Cena medu

Arhivirane teme 2005
BUTTON_TOPIC_LOCKED
Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

Cena medu

OdgovorCOLON # 14866Odgovor Pike
Sr Avg 31, 2005 11:58 am

V ponedeljek sem v trgovini Tuš na Viču v Ljubljani tako kot vedno malo opazoval cene medu in sem jo našel! tisto tapravo ceno za med Slovaškega proizvajalca mislim, da se imenuje Pilot. Verjeli ali ne cena za 900g medu (torej 1kg po domače) je neverjetnih 799,00 SIT!!!! Pa ljube duše koliko je pa potem odkupna cena pri čebelarju? Pa je Slovaška tudi v EU, če se ne motim!
O cenenem medu tu ne bi razpravljal in o kakšnih drugih predelavah medu. Bom pa iz čistega firbca kupil en kozarec medu, zmeril vsebnost vlage pa še kakšno malenkost pogledl in me res zanima zakaj takšna cena medu?!

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 8:27 pm
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 14867Odgovor Andrej-Admin
Sr Avg 31, 2005 12:31 pm

Pike

Poglej, če majo HCCP...
;)
Vsi, ki kupujejo v SPARu bodo šli v TUŠ ali kaj?

Andrej

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

Re: Cena medu

OdgovorCOLON # 14873Odgovor divji cebelar
Sr Avg 31, 2005 10:32 pm

Pike napisal/-aCOLONV ponedeljek sem v trgovini Tuš na Viču v Ljubljani tako kot vedno malo opazoval cene medu in sem jo našel! tisto tapravo ceno za med Slovaškega proizvajalca mislim, da se imenuje Pilot. Verjeli ali ne cena za 900g medu (torej 1kg po domače) je neverjetnih 799,00 SIT!!!! Pa ljube duše koliko je pa potem odkupna cena pri čebelarju? Pa je Slovaška tudi v EU, če se ne motim!
O cenenem medu tu ne bi razpravljal in o kakšnih drugih predelavah medu. Bom pa iz čistega firbca kupil en kozarec medu, zmeril vsebnost vlage pa še kakšno malenkost pogledl in me res zanima zakaj takšna cena medu?!
Dragi Pike, računaj na znižanje cen tudi pri naših čebelarjih. V letošnjem letu tega verjetno še ni za pričakovati, če pa se nam naslednje leto zgodi medena letina, pa se bo to na drobno prodajnih cenah krepko poznalo. Tudi cena sladkorja, ki naj bi se znižala tam do 40% bo nujno vplivala na ceno medu. V Slovenijo bo prišlo še več medu iz novih članic EU in naša oholost, da imamo " najboljši med na svetu" nam ne bo veliko pomagala. Stroški nam bodo še nadalje naraščali, cena medu pa se bo znižala. Mi imamo le to srečo, da večina slovenskih kupcev medu zaupa svojim čebelarjem in jim ostaja zvesta. Tako kot mi preklinjamo danes slovaške in še kakšne čebelarje, ki naj bi med prodajali " pod ceno ", tako avstrijski čebelarji preklinjajo nas. To dobro vemo vsi, ki živimo in čebelarimo ob tej meji in imamo kar nekaj avstrijskih kupcev. Čebelarska vojna se bo nadaljevala in če povzamemo vzporednico z drugimi sektorji na področju kmetijstva po vstopu v EU, jo bomo izgubili.

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 8:27 pm
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 14874Odgovor Andrej-Admin
Sr Avg 31, 2005 10:38 pm

Divji
Smo že izgubili, ne da bomo izgubili

Andrej

Uporabniški avatar
carniolan
PrispevkovCOLON 561
PridruženCOLON Po Apr 05, 2004 9:21 am
KrajCOLON Trenutno - FR
CONTACTCOLON

Re: Cena medu

OdgovorCOLON # 15650Odgovor carniolan
Če Okt 20, 2005 7:37 am

Pike napisal/-aCOLONV ponedeljek sem v trgovini Tuš na Viču v Ljubljani tako kot vedno malo opazoval cene medu in sem jo našel! tisto tapravo ceno za med Slovaškega proizvajalca mislim, da se imenuje Pilot. Verjeli ali ne cena za 900g medu (torej 1kg po domače) je neverjetnih 799,00 SIT!!!! Pa ljube duše koliko je pa potem odkupna cena pri čebelarju? Pa je Slovaška tudi v EU, če se ne motim!
Slovaski med , ki ga nam ponuja en grosist tu v Franciji je 1,20 € / kg to pomeni da je sel od Slovaskega proizvajalca "ex-works" po ceni ca 0,80 - 0,83 €/kg
**** Mecem kosti, psi jih glodajo....karavana pa gre dalje...****

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

Zamenjava voska za satnice ?!?!!

OdgovorCOLON # 15732Odgovor divji cebelar
To Nov 01, 2005 5:36 pm

Mogoče kdo razpolaga z informacijo kako je pri Medexu za zamenjavo voska za satnice ???
Po starem sistemu, ko moram vosek Medexu prodati in plačati dohodnino, da bi potem z ostankom denarja kupil satnice in plačal DDV, seveda ne nameravam poslovati. Če bo mogoča zamenjava z doplačilom za delo, potem se lahko pogovarjamo, v nasprotnem pa bo Medex moral na naš vosek pozabiti. Na poslovno korekten način lahko nabavljam satnice v sosednji Avstriji, kjer obstaja celo možnost, da mi satnice izdelajo iz mojega voska.
Več umnih mož ima ta dežela, bolj blesavo funkcionira!

Uporabniški avatar
vojska
PrispevkovCOLON 149
PridruženCOLON Sr Apr 27, 2005 4:30 pm
KrajCOLON Domžale

OdgovorCOLON # 15742Odgovor vojska
Sr Nov 02, 2005 11:22 pm

Divji, potem je najbolje, da greš z voskom v Avstrijo. Kaj pravi pa Medex na to? Ali imajo kakšen interes, da se te zadeve uredijo?
Odpusti nam naše dolgove, kot odpuščamo mi svojim dolžnikom.
Očenaš

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 15746Odgovor divji cebelar
Če Nov 03, 2005 8:51 am

Prepričan sem, da Medex ima interes, vendar ga pri tem omejuje naša zakonodaja, ki je pač takšna kot je. Nimam pa informacij, če se je v zadnjem času na tem področju kaj spremenilo ali pa se kakšne spremembe napovedujejo. Sedaj tako že skoraj celotno Pomurje nabavlja satnice v Avstriji. S tem pa se povzroča kar precejjšnja škoda in bi zaslužek lahko ostal doma, tako pa se pretaka drugam. Naj razume kdor more.

Uporabniški avatar
marjeta
PrispevkovCOLON 297
PridruženCOLON Pe Apr 22, 2005 10:06 pm
KrajCOLON Domľale

OdgovorCOLON # 15751Odgovor marjeta
Če Nov 03, 2005 11:30 pm

Ta naša država je res eno sranje.
Divji, ampak Medex drugače kar veliko oporazja. Oni imajo tudi vsa živila, ki jih je potrebno notificirati, notificirana, pa mislim, da tudi čebelarstvo Božnar in ne delajo tako po domače, kot večina čebelarjev, ki jih povrhu v to navaja in zavaja še ČZS in to tudi ni fer od države, da to dovoli, s tem, da čebelarjem ne da niti statusa. Vprašanje kaj bodo spet naumili veleumi ČZS glede statusa, nastavki in podzakonskimi akti. Verjetno spet eno veliko sranje.
Živ èlovek mora na veliko skakati okoli, kajti kot jaz vidim stvari, je življenje pravo nasprotje smrti: èe torej mirujemo, ne živimo. Hrupni moramo biti ali pa vsaj misliti hrupne, barvite, živahne misli.

Uporabniški avatar
vojska
PrispevkovCOLON 149
KrajCOLON Domžale

OdgovorCOLON # 15801Odgovor vojska
Sr Nov 09, 2005 12:28 am

Divji!

Glede opozarjanja Medexa države sem slišal celo jaz, ker so v bistvu v nekakšnem podrejenem položaju.
Očenaš

Uporabniški avatar
vojska
PrispevkovCOLON 149
KrajCOLON Domžale

OdgovorCOLON # 15802Odgovor vojska
Sr Nov 09, 2005 12:36 am

http://new.slovenski-cebelarji.com/

Pike!

Tisti poceni med se z lahkoto spravi iz prometa, vprašanje pa je, kaj pokaže še analiza. Je pa cena tako nizka, da vprašanje kaj bi to lahko bilo.
Obstaja pa seveda možnost, da imajo takšno ceno le za TUŠ. Ne spomnim se, kako se imenuje sladkorni nadomestek, ki se je že prodajal v TUŠ-U, morda je pa to ista stvar, vem da se je lani ogromno govorilo o tem, med drugim je bila podana tudi prijava pristojnim organom, vendar ne vem, če se je ukrepalo. Morda je pa to ista stvar? Pike, predlagam, da pošlješ veterinarsko in kakovostno inšpekcijo v pregled in sicer zaradi suma, da gre za sladkorni nadomestek, med je namreč generično ime in se ga ne sme uporabljati kakor nam paše.

Mene pa moti še en med v Intersparu in sicer s fluorescenčno nalepko. Pa ne vem, ali je Češki oz. se ne spomnim od kje izvira.
Očenaš

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov