POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2004

Papeževi maili
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
  Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
bara

Pridružen/-a: Ned Apr 2005 19:01
Kraj: Domžale
Papeževi maili

Za Poklukarjevega naslednika v Bruslju si ravno eno leto za časom, pa nič ne de, mogoče pa ti kaj več uspe kot je meni.Če ti rata, ti plačam kosilo.

Da boš pa informirana glede komisije pri KGZS - v njej jaz sem, Malči pa ni.

Število analiz medu, ki ji omenja Carniolan, deli s tri.

Glede analiz in članstva v ČZS: vsak lahko odda vzorec na KIS.

Vlado Auguštin in škoda: Vlado je v zadnjih štirinasjtih dneh naredil več koristnega za dolenjsko čebelarstvo kot vsi forumovci skupaj. sedaj je aktualno vprašanje varoa in Vlado je opravil štiri predavanja in štiri delavnice za varoo (4xpo sedem šolskih ur). Na eni sem bil zraven in od sedmih ur je šest govoril o sonaravnem zatiranju varoe. Je pač treba delati, ne samo <skakati> okoli

glede klanja matic: kdor uporablja na forumu ta izraz sploh še ni prebral ne panjskega lista ne uredbe...

Pa teto pozdravi!

Marjan

www.varna-hrana.si/

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 21, 2005 3:30 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bara

Za Poklukarjevega naslednika v Bruslju si ravno eno leto za časom, pa nič ne de, mogoče pa ti kaj več uspe kot je meni.Če ti rata, ti plačam kosilo.

Papež, na tvojem mestu bi bila raje tiho, ker očitno nisi ravno usposobljen na področju čebelarstva, predvsem ti pa že v globalu očitno ni poznan niti sistem. Ne vem zakaj bi bila Pokljukarjev naslednik, sploh pa bi bila zelo težko, ker se z njegovimi pogledi večinoma nisem strinjala, sem se pa lahko z njim kulturno pogovarjala, kar pa žal s teboj ni mogoče. Verjetno te danes seka luna, pa...

Da boš pa informirana glede komisije pri KGZS - v njej jaz sem, Malči pa ni.

Pa kaj to mene briga. Če bom želela informacije, bom poklicala pristojne. Ti namreč nisi oseba, ki bi bila zadolžena za pojasnjevanje meni..., namreč nimaš teh pooblastil, da bi bila tvoja izjava sploh lahko kredibilna.

Število analiz medu, ki ji omenja Carniolan, deli s tri. Nič ne bom delila, sicer pa morajo obstajati kredibilni/uradni podatki.

Glede analiz in članstva v ČZS: vsak lahko odda vzorec na KIS.
Ne vem sicer kaj mi tu pojasnjuješ? Meni je jasno, kateri laboratorij je pooblaščen... Mene zanimajo čebelarji, ČZS pa prav gotovo ne.

Vlado Auguštin in škoda: Vlado je v zadnjih štirinasjtih dneh naredil več koristnega za dolenjsko čebelarstvo kot vsi forumovci skupaj. sedaj je aktualno vprašanje varoa in Vlado je opravil štiri predavanja in štiri delavnice za varoo (4xpo sedem šolskih ur). Na eni sem bil zraven in od sedmih ur je šest govoril o sonaravnem zatiranju varoe. Je pač treba delati, ne samo <skakati> okoli

Edino pravilno, da Vlado dela, saj je verjetno plačan za to. Ne vem kaj imam jaz z njim, saj ga namreč niti ne poznam. Predavanj pa tudi nisem slišala, da bi jih lahko komentirala. Ti si mi pa preslab vir informacij, da bi lahko upoštevala tvoje mnenje. Če bi me to zanimalo, bi verjetno kontaktirala Vlada.
Tudi ne vem kdo skače okoli? Kaj ima to z Vladom?

glede klanja matic: kdor uporablja na forumu ta izraz sploh še ni prebral ne panjskega lista ne uredbe...

Tu se ne bova strinjala in ker očitno ne poznaš EU zakonodaje, tudi ne vidiš v čem je problem, panjski listi, pa rejski program je pa spet drugo poglavje... Očitno vseeno nisi tako hud strokovnjak, kot misliš. Se boš pač moral še malo izobrazit in podučit.

Pa vidim, da tudi ne razumeš kaj pomeni NAČELNO VPRAŠANJE na področju čebelarstva...

Pa teto pozdravi! Nimam nobene tete. Modra, pa ti postaneš teta, ko se naslednjič srečava?

Marjan
Bara

www.varna-hrana.si/

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 21, 2005 3:46 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jaka

Pridružen/-a: Pon Sep 2004 13:19
Kraj: Ormo?
Dragi Papež

Kot vodja svetovalne službe v ČZS, bi pričakoval več prosvetljenega v sporočilih, ki jih pošiljaš naokoli.
O pospeševanju in pa širjenju čebelarskega znanja naokrog imam svoje mnenje. V glavnem pa bomo pokurili denar, ki bi ga lahko dobili slovenski čebelarji, kateri bodo ob uspešnem izvajanju pospeševanja izumrli.
Very Happy LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jul 21, 2005 5:33 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
divji čebelar

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 7:40

Spoštovani gospod Papež!
Jaz uporabljam izraz "klanje matic" in prepričan sem, da zelo upravičeno. Nisem pa definiral izraza za avtorje tega umotvora, pa za kakšnega koli bi se že odločil, bi bilo tudi upravičeno. Pa tudi prebral sem vse v zvezi s tem in na vašo žalost, tudi razumel.
Tisto glede varoje pa je stara in oglodana zgodba. Že najmanj pet let se goni eno in isto in vsako zimo se sklicujejo čebelarji in ponavljajo se ista predavanja v povečini z istimi predavatelji, verjetno v prepričanju, da so ti čebelarski debili že tako ali tako pozabili kaj smo jim govorili pred letom. In prav nobeno od teh predavanj ne da čebelarjem nič novega. Važno, da realiziramo "program izobraževanja" za tekoče leto. Denar seveda ni problem in treba ga je nekako pač porabiti. To o varoji pa tako lahko vsak, ki je NAŠ tudi predava. A ni zdravstveno varstvo čebel v strokovni in organizacijski domeni veterinarske stroke ??????
Zakaj pa ne organizirate predavanj o hudi gnilobi ali zastrupitvah čebel ??? Ni znanja v vaših vrstah ??? Je pa ga kar precej v drugih. Pustite jih zraven. Zakaj skoraj nobenega žarišča hude gnilobe do konca nikoli ne sanirate ??? Zakaj skrivate pojave hude gnilobe pred okoliškimi čebelarji, ki so blizu teh žarišč ???? Zakaj ne opravljate brezplačnih preventivnih analiz medu in pregledov čebelnjakov na prisotnost spor ali pojava hude gnilobe ???? Zakaj ne zaprete vzrejevališč matic, ki se znajdejo v bližini kužnih žarišč ????

Pohvalili ste se, da ste član komisije pri KGZS. Kaj ste kot čla te komisije storili za zaščito čebel pred zastrupitvami s kemičnimi sredstvi v kmetijstvu ???? V gnezdu zastrupljevalcev zastopate zastrupljene. Torej tudi mene in moje čebele. In vaši uspehi na tem področju ???? Če bo vaš odgovor, da ni mogoče na tem področju ničesar narediti, potem tudi ni potrebe, da me v tem organu zastopate.
In za konec spoštovani g. Papež, bi lahko predstavili kadre-svetovalce po posameznih področjih in njihova morebitna sorodstvena ali druga razmerja z vodilnimi in drugimi, ki so zelo blizu vrhu ČZS. Na terenu se sliši marsikaj in korektna informacija bi ta zlonamerna namigovanja lahko hitro odpravila.
S spoštovanjem!

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jul 22, 2005 12:12 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gost

Marjan Papež
Čebelarska svetovalna služba
marjan.papez@cebelarska-zveza-slo.si
tel.: 01 7296110

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jul 22, 2005 7:10 am 

Andrej-Admin
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Feb 2004 20:27
Kraj: Goriška

Gost

Predstavi se:)

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jul 22, 2005 11:14 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bara

Jest to dala gor, ker me je Papež prosil, če dam gor. Pa je napisalo gost, ker očitno nisem bila prijavljena..., pa na full zaspana, ker še vedno nisem šla spat...

www.varna-hrana.si/

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jul 22, 2005 12:12 pm 
Andrej-Admin
Site Admin

potem vse OK

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jul 22, 2005 1:47 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jaka

Sorodstvena razmerja

Glede našega svetovalca je sorodstvo očitno Very Happy
Sicer pa smo si vsi po opicah bratje in sestre. To nekateri pridno izkoriščajo. Very Happy
LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jul 22, 2005 3:25 pm 
Gost

Sedaj sem torej postal gost. Tudi ni slabo.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jul 22, 2005 9:51 pm 

divji čebelar

Zahvala

quote:
Originally posted by Anonymous
Marjan Papež
Čebelarska svetovalna služba
marjan.papez@cebelarska-zveza-slo.si
tel.: 01 7296110

Gospod Papež je preko svoje predstavnice za medije izčrpno odgovoril na vsa moja vprašanja, za kar se mu prisrčno zahvaljujem.

Z največjo ponižnostjo ter sklonjeno glavo vaš skesani
Divji čebelar!
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Jul 23, 2005 6:46 am 
jaka

Divji

Glede predstavnice se motiš. Mislim, da ga bo dobro nasadila. Prihajajo časi dejanj - po počitnicah Very Happy
LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Jul 23, 2005 8:17 am 
bara

Hm, se že veselim, da se začne dogajati...

www.varna-hrana.si/

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Jul 23, 2005 4:12 pm 
divji čebelar

quote:
Originally posted by bara
Hm, se že veselim, da se začne dogajati...

Pridružujem se ti v veselju !
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Jul 23, 2005 4:45 pm 
bara

Divji!

A ma vinotoč Gi kaj šampanjca, da bomo proslavljaji?
Na tole po počitnicah se bo namreč dobro pilo...

www.varna-hrana.si/

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Jul 23, 2005 8:52 pm 
divji čebelar

quote:
Originally posted by bara
Divji!

A ma vinotoč Gi kaj šampanjca, da bomo proslavljaji?
Na tole po počitnicah se bo namreč dobro pilo...

Radgonske penine ( šampanjca ) tam sicer ni, je pa odlično buteljčno vino, ki pa si ga tako že okusila. Zlato penino pa bomo spili pod orehom pri čebelnjaku. OK ???
Lep pozdrav!
 Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jul 24, 2005 7:54 am 
Andrej-Admin
Site Admin

Kdaj pa boste konkretno delali?
Če boste samo pili, ne boste nič boljši od tistih, ki jih kritizirate...

Pa brez zamere prosim.

Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jul 24, 2005 9:18 am 
Gost

OK divji, pri čebelnjaku, samo na take uspehe se ga pije več dni skupaj... Bo Jaka zrihtal penino...
Andrej, mi skos delamo, jeseni pa bomo želi uspehe oz. bodo že prvi radikalni premiki... To bo zasluženo proslavljanje. Ne moremo stalno le delati..., kam pa to pelje. Delamo podnevi, ponoči, čez vikende stalno... - mi nismo tisti tipični, ki so tempirani le na 8 ur...

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jul 24, 2005 11:15 am 

bara

Spet se nisem prijavila...
Andrej zrihtaj, da bo vse za prijavit...
Pa začni proslavljat..., brez proslav ni uspehov, ni zagona..., vsaj jaz ga nimam...

www.varna-hrana.si/

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jul 24, 2005 11:19 am 
Andrej-Admin
Site Admin

Bara

Žurka bo taprava šele ko bom jaz zraven, kajti šele potem boste vidli kako lepo žvižgam. Sem veseljaček hlaček:)

Bara hja pišem strukturo poslovnih načrtov, mali lih gledam SWOT metodo in podobno.

l.p. Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jul 24, 2005 4:35 pm 
tonepoljak

Pridružen/-a: Sob Jun 2005 16:46
Kraj: Gorenc

Andrej!

A boš delal SWOT analize, pa Portfolio analize...? Oz. poslovni načrt?
Pa daj komu drugemu to delat, ker če boš slabo naredil, bo drek..., saj nisi ekonomist....?

Lubi!

Sem videl tvoje izdelke, na rit padeš. A se ti sploh kdaj premakneš od računalnika, al skos sam štancaš? Kdaj si bila nazadnje zunaj, mislim, da si zapustila pisarno? 14 dni?

Pa po počitnicah ga bomo pili na full, ko bo tista predstavnica unga fajn nasadila, pa še koga zraven...

Dobro se je tole...

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jul 24, 2005 4:53 pm 
Andrej-Admin
Site Admin

TonePoljak

Osnovno strukturo moram žal sam pripraviti ker sem postavil globalne cilje, usmeritve, poti...

Mislim, da poznam celoten sistem res dobro, sploh povezanost dejavnosti... Težava večine ekonomistov razen tistih, ki so hudo v poslu in nimajo časa in namena, da bi delali še kaj drugega je v tem, da poznajo precej ozka področja, to kar sedaj planiramo zahteva resnično multidisciplinarno znanje.

Ko se bo začela stroga ekonomija bodo to obdelali pravi ljudje, pa tudi kakega ambicioznega diplomanta marketinga ni slabo vključiti.

Kar se tiče marketinga, pa se jih večina teh zadev še ne uči. Sledil sem seminarskim nalogam na managementu (on-line izobraževanje), podajanju gradiv profesorjev, sistem dela... in povem ti, da imajo tako pomankljivo znanje s področja internet marketinga, da je groza. Kar znajo je, da kopirajo Hostnika, Roliha... ali pa kar USA metode.
Te metode so trde hierarhične metode, ki vedno manj delujejo. Nismo v USA, poleg tega te metode ne dajejo možnosti izbire, četudi toliko govorijo o tem, da se moramo približati trgu, toda to so blablaji.... Te metode imajo variante, ki v bistvu manipulirajo tržišče in kmalu pridemo do tega, da se uči trg krivo vero. Ravno včeraj videl prispevek na TVju. Za otroke se veselo reklamira hrano z lepimi slikcami, povabili.. v hrano pa več kot 30% sladkorjev, ki so strup...

Bara resnično močno ropota, toda ker se zaveda vseh teh manipulacij, ki se jih zaveden človek ne zaveda in je drek in strup iz trgovin....
Marketinško analizo pa lahko naredi le tisti, ki dobro pozna problematiko, drugo je le bluzenje. Na osnovi tega pa se lahko naredi vse ekonomske analize in ostale. Včasih smo morali pri metodah optimiranja, operacijskih raziskavah in podobnem poznati celo matematične metode, izvajati peš diferencialne enačbe itd... Nekoč sem neko proizvodnjo uredil še na Sinclairovem mlinčku haaa in to celo grafično... Pred dnevi sem prebral novico, da bodo v USA poskušali vpeljati neko novo komunikacijo med PCji... v kameni dobi informatike sem naredil diplomo lih iz tega. Razlika je v tem samo, da so integrirana vezja in zaščite pred motnjami toliko napredovale, da so lahko prenosi namesto nekaj stokilohertzov, nekaj megahertzov haaa

l.p. Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jul 24, 2005 5:21 pm 
bara

Tone!

quote:
Lubi!

Sem videl tvoje izdelke, na rit padeš. A se ti sploh kdaj premakneš od računalnika, al skos sam štancaš? Kdaj si bila nazadnje zunaj, mislim, da si zapustila pisarno? 14 dni?

Pa po počitnicah ga bomo pili na full, ko bo tista predstavnica unga fajn nasadila, pa še koga zraven...

Dobro se je tole...

Ja res sem že skoraj prirasla na stol, ampak, je full projektov..., pa zelo zanimivih. Saj veš, da mene to full potegne... Ja že kar dolgo nisem bila zunaj...

Ja pili ga pa bomo..., proslavljali..., ampak uno, kot vedno po uspešnem delu...v žile, pa v nulo... Če bo pa še koga kdo nasadil, bo pa sploh še bolje teklo....

www.varna-hrana.si/
 Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jul 24, 2005 10:26 pm 
marjeta

Pridružen/-a: Pet Apr 2005 22:06

Tamau!

quote:
Ja res sem že skoraj prirasla na stol, ampak, je full projektov..., pa zelo zanimivih. Saj veš, da mene to full potegne... Ja že kar dolgo nisem bila zunaj...

Ja pili ga pa bomo..., proslavljali..., ampak uno, kot vedno po uspešnem delu...v žile, pa v nulo... Če bo pa še koga kdo nasadil, bo pa sploh še bolje teklo....

A si jim spet dala delo? Eni neki norijo? Mislim, da bo jeseni vse teklo v potokih.

Divji, Jaka!

Vidva sam penino zrihtita, ...na to se pije samo penina.

Namreč, prihajajo novi časi.
Živ človek mora na veliko skakati okoli, kajti kot jaz vidim stvari, je življenje pravo nasprotje smrti: če torej mirujemo, ne živimo. Hrupni moramo biti ali pa vsaj misliti hrupne, barvite, živahne misli.
 Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Jul 26, 2005 1:40 pm 
bara

Marjeta!

Dobro veš, da kjer sem jest zraven je treba delat. Vsekakor sem jim dala delo, upam, da mu bodo kos...

O tistem, da bo vse teklo v potokih pa to, da ni nikoli tako hudo, da ne bi moglo biti še huje, zato bo vsaj za nas kar vredu, pa tekla bo predvsem penina...

www.varna-hrana.si/

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Jul 26, 2005 9:27 pm 
jaka

Stvari

so stekle. Zdaj bo šlo vse samo od sebe. Kot če drezneš v panj v katerem je zdravila ČZS varozo z metodo izobraževanja. Ven priletijo sršeni. Čebele so žal umrle.
Crying or Very sad
LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Jul 26, 2005 10:17 pm 
divji čebelar

Pomurske in podravske čebele so zaprosile za politični azil v eni od sosednjih dežel. Varoje se veselijo svoje zmage, ki so si jo izborile ob strokovno-politični pomoči ČZS in Papeža. Veterinarji se prijavljajo ne borzi dela. Čebelarji pa se izobražujejo po novi doktrini. Prihajajo novi časi.

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Jul 26, 2005 11:19 pm 
Boris1

Pridružen/-a: Tor Jun 2005 11:46
Kraj: Gode?i?

quote:
JAKA

Stvari
so stekle. Zdaj bo šlo vse samo od sebe. Kot če drezneš v panj v katerem je zdravila ČZS varozo z metodo izobraževanja. Ven priletijo sršeni. Čebele so žal umrle.

Me veseli, da so na vrsti sršeni. Ti so očitno izredno koristni za naše sršenarstvo, saj se ČZS zelo trudi za njihovo rejo. PRO se bo tako ukvarjala samo še z njihovo rejo, le še ugotoviti je potrebno, kje bo njen sedež.

quote:
DIVJI

Pomurske in podravske čebele so zaprosile za politični azil v eni od sosednjih dežel. Varoje se veselijo svoje zmage, ki so si jo izborile ob strokovno-politični pomoči ČZS in Papeža. Veterinarji se prijavljajo ne borzi dela. Čebelarji pa se izobražujejo po novi doktrini. Prihajajo novi časi.

Blagor pomurskim in podravskim čebelam. Tako vsaj ne bodo rumene. ČZS s Papežom na čelu, ki je vrhunski strokovnjak za strategije, se je glede varoje zelo izkazala. ČSS tudi s Papežom na čelu pa nas je čebelarje res nabila s strokovnim znanjem, morda pa bomo sedaj lahko pričeli s pisanjem člankov o naših čebelah, ki jih mori varoza. Metoda ČZS je žal popolnoma neučinkovita, vendar pa bo izobraževanje triletno po programu, zato bomo usposobljeni očitno šele takrat, ko nam bo razloženo že tretjič.

Je pa res, da prihajajo popolnoma drugačni, novi časi. V teh prihajajočih časih pa bo tudi pravici zadoščeno.
Prispevek Sre Jul 27, 2005 12:05 am 
Janko
Site Admin

Pridružen/-a: Ned Jun 2004 17:16
Kraj: Ljubljana

Papežu se verjetno kolca, da nima vsaj malo rimske nedotakljivosti. Očitno mu je priimek bolj v škodo kot korist. Vsaj človek je po srcu dober, a zelo dober tudi do matične organizacije, kateri pripada. Ljudje imamo vedno probleme s pripadnostjo neki organizacije, politični, gospodarski ali kakršnikoli že. Tudi, če ni napisano v kake ustanovnem aktu, ji ne želimo škodit. Zanimivo področje za socialne psihologe.

Želim pa Papeža pohvalit, ker me je povezal s predstavnikom velike svetovne korporacije za prehrano živali. Morda pa spet uživim star projekt prehranskih dodatkov za čebele.

LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jul 27, 2005 6:25 am 
Andrej-Admin
Site Admin

Janko

Gaaaasss... Pripravljajte gradiva za e-brošure. Čimprej, sestavljam celoto.
Kaj pa vaše bionične punce, pripravljajo kaj za prehrano?

Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jul 27, 2005 8:57 am 
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 1 od 9

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu