Koši

tehnologija čebelarjenja, prevažanje čebel

ModeratorCOLON volk

olševèan
PrispevkovCOLON 202
PridruženCOLON Po Mar 02, 2009 4:10 pm
KrajCOLON oląevek

Koši

OdgovorCOLON # 43744Odgovor olševèan
Če Sep 16, 2010 12:08 pm

Imam vprešanje za tiste ki čebelarite z koši in sicer, koliko časa bi ČD preživela v košu če bi jo imel nek bogu za hrbtom?

Odisej
PrispevkovCOLON 1374
PridruženCOLON Če Jun 05, 2008 2:34 pm
KrajCOLON 570mnm, Logatec, Notranjska

OdgovorCOLON # 43745Odgovor Odisej
Če Sep 16, 2010 12:40 pm

Kaj pomeni "bogu za hrbtom" ? Misliš na oddaljenost od doma, na odmaknjenost od naselij, na gozd, na .... obiskovanje enkrat letno ...
Ali imaš v mislih koš, zaščiten pred vremenskimi vplivi, medvedom itd ?
Malo več informacij, kaj te pravzaprav zanima, Olševčan.

In lep dan ti želim.

olševèan
PrispevkovCOLON 202
KrajCOLON oląevek

OdgovorCOLON # 43746Odgovor olševèan
Če Sep 16, 2010 1:15 pm

A se opravičujem. Mislil sem na lokacijo čim bolj oddaljeno od ostalih čebeljih družin. Te koše bi potem imel za pridobivanje rojev. Ubistvu bi jim omogočil naraven razvoj, neke vrste eko čebelarjenje. Samo ne vem kako bi preživele zimo?

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 43748Odgovor kravzlj
Če Sep 16, 2010 2:36 pm

Dobro vprašanje. Odgovor mislim da nam ni najbolj znan iz naše prakse.
Tu je zelo veliko spremenljivk ki vplivajo na to.
Kdaj se koš naseli, kaka je bila paša, obiski medvedov ( npr. ), zima.
Potem kakšen roj. Če je tak ki je bil 7 krat tretiran na leto, mislim da mu bi šlo slabo. Tisti ki bi bil bolj naravno tretiran pa malo lažje.
Jaz sem letos vsadil en roj v slamnat koš. Nič hranjenja, čimamnj vznemirjanja. . . Mislim da mu gre kar slabo. Ker ni cel zgrajen, nevem koliko točno ima čebel, če sklepam koliko hrane ima po drugih družinah bi rekel da je švoh. Koš sam je težak okoli 1 kg, včeraj sem tehtal mojega, ima le 2,5 kg. Moram pogledati notri kakšna je slika. Morda bi moral malo dohraniti.

Lp Luka
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

olševèan
PrispevkovCOLON 202
KrajCOLON oląevek

OdgovorCOLON # 43749Odgovor olševèan
Če Sep 16, 2010 4:20 pm

Ja kar se medvedov tiče, ne bo problemov, ker sem z gorejske. Jaz sem mislil da bi ga čisto prepustil samemu sebi. Sem tudi razmišljal da bi ga naselil v eno veliko deblo. Zadnjič sem gledal po Discovery-ju ko so imeli v eni hiši čebele ki so se same naselile. No uglavnem v tistem zidu so zgradile nekaj satov ki so bili dolgi malo čez meter. Ampak to so afrikanizirane čebele ki so bolj živalne ne vrjamem da bi se tudi naše tako namnožile ampak bom sprobal da vidim kako bi jim šlo v naravi kjer bi imele neomejen prostor in bi lahko po svoje gradile. Ampak moram najprej poiskati prostor dovolj oddaljen od drugih da pozimi nebi ropale ali ble ropane, ker bi zaradi varoje propadle.

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 43750Odgovor volk
Če Sep 16, 2010 5:06 pm

Luka, druzina v kosu bi sedaj morala imeti racunsko vsaj pol kile cebel(ce sedi na povrsini za 3 sate ali 4,kar je minimum prezivetja,potem vsaj z sata zalege,plus hrana.Torej druzina mora imeti vsaj 5kg(ce je res kot 4 satar),pa se to bi moral dohranit.

Roj zahteva eno.Obilico hrane ko zacne graditi satje, hrane ne sme NIKOLI zmanjkati. In zdravljen MORA biti. Saj obstajajo apitehnicni postopki,kot so lovilni sat..... Ampak varoja mora dol s cebel.

Lahko je pameten kdorkoli, pa sem danes govoril z zensko,ki je cebelarila v Slavoniji s kosi. Vse zgodbe je bilo konec v nekaj letih. Pa so jim cebele rojile kot nore. Ocitno je samo rojenje premalo. Morda kak beli roj res izzide iz situacije tako,da ne rabi tretiranja nekaj let, vendar ena slaba letina unici vse. V korist varoji.

Prevec gledate racunalnike. Kup nekih idej, kaj je pa NUJNO za cebelarjenje je pa ze bilo na forumu napisano. Vprasajte Danila, Borisa, pac enega, ki IMA cebele.

Vse cebelarje,ki zacenjajo z cebelarstvom spodbujam, da nikakor NE pricnejo z alternativo, pac pa z konvencionalnim pristopom, ki zajema pravila:

1. druzina NE sme trpeti pomanjkanja, ce ni dotoka hrane zacne crpati iz zalog,matica pa omeji zaleganje,in potem so tu slabici z veliko varoj, ter slabim satjem in malo hrane.Vsako daljse dezevje, vsak pristisk s strani pomanjkanja pase je treba nadomestit.

2. druzina NE sme ostati nezdravljena.Ko clovek prezimi cebele v dobri kondiciji nekaj zim, potem lahko preizkusi alternativo. Do takrat pa se hitro zgodi, da vzgaja varojo za sosede. :!:
Preizkusanje alternative pa NI blef,pac pa mora biti strokovno delo. Vecina cebelarjev pa je bleferjev. Nihce ne gre za alternativnim sredstvom cez druzino z nekim preverjalnim sredstvom. In potem gledam obraze cebelarjev na drustvenem sestanku, ki sprasujejo, zakaj so nama( z bratom) cebele dobro prezimile, njim pa ne. Zato, ker nihce ne poslusa.

Bog je dal vsakemu toliko pameti, da misli, da jo ima dovolj.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006
PridruženCOLON Če Jun 14, 2007 8:08 pm

OdgovorCOLON # 43751Odgovor cebelar_novinec
Če Sep 16, 2010 5:22 pm

Ne vem kdo vzgaja varojo za sosede.

Kot vidim jo je polno kljub temu, da se 2x al pa 3x tretira vsako leto ;)
Tale tvoj "argument" je potemtakem kar malo tanek ;)
Zmeraj potegnete nekateri "straw man" argumente.

Trenutna konvencionalna praksa se je v večini primerov pokazala kot neučinkovita. Potrebne so alternative.....

Varoja sploh ni več problem.

Z ostalim se strinjam.

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 43752Odgovor volk
Če Sep 16, 2010 5:45 pm

Vsako tretiranje,ki se izvaja v casu zalege je NEUCINKOVITO. Razen pac nekih sistematikov, ki jih dobimo verzija Bayer. Ki pa v resnici skodujejo zaleganju. Za druzine se je izkazalo najbolj ucinkovito tretiranje po prekinitvi zaleganja. Torej šok verzija.

Poznam cloveka,ki ima ene 30 druzin, pa se igra v 10 satarjih tako,da ima medisce z lesonitom loceno od plodisca.Ko gre druzina v rojni nagon,ko so maticniki, poisce matico in jo z nekaj zalege prestavi v medisce. Spodaj pa cebele vzgojijo novo matico, stoci kar je medu(ki ga je vec zaradi nepotrebnosti oskrbe zalege), nato pa tretira. Nato po doglednem casu(odvisno od moci druzin) stisne staro matico v mediscu,in ponovi zgodbo.
Precej toci,pa z varojo nima tezav.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

davca
PrispevkovCOLON 550
PridruženCOLON To Okt 16, 2007 6:13 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 43753Odgovor davca
Če Sep 16, 2010 6:11 pm

Želim dodati še svojo letošnjo zgod(b)o.
Letos nisem delala narejencev, ampak sem čebelam pustila rojiti (potem sem družine – roje – združevala). Vse roje, razen enega, sem pred vsaditvijo v panj tretirala z mlečno kislino. Vse družine so se lepo razvile in tudi majhni rojčki so postali lepe, velike družine. Neretirani roj sem spravila v panj brez satnih osnov. Ker je bil to res velik roj, je zgradil prekrasno satje in ga dodobra napolnil z medom. Tudi zalege je bilo veliko. Ampak, bolj se je bližal avgust, manj čebel je bilo v panju – a še vedno veliko. Po tretiranju s timolom pa so prav v tem panju začele varoje odpadati kot nore. Varoje so bile na žrelu in povsod. Čudo čudno. In glej ga zlomka: ko sem nekega dne odprla panj, je bila podnica čisto rdečerjava, čebel pa nikjer. Le nekaj zalege je bilo po satih in minimalno število mladih, pravkar izvaljenih čebel. Skozi žrelo pa so v panj lezle čebele iz sosednjih panjev in ropale. ........
Vsi ostali roji so v redu in z majhnim osipom varoje.

P.S.: Letos nisem izrezovala trotovine.
Unus pro omnibus et omnes pro uno - Eden za vse in vsi za enega

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 43754Odgovor cebelar_novinec
Če Sep 16, 2010 6:24 pm

davca napisal/-aCOLONŽelim dodati še svojo letošnjo zgod(b)o.
Letos nisem delala narejencev, ampak sem čebelam pustila rojiti (potem sem družine – roje – združevala). Vse roje, razen enega, sem pred vsaditvijo v panj tretirala z mlečno kislino. Vse družine so se lepo razvile in tudi majhni rojčki so postali lepe, velike družine. Neretirani roj sem spravila v panj brez satnih osnov. Ker je bil to res velik roj, je zgradil prekrasno satje in ga dodobra napolnil z medom. Tudi zalege je bilo veliko. Ampak, bolj se je bližal avgust, manj čebel je bilo v panju – a še vedno veliko. Po tretiranju s timolom pa so prav v tem panju začele varoje odpadati kot nore. Varoje so bile na žrelu in povsod. Čudo čudno. In glej ga zlomka: ko sem nekega dne odprla panj, je bila podnica čisto rdečerjava, čebel pa nikjer. Le nekaj zalege je bilo po satih in minimalno število mladih, pravkar izvaljenih čebel. Skozi žrelo pa so v panj lezle čebele iz sosednjih panjev in ropale. ........
Vsi ostali roji so v redu in z majhnim osipom varoje.

P.S.: Letos nisem izrezovala trotovine.
Jeba. Kaj naj ti rečem. Očitno tole ni za tebe in tvoje čebele. Si bolj za konvencionalno, by the book čebelarjenje. Pa ne mislim nič slabega. Nekaterim pač ne gre na ta način. Vzrokov je lahko veliko. Probaj naslednje leto spet pa ne pustit da na koncu zmanjka čebel.

davca
PrispevkovCOLON 550
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 43755Odgovor davca
Če Sep 16, 2010 6:30 pm

Gledala sem tvojo fotogalerijo, čebelar novinec. Res lepo! Vsak čebelar bi rad imel tak vrt in tak čebelnjak. Pa tudi mojster svojih panjev si sam. "Svaka čast!" Ampak v živo bi rada videla vsebino tvojih panjev, čebelar novinec.

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 43756Odgovor cebelar_novinec
Če Sep 16, 2010 7:02 pm

Kašno vsebino ? Boš varojo štela ? :)

Veš. da sem alergičen na tele forumske pozive k ogledom, ker se je že pokazalo, da so zmeraj neke agende zadaj. Tisti brez predsodkov so vsi že videli "vsebino". Taki, z "glej ga zlomka" in "čudo čudno" pridejo zmeraj gledat in vidijo "nekaj drugega". Bad karma my lady.....kozarec je poln in ne napol prazen....

Ma ni problema. Klopotec se je kar sam znajdel in se eno Nedeljo zjutraj pojavil na vratih. Očitno je vedel da tale pa ni pri maši, Heretik ;)

Sosedi mi pravijo. da nosove nosijo na žrelo tudi ko me ni doma. Ko se kje daleč pražim in/ali ohlajam.
Varoje ne vidijo. Sigurno tretira. Yeah right.

Davca, da boš videla moraš prvo odpreti oči.

Evo malo "vsebine". Mogoče še kakšno varojo našteješ.

Slika

Čez par let ko bomo imeli pa 100% podatke in rezultate bo pa čas za društvo-zvezo prijateljev čebel. Do takrat pa....v Nedeljo ne hodim k maši....

davca
PrispevkovCOLON 550
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 43757Odgovor davca
Če Sep 16, 2010 7:12 pm

Sva že dva, kajti tudi jaz ne hodim k maši in ne bodi presenečen, če se ti nekega lepega nedeljskega dopoldneva ne prislikam na vrata. Se moram najaviti, da se boš prej pripravil?

In ne misli, da verjamem, da varojo obvladuješ samo z malimi, srečnimi čebelicami ter sladkorjem v prahu.

cebelar_novinec
PrispevkovCOLON 1006

OdgovorCOLON # 43758Odgovor cebelar_novinec
Če Sep 16, 2010 7:26 pm

davca napisal/-aCOLONSva že dva, kajti tudi jaz ne hodim k maši in ne bodi presenečen, če se ti nekega lepega nedeljskega dopoldneva ne prislikam na vrata. Se moram najaviti, da se boš prej pripravil?

In ne misli, da verjamem, da varojo obvladuješ samo z malimi čebelicami.
Ja, ma ne pred deveto zjutraj prosim :)

Ma jaz varoje enostavno ne obvladujem. Se praktično ne sekiram. Odprem kakšno celico sem ter tja in pogledam. To je pa tudi vse.
Imam srečo(pazi to haha - heretik ), da mi rojijo dvakrat in je v tem času zaleganje prekinjeno in pustim jim skoraj ves akacijev med. Sam se zadovoljim s tistim cvetličnim(ogrščica). Imam naravno satje in ne odpiram panjev tako pogosto kot ostali čebelarji. Deske, panje imam večinoma 25mm in najboljši so tisti panji, ki so cel dan na soncu. Najmanj varoje in najboljši razvoj, največ medu. V bodoče bodo vsi panji na soncu. Imam občutek, da se tisti v senci resnično matrajo.
Zdej imam na njivi tudi facelijo in ni treba hranit. Sosed mi je sicer to posejal malo preveč globoko in je zdej 20 arov facelije in nekih trav(plevelov) :D namesto cele lepe vijolčaste njive.

Vidiš, ti imaš problem še preden se lotiš. Enostavno ne verjameš. Zato ti je tudi propadla tista družina. Moraš pač verjet v to. Do takrat boš pač morala by the book.

Odisej
PrispevkovCOLON 1374

OdgovorCOLON # 43760Odgovor Odisej
Če Sep 16, 2010 10:38 pm

Vračam se nazaj k osnovnemu vprašanju Olševčana.
Letos sem prvič v dva koša dal roja. Eden je bil res velik, komaj so šle vanj :D (malo pretiravam - glej fotografijo).
V koliko dneh so zgradile satje, ne vem, ker sploh nisem mogel pogledati, saj je bilo na zunanji strani koša vedno ogromno čebel, a gotovo ni trajalo več kot teden dni. Po mesecu in pol, ravno v dneh, ko sem bil odsoten, so rojile. Takrat sem si lahko ogledal satje. Povsem do dna koša sega, devet satov. Prekrasno.
Drugi koš sem naselil z manjšim rojem in po približno treh tednih pokukal vanj. Samo prvi sat ni segal do dna, vsi ostali pa.
Nič nisem tehtal, nič pregledoval. Enostavno jih pustim in 100% sem, da imajo dovolj meda za zimo.
Kako jim bo šlo, sporočim pomladi.

Slika

Slika

Lep dan vsem.

olševèan
PrispevkovCOLON 202
KrajCOLON oląevek

OdgovorCOLON # 43766Odgovor olševèan
Pe Sep 17, 2010 11:35 am

Lep čebeljnak. Tudi jaz sem imel v mislih nekaj podobnega.
No bom probal z enim rojem potem bom pa videl kako bo, do spomlaci imam čas da malo premislim kako pa kaj. Najprej moram idobiti parcelo z nizkimi drevesi, da mi ne bo treba plezat za roji. Jaz mislim da mi bo uspel :wink:

Uporabniški avatar
kravzlj
PrispevkovCOLON 506
PridruženCOLON Sr Jul 30, 2008 6:34 pm
KrajCOLON Zaborąt pri Dolu
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 43767Odgovor kravzlj
Pe Sep 17, 2010 12:12 pm

Volk:

Res je da bi bilo čebelrju najlažje začeti na "normalni" način čebelariti. Komot dobiš družino, na satnicah hitro gradijo s pomočjo cukra, parkrat zadimiš z amitrazom pa ti preživi. Pa še kaj točiš. Pa še vsak teden moraš gledati notri, kar ti na začetku pride kar prav.
Ampak meni osebno se to že nazačetku ni zdelo prav. Nekaj ni štimalo. In sem šel svojo alternativo. In je težko, ker nas je malo ki imamo kaj izkušenj. Pa še to je malo izkušenj. Zato se zgodi da imaš veliko izgube preden prideš na zeleno vejo. Ampak imam voljo! In veselje do raziskovanja!

Koš bom pa malo nahranil pa pustil čez zimo. Morda gre kar v klet!

Lp Luka
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "

Zaèetnik_2
PrispevkovCOLON 52
PridruženCOLON Sr Okt 08, 2008 2:49 pm

OdgovorCOLON # 43768Odgovor Zaèetnik_2
Pe Sep 17, 2010 12:45 pm

Odisej, tole zgleda čudovito. :klobuk
Imaš mrezasto podnico spodaj? lp, Andrej

Odisej
PrispevkovCOLON 1374

OdgovorCOLON # 43769Odgovor Odisej
Pe Sep 17, 2010 1:25 pm

Mrežaste podnice so spodaj, ja.

Morda se tu bolje vidi:

Slika

Manjka le še sistem za krmljenje :D , ki pa sem se mu (letos) izognil. Morda sploh ne bo nikoli potreben.

Če je roj "pravi", ne potrebuje ničesar. Le v primeru sile (npr. teden dežja po vstavitvi) mu je pa treba dati kaj za pod zob :roll: .

Lep dan vsem.

In še nekaj fotografij iz poznega poletja.

Slika

Slika

Zaèetnik_2
PrispevkovCOLON 52

OdgovorCOLON # 43770Odgovor Zaèetnik_2
Pe Sep 17, 2010 1:28 pm

Še tole o čebelarjenju "bogu za hrbtom".
Letos sem zaradi zidanja hiše, čebele malo zanemaril, pa so rojile ko nore. Konec maja sem vsak dan plezal po slivi in lovil roje. Te sem dal v dve prazni LR 2/3 nakladi in jih odpeljal na divjo lokacijo na vrhu Orlice. Tretiral nisem nič. Prvega avgusta sem jih prvič odprl in v vseh ista zgodba: zgoraj 10 satov pokritih do zadnje celice, spodaj pa venec in zalega. Potem sem pobral zgornje kište na vseh družinah in točil (7 naklad-110kg) Vsem je zmanjkalo prostora in bi verjetno naredile še več, če bi jim pustil. Začetniška sreča?
Potem sem jih pripeljal domov, vstavil vložke in v enem mesecu je odpadla 1 varoja v vseh panjih skupaj (mravlje?). Po terapiji z MK je v enem panju odpadlo 20 varoj, vse ostalo pa manj.
Za dobro kondicijo čebel je po mojem zaslužno predvsem dokaj čisto okolje, ki vse leto nudi vsaj kaj malega paše.
Torej le ne drži povsem tista od Volka, da alternativa ni za začetnike :P

Zaèetnik_2
PrispevkovCOLON 52

OdgovorCOLON # 43771Odgovor Zaèetnik_2
Pe Sep 17, 2010 1:29 pm

Noro!

klopotec
PrispevkovCOLON 742
PridruženCOLON Po Jul 12, 2010 5:09 pm
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 43774Odgovor klopotec
Pe Sep 17, 2010 2:21 pm

Odisej čemu služi ta mrežasta podnica?

Odisej
PrispevkovCOLON 1374

OdgovorCOLON # 43776Odgovor Odisej
Pe Sep 17, 2010 2:51 pm

Kontroli tistega, kar pade iz koša. :D

Nekajkrat sem preveril, pa ne prevečkrat.
V glavnem "drobir" in cvetni prah :D .
No, človek ne more vsega vedeti vnaprej, kajne :wink: ?

Lep dan vsem.

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 43777Odgovor klopotec
Pe Sep 17, 2010 3:04 pm

Se mi zdi da je mreža kar precej gosto tkana, al pa je na sliki tako videti. Zakaj sem sploh vprašal. Jaz mam AŽ panj in na podnici tisto plastično rešetko za spremljanje varoje. Sedaj, oziroma v tem času ko čebele obiskujejo nedotiko sem na rečetki opazil precej nedotikinega cvetnega prahu. In to čisto drobcenega, ki pa čebelam, kakor pač sklepam, ni padel iz koškov ampak iz hrbtov. Vsaka ki se vrne iz nedotike je po hrbtu sivkasta, belo sivkasta, ker čebela cela zleze v cvet nedotike. Ko pa se potem v panju čebele stikajo med seboj, ta prah pada z njih v to rešetko. In sem mislil, da bi ta prah takšno mrežo kot jo imaš lahko zadelal. Ali pa misliš da bi čebele prah ponrale? Iz plastične rešetke ga ne morejo pobrati, ker ne morejo not.

Kaj si mislil s tem, da človek ne more vedet vsega naprej? A zdaj mreže več ne bi dajal?

Odisej
PrispevkovCOLON 1374

OdgovorCOLON # 43778Odgovor Odisej
Pe Sep 17, 2010 3:11 pm

klopotec napisal/-aCOLONSe mi zdi da je mreža kar precej gosto tkana, al pa je na sliki tako videti.
Ne, ne. Ni tako gosta, kot je morda videti.
klopotec napisal/-aCOLONKaj si mislil s tem, da človek ne more vedet vsega naprej? A zdaj mreže več ne bi dajal?
:wink: Želel sem pač kontrolirati odpad varoj, pa (vsaj do sedaj) ni bilo kaj preštevati. Naj tako ostane še v naprej.

Lep dan vsem.

olševèan
PrispevkovCOLON 202
KrajCOLON oląevek

OdgovorCOLON # 43781Odgovor olševèan
So Sep 18, 2010 11:32 am

Odisej kaj imaš tisto na strehi.Zgleda kot sončne celice.

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 57340Odgovor klopotec
Pe Nov 16, 2012 10:54 am

Zanima me ali ima kdo še naseljene koše. Rad bi malo izmenjal izkušnje, lahko tudi na zsebna sporočila.

klopotec
PrispevkovCOLON 742
KrajCOLON Prlekija

OdgovorCOLON # 64593Odgovor klopotec
So Apr 19, 2014 8:18 am

Slika
Malo nostalgije. Včeraj je en moj koš zgledal takole. Rojček je ob naselitvi lani tehtal 85 dek.
Koš je zdaj zelo težek in ima pokrito zalego čisto spodaj.

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 64594Odgovor boriss
So Apr 19, 2014 8:25 am

Ko jaz kaj takega vidim (v svojem panju) me kar pri srcu stisne - taka lepa družina pa od nje nau nič.

A ne danilo?

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 64595Odgovor bostek
So Apr 19, 2014 8:29 am

Mene pa pri srcu stisne ko vidim kaj delajo nekateri veliki, velecenjeni in samovšečni slovenski čebelarji s svojimi čebelami... pa ne mislim na koga od vas tule

Tudi s koši bi lahko imel kaj več, če bi imel pravi sistem
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov