PRAVILNIK (ES) 422/2005 z dne 14.03.2005

Arhivirane teme 2005
MM
PrispevkovCOLON 353
PridruženCOLON Po Maj 17, 2004 1:30 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 15399Odgovor MM
Pe Sep 30, 2005 10:42 am

tonepoljak napisal/-aCOLON
Vem, da "marsikje" ni vse tako urejeno kot bi moralo biti, zato pa je dolžnost ostalih, da na te stvari opozorijo (opzorimo). Najbolje javno.
Občutek pa imam, da to "nekaterim" ni v interesu.

Seveda so potrebni kompromisi. Brez tega ne gre. Samo na objektivni in realni podlagi.
Miro, se popolnoma strinjam s teboj. Pri čebelarjih boš težko dosegel kompromise na objektivni in realni podlagi, samo poglej si predlog g. Pušnika, pa ti bo vse jasno. Lahko te potolažim, da je Bara zelo objektivna in tudi usposobljena za pogajanja, je pa res, da je vprašanje, če se bo sploh dalo pogajati in tudi, če se bo dalo, bodo verjetno tisti s ČZS poskušali manipulirati in prati možgane. V takšnih primerih, ko se to dogaja na tako neprofesionalen način pa bo Bara s svojo ekipo le vstala in odšla... Tako, da bo morala v tem primeru ČZS, če bo želela, da se dogovorijo, pristopiti profesionalno.
Zdravo!

Seveda, se strinjam, da se je zadeve treba lotiti na pravi način. "Ne podcenjuj nasprotnika in ne precenjuj sebe" bi moral biti slogan vseh, ki ste v tej igri.
A je možno, da bi ČZS a priori "ignorirala" dober predlog? In kaj to "dober predlog" sploh je?
A se da Pušnikov predlog kje prebrati?
In kaj pravijo slo čebelarji? Je njih (ne njihovih "zastopnikov") že kdo kaj vprašal? Gre namreč za nas vse in ne za nas in pa vas. Ali pa se motim?

Lep pozdrav
Miro
Vis Vitalis

Uporabniški avatar
marjeta
PrispevkovCOLON 297
PridruženCOLON Pe Apr 22, 2005 10:06 pm
KrajCOLON Domľale

OdgovorCOLON # 15400Odgovor marjeta
Pe Sep 30, 2005 10:43 am

Ja, tudi jaz bi rada videla Baro skupaj s ČZS za isto mizo in da bi se konstruktivno pogovarjali. Moje mnenje je, da se s ČZS sploh ne da konstruktivno pogovarjati. Vsaj takšne so moje izkušnje z njimi.
Živ èlovek mora na veliko skakati okoli, kajti kot jaz vidim stvari, je življenje pravo nasprotje smrti: èe torej mirujemo, ne živimo. Hrupni moramo biti ali pa vsaj misliti hrupne, barvite, živahne misli.

Uporabniški avatar
tonepoljak
PrispevkovCOLON 153
PridruženCOLON So Jun 18, 2005 4:46 pm
KrajCOLON Gorenc

OdgovorCOLON # 15403Odgovor tonepoljak
Pe Sep 30, 2005 10:50 am

Verjetno bo kar prej tiskovna.
Bare na ČZS verjetno tudi nihče ne zastopi. Če bi bil vsaj naš predsednik pameten, bi jo poklical, pa bi mu prav gotovo vse razložila. Najboljša je takrat, ko jo ne razumejo, ko začne po domače razlagati. Marjeta, to pa lahko počneš le takrat, ko res razturaš.
Naj živi Gorenjska!

MM
PrispevkovCOLON 353
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 15404Odgovor MM
Pe Sep 30, 2005 10:53 am

marjeta napisal/-aCOLONJa, tudi jaz bi rada videla Baro skupaj s ČZS za isto mizo in da bi se konstruktivno pogovarjali. Moje mnenje je, da se s ČZS sploh ne da konstruktivno pogovarjati. Vsaj takšne so moje izkušnje z njimi.
Zdravo!
Argumenti vedno prepričajo. Morda si je pač treba vzeti malce več časa in vztrajati. In za osveščanje uporabiti tudi kakšen medij. Še bolje organizirati javno razpravo. Kot to delajo drugi. Nič novega. Nikakor ne morem mimo občutka, da nobena stran ne želi javno polemizirat. To so koraki tistih, ki se bojijo naliti čistega vina.
Nerodno je, ker je javnost iz razprave spet izvzeta. Ker čebelarska srenja spet nič ne ve in čaka, kaj se bo iz vsega tega izcimilo. Ker o njej spet odločajo drugi.
Če imate "aduta" v rokah, potem udarite z njim po mizi in končajte špil.

Lep pozdrav
Miro
Vis Vitalis

Uporabniški avatar
tonepoljak
PrispevkovCOLON 153
KrajCOLON Gorenc

OdgovorCOLON # 15405Odgovor tonepoljak
Pe Sep 30, 2005 11:05 am

Miro, vem da je pripravljeno, samo če nobena stran, kot MKGP, niti ČZS niso za pogovore, zakaj? Bara ima verjetno dovolj, da vse pokradejo in potem mislijo kaj so naredili, v bistvu pa sploh niso dojeli. Gotovo ne bo javno polemizirala v tem trenutku, ker čaka kaj bo rekla ČZS. Baje je g. Pušnik na dopustu in zato ga bo gotovo počakala in kar nekaj brez njegove vednosti ne bo počela. Najprej mu bo verjetno predstavila svoje videnje, če se bo z njim konstruktivno dogovorila, bosta verjetno skupaj kaj izoblikovala, v primeru, da ne bosta, bo pa preko medijev verjetno užgala po sistemu. Verjetno ima pa tudi medijskih borb dovolj, ker bo to morala početi sama, drugi se bodo pa poskrili. Ti pa lahko povem, da bo dobro premislila, če se ji to splača, za vsako ceno, glede na to, da ima verjetno podoben občutek, kot ga imam jaz, da je čebelarjem popolnoma vseeno.
Naj živi Gorenjska!

Uporabniški avatar
mihi
PrispevkovCOLON 152
PridruženCOLON Po Jul 18, 2005 12:23 pm
KrajCOLON Pekre

OdgovorCOLON # 15408Odgovor mihi
Pe Sep 30, 2005 11:17 am

Argumenti vedno prepričajo. Morda si je pač treba vzeti malce več časa in vztrajati. In za osveščanje uporabiti tudi kakšen medij. Še bolje organizirati javno razpravo. Kot to delajo drugi. Nič novega. Nikakor ne morem mimo občutka, da nobena stran ne želi javno polemizirat. To so koraki tistih, ki se bojijo naliti čistega vina.
Nerodno je, ker je javnost iz razprave spet izvzeta. Ker čebelarska srenja spet nič ne ve in čaka, kaj se bo iz vsega tega izcimilo. Ker o njej spet odločajo drugi.
Miro, javna razprava mora biti že zaradi obstoječe zakonodaje in ve se tudi kakšna je procedura. Je pa res, da je to naloga ČZS, saj je naloga CČI le opozarjanje.

Predlagam ti, da greš ali pišeš (daš pobudo ČZS) na ČZS in se bodo morda zadeve odvijale.

MM
PrispevkovCOLON 353
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 15409Odgovor MM
Pe Sep 30, 2005 11:17 am

tonepoljak napisal/-aCOLONMiro, vem da je pripravljeno, samo če nobena stran, kot MKGP, niti ČZS niso za pogovore, zakaj? Bara ima verjetno dovolj, da vse pokradejo in potem mislijo kaj so naredili, v bistvu pa sploh niso dojeli. Gotovo ne bo javno polemizirala v tem trenutku, ker čaka kaj bo rekla ČZS. Baje je g. Pušnik na dopustu in zato ga bo gotovo počakala in kar nekaj brez njegove vednosti ne bo počela. Najprej mu bo verjetno predstavila svoje videnje, če se bo z njim konstruktivno dogovorila, bosta verjetno skupaj kaj izoblikovala, v primeru, da ne bosta, bo pa preko medijev verjetno užgala po sistemu. Verjetno ima pa tudi medijskih borb dovolj, ker bo to morala početi sama, drugi se bodo pa poskrili. Ti pa lahko povem, da bo dobro premislila, če se ji to splača, za vsako ceno, glede na to, da ima verjetno podoben občutek, kot ga imam jaz, da je čebelarjem popolnoma vseeno.
Zdravo!
Fajn je, če se gre do "konca", mar ne? Saj drugače pa sploh nima smisla karkoli početi. Potem je že bolje biti ovca, pa se pustit vodit. ?!
Že vprašanje v Pismih bralcev je dovolj. Tisti, komur je naslovljeno bo nanj odgovoril, saj drugače prizna, da je tisto, kar se mu očita res. Tam polemizirajo vsi in ne vem, zakaj ne bi še "vi".
Kaj pa Pušnikov predlog? Je to vsebina za izbrance ali se da to kje prebrat. Namreč, sodeč po pisanju na tem forumu, je ta predloh o.k.

Lep pozdrav
Miro
Vis Vitalis

Uporabniški avatar
mihi
PrispevkovCOLON 152
KrajCOLON Pekre

OdgovorCOLON # 15410Odgovor mihi
Pe Sep 30, 2005 11:19 am

Zdravo!
Fajn je, če se gre do "konca", mar ne? Saj drugače pa sploh nima smisla karkoli početi. Potem je že bolje biti ovca, pa se pustit vodit. ?!
Že vprašanje v Pismih bralcev je dovolj. Tisti, komur je naslovljeno bo nanj odgovoril, saj drugače prizna, da je tisto, kar se mu očita res. Tam polemizirajo vsi in ne vem, zakaj ne bi še "vi".
Kaj pa Pušnikov predlog? Je to vsebina za izbrance ali se da to kje prebrat. Namreč, sodeč po pisanju na tem forumu, je ta predloh o.k.
Miro, v pismih bralcev nihče ne odgovarja, vsaj na področju kmetijstva ponavadi ne. Tako, da ne vidim smisla, sicer pa piši in boš videl.

MM
PrispevkovCOLON 353
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 15411Odgovor MM
Pe Sep 30, 2005 11:22 am

mihi napisal/-aCOLON
Miro, javna razprava mora biti že zaradi obstoječe zakonodaje in ve se tudi kakšna je procedura. Je pa res, da je to naloga ČZS, saj je naloga CČI le opozarjanje.

Pozdrav!
Potem pa opozarjajte. Napišite pismo v Delo in to je to. Čebelarji bomo z veseljem spremljali potek in se s tem tudi informirali.
A je ta način kaj novega?
Milsim, da tiči razlog za "neobjavo" nekje drugje.

Lep pozdrav
Miro

Predlagam ti, da greš ali pišeš (daš pobudo ČZS) na ČZS in se bodo morda zadeve odvijale.
Vis Vitalis

MM
PrispevkovCOLON 353
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 15413Odgovor MM
Pe Sep 30, 2005 11:25 am

mihi napisal/-aCOLON
Zdravo!
Miro, v pismih bralcev nihče ne odgovarja, vsaj na področju kmetijstva ponavadi ne. Tako, da ne vidim smisla, sicer pa piši in boš videl.
Zdravo!
Ni nujno. Napišite, pa boste videli (prebrali) ...
Pisal ne bom jaz, ker nisem na nobenem bregu, me pa hudo zanima, kaj se levo in desno dogaja.
Če se že nekaj greste, se pojdite do konca.

Lep pozdrav
Miro
Vis Vitalis

Uporabniški avatar
mihi
PrispevkovCOLON 152
KrajCOLON Pekre

OdgovorCOLON # 15414Odgovor mihi
Pe Sep 30, 2005 11:27 am

Miro, to se moraš z Baro zmenit, ampak prav gotovo ne bo za pisanje po časopisih, ker je to bolano. Če bo, bo tiskovna. Sem pa ugotovil, da za tem tvojim provociranjem tiči nekaj več, oz. smrdi.

Verjamem pa, da preden se bo dogodilo karkoli, bo Bara gotovo prej govorila z Boštjanom, saj je on zanjo edini kredibilen na ČZS, vsaj tako mi je bilo rečeno. Lahko ti povem celo to, da upošteva le njegovo mnenje, zato ker le njega jemlje resno.

MM
PrispevkovCOLON 353
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 15416Odgovor MM
Pe Sep 30, 2005 11:37 am

mihi napisal/-aCOLONMiro, to se moraš z Baro zmenit, ampak prav gotovo ne bo za pisanje po časopisih, ker je to bolano. Če bo, bo tiskovna. Sem pa ugotovil, da za tem tvojim provociranjem tiči nekaj več, oz. smrdi.

Verjamem pa, da preden se bo dogodilo karkoli, bo Bara gotovo prej govorila z Boštjanom, saj je on zanjo edini kredibilen na ČZS, vsaj tako mi je bilo rečeno. Lahko ti povem celo to, da upošteva le njegovo mnenje, zato ker le njega jemlje resno.
Zdravo!
Kot prvo - ne sodi drugih po sebi.
Kot drugo- članke v Delo pišejo ljudje, ki niso "cepci".
Kot tretje- ne obnašaj se kot otrok, ki mu "stopiš na prste".
Kot četrto - nihče ti nič noče.
Tukaj pač debatiramo in si ne popamo etiket. Če hočeš komu kaj popat, se malce zamisli nad vrstnim redom ...

Nisem jaz tisti, ki ima kaj za povedat čez ČZS. Če bi bil, bi jim že pisal. Kot jim pišem predloge kaj naj spremenijo v Čebelarju.
Vi ste tisti, ki imate "argumente" in če je problem, da jih ČZS ne morete predočiti, potem je pot za to pač medij. Medij. Upam da razumeš.

Lep pozdrav
Miro
Vis Vitalis

Uporabniški avatar
mihi
PrispevkovCOLON 152
KrajCOLON Pekre

OdgovorCOLON # 15418Odgovor mihi
Pe Sep 30, 2005 11:43 am

Kaj imam pa jaz s tem, da bom nekomu nekaj predočil. Jaz samo vem, kaj se približno dogaja in s CČI pri statusu in obdavčitvi ne sodelujem, sem pač popolnoma z drugega konca in se tudi nimam časa ukvarjati s tem. Pa tudi se ne bom, ker imam že odprto podjetje, preko katerega gredo vsi moji čebelji pridelki v promet. Ne bom se s tem ukvarjal, ker nimam časa. Tudi Bari sem že večkrat povedal, da nej se ne ukvarja s tem, ker je očitno čebelarjem vseeno in statusa sploh nočejo. V sobotno prilogo pa kar kaj napiši.

MM
PrispevkovCOLON 353
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 15419Odgovor MM
Pe Sep 30, 2005 11:57 am

mihi napisal/-aCOLONKaj imam pa jaz s tem, da bom nekomu nekaj predočil. Jaz samo vem, kaj se približno dogaja in s CČI pri statusu in obdavčitvi ne sodelujem, sem pač popolnoma z drugega konca in se tudi nimam časa ukvarjati s tem. Pa tudi se ne bom, ker imam že odprto podjetje, preko katerega gredo vsi moji čebelji pridelki v promet. Ne bom se s tem ukvarjal, ker nimam časa. Tudi Bari sem že večkrat povedal, da nej se ne ukvarja s tem, ker je očitno čebelarjem vseeno in statusa sploh nočejo. V sobotno prilogo pa kar kaj napiši.
Zdravo!
Vsakdo ve, kaj ima od tega, s čimer se ukvarja. Tako ti kot tudi jaz. Tudi sam imam podjetje, pa me "vseeno" zanima, kaj bo z nami čebelarji v prihodnje. In tisti, ki to vedo (ali pa naj bi vedeli) me prav zaradi tega še posebej zanimajo. No,ne oni, temveč njihov program. Ker, če bomo vsi deležni posledic tega, kar nam pripravljajo, imamo pravico biti informirani.
Čebelarji imamo ta trenutek "davčno indijo koromandijo". Zato ni pričakovati kaj drugega kot tišino sklonjenih glav. Vsi bi lepo prodajali, ko je pa treba v vrsto za plačilo davka se pa začnejo pritoževat. Pa mi povej, kateri se najbolj pritožujejo oz. kateri so najbolj tiho? Razmisli. Ob tem marsikoga "stisne", saj resnica boli.
Pri tem so lahko izvzeti samo čisti romantiki, kot sem zapisal že v enem izmed predhodnih prispevkov.

Lep pozdrav
Miro
Vis Vitalis

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
PridruženCOLON Ne Apr 17, 2005 7:01 pm
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 15420Odgovor bara
Pe Sep 30, 2005 2:16 pm

Miro!

Naš predlog zaenkrat še ni za v javnost. Vsaj takšno je moje mnenje. Če nič drugega moram dobiti od pristojnih organov vsaj smer v katero bodo delali zakonodajo. To bom pa dobila šele drugi teden, ko se dobim s posamezniki. Namreč ne mislim pojasnjevati še tipom v DU. Drugo kar je, pa želim govoriti vsaj z gospodom Pušnikom in to tudi bom, na podlagi tega se bom pa odločila kako bo šla CČI v javnost. Ne bom pa povozila kar vsega. Sama zase imam razdelano strategijo, tudi izračuni so narejeni, samo mislim, da moram to najprej uskladiti s ČZS, ker je naše kontra njihovemu, kar pa ni dobro oz. je drugače. Sama sem namreč usposobljena le za zakonodajo in sem to na takšen način vpeljala. Sem pa neobremenjena s čebelarjenjem, ker od tega kot veš ne živim. To je bila pač moja dobra volja. Naša delovna skupina se mora sestati, pripraviti predlog za IO CČI, takrat bom sklicala IO in tam bomo odločili kako in kaj. Ko bo vse vsaj približno usklajeno, pa bo šlo še v javno obravnavo. Vse to se bo odvilo v roku 14 dni, se mi zdi pa noro, da so zopet vsi okrog, kot so Miha, Tone & ostala company tako pametni in vse vedo... Sama mojega dela ne bom dajala v javnost, ker nimam za kaj..., to je pač le moja vizija in ne vizija CČI. Niti ne vem, kaj se bo zgodilo na IO. Pa če te zanima, bo moral IO spisati, če misliš v sobotno prilogo, jaz tega ne bom počela, ker pač na tak način ne delujem, IO bo sklical tiskovno, ve se pa tudi, kako se daje v skladu z zakonodajo takšne predloge v javno obravnavo... Sicer pa, povprašaj kaj dela na tem ČZS. Oni so baje v ZOK vpeljali nastavke za status, sama jih namreč ne poznam. Vprašanje je, če so pravilno to vpeljali. Veš, če nimaš popolnih informacij, težko javnosti na kredibilen način in objektivno predstaviš zadeve... ZOK pa žal še ni sprejet, pa verjetno še ne bo tako hitro...
Je pa res, da je šel predlog za obdavčitev s strani ČZS v smeti..., pa sem že povedala, da je g. Pušnik dobro zastavil, so bile pa notri tudi razne cvetke, ker se očitno niso mogli/znali zmeniti in to je ta predlog neslo...
Nobena tema ni tako trda, da je sveèa ne bi mogla razsvetliti.

www.varna-hrana.si/

MM
PrispevkovCOLON 353
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 15424Odgovor MM
Pe Sep 30, 2005 3:02 pm

Bara!

Želim si lahko le to, da vsi, ki so v "tej igri" vedo kaj delajo. In da to delajo za vsesplošen čebelarski blagor.
Moti me, če preberem, da ena stran počne vse narobe, ta, ki pa ji to očita, pa ne da ničesar od sebe. Najtežje je konstruktivno kritizirat. Analizirat in dat predlog. Najlažje pa je seveda nekaj "flancat" in se delat ubogega ...

Iz tvojega pisanja je moč razbrati, da veš s kakšnim "potencialom" si obkrožena... Hm...!

Ob tem, kako nekateri zagovarjajo vnaprejšnje predalčkanje, je razmišljanje o rešitvi, ki bi zadovoljila prav vse čebelarske okuse, iluzija.

Škoda, da nisi čebelarka, saj bi s tem "zaokrožila" celoto; pa nič hudega, sploh ne, le "breme" (paket, ki se pripravlja) bi morda lažje ocenila.

Lep pozdrav
Miro
Vis Vitalis

Uporabniški avatar
marjeta
PrispevkovCOLON 297
KrajCOLON Domľale

OdgovorCOLON # 15427Odgovor marjeta
Pe Sep 30, 2005 3:39 pm

Miro!

Lahko ti povem, da bi to ČZS že kdaj morala storiti. Vem tudi to, da bo v tej fazi težko karkoli narediti. IO CČI je na MKGP poslal dopis v zvezi s statusom, pa ni bilo odgovora. Verjetno se spomniš, da so zraven vabili tudi ČZS. V tem primeru je tudi bolje, da gredo v skupni predlog, ker bo večja verjetnost, da uspejo kaj pametnega doseči.
Bara je res dobra pogajalka in tudi dobro usklajuje zadeve, sama namreč to vem, ker je že mnogo zadev politično/strokovno usklajevala in so bila zaključna dela/poročila/stališča OK. Je pa res, da ne bo moglo biti za vse najbolj super, ampak za vse vredu.
Živ èlovek mora na veliko skakati okoli, kajti kot jaz vidim stvari, je življenje pravo nasprotje smrti: èe torej mirujemo, ne živimo. Hrupni moramo biti ali pa vsaj misliti hrupne, barvite, živahne misli.

Uporabniški avatar
vojska
PrispevkovCOLON 149
PridruženCOLON Sr Apr 27, 2005 4:30 pm
KrajCOLON Domžale

OdgovorCOLON # 15441Odgovor vojska
Pe Sep 30, 2005 11:49 pm

Želim si lahko le to, da vsi, ki so v "tej igri" vedo kaj delajo. In da to delajo za vsesplošen čebelarski blagor.
Moti me, če preberem, da ena stran počne vse narobe, ta, ki pa ji to očita, pa ne da ničesar od sebe. Najtežje je konstruktivno kritizirat. Analizirat in dat predlog. Najlažje pa je seveda nekaj "flancat" in se delat ubogega ...

Iz tvojega pisanja je moč razbrati, da veš s kakšnim "potencialom" si obkrožena... Hm...!
Če se pravilno spomnim, so bili principi statusov že nekje objavljeni. Lahko ti povem, da jih ima Bara 15 razdelanih in preračunanih - se pravi obdavčitve. To bi v praksi pomenilo, da jih bo med pogajanji kar nekaj odpadlo, če bi se seveda usklajevali.
Ne verjamem pa, da bi bila/je Bara sploh kaj še pripravljena javno pojasnjevati, saj do sedaj ni bilo nobenega učinka. Ko je upravičeno z ekipo opozarjala, je ta ekipa žalila, ker ČZS funkcionira po principu tako kot smo se mi zmenili. Tudi zadnjič je znorela, ker sedaj vsi začenjajo stavke, kako se stvari urejajo in kako je sedaj vse javno, kljub temu, da je v resnici vse daleč od tega in sistem še vedno adijo pamet. Na ČZS imajo kar srečo, da Bara nima časa in da ima polhn kufr vsega. Miro, samo poglej na spletno stran ČZS, kjer je na tone napak, zavajanj. Če poznaš zadeve, to takoj vidiš. Bara je to pogledala le enkrat s svojo družbo in so imeli cel šou. Problem je, da stroke ne spustijo zraven in se ukvarjajo s stvarmi, ki jih ne obvladujejo. Zato čebelarji še vedno nimamo statusa, obdavčili nas bodo, vsaj male pa sigurno, slej ko prej tako, da bomo vsi nehali čebelariti, ker bomo imeli več stroškov kot dobička.
Kot vem, si ti eden tistih, ki živiš za čebelarstvo in želiš od tega tudi živeti. Ta je huda in težka pot, če si to res želiš, ti bo vsekakor uspelo, samo ti bo pa ČZS na tak način, kot sedaj deluje, prej škodila kot koristila. Ne vem, sicer zakaj Bara zagovarja le podpredsednika ČZS, čeprav bi ga enkrat utopila v žlici vode, pa se potem vse nekako znormalizira. Ta ima pri njej očitno neomejeno količino odpustkov. Po tisti Zelenici je delovalo, da bo šla naslednji vikend gor in vse sesula, pa je bila čez en teden Zelenica kar super. Ne štekam jest najbolj teh stvari. Je pa res, da ni zamerljiva, samo le redke spusti zraven in se sploh z njimi pogovarja. Ali si vprašal na ČZS, kaj bodo oz. so že storili? Me prav zanima?
Sem spet zabluzil, skratka želel sem ti povedati, da Bara, niti Divji ter še kdo ne flancajo v prazno, so pa ugotovili, da bi nekateri želeli, da bi delali za njih tako malo za hobi. Verjemi pa, da ko pridejo tisti dnevi, da bodo v primeru nesodelovanja gotovo pravilno odreagirali.
Že če prebereš prijavo na pristojne inšpekcijske organe, pa Carniolanove prispevke, ti je vse jasno.
Odpusti nam naše dolgove, kot odpuščamo mi svojim dolžnikom.
Očenaš

MM
PrispevkovCOLON 353
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 15476Odgovor MM
Po Okt 03, 2005 12:33 pm

Zdravo!

Vem, da ni simpl, da je to pot navkreber ipd. Ni pa to edina pot.
Ampak, če je vse to res, da "nekdo" ne dela skladno z zakonodajo ipd in ti to veš, ga pač moraš razkrinkat. Še sploh če si stroka ali pa neposredno udeležen negativnih posledic. Verjeto se ob spoznanju, da ga nekdo biksa in s tem dela škodo, ne boš z njim vsedel za mizo, mu dal odvezo in nadaljeval skupno pot. To je najmanj "otročje" če že ne ...
Verjemi, marsikaj nam bi bilo "privarčevano" če bi si bili vsi pripravljeni naliti čistega vina.
Zato pa pravim, da so določeni mediji, z določenimi rubrikami pravšnji naslov. Super bi bilo, če bi bili čebelarji o aktualnih stvareh informirani že preko čebelarja. Ampak to je najbrž iluzija. Zato pa bodite vi tisti, ki boste čebelarsko javnost dodatno informirali. Verjemi(te) da vam bo enkrat zelo hvaležna.
Lep pozdrav
Miro
Vis Vitalis

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 15526Odgovor divji cebelar
Če Okt 06, 2005 9:08 am

:twisted: :oops: :twisted:
Zadnjič spremenil 2, dne divji cebelar, skupaj popravljeno 0 krat.

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 15527Odgovor bara
Če Okt 06, 2005 9:49 am

Zagotavljanje varne hrane

V današnjem času se vse več govori o varni hrani in notranjem nadzoru nad živili. Po novi zakonodaji, ki bo začela veljati s prvim januarjem 2006, bo še več odgovornosti na ramenih nosilcev dejavnosti. Čebelarjem bomo pomagali pridelati kakovostne in za porabnika varne čebelje pridelke na načelih smernic dobre higienske prakse, ki jih pripravlja ČZS.
_________
DČ: O HACCP-u pa niti besede. Zanimivo. Bodo smernice dobre higienske prakse dovolj ???
V laboratoriju na ČZS se usposabljamo za določanje botaničnega porekla medu. V ta namen pripravljamo zbirko o značilnostih posameznih vrst slovenskega medu. Laboratorij bo v pomoč vsem čebelarjem pri zagotavljanju varnih in kakovostnih čebeljih pridelkih, kamor spada tudi pravilno označevanje medu.
_________
DČ: Po kakšni ceni ??, in če bo to vse kar bo ta laboratorij lahko čebelarjem nudil, potem je zanj škoda vsakega denarja.
Čebelarjem bomo pomagali pridelati kakovostne in za porabnika varne čebelje pridelke na načelih smernic dobre higienske prakse, ki jih pripravlja ČZS.

Divji, bruha se mi ob takih obrazložitvah. Kakovosti ni več, potem imamo potrošnike, pa tudi ne vedo, da je varna hrana področje, varna živila pa se ve kaj so... in to je zakonsko urejeno. Ne rabi nihče nič pomagat, samo zadostiti mora čebela zahtevam, drugače pa zapre štacuno oz. ne čebelari... Smernice so neobvezne in DČ jih mora dati v potrditev Evropski komisiji, ČZS nima pristojnosti, da piše takšne smernice. Divji, ne vem zakaj potem midva ne napiševa in sprejmeva npr. novo ustavo?

Smernice so neobvezne, ve se pa kaj mora vsebovati HACCP v primarni pridelavi, sicer so pa že EU smernice za čebelarstvo, tako da...

Ta laboratorij naj služi le za raziskovalno delo, če že mora. Moral bi iti pod kakšno fakulteto, čebelarjem bo pa uradne analize delal uradni laboratorij...

Ne da se mi tega sploh analizirat, ker mi take klobase oz. skrpucala le dvignejo tlak... in zaradi takih in drugačnih skrpucal potem ne uživam čebeljih pridelkov in še marsikdo ne...

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 15531Odgovor bara
Če Okt 06, 2005 4:51 pm

bara napisal/-aCOLON

V današnjem času se vse več govori o varni hrani in notranjem nadzoru nad živili. Po novi zakonodaji, ki bo začela veljati s prvim januarjem 2006, bo še več odgovornosti na ramenih nosilcev dejavnosti. Čebelarjem bomo pomagali pridelati kakovostne in za porabnika varne čebelje pridelke na načelih smernic dobre higienske prakse, ki jih pripravlja ČZS.
_________
DČ: O HACCP-u pa niti besede. Zanimivo. Bodo smernice dobre higienske prakse dovolj ???
V laboratoriju na ČZS se usposabljamo za določanje botaničnega porekla medu. V ta namen pripravljamo zbirko o značilnostih posameznih vrst slovenskega medu. Laboratorij bo v pomoč vsem čebelarjem pri zagotavljanju varnih in kakovostnih čebeljih pridelkih, kamor spada tudi pravilno označevanje medu.
_________
DČ: Po kakšni ceni ??, in če bo to vse kar bo ta laboratorij lahko čebelarjem nudil, potem je zanj škoda vsakega denarja.
Čebelarjem bomo pomagali pridelati kakovostne in za porabnika varne čebelje pridelke na načelih smernic dobre higienske prakse, ki jih pripravlja ČZS.

Divji, bruha se mi ob takih obrazložitvah. Kakovosti ni več, potem imamo potrošnike, pa tudi ne vedo, da je varna hrana področje, varna živila pa se ve kaj so... in to je zakonsko urejeno. Ne rabi nihče nič pomagat, samo zadostiti mora čebelar zahtevam, drugače pa zapre štacuno oz. ne čebelari... Smernice so neobvezne in DČ jih mora dati v potrditev Evropski komisiji, ČZS nima pristojnosti, da piše takšne smernice. Divji, ne vem zakaj potem midva ne napiševa in sprejmeva npr. novo ustavo?

Smernice so neobvezne, ve se pa kaj mora vsebovati HACCP v primarni pridelavi, sicer so pa že EU smernice za čebelarstvo, tako da...

Ta laboratorij naj služi le za raziskovalno delo, če že mora. Moral bi iti pod kakšno fakulteto, čebelarjem bo pa uradne analize delal uradni laboratorij...

Ne da se mi tega sploh analizirat, ker mi take klobase oz. skrpucala le dvignejo tlak... in zaradi takih in drugačnih skrpucal potem ne uživam čebeljih pridelkov in še marsikdo ne...
Moti me pa tudi to, da nikjer ne duha ne sluha o zdravstvenem varstvu čebel, ki je bistvo vsega... Zanimivo...

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
vojska
PrispevkovCOLON 149
PridruženCOLON Sr Apr 27, 2005 4:30 pm
KrajCOLON Domžale

OdgovorCOLON # 15532Odgovor vojska
Če Okt 06, 2005 8:40 pm

PROGRAM ČZS

Občutek imam, da je vsak program krajši in slabši oz. neko prodajanje megle. Bolj opozarjate, bolj so očitno pazljivi. Zanimivo je, da niso na ČZS sposobni pravilno napisati niti ene strani.

Program čebelarske svetovalne službe (ČSS) v letu 2005/2006
V začetku junija je pri Čebelarski zvezi Slovenije začela delovati Čebelarska svetovalna služba in v avgustu nas je več čebelarjev vprašalo, kaj bo delala ČSS. Ker smo v drugi polovici avgusta oddali program dela, ki obsega okrog 30 strani, je prav, da ga vsebinsko predstavimo.

Ne bi ravno rekel, da je to neka vsebinska predstavitev. A je to morda povzetek, pa četudi je, je res zelo, zelo slab. Mi je prav žal, ampak pove le to, da ti na ČZS ne znajo nič. Sedaj so to samo še potrdili. Rad bi videl, kdaj se bo zgodilo vsaj kaj pravilnega ali zakonitega in ne kar nekaj, kar so se zmenili. Ta ČZS je res prava država v državi. Očitno imajo pristojnosti za vse. Ampak, če imajo takšne pristojnosti, potem so odgovorni tudi za posledice? Ali je potem krivo ministrstvo? Res me zanima kdo bo odgovarjal za vse napake na terenu. Kar čebelarji sami? Zanima me, če potem čebelarji tožimo ČZS ali MKGP za neposredno materialno škodo. Sem slišal tudi, da čebelarji na veliko izpolnjujejo panjske liste doma za mizo in da je vse skupaj en drek. A to potem pomeni, da bodo čebelarji vsako leto te liste kar tako izpolnjevali, saj le-ti ne povedo nič. Danes sem slišal še šalo na račun otrok, ki nekaterim čebelarjem te liste doma izpolnjujejo, da bi bilo dobro, če jih še pobarvajo. Potem so namreč lepši.___________
DČ: Glede na dejstvo, da naj bi program zajemal okrog 30 strani, potem je to hudo skromna predstavitev iz katere tudi ni mogoče razbrati nič določnega. Vse je le na deklarativni ravni s »prizadevali si bomo, vzpodbujali bomo, pomagali bomo ……………….« in nič kako, komu, s čim itd.

Divji, to pomeni, da čebelarji ne dobijo nič oz. prst v rit.

Čebelarska svetovalna služba bo v svojih prizadevanjih sledila dvema glavnima ciljema. Prvi je izboljšanje in povečanje vzreje matic, ob upoštevanju ohranjanja biodiverzitete znotraj rase kranjske čebele, drugi pa povečati pridelavo medu po panju.
______
DČ: Glede matic bi pa nekaj več le lahko povedali. Bodo še nadalje vzpodbujali in ustanavljali vzrejevalce, ki niso sposobni na leto pridelati veliko več kot 150 matic?? Kako pa bodo napolnili čebelarjev panj z medom pa vedo le oni ! Lahko si čebelarji nabavijo še tako velike panje, pa v njih ne bo več medu, kvečjemu le še manj. Čebele lahko prinesejo le toliko kolikor jim naravne pašne razmere dovoljujejo. Ukrep z zamenjavo panjskega sistema je lahko učinkovit le na nekaj ožjih pasiščih v Sloveniji ter mogoče še za kakega prevaževalca.
_________
Trenutno stanje pri vzreji matic in prodaji na domačem trgu je sicer znosno, vendar pa vzrejevalci matic pogrešajo boljšo organiziranost pri prodaji. Predvsem jih pestijo težave pri izvozu.
_________
DČ: Pri izvozu jih teži le ena sama težava, ki jo sestavljajo minimalna zmožnost vzreje matic več kot 150 do 200, nespoštovanje rokov dobav, slaba kvaliteta in še kaj. V Sloveniji ni tako veliko čebelarjev, ki bi bili sposobni letno na trg ponuditi 1500 in več matic. O tem ve veliko povedati Carniolan iz svojih lastnih žalostnih izkušenj. Kolikor mi je znano Pislak tovrstnih težav naj ne bi imel . Vse preveč je malih vzrejevalcev, ki so tu videli svojo tržno nišo, niso pa bili strokovno ter materialno ne pripravljeni in ne sposobni dvigniti svojo ponudbo kaj veliko čez 200 matic letno. O nepravilnostih, ki se dogajajo v ozadju tega področja, pa nihče ne govori in se z njimi tudi nihče ne ukvarja, čeprav so splošno znane.

Ja, na Zelenici, ki je edina plemenilna postaja z rodovniško vzrejo matic, so čebele rumene. Če pa želijo povečati pridelavo medu, pa morajo priti k vama z Baro. Se spomniš tisto vzreja matic v omarah in ker zamujata je cena oho, ho, pa gensko spremenjene čebele. Če imamo že rumene, je vseeno če imamo še GSO čebele.
Podoben izziv čaka tudi tržne pridelovalce medu. S prostim pretokom blaga po vstopu v EU lahko na naš trg pride katerikoli za trg ustrezen med, zato je pritisk na znižanje tako veleprodajnih kot maloprodajnih cen medu in drugih čebeljih pridelkov izjemen.
_____
DČ: Kako pa se bo uspelu na trgu zagotavljati vzpodbudno ceno medu pa je veliko vprašanje. Večje trgovske verige v Sloveniji danes prodajajo na svojih policah cvetlični med po ceni 780 SIT ???!!!!!???? To je za naše čebelarje katastrofalna cena, ki ne omogoča preživetja niti malim ljubiteljskim čebelarjem, kaj šele večjim pridobitniškim. EU napoveduje znižanje cene sladkorja za 40%, če se bo to uresničilo, bo to vplivalo na dodatno znižanje drobno prodajnih cen medu. Niti najmanjših možnosti nimamo, da bi slovenski čebelarji uspeli obdržati cene medu v višini, ki bi pokrivala stroške in sočasno še s prihodkom spodbujala k ohranjanju čebelarskih obratov. Uvajanje takšnih ali drugačnih blagovnih znamk ne bo veliko pomagalo, ker bo razkorak med cenami prevelik, v kvaliteti pa se medovi bistveno ne bodo razlikovali. Mi si sicer lahko domišljamo , da pridelujemo najboljši med na svetu, vprašanje je le, če bodo tudi potrošniki delili z nami to mnenje.

Divji, nič kaj obetavno ni tole. Verjetno bomo kar doma pojedli ves med. Sicer pa veš, da od medu ne moreš živeti.

ČSS bo pomagala obema usmeritvama pri zniževanju lastnih stroškov in doseganju boljših cen na trgih. Zato jim bo pomagala predvsem pri vzpostavitvi organiziranega nastopa na trgu, ne bomo pa zanemarjali tudi posameznikov.
_______
DČ: Srčno rad bi si prebral te ukrepe s katerimi bo mogoče uresničiti to zavezo. Nekaj možnosti bi pridobitniški čebelarji imeli, če bi jim bilo omogočeno uničenje večine malih čebelarjev. Ti se namreč nikakor ne vklapljajo v strategijo »enotnega nastopa na trgu« ter obvladovanju slovenskega trga medu. Če pa se še vedno računa na »nepresahljive vire iz EU sredstev in sredstev državnega proračuna« s pomočjo katerih bi se pokrivala negativna razlika v ceni medu, ki nastaja med »proizvodno« in tržno ceno, pa se avtorji strategije hudo motijo. Še nekaj let in potem bo tudi te zgodbe na žalost konec. Rezultat tega procesa bo nujna ločitev malih čebelarjev, ki jih bo država morala ohraniti in pustiti pri življenju, od velikih pridobitniških, ki pa se bodo morali organizirati v določeno organizacijsko obliko v kateri bodo skupaj lahko uresničevali svoje ekonomske cilje. In smo ponovno pri statusih ter načinih obdavčitve. Temu se dolgo enostavno ne bo dalo več izogibati. Prej se bo začel ta proces diferenciacije na ljubiteljske in pridobitniške čebelarje, prej bodo zadeve postale transparentne, prej bo prišlo do ločitve interesov enih in drugih. Kdo je ljubiteljski in kdo pridobitniški čebelar, pa ne more temeljiti le na številu panjev, temveč morajo biti za to razlikovanje postavljeni še drugi parametri, tako zakonski kot čisto ekonomski.

Morda bodo promovirali blagovno znamko, ki so jo zasrali in geografsko poreklo, ki so ga tudi zasrali skupaj. To bi pa res rad videl.

Tehnologija

Na področju tehnologije v čebelarstvu prihajajo številne novosti, ki jih bomo pomagali prenašati v prakso. Predvsem bomo pripravili v sodelovanju z opazovalno-napovedovalno službo (ONS) podlage za poenotenje čebelnjakov (tipski čebelnjaki glede na območje, kjer se nahajajo), mladim čebelarjem – začetnikom pa bomo svetovali, da se odločijo za panjske sisteme s spremenljivo prostornino.
________
DČ: Kako bo čebelar v tipskem čebelnjaku pridelal več medu od ne tipskega ???? In ponovno se napoveduje vojno AŽ panju. In ponovno se bo izgubila. Radi bi torej neke »tipske« čebelnjake in ne bi radi AŽ panjev. Kaj pa naj bi potem vstavili v te njihove »tipske« čebelnjake ?? » Tipski « čebelnjak ima, po mojem vedenju, le Gorenjska, za ostale pokrajine pa ne poznam prav nobenega tipskega čebelnjaka. In ob tem si moramo priznati, da je ta »tipski« čebelnjak za današnje čebelarjenje hudo neprikladen in nepraktičen. Če je postavljen v neposredni bližini domovanja čebelarja, potem v njem še gre čebelariti, v nasprotnem pa si čebelar nakoplje veliko dodatnih stroškov, dodatne porabe časa in opravil .

_________
DČ: O HACCP-u pa niti besede. Zanimivo. Bodo smernice dobre higienske prakse dovolj ??? Ja za ČZS ja, da bo dobila denar, čebelarji bomo pa najebali.
_________

Ukrepi Skupne kmetijske politike (SKP)

Podobno kot je kmetijska svetovalna služba postala servis uporabnikov pri pridobivanju neposrednih plačil in pri pridobivanju sredstev za razvoj panoge, je tudi ČSS pred podobnim izzivom. Po tem, kdo je upravičen do pridobitve sredstev, je neposrednim plačilom primerljiva Uredba »panjski listi«, ki pa pomeni izvajanje rejskega programa za kranjsko sivko. Do teh sredstev je upravičen vsak v centralni register vpisan čebelar, ki izvaja ukrepe predvidene v uredbi »panjski listi«.

A to je prvotno klanje matic?

Od letos so lahko tudi čebelarji, ki imajo več kot 40 gospodarskih čebeljih družin kandidirali za sredstva v okviru enotnega programskega dokumenta (EPD). V okviru sklopa razpisov jih je bilo nekaj, kjer so lahko kandidirali tudi čebelarji. Vendar pa je bila večina razpisov zaključenih do konca junija, zato letos še ni bilo možno v okviru ČSS pomagati pri pripravi razpisne dokumentacije. V načrtu dela za leto 2006 imamo, da za pripravimo vsaj 15 projektov za naložbe v čebelarstva.
_________
DČ: Razlog več, da se velika večina malih čebelarjev strezni in spregleda kako se preko njihovih hrbtov šlepajo nekateri komercialno-pridobitniški čebelarji in razne službe, ki rastejo pri ČZS.
________

Če seštejemo vsebino obeh odstavkov bomo v okviru ČSS izvajali tiste naloge, ki pomenijo pridobitev sredstev za čebelarja. Za ta namen smo že konec avgusta pripravili poskusno delavnico na temo Kako do sredstev EU za čebelarstvo. Udeležilo se jo je 26 čebelarjev. 19 jih je izpolnilo tudi vprašalnik in 12 udeležencev je zapisalo, da bodo od seminarja za svoje delo porabili veliko ali vse.
________
DČ: Glede, da je v Sloveniji okrog 7000 čebelarjev, je bila udeležba res več kot skromna. Tudi to da misliti.

8.000!!!
________

Da pa bomo lahko dolgoročno zagotovili napredek slovenskega čebelarstva, bomo pomagali pooblaščenim označevalcem pri vzdrževanju podatkov za centralni register čebelnjakov ter dokončanju pašnih redov.
_________
DČ: Ta zgodba se je tako zapacala, da so se čebelarji na terenu hudo sprli in da vsako ČD vedri in oblači po svoje. Centralni register čebelarstev pa ni zgodba ČZS, temveč MKGP. Pašni red pa je skrpucalo in bi ga bilo potrebno temeljito prevetriti ter zagotoviti red in pravno varnost vedno več prizadetim čebelarjem. Nekatera ČD se obnašajo kot, da so dobila koncesijo nad javnim dobrim. Kdaj, kdo, komu in kako pa naj bi jo podelil ????

Divji, prav imaš. Veš kako so skregani čebelarji na vseh koncih, to si sploh ne moreš mislit.

Čebelarska svetovalna služba bo delala po predlaganem programu ob predpostavki, da ga bodo potrdili člani Upravnega odbora ČZS. Če bo prišlo do sprememb programa, vas bomo o tem seznanili na teh straneh.
_______
DČ: ČZS naj bi delala »po tem programu«, ki pa ga v resnici ni nikjer videti. Ima konkreten program na 30. straneh oznako » STROGO ZAUPNO » ??

Strogo zaupno je zato, ker potem lahko stalno lažeš, ali pa nimajo jajc, da bi ga objavili. Verjetno je huda zadeva…, bla, bla, bla …
______

Marjan Papež, vodja ČSS

Andreja Kandolf, specialistka za zagotavljanje varne hrane DČ: ( nekaj o[ b]stopnji in smeri izobrazbe ter drugih referencah spoštovane dame, pa bi nam tudi lahko privoščili ?[/b]
________
Bara res sem pozabil dodati, da o zdravstvenem varstvu čebel sploh ni govora. To je huda pomanjkljivost tega programa. Vendar je pa tudi res, da ČSS tega sama niti ne more ne izdelati ne izvesti, temveč le v sodelovanju z NVI ter VURS-om. Naloga ČSS bi bila, da jih k izdelavi tega programa povabijo in opredelijo glavne naloge na tem področju ( varoja in huda gniloba ).

Divji, to je pa bistvo. Kuga mori že vsaj 5 let, izobraževanja o zatiranju varoje so pa stalno ista in seveda neučinkovita, da o poskusih z zdravili na terenu raje ne govorim.
Odpusti nam naše dolgove, kot odpuščamo mi svojim dolžnikom.
Očenaš

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 15533Odgovor bara
Če Okt 06, 2005 9:21 pm

Žiga, ni res, da je na spletni strani ČZS vse zanič. Zelo dobri so veterinarski nasveti dr. Boruta Preinfalka.

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
marjeta
PrispevkovCOLON 297
KrajCOLON Domľale

OdgovorCOLON # 15537Odgovor marjeta
Pe Okt 07, 2005 11:11 am

Zdravo!
Ampak, če je vse to res, da "nekdo" ne dela skladno z zakonodajo ipd in ti to veš, ga pač moraš razkrinkat. Še sploh če si stroka ali pa neposredno udeležen negativnih posledic. Verjeto se ob spoznanju, da ga nekdo biksa in s tem dela škodo, ne boš z njim vsedel za mizo, mu dal odvezo in nadaljeval skupno pot. To je najmanj "otročje" če že ne ...
Verjemi, marsikaj nam bi bilo "privarčevano" če bi si bili vsi pripravljeni naliti čistega vina.
Zato pa pravim, da so določeni mediji, z določenimi rubrikami pravšnji naslov. Super bi bilo, če bi bili čebelarji o aktualnih stvareh informirani že preko čebelarja. Ampak to je najbrž iluzija. Zato pa bodite vi tisti, ki boste čebelarsko javnost dodatno informirali. Verjemi(te) da vam bo enkrat zelo hvaležna.
Lep pozdrav
Miro
Miro, vsi so bili razkrinkani, vse delata dve politični stranki, inšpekcije veš kako ne funkcionirajo po politični liniji, tako da je bilo vse opozorjeno, prijavljeno. Miro, mediji so spolitizirani. Pa kdo bo komu hvaležen - halo - kje pa ti živiš? Na Luni?

Uporabniški avatar
tonepoljak
PrispevkovCOLON 153
KrajCOLON Gorenc

OdgovorCOLON # 15538Odgovor tonepoljak
Pe Okt 07, 2005 11:17 am

Divji, Bara!

Vse bolj se mi dozdeva, da ta ČSS ne služi ničemur in bi bilo verjetno bolje, da se jo čimprej ukine in se denar nameni čebelarjem, katerim je tako že namenjen v osnovi. KGZS naj pa poskrbi še za čebelarje, saj je čebelarstvo osnovna kmetijska dejavnost in škoda bi bila, da bi nam še na ČZS morda pisali vloge za strukturne sklade, ker bi bilo gotovo vse narobe in nihče ne bi dobil nič.
Naj živi Gorenjska!

MM
PrispevkovCOLON 353
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 15540Odgovor MM
Pe Okt 07, 2005 2:49 pm

marjeta napisal/-aCOLONZdravo!
Lep pozdrav
Miro
Miro, vsi so bili razkrinkani, vse delata dve politični stranki, inšpekcije veš kako ne funkcionirajo po politični liniji, tako da je bilo vse opozorjeno, prijavljeno. Miro, mediji so spolitizirani. Pa kdo bo komu hvaležen - halo - kje pa ti živiš? Na Luni?

Živim v SLO, med SLOvenci, klenimi korenjaki. Hm...
Vse kar pišeš morda drži, vendar pa sem mnenja, da je zadeva zrela za čimprejšnjo objavo v sobotni prilogi.

Lp
Miro
Vis Vitalis

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 15550Odgovor divji cebelar
So Okt 08, 2005 11:07 am

Miro je zapisal:
Živim v SLO, med SLOvenci, klenimi korenjaki. Hm..
_________
Kje pa ti to živiš, dragi prijatelj Miro ???? Cankar in jaz se s tabo ne strinjava.Imava bogate drugačne izkušnje. :twisted:

Hlapci Jerneji preberite si vsebino teh materialov:
PREDLOG KONCEPTOV EKONOMSKIH IN SOCIALNIH REFORM ZA POVEČANJE KONKURENČNOSTI SLOVENSKEGA GOSPODARSTVA
in kaj hitro vam bodo z obraza izginili vsi nasmeški , vsaj tistim, ki bodo razumeli.
Najdete na spletni strani vlade.

Lep pozdrav !

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 15551Odgovor bara
So Okt 08, 2005 10:25 pm

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 15552Odgovor bara
So Okt 08, 2005 10:30 pm

Hlapci Jerneji preberite si vsebino teh materialov:
Divji, vse bo šlo...
Jest ne vem, kje mi živimo. Danes mi je bilo razloženo, da ne smem delati v korist kmetov... Bolj, ko sem jim razlagala, da sem dolžna že po ZUP delovati v korist stranke, bolj so pizdili, da je to nesmiselno. Ko sem jim rekla, če jim je vseeno za kmetijstvo, so rekli, da za to niso plačani. Ne vem kako lahko to izjavi nekdo, ki dela v DU na področju kmetijstva?

Skratka divji, narobe svet..., prihodnost pa popolnoma črna...

www.varna-hrana.si/

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov