gradnja satnic

vse o vzreji čebeljih družin

ModeratorCOLON volk

MarS
PrispevkovCOLON 93
PridruženCOLON Po Dec 03, 2012 3:32 pm
KrajCOLON Laško

Re: gradnja satnic

OdgovorCOLON # 70064Odgovor MarS
To Maj 10, 2016 10:44 am

Se bom navezal kar na to temo:

Vstavil sem satne okvije (2/3 LR) v katere sem vstavil trakec satne osnove spodaj, zgoraj pa samo namazal z voskom. Slišal sem, da tudi tako zelo lepo zradijo sat. Pa ni bilo tako. Gradile so pretežno trotovino!. Jepa res, da sem jih vstravil v plodišče, ne vem kako bi bilo v medišču pri močni paši.

Okvirje, v katere pa sem trak namestil zgoraj, pa mi vsako leto lepo zgradijo, vendar ne do spodnjega dela okvirja ( kar pa mu daje manjšo stabilnost).
In ravno to (gradnjo do sp. do zg. roba) sem hotel doseči z vstavljanjem trakca na spodnji del okvirja.

Ali kdo namešča trakce spodaj? Kakšna je vaša izkušnja?
LP

Drejva
PrispevkovCOLON 668
PridruženCOLON To Okt 02, 2012 8:02 am

OdgovorCOLON # 70065Odgovor Drejva
To Maj 10, 2016 12:05 pm

boriss napisal/-aCOLONRebričenje je že fajn delo. edino če moraš to narediti s 3000 okvirčki ni lih zelo hitro. ZAto ga jaz ne delam
Jaz tega ne delam niti pri par 100 okvirjih... in si niti ne predstavljam, da bi to počel pri par tisoč... če bi eml kak pameten ančin bi še žico n satnice izločil... a se je vse jalovo končalo :cuden :cuden :cuden :cuden

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 70066Odgovor bostek
To Maj 10, 2016 1:05 pm

A si dal okvir v sredino ali kam bolj na stran?
MarS napisal/-aCOLONSe bom navezal kar na to temo:

Vstavil sem satne okvije (2/3 LR) v katere sem vstavil trakec satne osnove spodaj, zgoraj pa samo namazal z voskom. Slišal sem, da tudi tako zelo lepo zradijo sat. Pa ni bilo tako. Gradile so pretežno trotovino!. Jepa res, da sem jih vstravil v plodišče, ne vem kako bi bilo v medišču pri močni paši.

Okvirje, v katere pa sem trak namestil zgoraj, pa mi vsako leto lepo zgradijo, vendar ne do spodnjega dela okvirja ( kar pa mu daje manjšo stabilnost).
In ravno to (gradnjo do sp. do zg. roba) sem hotel doseči z vstavljanjem trakca na spodnji del okvirja.

Ali kdo namešča trakce spodaj? Kakšna je vaša izkušnja?
LP
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

MarS
PrispevkovCOLON 93
KrajCOLON Laško

OdgovorCOLON # 70067Odgovor MarS
To Maj 10, 2016 1:16 pm

Vstavil sem 2 okvirja v plodišče (npr 4. in 7. mesto), pa tudi gradilni sat z zgrajeno trotovino, ki ga je matica tudi zalegla.
Pa tudi trotovino sem enkrat letos že izrezal, zato nisem mislil, da jo bodo tako intenzivno gradile.

bostek
Site Admin
PrispevkovCOLON 870
PridruženCOLON Sr Jul 15, 2009 7:31 am
KrajCOLON kozjansko

OdgovorCOLON # 70068Odgovor bostek
To Maj 10, 2016 1:36 pm

Ja jaz ne izrezujem in mi še tudi kakšen sat zgradijo za trote, drugače pa potem tudi navadne celice.
Če je res lepa paša pa jim potem dam še za gradit v medišču
Učite se teorije, drugače boste ostali celo življenje v praksi pračebelarja (August b. Berlepš)

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 70069Odgovor boriss
To Maj 10, 2016 1:38 pm

ČE naredijo trtovino in jo izrežeš si točno tam kot pri prvi gradnji spomladi - in poj se čudiš da jih še vedno hočejo? :D

MarS
PrispevkovCOLON 93
KrajCOLON Laško

OdgovorCOLON # 70071Odgovor MarS
To Maj 10, 2016 2:06 pm

Ok. Verjetno bo to, kar je napisa Boris. Bom tako pripravljene satne okvirčke uporabil v medišču, ko bo (če bo) ornk zamedilo.
lp

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov