Kaj se je zgodilo?????

Arhivirane teme 2005
Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 15995Odgovor Kočevski med-ved
Pe Nov 18, 2005 8:23 pm

Pazi Pike tisti filtri niso dobri. Predelaj nastavek za filter. Filrti od Gasilcev so uporabni.
LP
Koèevski med-ved

Gost

OdgovorCOLON # 15997Odgovor Gost
Pe Nov 18, 2005 9:42 pm

G.Pike

Omenjate , da je OK če se uporabja z uplinjanjem kako že pravite < bolj mila zadeva> . Res jo je v naravi kar precej , posebno v rabarbari in to po podatkih 6,5 g / kg. mase. Maksimalna dovoljena količina Pa je 1,0 mg. /m3 kisline v zraku. Pri isparevanju je čebelar ispostavljen 0,23mg/m3 , pri pršenju 0.22mg/m3. To so res majhne količine , če pa še upoprabljamo masko so te količine res skoraj zanemarljive.
Toda , pri izparevanju, pri tem nastanejo zaradi sublimacije dihidrata OK aerosoli, ki se vežejo na delce vlage (meglo), delno pa na trde delce prahu. Ta aerosol se v panju z dotikom hladne površine ponovno kristallizirajo.V strokovnih krogih so ti kristali nevarnejši od rastopine OK. Z eno besedo se koncentracija strupenosti močno poveča. Sami stokovnjaki so si enotni , da ti kondenzati ostanejo dolgo časa v panju. Seveda je verjetno da se to sčasoma porazgubi. Sam , ko sem delal preizkuse in to zasledoval , lahko rečem . da so znaki ostankov še spomladi vidni. Kaj to pomeni , mislim da ni potrebno razlage.
Saj se ve , da si vsak to razlaga po svoje in dela kot se mu zdi prav.
Je pa tudi res , da so o tem tudi strokovnjaki deljenega mnenja.

Gost

OdgovorCOLON # 15998Odgovor Gost
Pe Nov 18, 2005 9:50 pm

Kar se tiče maske . Sam imam masko , je sicer nekaj dražja je pa po mojem mnenju ustrznejša ki ima vgrajeno v blagu drobno zmleto oglje. za oglje je znano , da strupe nevtralizira.
Dobijo se pa v kmetijski trgovinah.

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 16002Odgovor Pike
So Nov 19, 2005 9:30 am

g. Gost,

Moja besedna zveza "bolj mila" je bila odvzeta iz konteksta. Namreč navezovala se je na propolis na mrežicah in na okvirčikh. Moj odgovor je bil na zastavljeno vprašanje o propolisu ter oksalni kislini in podobno. Nikakor pa ne na uporabo oziroma podcenjevanje škodljivosti oksalne kisline pri tretiranju čebeljih družin na človeško telo.
Vsekakor pa najlepša hvala za tako izčrpno pojasnilo. :)

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 2 in 0 gostov