Neregistrirana zdravila za uporabo v veterinarski medicini z

Arhivirane teme 2005

Ali uporabljate registrirana zdravila za uporabo v veterinarski medicini za zatiranje varoje?

Glasovanje se je zaključilo dne To Jul 12, 2005 1:18 am

da
14
47%
ne
16
53%

Skupaj glasovCOLON 30

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
PridruženCOLON Ne Apr 17, 2005 7:01 pm
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

Neregistrirana zdravila za uporabo v veterinarski medicini z

OdgovorCOLON # 11815Odgovor bara
Ne Jun 12, 2005 1:18 am

Zakaj skoraj nihče ne upa povedati, kaj v resnici uporablja?
Na terenu vlada totalna anarhija. To vidim vsak dan, ko sem na terenu. Primorci imajo Italijanske zvarke, Štajerci Madžarske, ostali pa od Debevca.
Če ne bi vsi delovali v taki ilegali in bi pošteno priznali, bi bila vsa ta zdravila že kdaj uradno registrirana...

Pa kaj vam pomaga, če potem pišete, da ste uporabili nekaj drugega, kar v resnici niste. Itak tega ne morete dokazati, ker nimate originalnega računa, ki ga morate hraniti.

Glede predavanj o varozi pa to, da to nič ne pomaga, dokler se čebelarjem ponuja neregistrirane zvarke... in dokler sami ne spregledajo...

Če že morate uporabljati neregistrirana zdravila, jih uporabljajte vsaj v tistem času, ko je primerno zatirati z njimi varojo in ne kar malo za šalo, pa morda kdaj tudi zares. Pa če že to počnete, potem še napišite...
Nobena tema ni tako trda, da je sveèa ne bi mogla razsvetliti.

www.varna-hrana.si/

Boris
PrispevkovCOLON 259
PridruženCOLON So Apr 03, 2004 9:17 pm
KrajCOLON Primorje

OdgovorCOLON # 11879Odgovor Boris
Ne Jun 12, 2005 2:13 pm

Katero zdravilo je bilo sploh lani registrirano in z tem tudi dovoljeno za zatiranje varoje :?: , nekaj časa mislim da celo nobeno.

Predlani, ko sem se z temi stvarmi še komaj spoznaval in sem pristopu do čebelarja, ki je prodajal med na tržnici me ja ta takoj uprašal z čim zdravim čebele. Bil je zelo prijazen in mi takoj ponudu svoj recept sestavljen iz moke in pasjega praška za bolhe. :? :evil:
Še dobro, da sem se takrat ravno seznanu z čebelarji iz luninega neta, ker bi drugače najbrž uporabu ta čudežni recept. :? :oops:

Lani sem imel le par družin in med je šel res za med. :D
Pa sem odpeljal kolega kupit med k enmu drugmu čebelarju in to takemu, za katerega sem bil prepričan, da prodaja dobro robo. Malo se mu je zareklo ko je priznal, da dimi čebele z hemovarjem po vsakem točenju in včasih tudi vmes saj bi drugače varoja uničla družine. :?: :!: :evil: :evil: :evil: Saj vsi tako delajo je reku, ampak tega da nihče ne pove.

In takih primerov je tolkoooo, eni strupijo nevede, drugum se za porabnike njihovih izdelkov po domače povedano j_ _e. :twisted:

Bil sem tudi na predavanju o zatiranju varoje in možakar, ki je predaval je večkrat omenu kako je zelo pomembno, da varojo zatiramo skozi vse leto. Tako je prestrašu ta stare čebelarje, da bodo sedaj namesto enkrat mesečno čebele dimli tedensko če ne še bolj pogosto.

Uporabniški avatar
marjeta
PrispevkovCOLON 297
PridruženCOLON Pe Apr 22, 2005 10:06 pm
KrajCOLON Domľale

OdgovorCOLON # 11881Odgovor marjeta
Ne Jun 12, 2005 2:36 pm

Boris!

Dokler ni Bara lani znorela, se sploh ni vedelo, kaj je uradno registrirano. Hemovar ni bil registriran, pa so ga vseeno uradno prodajali, ker tega sploh nihče ni vedel. Bil je tudi Perizin, pa seveda kisline (vse kar dovoljeno za ekološko). Pol se je izkazalo, da obstaja tudi Apiguard, čeprav tudi ni bil uradno registriran... - Bila je res zmeda.

No sedaj so dovoljeni, sicer pa saj to piše.

Letos bo tudi nadzor, tako da morate paziti. Brez originalnega računa, pa ste itak pohani in pečeni.

Mi je žal, nisem kriva.

Gorenc, boš pomagal?
Živ èlovek mora na veliko skakati okoli, kajti kot jaz vidim stvari, je življenje pravo nasprotje smrti: èe torej mirujemo, ne živimo. Hrupni moramo biti ali pa vsaj misliti hrupne, barvite, živahne misli.

Boris
PrispevkovCOLON 259
PridruženCOLON So Apr 03, 2004 9:17 pm
KrajCOLON Primorje

OdgovorCOLON # 11885Odgovor Boris
Ne Jun 12, 2005 4:27 pm

carovnica napisal/-aCOLON
Letos bo tudi nadzor, tako da morate paziti. Brez originalnega računa, pa ste itak pohani in pečeni.

Mi je žal, nisem kriva.

Računa :?: :?: :?:

Mar ni Bara ugotovila, da je večina čebelarjev takooo starih. :?:
Tudi sam sem to opazu letos na mojem prvem sestanku čebelarskega društva in ko sem to omenu v klepetalnici sem dobil odgovor, da bom nekoč tudi sam star in senilen. :lol:
Hočem reč, da se to ne obnese niti teoretično, kaj šele v praksi. :?

Res bo na tem področju potrebno večini čebelarjev nudit kar obilo pomoči.

Uporabniški avatar
BONI
PrispevkovCOLON 182
PridruženCOLON Ne Apr 11, 2004 8:58 am
KrajCOLON KOPER

OdgovorCOLON # 11887Odgovor BONI
Ne Jun 12, 2005 4:34 pm

ja ja ja vsi smo super čebelarji, vendar po lastnih izkušnjah lahko verjameš samo sebi in še to včasih nebi dal človek roko v ogenj.
sam osebno uporabljam le oksalno in mravljično no edino februarja sem še dal dozo hemovarja in potem se ga ni več dobilo.
Kar pridelam za sebe naj bo čim manj strupa :D :D
Zatorej se prihoda inspektorjev ne bojim, kar veselo na delo

kdor hoče pa lahko tudi s kropom prelije 100 % deluje :wink:
VEM DA NIC NEVEM
AMPAK, DRUGI NE VEDO
DA NIC NE VEDO

Uporabniški avatar
Karantanec 3
PrispevkovCOLON 34
PridruženCOLON Sr Jun 01, 2005 9:57 am
KrajCOLON kranj

OdgovorCOLON # 11893Odgovor Karantanec 3
Ne Jun 12, 2005 4:47 pm

Boni!

Nihče nikogar ne krivi, ampak takšno je dejansko stanje. Te starejše čebelarje našajba vsak, ki pride mimo. Ne moreš pa cele dneve bedeti nad dilerji ali pa kvazi kakšnimi dobrimi veterinarji, ki kar tako rečejo, da gredo lahko neko zdravilo pač nekam kupit. Žal ti čebelarji to vzamejo zdravo za gotovo in kupijo, saj je to priporočil veterinar, ta pa bi že moral vedeti.
Vprašanje je orodje velikih umov.

Uporabniški avatar
Aco
PrispevkovCOLON 38
PridruženCOLON Po Jun 13, 2005 12:33 pm
KrajCOLON Kranj

OdgovorCOLON # 11926Odgovor Aco
Po Jun 13, 2005 1:07 pm

Boni!

ja ja ja vsi smo super čebelarji, vendar po lastnih izkušnjah lahko verjameš samo sebi in še to včasih nebi dal človek roko v ogenj.
sam osebno uporabljam le oksalno in mravljično no edino februarja sem še dal dozo hemovarja in potem se ga ni več dobilo.
Kar pridelam za sebe naj bo čim manj strupa
Zatorej se prihoda inspektorjev ne bojim, kar veselo na delo

Vidim, da si eden redkih, zavednih. Veš žalostno je predvsem to, da ČZS še spodbuja prodajo raznih neregistriranih pripravkov. Da o g. Debevcu z Vrhnike sploh ne govorim, kaj lahko vse tam dobiš, pa to te kap zadane. Tudi dr. Šivic s ČZS naj bi prodajal strupe, to sem lani celo prebral. Pametni čebelarji uporabljamo le registrirana zdravila. Namreč tisti, ki uporabljajo neregistrirana zdravila, sami iščejo težave, poleg tega je pa to še zelo neodgovorno do potrošnikov.

Čebelar, ki uporablja le registrirana zdravila in seveda še ob pravem času ima vsekakor čisto vest in se nima nikogar bati. Če bi bili vsi čebelarji tako pametni, kot si ti, bi povedali kje so kaj dobili in kdo jim je prodal, pa bi se to zelo hitro nehalo. Očitno moramo čebelarji sami poskrbeti zase. ČZS nas samo zavaja. Sam že razmišljam, da bi izstopil, ker se mi že vse zdi zelo neumno, da nas tako vlečejo za nos.

Tale SČI in Gorenc ter Bara mi sedaj dajeta vsaj še nekaj upanja, da se bodo zadeve morda končno uredile v korist nas čebelarjev. ČZS nas namreč stalno samo izkorišča in vsi vodilni predvsem dobro živijo na naš račun.
Stori vse, za kar meniš ali sanjaš, da je v tvojih močeh. V drznosti se skrivajo genialnost, moč in čarobnost.
Goethe

bogdan
PrispevkovCOLON 493
PridruženCOLON Pe Apr 09, 2004 10:10 am
KrajCOLON Ajdovscina

Re: Neregistrirana zdravila za uporabo v veterinarski medici

OdgovorCOLON # 12031Odgovor bogdan
To Jun 14, 2005 9:30 am

bara napisal/-aCOLONPa kaj vam pomaga, če potem pišete, da ste uporabili nekaj drugega, kar v resnici niste. Itak tega ne morete dokazati, ker nimate originalnega računa, ki ga morate hraniti.
Tudi račun še ničesar ne dokazuje. Lahko imam račun od nakupa registriranega zdravila, rabim pa nekaj drugega...
Naj medi, kjerkoli ze si...

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12033Odgovor bara
To Jun 14, 2005 10:06 am

Bogdan, imaš prav. Sicer pa, saj gre tu predvsem za moralo.

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
Boris1
PrispevkovCOLON 128
PridruženCOLON To Jun 14, 2005 11:46 am
KrajCOLON Godešič

OdgovorCOLON # 12050Odgovor Boris1
To Jun 14, 2005 11:56 am

Do lani sem bil tudi sam precej neuk. Nisem namreč vedel, katera zdravila so sploh uradno registrirana. Rotenon sem stalno dobival na Vrhniki pri Debevcu, saj so zagotavljali, da je to najboljše kar obstaja.

Letos pa bom kar na kislinah. Mi bo pomagal oz. me bo naučil prijatelj, kako z njimi učinkovito obvladovati varojo.
Življenje je kot bonboniera: nikoli ne veš, kakšen bonbon boš dobil.
Forrest Gump

Uporabniški avatar
Karantanec s pooblastili
PrispevkovCOLON 15
PridruženCOLON Ne Jun 12, 2005 4:09 am
KrajCOLON Tržič

OdgovorCOLON # 12179Odgovor Karantanec s pooblastili
Sr Jun 15, 2005 10:46 am

Moj sosed je kupil Hemovar. Žal je še vedno na razpolago v Sloveniji.

Uporabniški avatar
karantanka brez pooblasti
PrispevkovCOLON 34
PridruženCOLON Ne Maj 22, 2005 5:22 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 12226Odgovor karantanka brez pooblasti
Sr Jun 15, 2005 12:42 pm

Odi!

Bodi priden in ga prijavi veterinarski inšpekciji!
ne ubijajte čebel in ne zastrupljajte potrošnikov

Uporabniški avatar
romeno
PrispevkovCOLON 102
PridruženCOLON To Maj 25, 2004 11:51 am
KrajCOLON Videm pri Ptuju

OdgovorCOLON # 12553Odgovor romeno
Ne Jun 19, 2005 8:11 pm

S čim boste pa letos zdravili varojo. Zdravit se bi naj začelo ko se stoči kostanj.

Slišal sem neke zadeve, da eni uporabljajo tudi, ko je še zalega v panju sublimatorje za oksalno kislino, pa bi rad slišal vaše mnenje, meni so to zdi bolj tako tako.

Kot zanimivost naj povem, da je g. Pislak nabavil 12 litrov mlečne kisline. Pa me zanima kako se sploh uporablja mlečna kislina in kdaj.

Ă
PrispevkovCOLON 181
PridruženCOLON Sr Avg 25, 2004 10:56 pm

OdgovorCOLON # 12558Odgovor Ă
Ne Jun 19, 2005 11:00 pm

romeno napisal/-aCOLONKot zanimivost naj povem, da je g. Pislak nabavil 12 litrov mlečne kisline. Pa me zanima kako se sploh uporablja mlečna kislina in kdaj.
Glede na to, da ima uradno preko 2000 družin in glede na to, da je potrebno zatirati z mlečno kislino 2-5 krat na leto z okoli 300 ml mlečne kisline na vsako zatiranje. Tako pridemo do konca, da bi potreboval okoli cca 2400 litrov kisline, če bi se hotel pogovarjat in iti zatiranja po doktrini čebelarske zveze. Ker pa temu ni tako težko govorimo o zatiranju po doktrini. :roll:

bogdan
PrispevkovCOLON 493
PridruženCOLON Pe Apr 09, 2004 10:10 am
KrajCOLON Ajdovscina

OdgovorCOLON # 12566Odgovor bogdan
Po Jun 20, 2005 8:02 am

Zanima me, koliko nas je, ki se borimo proti varoji le z oksalno in mravljično kislino. No jaz sem lani jeseni tudi s timolom poskusil.
:)
Naj medi, kjerkoli ze si...

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12567Odgovor bara
Po Jun 20, 2005 8:56 am

Bogdan!

Verjetno niste prav v večini, ste pa zato dober vzgled drugim, da se to da in seveda tudi uspešno....

www.varna-hrana.si/

Marcelino
PrispevkovCOLON 27
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 11:14 pm
KrajCOLON Žikarce,15 km iz Maribora (Slovenske gorice)
CONTACTCOLON

Še en entuziast!

OdgovorCOLON # 12593Odgovor Marcelino
Po Jun 20, 2005 11:33 am

Se pridružujem Bogdanovi skupini. Lani in letos v moje panje ni bilo vnešeno druga kot mravljinčna, oksalna ksl.in letos marca sem poskusil s timolom v sladkorni raztopini. Zaenkrat je še invadiranost z varojo minimalna, pa tudi prezimile so mi vse družine.

Poznam pa primere raznoraznih eksperimentov z snovmi, ki jih niti omenil ne bom. UBOGE ČEBELE, POTROŠNIKI IN ČEBELARJI, KI SO ZAVEDENI!

LP Marcelino
Sladek slovenjegoriški pozdrav!

Uporabniški avatar
BONI
PrispevkovCOLON 182
PridruženCOLON Ne Apr 11, 2004 8:58 am
KrajCOLON KOPER

OdgovorCOLON # 12629Odgovor BONI
Po Jun 20, 2005 3:04 pm

se pridružujem tudi jaz :D
VEM DA NIC NEVEM
AMPAK, DRUGI NE VEDO
DA NIC NE VEDO

Uporabniški avatar
jaka
PrispevkovCOLON 210
PridruženCOLON Po Sep 06, 2004 1:19 pm
KrajCOLON Ormož

Zdravila

OdgovorCOLON # 12663Odgovor jaka
Po Jun 20, 2005 6:44 pm

Žal ugotavljamo, da vsak pridelovalec mleka mora imeti hlevsko knjigo in pa tudi dokazila oz. veterinarska potdila, kako je zdravil čebele. TAKO JE PAČ TO!!!!!!! IN KDOR MISLI; DA JE MED IZJEMA - se M O T I. Ko bodo vsi domačii zdravilci pod ključem, bodo uradna zdravila po zmerni ceni in tudi subvencionirana.
BOR spremeni slikco, če ne ti bom jo jaz :evil:
LP
*Bog je najprej sebi brado naredil*

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12664Odgovor bara
Po Jun 20, 2005 6:47 pm

Jaki, me veseli, da si o hlevski knjigi pa dokazilih..., ampak dej si raj ti slikco spremeni, ker mi ni všeč - je namreč grda. Si zaslužiš kakšno boljšo slikco, lahko bi dal Nušo z bok. rokavicami v elementu...

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12683Odgovor Kočevski med-ved
Po Jun 20, 2005 8:02 pm

V mojem čebelarstvu uporabljam le MK v avgustu (do 2x) in OK v decembru ali januarju(1x). MK z izhlapevanjem in OK z termosublimacijo. Izključno ta sredstva, uporabljam štiri leta. Letošnje bo peto. Za to dam tudi roko v ogenj.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
marty
Site Admin
PrispevkovCOLON 267
PridruženCOLON So Apr 10, 2004 10:36 pm
KrajCOLON Ivan?na Gorica

OdgovorCOLON # 12701Odgovor marty
Po Jun 20, 2005 8:45 pm

Tudi pri meni zadnji dve leti le MK 2x in oksalna konec novembra ali zač. decembra, predlani v narejencih tudi bayvarol, ki ga je predpisal veterinar. Letos tudi izrezovanje trotovine 2x.
Znanje o èebelarjenju je kot znanje o gozdu: po mesecu dni uèenja ga poznaš in obvladaš, po desetletju uèenja spoznaš, da o njem veš zelo malo ali niè.

marty

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12704Odgovor Kočevski med-ved
Po Jun 20, 2005 8:56 pm

Ko si že omenil izrezovanje trotovine naj omenim da sem letošnje leto enkrat že izrezal trotovino toda na začudenje približno na 120 celic ena varoja. Zelo veliko časa sem pustil pri tem opravilu. Pozno poletje bo pokazalo pravo sliko.
Kot da tedaj varoja od nekje privre.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Janko
Site Admin
PrispevkovCOLON 390
PridruženCOLON Ne Jun 06, 2004 5:16 pm
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12709Odgovor Janko
Po Jun 20, 2005 9:11 pm

O lube duše, še zmeram pobijate trote. Pa tako ljubke živalce so.

Ena študentka bo primerjala v naslenjem mesecu razvoj varoze pri čebelarju, ki že leta to počenja in pri čebelarju, ki se s tem ne ukvarja. Bomo videli, če bo toliko varoje, da se bo dalo kaj videti. Jaz sumim, da to izrezovanje znajša prefrenco varoje za trotovino. Bomo videli. Če mislite, da to koristi, kar nadaljujte. Odsvetovati nočem, lahko pa rečem, da imam velike pomisleke. Saj sem pisal. Pa vseeno pišite, kdo vse izrazuje trotovino. Bompostavil anketo in nanjo prosim odgovorite. Morda celo dve. Poglejte prosim majčkeno kasneje.

LP
doc. dr. Janko Božiè
Biotehniška fakulteta, Oddelek za biologijo

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12713Odgovor Kočevski med-ved
Po Jun 20, 2005 9:44 pm

Jaz imam GS ravno zato da izrezujem trotovino. In še kako sem prepričan da to pomaga. Nebi vedel v procentih. Toda prepričan sem da pomaga.
Poizkus:
V stacioniranem čebelnjaku sem izrezoval trotovino, v prevozni enoti pa ne. V prevozni enoti sem imel 5. 8. 2004 tudi do 2500 varoj v čebelnjaku pa le po 50 do 250.
Letošnje leto bom zamenjal pozicije izrezujem v prikolici v čebelnjaku pa ne. Rezultat po 10. avgustu.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
romeno
PrispevkovCOLON 102
PridruženCOLON To Maj 25, 2004 11:51 am
KrajCOLON Videm pri Ptuju

OdgovorCOLON # 12715Odgovor romeno
Po Jun 20, 2005 9:46 pm

Katere varianta je primerna za zatiranje po kostanjevi paši pri kolegu, ki prideluje matični mleček, kolko sem dobil informacijo od medveda, bi naj mravlična kislina spremenila okus matičnega mlečka.

LP romeno

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12716Odgovor Kočevski med-ved
Po Jun 20, 2005 9:52 pm

Mravljično kislino nikoli ne uporabljam med donosi medičine. Uporaba obeh kislin le tedaj ko ni paše in po točenju medu. Tudi tedaj, ko matični mleček prideluješ za uporabo v prehrani ne smeš uporabljat MK ker se bo navlekel vonja po kislini.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
Janko
Site Admin
PrispevkovCOLON 390
PridruženCOLON Ne Jun 06, 2004 5:16 pm
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12718Odgovor Janko
Po Jun 20, 2005 10:11 pm

Med-ved, prosim pojdi izpolnit anketo, pa drugi tudi prosim. Da vidimo, kaka je praksa.

http://www.slovenski-cebelarji.com/foru ... highlight=

LP
doc. dr. Janko Božiè
Biotehniška fakulteta, Oddelek za biologijo

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 12758Odgovor Kočevski med-ved
To Jun 21, 2005 10:38 am

Kot se spomnim sem to anketo izpolnil med prvimi.
LP
Koèevski med-ved

Uporabniški avatar
marty
Site Admin
PrispevkovCOLON 267
PridruženCOLON So Apr 10, 2004 10:36 pm
KrajCOLON Ivan?na Gorica

OdgovorCOLON # 14797Odgovor marty
Po Avg 29, 2005 10:03 am

No naša anketa na portalu že kaže pestro sliko uporabe različnih snovi za zatiranje varoje. Vzorec je sicer zelo majhen le 40 čebelarjev, vendar kljub vsemu verjamem da je slika tudi v praksi zelo podobna.

rezultati ankete: http://new.slovenski-cebelarji.com/inde ... sults&id=6

Anketa je še naprej odprta.
Znanje o èebelarjenju je kot znanje o gozdu: po mesecu dni uèenja ga poznaš in obvladaš, po desetletju uèenja spoznaš, da o njem veš zelo malo ali niè.

marty

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov