm

OdgovorCOLON # 64163Odgovor oasis
Pe Mar 21, 2014 10:19 am

CHECKMITE 3,48€ - to je en trak, v paketu jih je 10 trakov. V gospodarni panj gresta 2trakova. Se pravi po panju 7€.

noc b
PrispevkovCOLON 422
PridruženCOLON To Sep 27, 2011 6:05 pm

OdgovorCOLON # 64168Odgovor noc b
Pe Mar 21, 2014 2:10 pm

preračun je narejen za 1 družino za eno zdravljenje.

oasis
PrispevkovCOLON 364
PridruženCOLON Po Jun 10, 2013 1:42 pm

OdgovorCOLON # 64169Odgovor oasis
Pe Mar 21, 2014 2:41 pm

g. Noč

Se pravi, da je za eno zdravljenje s CHEKMITOM za panj 3,48€???

Ne verjamem, da bo tako!

krvavec
PrispevkovCOLON 80
PridruženCOLON So Avg 07, 2010 5:16 pm

OdgovorCOLON # 64171Odgovor krvavec
Pe Mar 21, 2014 5:33 pm

"Na te cene je še nujno prišteti maržo VF NVI, ki naj bi bila do 12%. Seveda ali bodo cene v javnem naročilu podobne, višje ali nižje pa ne vemo!"
Tako da cena je 3,48€ +22%(DDV)+ 12%(marža VF NVI).Tako da smo že na ceni okoli 5€ za omenjeno sredstvo.

To je sedaj okvirna cena. Tako da kaj ceneje kot je bilo v preteklih letih po mojem mnenju nebo. Pustimo pa se presenetiti.

JanĹľevec
PrispevkovCOLON 688
PridruženCOLON Sr Maj 05, 2010 7:01 am

OdgovorCOLON # 64172Odgovor JanĹľevec
Pe Mar 21, 2014 9:14 pm

krvavec napisal/-aCOLON"Na te cene je še nujno prišteti maržo VF NVI, ki naj bi bila do 12%. Seveda ali bodo cene v javnem naročilu podobne, višje ali nižje pa ne vemo!"
Tako da cena je 3,48€ +22%(DDV)+ 12%(marža VF NVI).Tako da smo že na ceni okoli 5€ za omenjeno sredstvo.

To je sedaj okvirna cena. Tako da kaj ceneje kot je bilo v preteklih letih po mojem mnenju nebo. Pustimo pa se presenetiti.
In k vsemu temu na skupni znesek nabavljenih sredstev prištej še nekaj evrov ( med 7 in 9 ) za opravljene veterinarske storitve razdeljevanja sredstev ter svetovalne storitve glede pravilne uporabe. Čebelarjem je potrebno pred nabavo glede na število družin povedati končno bruto ceno.

polh1234
PrispevkovCOLON 1
PridruženCOLON Če Sep 04, 2014 11:55 pm

OdgovorCOLON # 66150Odgovor polh1234
Pe Sep 05, 2014 7:27 am

Pozdravljeni!
Sem študent kemije in v prihodnjem letu bom delal diplomsko nalogo. V nalogi bom poskušal dokazovati ostanke zdravila rotenona v medu. Vem da zaradi dobrega delovanje tega akaricida to zdravilo uporabljajo mnogi čebelarji, mnogi izmed njih pa tega niti ne priznavajo. Ker bom iz tega opravljal diplomsko nalogo bi čebelarje, ki uporabljajo rotenon zelo lepo prosil, če bi se dalo dogovoriti za vzorec medu. To bo koristno tudi za vsakega posameznika, saj boste sami videli kakšen je vaš med. Rezultati ne bodo nikjer objavljeni imensko-to pomeni da oseba po imenu ne bo nikjer napisana. Tudi mene ne zanima kdo ste, potrebujem le kak vzorec ter nekaj drugih podatkov. Bo pa vse to anonimno. Kdor je zainteresiran naj me kontaktira na spodnji elektronski naslov.
Že vnaprej se vsem, ki se boste za to odločili, zelo lepo zahvaljujem.

Kontaktirajte me na: rotenone.analyze@gmail.com

Mare-Božo
PrispevkovCOLON 202
PridruženCOLON Po Jul 08, 2013 8:01 pm

OdgovorCOLON # 66167Odgovor Mare-Božo
Po Sep 08, 2014 10:26 pm

Se pravi....da bos žetev 2015 kontroliral pri tistih, ki so poleti 2014 svinjali z rotenonom?
Pa še nekaj...ogromno jih ne ve s čim zdravijo. Slišiš o magičnih paličkah in listkih. Veliko boš naredil če navedeš v katerih zadevah je substanca...tako da se bodo tudi lažje filtrirali če bo že kdo zainteresiran. Jaz vem za ene 3 čebelarje...tako da keep in mind ter me kontaktirej ko bo čas za to. Bom gospode lepo uprašal če so za. Drugače pa POHVALA za super idejo, s katero upam, da boš naredil nekaj za znanstveni doprinos na področju čebelarsta....vse premalo je takih. :prst

brstivar
PrispevkovCOLON 5
PridruženCOLON Če Sep 11, 2014 9:17 am

OdgovorCOLON # 66189Odgovor brstivar
Če Sep 11, 2014 9:44 am

Je tretiral kdo z Brstivarjem od srbskega čebelarja Voje Brstine? Po forumih sem zasledil, da so kar lepi uspehi pri odpadu Varoje. Tretira se lahko z dimljenjem in (ali) z ishlapevanjem. Prednost je tudi v tem, da je zadeva popolnoma naravna in ni škodljiva za čebele, ljudi in med. Vsekakor se izplača poskusiti.

levstek008
PrispevkovCOLON 1676
PridruženCOLON Če Maj 22, 2008 1:46 pm

OdgovorCOLON # 66190Odgovor levstek008
Če Sep 11, 2014 9:51 am

Heh, ko bi ti vedel koliko je že bilo "nadvse unčikovitih "ekoloških" sredstev" proti varoji!!

"bee-hive-clean" ti dam za začetek..............
SAMO MRTVA VAROJE JE DOBRA VAROJA!!

Lp Matej

brstivar
PrispevkovCOLON 5

OdgovorCOLON # 66197Odgovor brstivar
Če Sep 11, 2014 12:58 pm

Že, samo to sredstvo je že kar dolgo prisotno in daje tudi rezultate. Probati ni greh...

fenix
PrispevkovCOLON 138
PridruženCOLON Pe Mar 19, 2010 7:06 pm

OdgovorCOLON # 66209Odgovor fenix
So Sep 13, 2014 1:07 pm

Mare-Božo napisal/-aCOLONSe pravi....da bos žetev 2015 kontroliral pri tistih, ki so poleti 2014 svinjali z rotenonom?
Pa še nekaj...ogromno jih ne ve s čim zdravijo. Slišiš o magičnih paličkah in listkih. Veliko boš naredil če navedeš v katerih zadevah je substanca...tako da se bodo tudi lažje filtrirali če bo že kdo zainteresiran. Jaz vem za ene 3 čebelarje...tako da keep in mind ter me kontaktirej ko bo čas za to. Bom gospode lepo uprašal če so za. Drugače pa POHVALA za super idejo, s katero upam, da boš naredil nekaj za znanstveni doprinos na področju čebelarsta....vse premalo je takih. :prst
Zgleda da ti veš s čim zdravijo. a bi prosim to delil še z nami.... Ker mene tudi zanima kaj je v teh palčkah tako svinjskega...

Mare-Božo
PrispevkovCOLON 202
PridruženCOLON Po Jul 08, 2013 8:01 pm

OdgovorCOLON # 66210Odgovor Mare-Božo
So Sep 13, 2014 6:41 pm

Napačno razumevanje mojega sporočila.
Ne vem zagotovo kaj je supstanca teh sredstev katere omenjam. Vem le za 3 čebelarje,ki uporabljajo magične palčke, za katere pa ni uradno potrjeno ali vsebujejo rotenon (normalno, če ni registrirano in je brez deklaracij), obstaja pa močen sum. Konec koncev...dokler prodajalec , čeprav iz pod pulta ne navede spiska substanc je to zame svinarija....naj bo še tako naravno in nevem kaj še vse. Zelena mušnica je tudi naravna pa jo jej. Zato pa tudi apiliram na pisca da navede "imena" zdravil, za katere ve da vsebujejo rotenon. Iz tega se potem da ugotoviti ali bo lahko sploh iskal substanco, lahko da sploh ni prisotna v zdravilu.

fenix
PrispevkovCOLON 138

OdgovorCOLON # 66214Odgovor fenix
Po Sep 15, 2014 3:38 pm

Ni mi jasno to kaj misliš s tem, da navede imena zdravila. Zakaj?? Saj se ve oz. špekulira, da je glavna sestavina, ki je v teh palčkah, rotenon, ki ga načeloma uporabljajo za preprečevanje uši (tretji svet). Je pa tako, če bi bila stroka zainteresirana raziskati to zdravilo bi ga že. Dobro se ve kje se to dobi, in mislim da bi tudi prodajalec dal recept oz. sestavine v namen raziskav. Zakaj se neka stvar ki učinkuje ne registrira oz. prvo sploh testira če ni preveč škodljivo za čebelarja in čebele.
Me zanima kaj ima o tem za povedati g. Noč....

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 66215Odgovor boriss
Po Sep 15, 2014 3:43 pm

MOrda malo butast odgovor (ki pa ni daleč od resnice).

Če se o nekem zdravilu samo "šušlja" in ni nobene javne reference - potem tuji laboratoriji tega v našem medu ne iščejo - in je torej ves med odličen.

Če bi slučajno kdaj kaj našli - pa si stroka mirno umije roke - o tem nismo nič vedeli.

MaMe
PrispevkovCOLON 484
PridruženCOLON Sr Jun 03, 2009 1:01 pm

OdgovorCOLON # 66216Odgovor MaMe
Po Sep 15, 2014 4:15 pm

A ti povem zakaj neka stvar ni zanimiva....
Da ti izvedeš raziskave porabiš ogromno denarja. Da bo ena xyz firma to plačala in na koncu rekla ... rotenon je ok, zdaj ga bomo pa začeli legalno prodajati. Bo cena nekajkrat višja kot je proizvodna cena samega rotenona, saj morajo pokriti stroške vse birokracije.
In ti boš rekel... ne me hebat, ga raje kupim 1L pa sem prihranil veliko denarja, kot pa da kupujem precenjena zdravila.

Če mi verjameš je še mmmnnnoooogo takih zdravil za katere se dobro ve, da so učinkovita proti varoji. Vendar jih je možno kupiti na litre in se nobenemu ne splača iti v njihovo registracijo... kaki eksoti ki pa jih ne moreš kar sam takoj narediti bodo pa gotovo prišli, ker tam je denar.

Sicer pa če se obregnem še ob samo diplomsko... kaj boš raziskoval nekaj kar je že dobro znano. Poglej SciFinder Scolar in boš našel žnj člankov na to temo. Analitske metode so že znane v piko .... ko sem jaz diplomiral na kemiji smo še morali sami kaj novega narediti-sintetizirati in okarakterizirati. Ne pa da delaš neka ponavljanja... to je seminarska...

brstivar
PrispevkovCOLON 5

OdgovorCOLON # 66217Odgovor brstivar
Po Sep 15, 2014 6:02 pm

Včeraj sem se vrnil iz Srbije in med drugim obiskal Vojo Brstino, da vidim ta Brstivar. Da je sredstvo naravno me je prepričal, ko je iz moje steklenice obema nalil po 0,5 Brstivarja. Nazdravila sva in ga popila. Vprašal sem ga, zakaj sredstva ne registrira. Odgovoril mi je, da za registracijo in celotno administracijo potrebuje vsaj 100.000,00 EUR. Če bi bilo sredstvo uradno registrirano, bi bilo torej nekajkrat dražje, kot je sedaj. Sedaj čaklam, da bo ponehal dež in takoj vstavim trakove z Brstivarjem v panje, pa da vidimo rezultat še tu. Sicer je dosti tega napisano na njegovem postu kosnicevoje.rs/forum/, kjer imajo srbski in tudi drugi čebelarji lepe uspehe v borbi proti Varoji.

fenix
PrispevkovCOLON 138

OdgovorCOLON # 66218Odgovor fenix
Po Sep 15, 2014 6:07 pm

Ja saj meni je to vse jasno.... Samo zakaj potem tak vik in krik če imaš v svojih panjih zdravila, ki so učinkovita vendar se pač finančno ne splača.
Samo čebelarjev ne zanima, no vsaj mene ne, kakšna je sestava zdravila. Mene samo zanima ostanek v vosku, medu in ostalih primarnih pridelki. Tako analizo pa lahko naredijo na KIS-u ali pa na zvezi. Za začetek bi rabil nekaj skupin po 10 panjev pa je... Na KIS-u imajo panjev dovolj, če jih pa nimajo naj pa še ČZS malo prispeva... Jaz v tem ne vidim nobenih velikih stroškov. Pa še te bi plačala država...
Ne vem a je to tako težko????
Kaj nam bo velika propaganda slovenskega medu, če bomo brez čebel.... :lol:

brstivar
PrispevkovCOLON 5

OdgovorCOLON # 66219Odgovor brstivar
Po Sep 15, 2014 7:15 pm

Ne vem, če je tudi v Srbiji tako lahko. Sicer pa je ta Vojo star in izkušen čebelar in bi sigurno zadevo že registriral, če bi bilo to tako enostavno in poceni. Jaz sicer ne vem, kakšni so pogoji za registracijo ne pri nas, ne v Srbiji, vendar glede na to, da vsakdo drži svoj pisker, tudi mislim, da ni tako poceni.

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov