TOČENEJ MEDU

Arhivirane teme 2005
BUTTON_TOPIC_LOCKED
Uporabniški avatar
MEG
PrispevkovCOLON 64
PridruženCOLON To Maj 17, 2005 12:51 pm
KrajCOLON CELJE

TOČENEJ MEDU

OdgovorCOLON # 20113Odgovor MEG
Ne Maj 21, 2006 6:52 pm

Ker bo v okolju kjer čebelarim čez kak teden zacvetela akacija, me zanima če lahko stočim cvetlični med, čeprav še vsi sati niso pokrito do ene tretine a bi rad točil samo akacijev med, in so tudi že madišča polna cvetličnega medu.

LP-MEG
GREGOR

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 20125Odgovor Pike
Po Maj 22, 2006 9:20 am

Če je med dovolj zrel lahko točiš. Jaz sem v soboto točil nekaj medu iz satov, kjer je bil med do ene tretine pokrit. Pa je bilo kljub vsemu 19 odstotkov vlage v temu medu. Ta med bom uporabil za izdelavo medenega likerja (med in žganje). Kako veš če je med dovolj zrel! Sorazmerno težko. Zagotovo med ni zrel, če sat obrneš v vodoravni položaj in malo potreseš pri tem pa začne med padati ven iz celic. Tudi ni zagotovili, da je takoj po končani paši, pokriti med zrel! To se je meni zgodilo, ker so ob izdatni špaši, čebele prej pokrivale med in ga nato kasneje še enkrat odkrile, posušile ter ponovno pokrile. Najbolje bo, če se držiš tega, da mora biti med vsaj do ene tretine pokrit. Lahko tudi d ene četrtine. Nič ni pa narobe z mešanim cvetlično akcijevemi medom!

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov