Mesečna srečanja v Biološkem središču v Ljubljani

Arhivirane teme 2005

Ali bi prihajal na čebelarske večere v Ljubljano v Biološko središče?

Glasovanje se je zaključilo dne To Jul 19, 2005 10:30 am

NE
2
7%
Občasno
13
46%
Redno
13
46%

Skupaj glasovCOLON 28

Uporabniški avatar
Janko
Site Admin
PrispevkovCOLON 390
PridruženCOLON Ne Jun 06, 2004 5:16 pm
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

Mesečna srečanja v Biološkem središču v Ljubljani

OdgovorCOLON # 12527Odgovor Janko
Ne Jun 19, 2005 10:30 am

V mesecu avgustu, verjetno že bolj na začetku, bom začel z rednimi mesečnimi srečanji s čebelarji in čebeljimi ljubitelji v Biolškem središču. Predvidoma bo to izbran fiksen dan v tednu in to zvečer. Verjetno ne prej kot 8:30. Trenutno me zanima obseg interesa čebelarjev za splošne in posebne razprave. Predvidevam, da bom vedno pripravil kakšno krajše predavanje, ki bo vezano na kako zanimivo novico iz raziskovalnih vod. Potem pa bi zadevo navezali na praktične probleme. Bila bi pa možna še kaka splošna razprava. Verjeten dan bo nekje od ponedeljka do četrtka. Vabljeni k glasovanju, da vidim morebiten obseg. K sreči imamo tudi veliko predavalnico. Dan bom moral izbrati glede na urnik drugih prireditev v naših predavalnicah. Če bom kdaj dalj časa odsoten iz Ljubljane pa lahko organiziram tudi videokonferenco.

LP
doc. dr. Janko Božiè
Biotehniška fakulteta, Oddelek za biologijo

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 8:27 pm
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 12532Odgovor Andrej-Admin
Ne Jun 19, 2005 11:30 am

Janko

To je pravi profesionalni pristop, v kombinaciji z E-Čisom, e-revijami itd lahko dosežemo veliko.
Super je to...
To bodo tudi v bistvu srečanja, izmenjava mnenj... to je fantastic:)

Andrej

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 12535Odgovor Andrej-Admin
Ne Jun 19, 2005 1:36 pm

Hay
Jaz iščem možnosti za zdravljenje preko biospektralnih metod in bio polja. Poskušali bomo dobiti kontskt direktno z institutom na Kitajskem, da vidim, če imajo klinične teste tudi na čebelah...
Seveda so to revolucionarne zadeve na področju biotehnologij.
Pri človeku, kaljenju... itd so uspehi super... Če obstaja možnost, da deluje tudi za čebele, bom zrihtal testno napravo, ker sem se že dogovarjal. Bomo vidli je reku uni...

l.p. Andrej

Uporabniški avatar
Karantanec tudi s pooblas
PrispevkovCOLON 7
PridruženCOLON Sr Jun 15, 2005 10:18 am
KrajCOLON Nova Gorica

OdgovorCOLON # 12540Odgovor Karantanec tudi s pooblas
Ne Jun 19, 2005 4:31 pm

Janko!

To bi bilo super.

Uporabniški avatar
Janko
Site Admin
PrispevkovCOLON 390
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12550Odgovor Janko
Ne Jun 19, 2005 4:59 pm

To se bo dogajalo. Brez dvoma. Jaz bom že poskrbel, da bom na ta račun še spesnil strokovni članek, kdaj pa še kaj več.

Sedaj pesnim o vlogi znanosti v našem čebelarstvo. To bo tudi zanimivo. Verjetno bo šlo v eno kmetijsko strokovno revijo. Pa seveda na net.

LP
doc. dr. Janko Božiè

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 12551Odgovor Andrej-Admin
Ne Jun 19, 2005 6:20 pm

Janko

Ti me biološko kuriš...

Namesto, da bi prej spal ali šel na jezero sem raumišljhal o biopolju. Zadeva je podobna pod homeopatija, toda v polju biovalov, ki lahko pozitivirajo ali uničujejo naravo, lahko v določenem trenutku sesujejo živalsko, rastlinsko ali človeško vrsto. Če daš v kvant biopolja "napačen " program se lahko zgodi tudi kaj hudo narobe.

Ste strokovnjaki na področju biologije, vesto veliko o strupih, toda ko boste vedeli še kar jaz vem, vas bo groza. Tudi izredno majhne količine strupa so lahko "smrtonosne", če nosijo "program", ki uničuje biopolje. Zato se je potrebno lotiti zadev celovito, sploh na področju čebelarstva, ki je eno najbolj važnih področij za preživetje flore in favne. Ja Janko, povezano je 7. polji, kjer delujejo čebele. Raziskave na tem področju je financirala tudi korporacija Sony. Upam, da nama uspe priti do teh institutov in bodo omogočili sodelovanje, ter da ti dobiš klinična poročila. O raziskavah na človeku so deloma na voljo, ostalo ne vem.

V mojih 4. letnem preizkušanju biopolja sem opazil marsikaj. Vem, da zadeve obstajajop, delujejo, tudi pri čebelah, toda sadaj moramo to še bolj ustrezno dokazati, kar pa je zuanj mojega dosega, Na potezi si ti, tvoji, Bara... Biopolje direktno vpliva na kvaliteto hrane.... Zaradi premika biopolja v zadnjih mesecih so nekateri ljudje hudo razdražljivi, nekateri produktivni, drugih pa seka EGO, da je hudo...
Biopolje deluje v kvantih, podobno kot svetloba s fotoni. Žal se tudi amerikančki igrajo tudi z biopoljem, da bi kontrolirali svet, pa jih bo to udarilo v "čelo", če se bodo še igrali s tem... Zlorabili so tudi dela Nikole Tesle itd, ki še niso dostopna širši javnosti.

Na posameznih točka preizkusov mi je uspelo recimo ustaviti pri osebi ustaviti hudo virusno okužbo v roku 2 ur, znižanje telesne temperature od 40 C na 37,5 in po 2 urah so simptomi viroze izginili, skupaj z vročino. Uspelo mi je celo delovati na živec, ki naj bi bil celo off... pa celo delovanje na refleksne cone, da so se okončine premikale na daljavo...
Ker ima biopolje podobne zakonitosti kot elektromagnetno valovanje, toda ne pozna slabljenja kot recimo pri ultrakratkih valovih lahko deluješ takorekoč na daljavo. Tukaj so rezultati fenomenalni. Uspelo mi je usmeriti na 4 lokacije v Sloveniji in 1 točko na Dunaju. V drugem pa direkt do Mexico City heee...

Če bi pogruntali sistem delovanja pri čebelah, bi lahko rešili zdravje čebel.
A ne bi bilo fajn to?

Andrej

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
PridruženCOLON Ne Apr 17, 2005 7:01 pm
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12569Odgovor bara
Po Jun 20, 2005 9:07 am

Janko!

Ker je stroka v čebelarstvu izredno pomembna in so jo do sedaj stalno zavirali, ti obljubim, da bodo člani CČI redno obiskovali predavanja. Trudili se bodo, da bo dober glas o tem širil tudi po terenu.

Morda tudi ne bi bilo slabo pripraviti kakšne brošure za ozaveščanje čebelarjev (ti sporočim naslove, kdo bi to lahko sfinanciral).
Nobena tema ni tako trda, da je sveèa ne bi mogla razsvetliti.

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 12570Odgovor Andrej-Admin
Po Jun 20, 2005 9:21 am

Bara super

Z mano pride tudi Miha, ki nam bo vsemogoče programiral v SQLju in PHPju. Vsaka brošura bo imela digitalni podpis, da bo ščiteno avtorstvo.
En čebelarski mojster mi je izrazil pripravljenost, da nam bo pomagal izdati pravo pravcato bukvo, izdali jo bomo on-line.... (on bo napisal) itaq bo v vsakem izvodu digitalni podpis, ki bo vezan na člana portala....

Janko je zakon, ni tako?

Andrej

p.s.
zate itaq vemo haa. Škoda, da nisem čebelar, sem pa ves meden haaa

Uporabniški avatar
Aco
PrispevkovCOLON 38
PridruženCOLON Po Jun 13, 2005 12:33 pm
KrajCOLON Kranj

OdgovorCOLON # 12583Odgovor Aco
Po Jun 20, 2005 10:02 am

Janko dobra ideja. Pa povabi morda še profesor Dovča z Zootehnike, pa Terezijo Golob ŽT, pa še koga od naših veljakov.

Edino tako bodo čebelarji res pravilno obveščeni.

Bravo, Janko.
Stori vse, za kar meniš ali sanjaš, da je v tvojih močeh. V drznosti se skrivajo genialnost, moč in čarobnost.
Goethe

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12586Odgovor bara
Po Jun 20, 2005 10:10 am

Janko!

Morda res ne bi bilo slabo, če bi povezal vse, ki se ukvarjajo z zadevami na področju apikulture.

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
Janko
Site Admin
PrispevkovCOLON 390
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12588Odgovor Janko
Po Jun 20, 2005 10:41 am

Lahko bi rekel, da smo z Dovčem in Golobovo neke vrste ekipa. malo nam manjka še organiziraneg nastopa. Golobova dobro dela na medu s svojima dekletoma. Morda bi jim dali lahko celo odliko, glede na razpoložljivi razsikovalni čas. Prof. Dovč lahko nam raziskovalcem veliko pomaga s svojimi izkušnjami, pa morda se bo še sam kdaj spravil na čebele. Njegov oče je čebelar in me je spravil v raziskovanja Francisa Jagra, ki je učil ameriške študente čebelarstva.

Po 15. julijo bo fiksiran dan in ura. Vsekakor bo en večer v prvem tednu avgusta. Kočevski medved je dal pobudo o velikosti celic. Morda bi lahko kaj o gradnji satja in navezavi na varojo. Lahko pa tule padjao ideje o strokovnih vpršanjih. Potem pa bom pretehtal zanimanje in moje spoznavanje, oziroma možnosti, da se dokopljem do dovolj informacij.

LP
doc. dr. Janko Božiè

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12591Odgovor bara
Po Jun 20, 2005 11:16 am

Janko!

Pa na VF ne pozabi. Oni so tudi nujni. Pa kakšen z gozdarstva tudi prav pride.

www.varna-hrana.si/

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 12637Odgovor divji cebelar
Po Jun 20, 2005 4:23 pm

Dr. Božič, v anketi sem glasoval z NE, ker kaj drugega glede na oddaljenost niti ne morem.Pa bi z veseljem pritisnil tisto o rednem obiskovanju in udeležbi.
Lep pozdrav!

Uporabniški avatar
Janko
Site Admin
PrispevkovCOLON 390
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12639Odgovor Janko
Po Jun 20, 2005 4:29 pm

divji čebelar napisal/-aCOLONDr. Božič, v anketi sem glasoval z NE, ker kaj drugega glede na oddaljenost niti ne morem.Pa bi z veseljem pritisnil tisto o rednem obiskovanju in udeležbi.
Lep pozdrav!
Divji, čim prej bomo morali narediti on-line prenos. Tudi interaktiven. To bi pa bilo zate, kaj?

Na VF vsekakor ne morem pozabiti, saj moramo skupaj rešiti CRP za varoju. Res majhen, a nekaj bomo vseeno naredili. Ja, Majo Jurc moram spet malo podrezati. Pri njej pa tako dela magisterij naš Marty.

LP
doc. dr. Janko Božiè

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 12643Odgovor Andrej-Admin
Po Jun 20, 2005 4:43 pm

Ej folk, postajamo slovenski houston, super to

Andrej

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 12645Odgovor divji cebelar
Po Jun 20, 2005 4:53 pm

Janko napisal/-aCOLON
divji čebelar napisal/-aCOLONDr. Božič, v anketi sem glasoval z NE, ker kaj drugega glede na oddaljenost niti ne morem.Pa bi z veseljem pritisnil tisto o rednem obiskovanju in udeležbi.
Lep pozdrav!
Divji, čim prej bomo morali narediti on-line prenos. Tudi interaktiven. To bi pa bilo zate, kaj?

To bi bila pa res prava stvar. Pa ne le za me, temveč še za veliko njih, ki so tako oddaljeni. Saj poznate rek, daleč od oči, daleč od srca! Pa seveda tudi od vsega drugega, dodajam sam.

Uporabniški avatar
Janko
Site Admin
PrispevkovCOLON 390
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12654Odgovor Janko
Po Jun 20, 2005 5:25 pm

Naša fakulteta je na kolikor toliko solidni liniji na internetu, pa še zvečer ni toliko obremenjena. Tako ne bi smelo biti ptoblem predvajati vsaj 320X240 veliko slikico z vsaj 15 na sekundo. To bi že bilo znosno. Kak zmogljivejši server pa bi lahko stregel drugim. V najslabšem primeru bo kak možnost za nekaj ogledov direktno z našega strežnika, seveda pa tudi interaktivni chat ipd. Tu ne bi smeli imeti preveč tehničnih težav. Upam pa da bo čim prej pravi Web TV kot pravi Andrej. Upam, da bo nam lahko Volja kaj ponudila. Tekstovno interaktivnost bomo pa lahko peljali tako preko našega e-ČISa.

Glede na potek ankete pa predvidevam, da bo vedno vsak kakih 20 neposrednih udeležencev. Morda bo pa polna celo velika predavalnica.

LP
doc. dr. Janko Božiè

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 12655Odgovor Andrej-Admin
Po Jun 20, 2005 5:27 pm

Janko
Ja smo se menili glede tega, mogoče kake mini oddaje v stilu Bee Discovery Janko Channel haaa

Andrej

Uporabniški avatar
karantanka brez pooblasti
PrispevkovCOLON 34
PridruženCOLON Ne Maj 22, 2005 5:22 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 12657Odgovor karantanka brez pooblasti
Po Jun 20, 2005 5:36 pm

Bo Janko vse zrihtal..., ne skrbet. Bodo čebelarji zelo obveščeni.
ne ubijajte čebel in ne zastrupljajte potrošnikov

Uporabniški avatar
Karantanka-petarda
PrispevkovCOLON 5
PridruženCOLON To Jun 14, 2005 8:34 am
KrajCOLON Bled

OdgovorCOLON # 12776Odgovor Karantanka-petarda
To Jun 21, 2005 11:29 am

Janko, tole je pa res vredu. Me veseli, da je končno, po dolgem času prišel tudi tvoj čas.
ÂŽivljenje je kratko, pot do znanja pa dolga.

Uporabniški avatar
Karantanec 3
PrispevkovCOLON 34
PridruženCOLON Sr Jun 01, 2005 9:57 am
KrajCOLON kranj

OdgovorCOLON # 12894Odgovor Karantanec 3
Če Jun 23, 2005 3:26 am

Janko, tole je pa res dobro. Verjemi, da se bomo tega redno udeleževali, pa dobil boš še dodatne informacije s terena. Morda bomo lahko skupaj rešili tudi kak strokoven problem, npr. kot lani Gaucho oz. Imidaclopride... in recimo vpliv drugih aktivnih snovi (iz FFS) na čebele ter še razni drugi dodatni možni vplivi iz okolja, krma itd.
Vprašanje je orodje velikih umov.

ÄŤebelko
PrispevkovCOLON 87
PridruženCOLON Ne Jun 05, 2005 1:22 pm
KrajCOLON Trstenik

OdgovorCOLON # 13218Odgovor ÄŤebelko
Sr Jul 06, 2005 3:44 pm

Tudi jaz bi se udeleževal debat, a je LJ predaleč, tako da sem bolj navdušen nad internetom.

Uporabniški avatar
Aco
PrispevkovCOLON 38
PridruženCOLON Po Jun 13, 2005 12:33 pm
KrajCOLON Kranj

OdgovorCOLON # 13325Odgovor Aco
So Jul 09, 2005 10:09 am

Čebelko!

Ne skrbi, dr. Janko bo za vse poskrbel. Slovensko čebelarstvo močno potrebuje njegovo podporo.
Stori vse, za kar meniš ali sanjaš, da je v tvojih močeh. V drznosti se skrivajo genialnost, moč in čarobnost.
Goethe

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 13342Odgovor Pike
So Jul 09, 2005 2:41 pm

Ok, grem pa še jaz na debate :D :D :D

Uporabniški avatar
Janko
Site Admin
PrispevkovCOLON 390
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

Predavanje bom imel v sredo, 24.8. ob 20:30

OdgovorCOLON # 14279Odgovor Janko
Pe Avg 12, 2005 8:09 am

Spoštovani kolegi,

Vabljeni ste na moje predavanje v sredo 24. avgusta ob 20:30 v Biološkem središču. pod Rožnikom v Ljubljni. Razmišljal sem o temi. Najprej so me mikale sicer čebelje celice, a sem se odločil za temo v zvezi z varovanjem naše Sivke:

Čebelarska praksa za varovanja Kranjske sivke, živinorejski in naravovarstveni vidiki

Bom še pripravil kaka izhodišča, na predavanje pa povabil še kake uradnike s pristojnih ministerstev in kolege z Univerze in KISa.

Objavil bom pa še kako priti do predavalnice. Koristno bi bilo poslati kako zasebno sporočilo, da vidim, koliko bo vas prišlo. Predavanje bo vsekakor zastonj, se bom pa potrudil, da boste o dogajanju obveščeni tudi preko foruma.

LP
Zadnjič spremenil 1, dne Janko, skupaj popravljeno 0 krat.
doc. dr. Janko Božiè

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 14283Odgovor Pike
Pe Avg 12, 2005 8:31 am

A je telih 8.30 mišljeno za zjutraj ali zvečer ?

Uporabniški avatar
Janko
Site Admin
PrispevkovCOLON 390
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 14284Odgovor Janko
Pe Avg 12, 2005 8:41 am

Pike, izgleda, da se res nisem zbudil. Zvečer, ker zjutraj bi tako težko koga dobil. Večina čebelrajev ima tako službo. Morda bi bilo bolje za uradnike, a bi raje debatiral o čebelarski praksi s čebelarji. Če bo pa uradnike volja poslušat, bo pa fino. Drugače bodo dobili pa kako pisemce in upam še na kak članek tako na webu kot v reviji.

LP
doc. dr. Janko Božiè

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 14287Odgovor Pike
Pe Avg 12, 2005 9:05 am

Se je tudi meni kar zdelo da je bolj verjetno, da bo zvečer :D . Torej se vidimo :D

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 14302Odgovor FRANK IZ KANADE
Pe Avg 12, 2005 4:56 pm

Ali ni 20:30 zvecer in 8:30 u jutru? :civciv :lol:
Regards,
Frank

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

Predavanje

OdgovorCOLON # 14307Odgovor divji cebelar
So Avg 13, 2005 7:47 am

Dr. Božič, bomo tudi mi iz periferije kdaj deležni možnosti poslušati kakšno od vaših predavanj ?? Saj se Slovenija ne začne in ne konča v ljubljanski krajini. :twisted:
Lep pozdrav!

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov