Razpis MKGP izobraževalnih programov za leto 2006

Arhivirane teme 2005
BUTTON_TOPIC_LOCKED
divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

Razpis MKGP izobraževalnih programov za leto 2006

OdgovorCOLON # 15278Odgovor divji cebelar
Ne Sep 25, 2005 11:39 am

Sneto s spletne strani ČZS;

Izobraževalni programi - javni poziv

IZOBRAŽEVALNI PROGRAMI – JAVNI POZIV
Ministrstvo za kmetijstvo gozdarstvo in prehrano (MKGP) R Slovenije pripravlja Uredbo o ukrepih v čebelarstvu za leto 2006, ki bo nekoliko spremenjena in sprejeta oktobra letos. V postavki tehnična pomoč je predvideno tudi financiranje čebelarskih izobraževalnih programov.

Da bi v bodoče za področje čebelarstva oblikovali čim bolj kakovostne izobraževalne programe, bo MKGP na podlagi Uredbe o ukrepih v čebelarstvu v letu 2006, financiralo le izobraževalne dejavnosti in potrebno didaktično opremo za te programe, ki bodo zajeti v skupnem Programu izobraževanja slovenskih čebelarjev v letu 2006 in jih bo odobril Strokovni svet za čebelarstvo pri MKGP. Pogoj je, da je izobraževanje dostopno vsem čebelarjem.

Prosimo regijske čebelarske zveze, čebelarska društva, zavode , strokovne šole in druge ustrezne strokovne ustanove, da nam najkasneje do 1. oktobra 2005 posredujete Program usposabljanja in izobraževanja čebelarjev za leto 2006.

V programu morajo biti zajeti naslednji podatki :

Ime in naslov izvajaleca programa izobraževanja in usposabljanje čebelarjev ,

Tema

Komu je vsebina namenjena, cilj programa

Okvirni čas izvedbe (teden , mesec in leto)

Lokacija izvedbe

Način izbora predavateljev ( po katerih kriterijih so izbrani)

Predavatelji ime priimek, izobrazba, reference

Način javnega obveščanja čebelarjev o izvedbi izobraževanja ,

Oblika izobraževanja (predavanje – do 6 ur, seminar do 24 ur, tečaj nad 24 ur , delavnica do 12 ur)

Finančno konstrukcija

Potrebna didaktična oprema, ki jo zahteva predavatelj, a jo izvajalec še nima.

Programe prosimo dostavite do 1. 10. 2005 na Čebelarsko zvezo Slovenije, Brdo pri Lukovici 8, 1225 Lukovica.

Lahko tudi na elektronski naslov cebelarska.zveza.slo@siol.net

Kontaktna oseba je g. Janez Mihelič tel. 01 729 61 14.

Janez Mihelič

Strokovni vodja izobraževanja ČZS
Pa naj še kdo reče, da se zemlja v resnici ne vrti. Samo dve ( 2 ) besedici sta bili potrebni in ob tem malo razumevanja in dobre volje, pa smo lahko vsi zadovoljni. Kateri sta ti dve besedici, sprašujete?? Prva je, da je izobraževanje dostopno " VSEM " čebelarjem in druga, da morajo biti ti "vsi" čebelarji obveščeni " JAVNO ". In, da bi se to doseglo, je bilo po nepotrebnem izrečenih toliko hudih besed, prerekanj in celo sporov. Sedaj lahko le še upravičeno pričakujemo enak odnos na področju zdravstvenega varstva čebel in enako obravnavo področnih veterinarskih služb. Potem pa si bomo člani ČZS in nečlani lahko mirno padli v objem. :D
Vsem, ki imajo za te spremembe zasluge najlepša hvala. Nekaj jih poznam !!! :twisted: :twisted: :twisted:

Uporabniški avatar
bojÄŤ
PrispevkovCOLON 59
PridruženCOLON Po Jul 18, 2005 6:17 pm
KrajCOLON Domžale

OdgovorCOLON # 15289Odgovor bojÄŤ
Po Sep 26, 2005 6:08 pm

Upam, da bodo izbrane pametne zadeve in predvsem uporabne za čebelarje, pa da bodo od tega tudi kaj odnesli.

Uporabniški avatar
tonepoljak
PrispevkovCOLON 153
PridruženCOLON So Jun 18, 2005 4:46 pm
KrajCOLON Gorenc

OdgovorCOLON # 15397Odgovor tonepoljak
Pe Sep 30, 2005 10:39 am

Kaj pametnega se bo gotovo našlo. Mi na Gorenjskem bomo verjetno na Zelenici. Ta plemenilna postaja je super in je tudi krasen prostor za izobraževanja.
Naj živi Gorenjska!

Uporabniški avatar
Janko
Site Admin
PrispevkovCOLON 390
PridruženCOLON Ne Jun 06, 2004 5:16 pm
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 15421Odgovor Janko
Pe Sep 30, 2005 2:27 pm

Veselo sem poslal program za e-ČIS. Hkrati sem poslal prijasno pisemce v vednost še na MKGP. Moti me predvsem nikakršno sodelovanje celotne strokovne stroke pri pripravi sprememb k uredbi za leto 2006.

LP
doc. dr. Janko Božiè
Biotehniška fakulteta, Oddelek za biologijo

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 15433Odgovor divji cebelar
Pe Sep 30, 2005 10:21 pm

Janko napisal/-aCOLONVeselo sem poslal program za e-ČIS. Hkrati sem poslal prijasno pisemce v vednost še na MKGP. Moti me predvsem nikakršno sodelovanje celotne strokovne stroke pri pripravi sprememb k uredbi za leto 2006.

LP
Pozdravleni dr. Božič !
To ne moti le vas. In še sreča je, da vas več ne čudi. Ali pa stroka ni več tisto kar vi in jaz misliva, da je, temveč nekaj popolnoma drugega ??
Lepo vas pozdravljam!

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
PridruženCOLON Ne Apr 17, 2005 7:01 pm
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 15435Odgovor bara
Pe Sep 30, 2005 10:59 pm

Veselo sem poslal program za e-ČIS. Hkrati sem poslal prijasno pisemce v vednost še na MKGP. Moti me predvsem nikakršno sodelovanje celotne strokovne stroke pri pripravi sprememb k uredbi za leto 2006.
Janko, jaz sem svoje poslala po mailu, uradno in malo spremenjeno pa bom jutri. Tudi jaz bom poslala prijazno pisemce oz. ga bom še malo skupirala, pa ga poslala večim. Me žuli kar nekaj zadev...
Nobena tema ni tako trda, da je sveèa ne bi mogla razsvetliti.

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
marty
Site Admin
PrispevkovCOLON 267
PridruženCOLON So Apr 10, 2004 10:36 pm
KrajCOLON Ivan?na Gorica

OdgovorCOLON # 16698Odgovor marty
Ne Dec 04, 2005 5:27 pm

No dejanski razpis je bil objavljen še enkrat, rok za oddajo vlog je jutri do 12.ure. Sama razpisna dokumentacija je spet neka čudna kolobocija tabel. Vseeno smo se potrudili pripravit vlogo, čeprav na ugoden razplet malo dvomim. Finančne obveznosti za izvajanje programa so tokrat popolnoma preložene na podizvajalce, denar se dobi šele naknadno po že izvedenih programih. Kljub temu da so razpisali ta razpis na ČZS, pa baje za finančno plat ne odgovarjajo, vsaj tako so zapisali v razpisni dokumentaciji. Ne vem ali se na Agenciji za kmetijske trge in razvoj podeželja nihče noče ukvarjati s tem, ker po mojem mnenju bi moral tudi ta razpis iti preko njih ali preko MKGP in imeti povsem drugačne razpisne pogoje. Veliko denarja se na ta način razprši ne da bi sploh dejansko vedeli kam in kaj imajo čebelarji res od tega, konec koncev gre za Uredbo Tehnična pomoč čebelarjem.
Znanje o èebelarjenju je kot znanje o gozdu: po mesecu dni uèenja ga poznaš in obvladaš, po desetletju uèenja spoznaš, da o njem veš zelo malo ali niè.

marty

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 17193Odgovor divji cebelar
Sr Dec 21, 2005 9:34 am

rrr

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov