STATUT delovni osnutek

Arhivirane teme 2005
Uporabniški avatar
vojska
PrispevkovCOLON 149
PridruženCOLON Sr Apr 27, 2005 4:30 pm
KrajCOLON Domžale

OdgovorCOLON # 10033Odgovor vojska
Pe Apr 29, 2005 1:57 am

Kot vidim manjka točka pravica govora. Nekje sem prebral, da je ta forum le za EPP sporočila.
Kot vidim, bo prej ukinjen forum, preden se bo en steber na ČZS zamajal.
Takoj, ko se preveč piše, se briše, pa opozarja.

Sem prebral: NEKI ČELARI IMAJO NAVADO, ČELAM POMAGATI TROTE KLATI.
Odpusti nam naše dolgove, kot odpuščamo mi svojim dolžnikom.
Očenaš

TomaĹľ
PrispevkovCOLON 96
PridruženCOLON Pe Okt 08, 2004 9:14 pm

OdgovorCOLON # 10064Odgovor TomaĹľ
Pe Apr 29, 2005 9:57 am

Smešno, a nimata kaj bolj pametnega za počet.

Tomaž

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
PridruženCOLON Ne Apr 17, 2005 7:01 pm
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 10070Odgovor bara
Pe Apr 29, 2005 10:11 am

Tomaž!

Ne, to ni več smešno.
Ko nekdo tako lepo razpolaga s tujim denarjem, pa se preserava...
Potem pa se pojavijo radirke.
Namreč vsi si moramo zatiskati oči, ker se očitno v čebelarstvu tako dela. Bolj si tiho, več dobiš? Pametni so se pa očitno kar izčlanili.
Nobena tema ni tako trda, da je sveèa ne bi mogla razsvetliti.

www.varna-hrana.si/

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 10071Odgovor divji cebelar
Pe Apr 29, 2005 10:14 am

žiga napisal/-aCOLONKot vidim manjka točka pravica govora. Nekje sem prebral, da je ta forum le za EPP sporočila.
Kot vidim, bo prej ukinjen forum, preden se bo en steber na ČZS zamajal.
Takoj, ko se preveč piše, se briše, pa opozarja.

Sem prebral: NEKI ČELARI IMAJO NAVADO, ČELAM POMAGATI TROTE KLATI.
Naj Bog živi Petra Dajnka !!

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 10074Odgovor bara
Pe Apr 29, 2005 10:21 am

Pa še res je!

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
marjeta
PrispevkovCOLON 297
PridruženCOLON Pe Apr 22, 2005 10:06 pm
KrajCOLON Domľale

OdgovorCOLON # 10082Odgovor marjeta
Pe Apr 29, 2005 1:12 pm

To res ni prav dobra metoda, če nekoga brišeš. Pametni potem še bolj pišejo.
Živ èlovek mora na veliko skakati okoli, kajti kot jaz vidim stvari, je življenje pravo nasprotje smrti: èe torej mirujemo, ne živimo. Hrupni moramo biti ali pa vsaj misliti hrupne, barvite, živahne misli.

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 10088Odgovor bara
Pe Apr 29, 2005 5:20 pm

Čarovnica!

Obljubila sem, da se pogovarjamo samo še konstruktivno in da samo opozarjamo, da bodo ljudje razumeli, kaj vse ni urejeno v našem čebelarstvu.
Zato prosim, da ne obremenjujemo več tega foruma z raznimi klobasami in norčijami.

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
vojska
PrispevkovCOLON 149
KrajCOLON Domžale

OdgovorCOLON # 10248Odgovor vojska
Sr Maj 04, 2005 7:06 am

A zdej je pa zadeva s sindikatom spet čist zamrla?
Malo preje sem videl anketo, kjer je večina za sindikat. Torej gremo fantje... Ta stvar je kar nujno zlo...
Očenaš

c
PrispevkovCOLON 205
PridruženCOLON Če Dec 09, 2004 10:08 am

OdgovorCOLON # 10257Odgovor c
Sr Maj 04, 2005 8:28 am

Ja ne razumem proti komu se bo sindikat boril. KAkor jaz razumem stvar se sindikat bori proti deladajalcem - za višje plače, za boljše delovne pogoje..... In ker so čebelarji sami sebi delodajalci - se bodo borili proti sebi?

Saj po treznem premisleku sem za drugačno organiziranost - ČZS kot organizacija po zakonu o društvih res ni pravilno organizirana za zastopanje Vseh čebelarjev. Torej potrebujemo "Čebelarsko zbornico". ali pa morda interesno združenje čebelarjev. Čebelarska zbornica bi morala biti z obveznim članstvom (tako bi predstavlajla vse čebelarje) in teresno združenje pa je pač na interesni osnovi in bi bili pač vanj včlanjani samo tisti ki imajo skupne interese - nobena oblika ni popolna.

ZA učinkovito delaovnje take organizacije pa bi morala biti članarina po panju. Samo je potem nelogično, da bi bil potem volilni sistem po članu (čebelarju). Torej bi morale biti volitve v orgaen izvedene po številu panjev (kdor jih ima več ima več glasov). NA ta način bi v upravne organe dobili ljudi ki so življensko zainteresirani, da se stvari uredijo in predpostavljam, da so tudi najbolj informirani na tem področju.

JA tole zgoraj pa nekaterim nikakor ne more biti všeč - pri taki organiziranosti bi manjši čebelarji težko diktirali odločitve. Ja to je stvar pogajanj - samo dejstvo je da ČZS vodijo predvsem mali čebelarji (predesdnik ima 5 panjev -ali 10 kar je isto) in poglejte kam nas je to pripeljalo. Če pa se tam pojavi kakšen čebelar z več panji pa slej ko prej dobi po glavi in se sam umakne. Zanimivo je, ko pridem v družbo in slišim kakšna stališča "ima Seražin", toliko neresnic kot kroži okoli tudi o drugih ki se trudijo karkoli izboljšati je že prav težko demantirati in še bolj težko prebaviti.

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 10264Odgovor Pike
Sr Maj 04, 2005 8:50 am

Hm, proti komu naj bi se sindikat boril?! Ni nujno, da se bori lahko zastopa stališča (bog ne daj še ene zbornice) čebelarjev, vendar spet napram komu? Ja, tukaj bi večina rekla napram ČZS vendar z majšo korekcijo (ne upam kaj bolj radikalno napisati) bo tudi ČZS zašpilala vsaj kot oktet in samo kvartet z orglicami, frajtonarco,... Čeprav s kvartetom ni nič narobe.

Torej malo dolgoročno gledano in s kakšno kadrovsko zapolnitvijo bo tudi naša ČZS zalaufala, se je hudič prilagajati na vse tele nove zakone verjetno tako nam vsem čebelarjem kot tudi ČZS. Ampak kot krovna organizacija čebelarstva (malih in velikih, srednjih ter mikro in mini) se mora zelo potruditi da prisluhne slehrnemu.

Nikakor se ne strinjam, da bi bile volitve po panju?! Nikakor, ker bi potem spet prišli na zelo podobno reč kot je sedaj (govorim na splošno in niti slučajno ne mislim na nobenega posameznika). Bistvo demokratičnega odločanja ena oseba en glas, pa naj bo še tako bolj življensko odvisna od nečesa. Torej en čebelar en glas. Saj vemo kakšna je struktura čebelarjev v Sloveniji.

Eh, kar se pa tiče stališč Seražina je pa sploh fino da so. O telih stališčih jaz pojma nimam vendar menim, da je zelo zelo dobro, da ima kdo neko stališče ampak bi bilo bolje, če bi imelo več ljudi kakšno stališče in bi to tudi zagovarjalo in poizkušalo glede tega kaj naresti, da se to stališče zagovarja in, da to kdo sliši in tudi posluša.

Kar se pa prebave tiče; jabolko zjutraj in žličko svežega cvetnega prahu pa žličko medu pa enako zvečer in bomo vsi lažje prebavljali :wink:

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 10272Odgovor divji cebelar
Sr Maj 04, 2005 10:16 am

[quote="Pike"]Hm, proti komu naj bi se sindikat boril?! Ni nujno, da se bori lahko zastopa stališča (bog ne daj še ene zbornice) čebelarjev, vendar spet napram komu? Ja, tukaj bi večina rekla napram ČZS vendar z majšo korekcijo (ne upam kaj bolj radikalno napisati) bo tudi ČZS zašpilala vsaj kot oktet in samo kvartet z orglicami, frajtonarco,... Čeprav s kvartetom ni nič narobe.

Se popolnoma strinjam in nimamkaj za dodati!!!

Torej malo dolgoročno gledano in s kakšno kadrovsko zapolnitvijo bo tudi naša ČZS zalaufala, se je hudič prilagajati na vse tele nove zakone verjetno tako nam vsem čebelarjem kot tudi ČZS. Ampak kot krovna organizacija čebelarstva (malih in velikih, srednjih ter mikro in mini) se mora zelo potruditi da prisluhne slehrnemu.

Tudi s tem se popolnoma strinjam !!!!!

Nikakor se ne strinjam, da bi bile volitve po panju?! Nikakor, ker bi potem spet prišli na zelo podobno reč kot je sedaj (govorim na splošno in niti slučajno ne mislim na nobenega posameznika). Bistvo demokratičnega odločanja ena oseba en glas, pa naj bo še tako bolj življensko odvisna od nečesa. Torej en čebelar en glas. Saj vemo kakšna je struktura čebelarjev v Sloveniji.

Tudi s tem se popolnoma strinjam!!!!

In dodajam: lobiji zbrani okrog ČZS že kažejo svoj pravi obraz in namere. Usoda malih čebelarjev jih ne zanima in sedaj gre zanje. Gre za tiste, ki financirajo interese male skupine komercialno usmerjenih čebelarjev. Njihovi interesi in cilji so seveda legalni, legitimni in razumljivi. Le načini, kako jih dosegajo ali želijo doseči. pa so vsaj hudo nemoralni, če že drugega ne.Seveda pa gre tudi še za druge dimenzije.
To kar zem že pred časom pisal in govoril. dobiva sedaj potrditev. ČZS je organizacija, ki združuje nezdružljivo. Mali čebelarji, ki tvorijo veliko večino članstva rabijo sindikat, da zaščitijo svoje interese. Pravzaprav bi morala to funkcijo odigrati država, pa je ne. Tudi kmetje imajo ob KGZ še sindikat. In ima kar nekaj dela, vsaj imel bi ga lahko. V okviru in pod dežnikom ČZS se v tem trenutku drenjajo PRO, organizacija poklicnih čebelarjev, organizacija dela prevoznikov in cel kup neformalnih interesnih skupin. Vsem je skupna le želja po denarju iz skladov EU ali od države. In tudi to je legitimno. Žalostno je le to, da vse to financirajo mali čebelarji, ki so jih navedene skupine obsodile na proces umiranja na obroke. Ko strela z jasnega bo med male in neosveščene ter neinformirane čebelarje udaril pravni red EU in jih dotolkel. To vse navedene skupine v ČZS vedo in na to tudi računajo. Prav v sistemu HACCP vidijo svojo rešitev. Si lahko zamišljate, da bo meni, recimo, ocenjeval pogoje za vspostavitev sistema HACCP, nekdo, ki mu bo ČZS priskrbela na tak ali drugačen način ustrezno licenco, ki bo na tem trgu čebelarskih prizvodov moj neposredni tržni konkurent. Ali pa jaz njegov. saj je vseeno. S tem pojavom sem se že srečal pri KBZ. In spoznal sem pasti in zanke takšnega načina. Pa seveda tudi posledice in slabe odnose, ki so iz tega izšli. To lahko dela le oseba ali institucija, ki je popolnoma neodvisna od čebelarstva, in ki pri vsem tem nima prav nobenega drugega interesa. Dragi Pike, kaj misliš, kdaj bi ti prišel do HACCP-a, da sem jaz, reciva, tvoj sosed v čebelarstvu in imam ob tem še licenco za vzpostavljanje sistema HACCP, in pokvarjen, kot sem, bom storil vse, da ti do konca zagrenim življenje. Že rajši vidim na trgu svoj med kot pa tvojega. Pa to je seveda le utopična hipoteza, ki pa bi kako svojo pojavno obliko lahko našla tudi v praksi.
In iz zadnjega obvestila ČZS v 5. številki Čebelarja je moč razbrati nekaj podobnega. Sporočajo čebelarjem, da jim bodo za zmerno ceno prodali informacijo, da bodo morali imeti HACCP. Prebral sem prvič in nisem verjel, in preberem še drugič, pa še vedno prav ne verjamem, šele tretjič uspe mojim skromnim sivim celicam dojeti bistvo sporočila. Več pa o tem ne želim razglablajti, ker me lahko zanese in mi uide kaka nespodobna beseda.
Lep pozdrav![/b]

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 10295Odgovor FRANK IZ KANADE
Sr Maj 04, 2005 5:03 pm

Pozdravljeni!

Jaz se ne bom spuscal nic globlje v te diskusije, ker vem da vas vecina ne zanima kaj ima en dedec za rect, posebno pa ker zivi preko luze...

Trobil sem in potiskal za sindikat, toda na zalost so pa te groznje preko telefona res prinesle strah v kosti nekaterih. In ni pa tudi vazno kaj se to klice: Sindikat - ali pa kar se vam bolj dopade..!
Kot je Boris napisal - na splosno je to sindikat. Vi pa to zadevo lahko klicete kar si vam srce pozeli...

Povem pa vam samo eno. Ko vidim kako vas zafrkavajo in za nos vlecejo in si zepe basejo z vasim denarjem... Madonca niti "ta crne" se nic vec ne zajebava takole!

Pri nas je blo tezko pred leti! Ljudje pa so potegnili skupaj in se uredili!
Cebelarji naprimer imajo sedaj pri nas izredno moc. Oni si sami opravljajo biznis, tako da je v najboljsem interesu cebelarjev!
Ontario Honey Council celo doloca drzavi, v kaksno smer naj gre, ali pa kam potegnit v razlicnih razmerah!
Je pa logicno, da cebelarji sami vejo kako je najboljse vajete drzat! Noben drug jih nebo drzal, kakor pa vi sami!

Celo Slovenci v Ontariju niso bili zadovoljni da so jih Kanadske banke ozemale vsakikrat ko so stopili skozi njihova vrata... Na Slovenskem pikniku so se dogovorili da jim je bilo dovolj ozemanja in ustanovili so svojo Slovensko banko! Sedaj pa vsi clani banke vlecejo profite in ne samo debeloritniki pri koritu!

Prijatelji, Ce hocete videti svetlo na kraju tunela - sindikat je edina pot!

Tako, le stopite na to pot in korajzno naprej - One step at the time..!

Hoteli ste DEMOKRACIJO! Sedaj pa je cas da to pricnete tudi ziveti!!!!
Regards,
Frank

Uporabniški avatar
vojska
PrispevkovCOLON 149
KrajCOLON Domžale

OdgovorCOLON # 10339Odgovor vojska
Če Maj 05, 2005 9:28 pm

Hoteli ste DEMOKRACIJO! Sedaj pa je cas da to pricnete tudi ziveti!!!!

No, kaj je sedaj s sindikatom. Zadaj se dogajajo politične igrice, vi pa kar čakate...

No, kje se dobimo in se ustanovimo?
Očenaš

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668

OdgovorCOLON # 10350Odgovor divji cebelar
Če Maj 05, 2005 10:41 pm

Jaz sem ZA !

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 10365Odgovor bara
Pe Maj 06, 2005 12:08 am

Jaz sem tut za!

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
Oldy
PrispevkovCOLON 331
PridruženCOLON Po Apr 18, 2005 1:02 pm
KrajCOLON Muta
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 11559Odgovor Oldy
Ne Jun 05, 2005 9:42 pm

Jaz sem tudi "ZA" pošteno čebelarjenje z vsem, kar nam bi naj pripadalo.

LP
"Ne jemljite si k srcu niti zmage niti poraza. Oboje se namreè nekoè spremeni v niè."

http://www.begic.si/
info@begic.si

Uporabniški avatar
marjeta
PrispevkovCOLON 297
KrajCOLON Domľale

OdgovorCOLON # 13287Odgovor marjeta
Pe Jul 08, 2005 4:48 pm

Hoteli ste/SMO DEMOKRACIJO! Sedaj pa je cas da to pricnete/mo tudi ziveti!!!!

Sledijo le še čistilne akcije vsega, kar tare ČEBELARJE.

AKCIJA :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: , SICER BO HUDA REAKCIJA, ampak mi se ne damo :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Živ èlovek mora na veliko skakati okoli, kajti kot jaz vidim stvari, je življenje pravo nasprotje smrti: èe torej mirujemo, ne živimo. Hrupni moramo biti ali pa vsaj misliti hrupne, barvite, živahne misli.

Uporabniški avatar
Karantanec s pooblastili
PrispevkovCOLON 15
PridruženCOLON Ne Jun 12, 2005 4:09 am
KrajCOLON Tržič

OdgovorCOLON # 13299Odgovor Karantanec s pooblastili
Pe Jul 08, 2005 5:12 pm

Čelade na glavo CČI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 13303Odgovor bara
Pe Jul 08, 2005 10:05 pm

Primož, jest bom šla kar brez čelade, ker sem že navajena. Saj veš, da kadar se življenje zalomi, trdoživih ne zlomi.

Uporabniški avatar
Andrej-Admin
Site Admin
PrispevkovCOLON 780
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 8:27 pm
KrajCOLON Goriška

OdgovorCOLON # 13312Odgovor Andrej-Admin
Pe Jul 08, 2005 10:39 pm

Bara

Zadnjo čarovnico v Sloveniji so zažgali na Krškem Polju bojda tam okoli 1750, če se ne motim. Ni dovolj čelada, rabiš ognjevarno obleko.

Andrej

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 13313Odgovor bara
Pe Jul 08, 2005 10:52 pm

Kot je dejal Aristotel:

Smo to, kar vedno znova delamo. Pri odličnosti torej ne gre za dejanje, temveč za navado.

Bom brez ognjevarne obleke. Čelada je pa itak brezveze.

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
Karantanec - bomba
PrispevkovCOLON 19
PridruženCOLON Po Jun 13, 2005 2:32 pm
KrajCOLON Škofja Loka

OdgovorCOLON # 13352Odgovor Karantanec - bomba
So Jul 09, 2005 3:31 pm

Sej ti bo Boštjan pomagal, ti sam ubogaj, kot ti znaš. :twisted:

Uporabniški avatar
karantanka brez pooblasti
PrispevkovCOLON 34
PridruženCOLON Ne Maj 22, 2005 5:22 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 13354Odgovor karantanka brez pooblasti
So Jul 09, 2005 3:39 pm

Simon!

CČI ima kar nekaj Boštjanov, pa mislim, da bodo vsi pomagali, Bara je pa lahko zelo ubogljiva, če to želi.
ne ubijajte čebel in ne zastrupljajte potrošnikov

Uporabniški avatar
Karantanec - bomba
PrispevkovCOLON 19
PridruženCOLON Po Jun 13, 2005 2:32 pm
KrajCOLON Škofja Loka

OdgovorCOLON # 13355Odgovor Karantanec - bomba
So Jul 09, 2005 3:42 pm

Jaz sem mislil našega. Če mene vprašaš bi morala biti kar kompatibilna, sam težko rečem kateri ima hujši ego.

Uporabniški avatar
marjeta
PrispevkovCOLON 297
KrajCOLON Domľale

OdgovorCOLON # 13360Odgovor marjeta
So Jul 09, 2005 5:03 pm

Simon, a zdej si pa že psiholog?
Raj nabiri papirje za tiskovko.
Boš že vidu, ko te tamala...

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 13369Odgovor bara
So Jul 09, 2005 10:11 pm

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 13370Odgovor Pike
So Jul 09, 2005 11:04 pm

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :wink:

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na