nakup zemljišča

arhivirane teme 2004
BUTTON_TOPIC_LOCKED
MM
PrispevkovCOLON 353
PridruženCOLON Po Maj 17, 2004 1:30 pm
KrajCOLON Ljubljana

OdgovorCOLON # 7036Odgovor MM
Po Dec 20, 2004 2:56 pm

Se strinjam. Pa imamo kakšen takšen del, kjer bi se dalo o tem in podobnem dobiti več informacij?

Imel bi še eno vprašanje, ki sicer ne sodi sem ... ampak vseeno:
ker sem pri poskusih nakupa kmetijskega zemljišča že nekajkrat "izvisel" - nikoli nisem mogel uveljavljati predkupne pravice kot kmet, kmetijska organizacija ipd me zanima, ali bi bil z NPK čebelar enakovreden partner v tovrstnih kandidaturah in da me ne bi povozil vsak, ki ima status kmeta ...?!

Ne gre samo za nakup, temveč tudi za najem kmetijskega zemljišča.
Vis Vitalis

divji cebelar
PrispevkovCOLON 2668
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 7:40 am

OdgovorCOLON # 7038Odgovor divji cebelar
Po Dec 20, 2004 3:18 pm

O pogojih za pridobitev predkupne pravice moraš izpolnjevati pogoje, ki jih določa kmetijski zakon. Sam status kmeta ti tega privilegija ne daje. Dosegati moraš še primerno višino dohodka iz kmetijske dejavnosti. Za več in podrobneje vpoglej v zakon.
Lepo te pozdravljam!

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 7542Odgovor Pike
Pe Dec 31, 2004 12:35 pm

Pri nas v Kamnjiku in okoliskih vaseh je tudi podoben primer. Nikoli ne prides oz. ga ze prej prodajo kaksno malo boljse zemljisce. Ponavadi so naprodaj samo kaksne "vuko jebine" oprostite izrazu, vendarv taksnih hribih se se ovce in koze ne morejo pasti. tisto je naprodaj za kaj vec pa vse pokupijo okoliski kmetje ali mejasi. Cisto rugace je pa npr. na Dolenjskem kjer imamo tudi nekaj zemlje ali pa v Prekmurju, kjer pa skoraj vsak ponuja zemljo za zelo smesno ceno v primerjavi z Notranjsko.

Fizikalec
PrispevkovCOLON 6493
PridruženCOLON To Feb 03, 2004 9:35 pm

OdgovorCOLON # 7543Odgovor Fizikalec
Pe Dec 31, 2004 12:40 pm

Ja pa se preseli ej sej maš "korenine" tu in potem boš vido kupiš lahko za "smešno ceno" pa tud pridelke lahkj prodaš za enako ceno :lol: :lol: :lol:
Razen, če boš fural do fotra pridelke kokr zdej boš pa mel dost več dobička aja tud službo boš simpl našo plača pa bo tako lepa :wink: :wink: :shock: :shock: :D :D :D :twisted: :twisted: :twisted:

Uporabniški avatar
Pike
PrispevkovCOLON 1479
PridruženCOLON Ne Apr 04, 2004 10:10 pm
KrajCOLON Kamnik
CONTACTCOLON

OdgovorCOLON # 7548Odgovor Pike
Pe Dec 31, 2004 12:56 pm

Ja ja, saj poznam vso zadevo v Prekmurju. Sem pa ze enkrat napisal oz. sva debatirala, da bi sel jaz takoj in pri priči živet v Prekmurje sam je žena rekla, da ni šans, da bi šla še ona! Zakaj pa ne grem sam ?! :roll: Se mi pa zdi kot pokrajina Prekmurje full všeč, mogoče zato, ker sem vsaj nekaj tednov vsako leto pri babici in dedku. Je pa res, da je Prekmurje malo decentarlizirano kar se tiče pomena v Sloveniji. Škoda.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 1 in 0 gostov