REGISTRACIJE ČEBELARSTEV

Arhivirane teme 2005
BUTTON_TOPIC_LOCKED
Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

REGISTRACIJE ČEBELARSTEV

OdgovorCOLON # 8064Odgovor Kočevski med-ved
Sr Jan 19, 2005 6:48 pm

Toliko nestrokovnih in malomarnih odgovorov na temo vpisa registracije našega čebelarstva si niserm predstavljal niti v sanjah. Od 20 decembra sem hodil od vrat do vrat da za leto 2005 podaljšam registracijo čebelarstva. Pa mi ni še do danes uspelo.
Rad bi si po novih predpisih uredil Dopolnilno delo - čebelarstva.
Do sedaj sem imel tri leta prijavljeno kot dopolnbilno delo z normiranimi stroški 60%. Sedaj pa bo po novem to možno le z dokazanim spričevalom poklica čebelar-čebelarka. In še to ne bodo normirani stroški 60 % temveč le 10%. Kam nas je pripeljala ta država. Nas, ki pomagamo ohranjati naravo in čebele.
LP
Koèevski med-ved

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 8135Odgovor Fizikalec
So Jan 22, 2005 5:46 pm

Hja tole vse sem preživel kot bereš lahko v delu se obetajo boljši časi ???? :lol: :D

Uporabniški avatar
Kočevski med-ved
PrispevkovCOLON 3212
PridruženCOLON Pe Apr 02, 2004 9:18 pm
KrajCOLON KOCEVJE - KOSTEL
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 8151Odgovor Kočevski med-ved
So Jan 22, 2005 9:16 pm

Kako si ti registriran
LP
Koèevski med-ved

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 8152Odgovor Fizikalec
So Jan 22, 2005 9:18 pm

nikakor kajti VI se ni strinjala kao je skladišče premalo bolj sem jim dopovedoval da ne prodam 5 ton medu ampak le 1 tono bolj ona po svoje pa sem odneho....
Zadnjič spremenil 1, dne Fizikalec, skupaj popravljeno 0 krat.

Uporabniški avatar
JJ
PrispevkovCOLON 237
PridruženCOLON Po Apr 05, 2004 7:16 pm

OdgovorCOLON # 8161Odgovor JJ
Ne Jan 23, 2005 11:26 am

Tile iz VI in SI so sem pa tja nori in to dobesedno. Bil sem pri čebelarju, ki je uradno registriral prodajo na domu. Za eno steno polic z izdelki v lično predelani garaži je moral vgraditi tri predelne stene iz knaufa in vgraditi še dvoja vrata, tako da je bilo zadovoljeno logistiki in da se poti po predpisih HASAP-a ne križajo.

Danilo čisto te štekam da si jih poslal v janez. Ampak je pač tako, ker se je oseba "spoznala" je ocenila na 5 ton in ti se lahko slikaš. Zanjo si pa tako ali tako prevarant??

Blizu mene je etnološka hiša s pravo črno kuhinjo, kjer sem pa tja za manjše zaključene družbe tudi kaj skuhajo. Kaj je črna kuhinja veš. Si predstavljaš kako se je inšpektorici smejalo ko je enkrat prišla na obisk. Samo nasmeh je bil kratek, ker jo je upraviteljica te etno hiše zabrisala ven in ji rekla da kar se nje tiče lahko zapre ampak vpriče TV postaje, ki jo bo poklicala. "Kura" se je pobrala ampak stvar še ni končana....

Lovec gre v hrib rukne gamsa ga vlači po blatu do avta, tam ga flikne v prtljažnik med verige, piksne od olja itdd... enkrat tokom naslednjih ur ga očisti itd... in na koncu je divjačina EKO... Nič križanja poti po HASAP-u itd....

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 8162Odgovor Fizikalec
Ne Jan 23, 2005 11:40 am

JJ prišli smo na zeloooo zanimivo temo o kateri se pogovarjam z kakšnimi kupci mojih pridelkov. Vsi so zelo razočarani nad stabjem katero vlada kr nekaj je izrazilo tole menenje:

Od kod državi pravica, da odloča kje, kaj, pri kom, koliko in iz kakšnega prostora kupujemo?

Mislim, da te besede dajo mislit res je, da nekaj mora bit urejeno, da ne more bit to kar tako v en dan nametano ampak tole kar pa počnejo je pa od sile. DOBESEDNO te z vsemi predpisi SLEČEJO in raje ne delaš nič kot pa vlagaš denar. Bi še razumel, da dobiš neko prehodno obdobje ne vem recimo 1-2 let in v tem času urejaš zadeve ali začasno dovoljenje neki v tem smislu. Je pa to zelo zanimivo KBZ dobiš je vse ok tržit pa ne smeš :lol: :lol: pa živela anarhija!?

Uporabniški avatar
JJ
PrispevkovCOLON 237
PridruženCOLON Po Apr 05, 2004 7:16 pm

OdgovorCOLON # 8163Odgovor JJ
Ne Jan 23, 2005 12:07 pm

Avstrija ima naprimer neke vrste vaške klavnice z delovno normo 5-10 kosov na teden. Približno.

Pri nas so tako zaostrovali predpise vsaki dve leti, zadnji nekaj let, da je kopica malih mesarjev obupala. In potem velika klavnica v Kamniku ne dobi ovalnega žiga in v rajonu 70 km vse stoji in čaka. Ko ljudje zavohajo monopol se ga oklenejo, ker za nič delat se jim omogoča zaslužek.

Isto je s čebelami in še huje so delali z malimi sirarji. Da je zagotovil predpisom je mali sirar moral vložiti cca 7 MIO SIT v sirarno. A veš koliko sira moraš pridelati in prodati za to da dobiš povrnjeno?

Uradnik, ki je tebi in ostalim odrejal kaj in kako pa se po naravi razmer pri nas na zadeva sploh ne spozna. Sedi v pisarni kjer prejema navodila, ki so popolnoma neživljenska in jih izvaja, nadzora nad njim in njegovim monopolom odločanja nima nihče.

Za časa Buta so sprejeli in zaostrili predpise tako hudo, da ni to ničemur več podobno. V Angliji, kjer je podeželje zelo intenzivno predelovalno bi brez sprenevedanje taka oseba letela in to s pomočjo "vil in traktorjev".

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 8662Odgovor divji cebelar
Ne Feb 13, 2005 7:19 pm

Danilo-Admin napisal/-aCOLONJJ prišli smo na zeloooo zanimivo temo o kateri se pogovarjam z kakšnimi kupci mojih pridelkov. Vsi so zelo razočarani nad stabjem katero vlada kr nekaj je izrazilo tole menenje:

Od kod državi pravica, da odloča kje, kaj, pri kom, koliko in iz kakšnega prostora kupujemo?

Mislim, da te besede dajo mislit res je, da nekaj mora bit urejeno, da ne more bit to kar tako v en dan nametano ampak tole kar pa počnejo je pa od sile. DOBESEDNO te z vsemi predpisi SLEČEJO in raje ne delaš nič kot pa vlagaš denar. Bi še razumel, da dobiš neko prehodno obdobje ne vem recimo 1-2 let in v tem času urejaš zadeve ali začasno dovoljenje neki v tem smislu. Je pa to zelo zanimivo KBZ dobiš je vse ok tržit pa ne smeš :lol: :lol: pa živela anarhija!?
Danilo zamenjaj smeške. Recimo te: :evil: :x :?: :( :cry: VVidiš tudi to je eden od razlogov, da sem se poslovil in še veliko drugih zraven seveda.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493

OdgovorCOLON # 8663Odgovor Fizikalec
Ne Feb 13, 2005 7:21 pm

Ja če umik pomeni izboljšanje potem je to ok????

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 8665Odgovor divji cebelar
Ne Feb 13, 2005 7:28 pm

Zame to sigurno pomeni izboljšanje. Ne bo se mi več treba obremenjevati s stvarmi na katere nisem imel niti najmanjšega vpliva. Ne bo mi več potrebno kregati se s kolegi, ki jih v večini kot čebelarje zelo spoštujem. Ne bom se več jezil ob bebavih umotvorih, ki mi jih je na hrbet vesila moja lastna organizacija in me ob tem želela še prepričati, da to dela v moje dobro. Ta zgodba je sedaj za mano, pred mano pa je le skrb za moje čebelice in veselje z njimi. Vse drugo je s tem postalo manj pomembno.
Lepo te pozdravljam v globokem prepričanju, da pa sedaj ne bo več prav nobenega razloga, da bi še kdaj prekrižala verbalne meče. :twisted:

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov