Plemenilniki

vse o vzreji čebeljih družin

ModeratorCOLON volk

BUTTON_POST_REPLY
olševèan
PrispevkovCOLON 202
PridruženCOLON Po Mar 02, 2009 4:10 pm
KrajCOLON oląevek

Plemenilniki

OdgovorCOLON # 57491Odgovor olševèan
Po Dec 03, 2012 7:18 pm

Ali bi mi lahko povedal, na podlagi česa bi lahko razdelil plemenilnike na male in velike.

Delam diplomo glede vpliva velikosti plemenilnika na kakovost matice, pa sem naletel na eno majhno težavo.... nikjer ne najdem podatka o tem, kako veš da je plemenilnik mali ali veliki. Ne moram napisati, da so več satni plemenilniki veliki plemenilniki, ker če pogledamo pisalkov plemenilček ni velik, vendar ima tri sate.

Jaz sem misil da bi jih razlikoval glede na količino naseljenih čebel oz. prostornine, vendar ne vem kolikšna bi bla ta količina oz. prostornina plemenilnika.

Če kdo slučajno ve kje bi lahko dobil ta odgovor, naj mi prosim pove.

LP

Q
PrispevkovCOLON 372
PridruženCOLON Sr Jan 18, 2012 10:07 am

OdgovorCOLON # 57493Odgovor Q
Po Dec 03, 2012 10:30 pm

Mislim, da je bil v zadnjem Čebelarju ravno isti članek, kot ti pišeš nalogo. Tam so odgovori :arrow: Seveda z rezultati :wink: Treba bo navest vire, da ne bojo kasneje odvzeli naziva... :nickriv

LP

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

Re: Plemenilniki

OdgovorCOLON # 57495Odgovor Fizikalec
Po Dec 03, 2012 10:44 pm

olševčan napisal/-aCOLONAli bi mi lahko povedal, na podlagi česa bi lahko razdelil plemenilnike na male in velike.

Delam diplomo glede vpliva velikosti plemenilnika na kakovost matice, pa sem naletel na eno majhno težavo.... nikjer ne najdem podatka o tem, kako veš da je plemenilnik mali ali veliki. Ne moram napisati, da so več satni plemenilniki veliki plemenilniki, ker če pogledamo pisalkov plemenilček ni velik, vendar ima tri sate.

LP
Prvo bi mal kaj moral vedet o satju ne bodo mi pisali tebi diplome. Sat ni sat ampak sat treba definirat na kvadratni dcm torej kolk ma AŽ sat pa boš vedel. Vse kr je pod 3 AŽ sate ni primerno oziroma primerno samo, da matica zaleže par jajčec in mora ven. Kaj več se mi ne da razglabljat...

olševèan
PrispevkovCOLON 202
KrajCOLON oląevek

OdgovorCOLON # 57498Odgovor olševèan
To Dec 04, 2012 7:29 am

Ja pri tistem poizkusu sem sodeloval, ubistvu je en del poizkusa moja diploma. Samo zanimal me kaj mislijo čebelarji.....

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 57502Odgovor volk
To Dec 04, 2012 10:35 am

Moje izkusnje so take, da pod 3 sate velikosti AZ res nimas kaj iskat, najbolje so pa oplojene matice v mocnejsih druzinah, vsaj takih z 5 sati ali vec. Torej 3 sate zalege in poln panj cebel, pa vsaj ene 7 kg zaloge v hrani, pa maticniki z veliko maticnega mlecka.....

Nikjer v naravi se ne plodijo matice v slabicih. Pac pa v zelo mocnih druzinah, razen v kakem slabicu ki prelega.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

olševèan
PrispevkovCOLON 202
KrajCOLON oląevek

OdgovorCOLON # 57509Odgovor olševèan
Sr Dec 05, 2012 5:28 pm

Ja tu se strinjam s tabo, tudi rezultati kažejo v to smer, samo če gledamo ekonomičnost takih panjev pa se zadeva malo spremeni.

Ja ti plemenilniki imam tud sam in so fenomenalni.

Me pa res muči to kako določimo velike in male plemenilnike, ker jih je toliko vrst. =)

olševèan
PrispevkovCOLON 202
KrajCOLON oląevek

Re: Plemenilniki

OdgovorCOLON # 57510Odgovor olševèan
Sr Dec 05, 2012 5:34 pm

Fizikalec napisal/-aCOLON
olševčan napisal/-aCOLONAli bi mi lahko povedal, na podlagi česa bi lahko razdelil plemenilnike na male in velike.

LP
Prvo bi mal kaj moral vedet o satju ne bodo mi pisali tebi diplome. Sat ni sat ampak sat treba definirat na kvadratni dcm torej kolk ma AŽ sat pa boš vedel. Vse kr je pod 3 AŽ sate ni primerno oziroma primerno samo, da matica zaleže par jajčec in mora ven. Kaj več se mi ne da razglabljat...

Hočem samo to izvedeti, če kdo ve ali je kakšna določena mera oz. volumen, ki bi lahko z njo določil skupino plemenilnika.... drugače mi je jasno da je matica ki je vzrejena v močni družini oz plemenilniku boljša to je logično, saj je znano tudi to da če dodamo slabo matico v močno družino, ta bolje zalega, kot pa če naredimo obratno....

volk
PrispevkovCOLON 2074
PridruženCOLON Če Apr 10, 2008 2:18 pm
KrajCOLON Zemlja

OdgovorCOLON # 57513Odgovor volk
Če Dec 06, 2012 10:40 am

To bo pa tezkko, imas od baby nukleusov, ki imajo nekaj 100 cebel, pa do vecjih panjev. Vmes pa hudica in pol, tezko bo kaka razdelitev. Morda po povrsini satja.
Narava je dekle lepotica,
Ko je voljna,
sama se preda,
ko jo posilis,
Ubiti te da!

boriss
Site Admin
PrispevkovCOLON 3074
PridruženCOLON So Sep 08, 2007 9:23 am

OdgovorCOLON # 57515Odgovor boriss
Če Dec 06, 2012 1:27 pm

Morda butasta ideja.

NA predavanjih za čebelarske mojstre mi sploh nič nismo slišali o plemenilčkih.

Najmanjša enota za vzrejo matic je ena naklada. IN kar tujci niso lih neumni ..... Mi pa smo ustvarili kup sranja za vzrejo matic .....

BUTTON_POST_REPLY

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov