Osemenjevanje matic!!!

Arhivirane teme 2005
BUTTON_TOPIC_LOCKED
Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563
PridruženCOLON Po Nov 07, 2005 2:42 pm
KrajCOLON MS, Iľakovci 69

Osemenjevanje matic!!!

OdgovorCOLON # 16171Odgovor zver
Če Nov 24, 2005 2:35 pm

pozdravljeni,

Mene pa zanima ali je kdo med vami, ki obvlada osemenjevanje matic, ali vsaj pozna koga, ki to obvlada?

Kot vem to obvladajo neki posamezniki Češkem in v Novi zelandiji, sem pa slišal govorice, da baje tudi dva Slovenca, eden v prekmurju ine eden ne vem kje (zdi se mi da na litijskem. dremelj?).

Hvala za odgovor. LP Zver

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 16180Odgovor Fizikalec
Če Nov 24, 2005 6:03 pm

Če se ne motim čebelarski mojster Dušan Žunko je opravil izobraževanje v tej smeri na češkem mislim, da je nekje obstajala web stran čebelarstvo lucka al neki takega.
Drugi je g. Kelemen je imel insiminacijsko napravo lastne izdelave pred leti rastavljena na sejmu v GR.......

Uporabniški avatar
Janko
Site Admin
PrispevkovCOLON 390
PridruženCOLON Ne Jun 06, 2004 5:16 pm
KrajCOLON Ljubljana
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 16208Odgovor Janko
Pe Nov 25, 2005 12:31 pm

Nekoč je pri nas umetno osemenjeval Ivan Esenko pa tudi nekaj Janez Mihelič. To pa je počela tudi Jasna Kralj, ko je bila v Ameriki.

LP
doc. dr. Janko Božiè
Biotehniška fakulteta, Oddelek za biologijo

Uporabniški avatar
bara
PrispevkovCOLON 1169
PridruženCOLON Ne Apr 17, 2005 7:01 pm
KrajCOLON Domľale
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 16261Odgovor bara
Ne Nov 27, 2005 8:32 am

Zver!

Prdlagam ti, da se obrneš kar na dr. Jasno Kralj.
Nobena tema ni tako trda, da je sveèa ne bi mogla razsvetliti.

www.varna-hrana.si/

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563

OdgovorCOLON # 16605Odgovor zver
Če Dec 01, 2005 1:11 pm

dan,
hvala za nasvete oz imena kontaktnih osebm kje pa najdem dr. Jasno Kralj

Uporabniški avatar
marty
Site Admin
PrispevkovCOLON 267
PridruženCOLON So Apr 10, 2004 10:36 pm
KrajCOLON Ivan?na Gorica

OdgovorCOLON # 16606Odgovor marty
Če Dec 01, 2005 1:23 pm

Če drugače ne lahko pridete na njeno predavanje:
http://new.slovenski-cebelarji.com/inde ... &Itemid=95
Znanje o èebelarjenju je kot znanje o gozdu: po mesecu dni uèenja ga poznaš in obvladaš, po desetletju uèenja spoznaš, da o njem veš zelo malo ali niè.

marty

Uporabniški avatar
marty
Site Admin
PrispevkovCOLON 267
KrajCOLON Ivan?na Gorica

OdgovorCOLON # 16677Odgovor marty
Pe Dec 02, 2005 5:59 pm

V Novi Zelandiji se precej ukvarjajo z umetnim osemenjevanjem. Tule je zanimiva fotogalerija kako vsa stvar poteka: http://www.queenbees.co.nz/photos/thumb ... hp?album=4. To deželo bi z veseljem obiskal v bližnji prihodnosti. Južni otok zaenkrat še nima varoje in trudijo se da bi tako tudi ostalo. Organizirani so precej bolje kot pri nas, pa tudi strokovnjakov jim ne manjka.
Znanje o èebelarjenju je kot znanje o gozdu: po mesecu dni uèenja ga poznaš in obvladaš, po desetletju uèenja spoznaš, da o njem veš zelo malo ali niè.

marty

Uporabniški avatar
marty
Site Admin
PrispevkovCOLON 267
KrajCOLON Ivan?na Gorica

OdgovorCOLON # 16678Odgovor marty
Pe Dec 02, 2005 6:06 pm

Še cena gospodarskih matic v NZ: 28$, novozelandskih seveda, kar je približno 4000 SIT, za primerjavo Pike.

marty

Uporabniški avatar
carniolan
PrispevkovCOLON 561
PridruženCOLON Po Apr 05, 2004 9:21 am
KrajCOLON Trenutno - FR
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 17106Odgovor carniolan
Ne Dec 18, 2005 10:28 am

Marty,
Da samo to so vse umetno osemenjene, seme pa je v Novo Zealandijo poslal Singer iz Dunaja, ker povprasevanje sem imel jaz, nisem mogel dobiti niti enega slovenskega rejca matic, da bi pripravil za izvoz doloceno kolicino sperme in sem ponudbo posredoval Singerju, ki pa je seme dobil na Slovaskem
**** Mecem kosti, psi jih glodajo....karavana pa gre dalje...****

Uporabniški avatar
marty
Site Admin
PrispevkovCOLON 267
KrajCOLON Ivan?na Gorica

OdgovorCOLON # 17117Odgovor marty
Ne Dec 18, 2005 8:30 pm

Glede na podatke na NZ agenciji, ki odloča za katere stvari dovoljuje uvoz sem našel, da naj bi bilo za uvoz semena iz SLO dovoljenje izdano šele v letu 2005, o tem dovoljenju potem nisem uspel nič izbrskat. Torej kot kaže v preteklosti zadeve niso bile urejene tako da bi bilo to mogoče, torej so seme kranjice uvažali od drugod. Vi pravite da iz Avstrije. Ima pa Nova Zelandija še strožje pogoje in omejitve kot Avstralija glede uvoza česarkoli iz drugih delov sveta.

marty

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 17120Odgovor Pike
Ne Dec 18, 2005 9:45 pm

Ko sem bil še redno zaposlen v prvem gradbenem podjetju smo s prijatelji veliko debatirali o tem in onem. Je nanesla tudi debata na Avstralijo in Novo Zelandijo. PA so pravili ti moji sodelavci, da so njihove sorodnike tam čakali polni hladilniki mesa in kar cele hiše, že vse opremljene. Sam sem v to močno dvomil. Zakaj se jih ni več zato odločilo, za odhod v ti dve državi naj bi bil kriv jezik, ker niso znali angleško.

Od mojega sedanjega šefa brat živi v avstraliji in ima nasad nekih dreves za proizvodnjo lesa ter mislim, da eno tišlarsko firmo.

So pa tidve državi kar precej zasrali z raznimi vnosi tujih živali tako, da so sedaj te strogi pogoji za uvoz česar koli upravičeni.

FRANK IZ KANADE
PrispevkovCOLON 1484
PridruženCOLON Pe Apr 23, 2004 11:18 pm
KrajCOLON Sudbury, Ontario, Canada

OdgovorCOLON # 17134Odgovor FRANK IZ KANADE
Po Dec 19, 2005 1:27 am

Tale o Australiji pa je tudi meni malo nova.
Najpreje, jezik ne pomeni nic, ce hoces emigrirati u anglesko govorece drzave. Kar hitro se ga bos naucil.
Australija pa je precej zoperna do novoprihajalcev. Imajo pa tam kar nabita
begunska taborisca in oni ne sprejmejo kar vsakogar. Jaz sem bil na listi za Australijo... Ko so me pa Jugospijoni ulovili u Italiji sem pa moral takoj iz Europe in Kanada je bla taprva drzava kamor je transport bil namenjen za naslednje tri mesece.
Vesel pa sem se danes da nisem sel u Australijo. Tale o polnih hladilnikih in hisah se je pa malo drugace slisalo ko si se tam znajdel.
Res ti je bil zelodec nabasan in postelja u redu - samo si se pa znasel nekje u Autbaku - kjer niti hudic noce imet nobenih opravkov.
Kar nekaj mojih prijateljev iz taborisca u Italiji so se tam znasli in so mi pisali da so si cez par mesecev morali spremeniti osebne podatke - zaradi preklete vrocine in baje vsa njihova hrana in pijaca pa naj bi vsebovala nekaksno sladko snov - baje ti pomaga napram tej strahoviti vrocini.
Oni ki pa naj bi zeleli da ostanejo u mestih pa bog jim pomagaj, leta in leta lahko sedijo u taboriscu dokler jih menda nekdo specificno nuca.
Ce si pa zenskega spola, hiii - ti je pa pot pokrita z zlatom...

P.S.
Australija pa jih zadnje case tudi ne drzi vec predolgo u njihovih taboriscih. Imajo list nezazeljenih in ko stopis na njihova tla te zagrabijo, pa u taborisce pol pa te lahko posibajo kdo ve kam u svet ali pa te cisto preprosto odlozijo z ladje nekje kjer si pa se manj dobrodosel.
Australci so pa zadnje case nekaksna pasma - samo zase...
Stalno so u novicah glede zelo grobega tretiranja emigrantov...
Seveda ce si pa kaksen strokovnjak ali pa rokodelnik katerega nucajo, ja, pol ti pa sezdesetkrat na minuto rit kusnejo...
Regards,
Frank

Uporabniški avatar
zver
PrispevkovCOLON 563

OdgovorCOLON # 17232Odgovor zver
So Dec 24, 2005 7:26 pm

zanimivo,

jaz sem bral prav to zadnje, v Avstraliji bi radi dvignili gospodarsko rast in vabijo tja ljudi z Evrope (seveda zahtevajo od njih razne veščine, neizobraženih oz. nekvalificiranih ne rabijo). Beje dobijo "novi" denar,
poceni stanovanje in še neke bonuse za začetek.

semena pobrat trotom pa ja ni tak probelm, večji je osemenit, ali se motim?

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov