POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2004

Papeževi maili
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
  Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
Andrej-Admin
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Feb 2004 20:27
Kraj: Goriška

Bara

Mogoče ne bi smel dovoliti, da se o tem tukaj to razpravlja, toda ker sem ugotovil koliko ljudi tudi iz čebelonskih vrst je zavedenih, sem to dovolil...

Ljudje se igrajo s področji, ki jim niso znane. Žal so velike organizacije hudo pod pritiskom manipulacij in zato kjerkoli greš v posel, te pijavke nadlegujejo....

Žal..

Torej kot si ugotovila, samo konkretno delo,
sedaj pa se spravimo k delu...

Andrej

p.s.
res moral sem dovoliti tako razpravo. četudi 99,99% ljudem ni jasno, da se bodo marsikateri zavedli kaj pomeni beseda MANIPULACIJA.

Veliki liderji so manipulirali, vere manipulirajo, diktatorji manipulirajo, organizacije, tudi celo v društvih, ko smo v čudni klapi je isto, posamezniki manipulirajo...

Plod manipulacij je mogoče 100 milijonov in več mrtvih v 20. stoletju.
Naj se vsak resno vpraša ali bomo dovolili manipulacije?

Živimo v svetu manipulacij. TV, reklame,... manipulirajo, da jemo zdravo hrano, pa je ne...

Proti komu si se borila zadnja leta? Proti manipulaciji, da jemo čist, zdrav med, pa to ni res, žal..
Vsa hrana, ki jo jemo je hudo onesnažena...

Kdor je dovolj psihično močan lahko z ljudmi manipulira in ustvarja krdelo.

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 12:55 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bara

Pridružen/-a: Ned Apr 2005 19:01
Kraj: Domžale

Andrej!

Jest bom za e-čis zdej napisala še tisti članek, potem pa ostalo ...
Mam tega zadosti in me sploh več ne zanima... Matt je znormaliziran, pa upam, da tak tudi ostane...
Pošlji mi kakšen projekt, za dokončat, bom skos delala...

Res mi tole ni prav nič več všeč..., ko sem bila mlajša je bilo to zanimivo, sedaj pa ne več... Ne rabim peklenskih dopustov... A si ugotovil, da celo noč nisva spala?

www.varna-hrana.si/

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 2:00 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bara

Andrej!

Ne zadnja leta se pa res nisem nič borila... Po tistem, ko sem zbolela zaradi RKC jajc, sem delala tisto genetsko oz. GSO hrano, pa popravljala ljudi...
Res sploh nisem bila s tem obremenjena, pa mislim, da tudi sedaj ne bom več... Verjetno sem potrebovala še eno prelomnico, ker od zdej naprej se bom jest mela samo še fino, in si bom popolnoma vzela življenje, kot si ga znam, saj veš tisto no limits..., pa veliko ljubezni...

www.varna-hrana.si/

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 2:11 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Andrej-Admin
Site Admin

Bara

V življenju marsikaj dočakamo.

No sedaj občutimo sistem manipulacije v polni meri.

Zakaj je v Sloveniji kriza?
Ljudje se še vedno delijo na leve in desne. Folk, ki pripada eni ali drugi struji, je v večini totalno manipuliran.

Ko si se pojavila na forumu so me najprej napadli, da si ateist.
A se ocenjuje ljudi po ideologiji?
A se ljudi ocenjuje po bsrvi koži in še kaj?
A smo totalno rasistična, ideološka in ne vem kaj država?
Država je razdeljena po pripadnosti veri, politiki, totalistični miselnosti, kdor ni z nami je proti nam.
Vsaka struja ima svoje manipulatorje, ki netijo sovraštvo med ljudmi. V 50 letih so se Izraelci in Palestinci že skoraj pomirili, pa so specialne para organizacije dobile komando, da pobivajo ene in druge, da zanetijo spet hudo sovraštvo.
Večina ljudi, ki so v eni ali drugi stranki, eni ali drugi verski organizaciji je poštenih. Ne vedo, da manipulirajo z njimi. Manipulirajo toliko časa, dokler niso pripravljeni v imenu "naroda", boga celo ubijati.
Bratomorna vojna med 2. vojno, terorizem v sedanjem času, rasistični izpadi po svetu, izkoriščanje Afrike....

V imenu visokih idej se pošilja v zalivske države mlade ljudi, na drugi strani pa so ljudje manipulirani že dolgo.

A ni to kaos?

Zakaj čebelarstvo ne uspe? Ker je važno kdo hodi v Cerkev, kdo kam spada, za katero politiko se zavzema, čebele pa jočejo....

Ves ta folk naj bo dna duše sram, naj jih peče vest, da sovražijo sočloveka samo, ker ni tak kot on....

Kakšen bi bil svet, če bi živele samo čebele?

Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 2:55 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bara

quote:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by Andrej-Admin
Divji

Ne poznaš ozadij žal, tudi ne veš kje in kako so bile gonje proti Bari...

Andrej
--------------------------------------------------------------------------------

Andrej, to ti pa rad verjamem. Vendar zaradi tega ni bila potrebna tako iznenadna in hitra reforma foruma. Lahko bi se zgodilo bolj postopoma in manj boleče. Pa zdaj je kar pač je. Dve nalogi sta, ki ju je potrebno izvršiti. V CČI vključiti predvsem čimveč čebelarjev in jih privabiti nazaj na forum.

Divji!

Mislim, da reforma in gonja proti meni nimata nič skupnega. Pač nisem prave barve, čeprav nisem nobene, ker sem bila vedno sama svoja in strokovna... Nikoli pa nisem imela črednega nagona in če se z nekom ne strinjam, naredim, kot je meni prav... Lahko ti povem, da se pozitivno odvijajo zadeve in da Janko dela na tem, da se odvijejo zadeve v čebelarstvu na strokovnem nivoju. Tudi tisto, kar sem naredila jaz, se odvija, saj je kar panika med tistimi, ki so z dopusta. Podobno se bo zgodilo s celim kmetijstvom, saj vse akcije tečejo v to smer...
Na forumu pa ga lahko po Košu serjemo do nezavesti, tako, da ne vidim težav... Očitno si že opazil, da eni sedaj po smeteh sprobavamo čudne sfere... No, danes bom začela raje spet delati, ker zame očitno ni dobro, da si vzamem dopust..., zna biti preveč radikalno..., sploh v kombinaciji z Andrejem...

CČI?
Počakajmo september... Članov je zadosti, samo kaj se bo zgodilo z IO pa bomo videli septembra. Veš, da sem takšna, da ljudi ne prepričujem in ne prosim... Prepričanih ne bom mogla prepričati, niti jih ne nameravam... Zadeve pa se bodo naprej odvijale v pravo smer... Jaka ter še nekateri, ki imajo jajca in poznajo stvari in jim je jasno, kje so težave..., bodo to dobro borili in tudi izpeljali... Tisti, ki vedo kaj je narobe in kaj je potrebno storiti, so itak stalno dejavni. Eden izmed njih si tudi ti...

www.varna-hrana.si/
 Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 2:58 pm 
Andrej-Admin
Site Admin

Bara

Strokovne razprave damo v PDF. Primer:
http://www.delam-dobro.si/index.php?option=com_weblinks&catid=24&Itemid=44
Možno je samo printanje, vpiše se avtorja, datum, verzija dokumenta..

Naredi se lahko po poglavjih

Andrej

p.s.
v kombinaciji z menoj, Jankom, bo tudi hudo vroče. Kjer si ti, je zelo vroče

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 3:03 pm 
Andrej-Admin
Site Admin

Lahko se pošilja tudi razglednice
http://www.delam-dobro.si/index.php?option=com_zoom&Itemid=43&page=view&catid=3&PageNo=1&key=7&hit=1

desno gor klikni

Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 3:07 pm 
bara

Andrej!

Treba je samo še delat... Jest mam spet totalen zagon. Komaj čakam, da bo petek, ker takrat bo pa res užgalo...

www.varna-hrana.si/

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 4:06 pm 
Andrej-Admin
Site Admin

Bara

Danes sem videl kako nekateri manipulirajo in izisljujejo posle. Ljudje, ki so totalni laiki, se rinejo v mednarodno pomebne internet posle in izsiljujejo z drugimi zadevami. Ta država je od A do Ž totalno skorumpirana in manipulirana.

Če se ne premakne moramo vsi strokovnjaki odditi iz države in naj ostanejo tukaj totalni butci in butalci.

Tej državi vlada manipulacija, zloba in pokvarjenost do amena. V še tako majhne posle se vse hijene silijo in hočejo %. Ne morem verjet, da je to mogoče.

Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 4:36 pm 
bara

quote:
Danes sem videl kako nekateri manipulirajo in izisljujejo posle. Ljudje, ki so totalni laiki, se rinejo v mednarodno pomebne internet posle in izsiljujejo z drugimi zadevami. Ta država je od A do Ž totalno skorumpirana in manipulirana.

Če se ne premakne moramo vsi strokovnjaki odditi iz države in naj ostanejo tukaj totalni butci in butalci.

Tej državi vlada manipulacija, zloba in pokvarjenost do amena. V še tako majhne posle se vse hijene silijo in hočejo %. Ne morem verjet, da je to mogoče.

Andrej, dobro jutro!

Zdej se bo vse premikalo, ker je tut folk počasi že dobro podžgan..., sicer manjšina...
Pa sej v tej SLO je vse narobe..., na vseh nivojih...
Problem je tudi, da se ljudje stalno nekaj pritožujejo, nič jim ni prav, ampak potem nič ne naredijo..., očitno jim paše? Ne vem... Časi bodo stalno slabši, morda bodo kaj naredili, ko jim popolnoma zagusti...

A se spomniš mojega HACCP? Najprej so rekli, da bom služila na čebelarjih, Tomec je rekel, da zavajam čebelarje oz. begam, po drugi strani so pa s figo v žepu na ČZS delali smernice, s katerimi bodo pa res zavedli čebelarje... V Celju so pa čebelarjem še lagali... Full dobr, ane?

Veš Andrej, meni je popolnoma vseeno, jest se mam lahko fino kjerkoli po svetu, SLO mi pa že kar nekaj let več ne odgovarja...

www.varna-hrana.si/
 Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 5:11 pm 
Andrej-Admin
Site Admin

Bara

Tudi meni ne odgovarja, toda kaj klinc, ker moramo, saj veš.... žarnice letijo z neba, če ne narediš domače naloge.

Lani mi je razneslo neonko na milijon kosov. Cev 120cm je počla kot bomba. Koščki so predirali celo stole, po celi pisarni, toda niti en ni končal v meni, četudi sem bil skoraj tik pod neonko.

Če so se sekali stol, bi morali tudi mene, pa kaj vem...

Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 5:16 pm 
Andrej-Admin
Site Admin

Bara

Tebe vabim v uredniški odbor treh zelo zanimivih projektov.
Ko bo GD uredil zadeve, boš dobila povabilo še tam hee....

Naj se ve kdo je džekica, a ne. No saj jih bo več...

Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 5:49 pm 
cenek

Pridružen/-a: Pon Jun 2005 9:31
Kraj: Kranj

Andrej!

Očitno je nekaj v zraku. Moral sem pod nujno priti iz Kranja k Bari. Je čisto razpizdena. Pa da o stanju pri njej doma raje ne govorim. Ja, kaj ste počeli? Matt je sploh dobro, skoraj na smrtni postelji, ona pa na obratih, veliko preveč. Stalno ponovlja, da ima zadosti, da zdej bodo pa videli. Prej je na e-čis basala nek tekst, pa jo je valda zjebalo, ampak je gor. Pravi, da tega danes ne more več delat, ker bo znorela, se je pa lotila korupcije v javni upravi in zato sem moral priti. Jutri bo baje za Jankota naredila vse. Saj veš kako je, če imaš preveč energije. Pa tudi ti si ji nekaj za projekte poslal, pa jo je preklopilo, pa je očitno padla v korupcijo. To smo počeli včasih in v tem je zelo dobra, pa obvlada sistem. Kar GD vprašaj, saj se poznamo. Pravi ji sodobni Robim Hood, ker jo nič ne ustavi. Huje ko je, bolj je zagnana.

Preučila bova vse možnosti, saj imajo tudi tista dejanja, ki niso kazniva, pogosto elemente korupcijskih ravnanj, kar se nato kaže v konfliktih interesov, nemoralnosti, zvezah in poznanstvih itd. Zanimajo jo pa predvsem javna naročila v tem trenutku, saj je največ korupcije pri javnih naročilih in nenazadnje tudi v organih, ki vodijo te postopke. Vse faze. Andrej, ona že ve.

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 8:00 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andrej-Admin
Site Admin

No cenek cenim tvoja prizadevanja.

Ja sedaj sem dal neformalno pobudo po povezavi prave strokovne in pozitivne javnosti, počasi bomo to dorekli. Ja smo sodobni Feniksi. Naj se pripravijo, ko bomo leteli kot bobniki nad hišami.. haaa

Jaz imam res tudi vsega dovolj. Še za uporabo sekreta bo potrebno nekoga podplačati. Res je hudo. Razlika z drugimi razvpitimi sredozemskimi državami je le v tem, da še ni dovolj pokalic na ulicah. Res tu mač. Pa govorijo, da ni korupcijo. Vsako podjetje se sreča z njo na vsakem koraku.

Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 8:05 pm 
cenek

Andrej!

Mislim, da bo danes veliko prijav za inšpekcije sproduciranih, bomo videli, če funkcionirajo oz. kako funkcionirajo. Jest bom še mal za računalnikom, ker je tamala v ta hudem elementu, potem ti jo pa predam.

Ma tisto, kako je korupcija med javnimi uslužbenci težko prepoznavna, ker gre za zelo prikrite primere korupcije, ki na zunaj niso opazni. Javni uslužbenci namreč ne podkupujejo z modrimi kuvertami, temveč gre za razne oblike preferiranja in dajanja uslug. Predvsem je pa tu pomembna hierarhija, več ko je pooblastil, več je je. Pa imena oseb izgovarja, pa bodo že videli, ker mam tega pa že čist zares zadost. Matt sam gleda, ona mu pa razlaga o čebelarstvu, o kmetijstvu, o Sloveniji.

A misliš, da je dobro, če jo pošljem pod mrzel tuš? Res ne vem, kaj ste počeli, ampak se pozna.

O poslih odločajo totalni nestrokovni ljudje in sprašujem sploh kako se ta denar deli, ker že vidiš, da je vse mutno... Na tem forumu je samo karikatura Slovenije

Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 8:16 pm 
Andrej-Admin
Site Admin

Cenek

Še par takih Bar in bomo obrnli svet.

Korupcija je tako zavita sploh v paradržavnih organih. Te dni sem bil priča primerov, ko je "konkurenc" kupca izsiljevala, da če ne vzame predlaganega posla, jim bodo rezali neke druge reči, ker pa imajo edini recimo neko ponudbo, do katere so prišli s pomočjo celotne družbe je zame to.... poleg tega na tak način v posel vlačijo frende, znance in kar je še huje totalno nestrokovnost.

Ne ni plavih kuvert, ampak Ti povejo, da imajo v navezi te in te ljudi, firme in če ne pristaneš, boš miniran. Korupcija gre legalno s fakturamo.
Kdor koli bo pregledal, ne bo dobil mišje dlake korupcije. Tudi v telefonskih pogovorih ne boš tega zasledil. Samo potencialni kupec reče ja oni ponujajo to in to in zgodi se, kot se je sedaj zgodilo, da netaktnemu kupcu uteče iz uste.. veste pogojujejo s tem in tem....
Samo čakam, da nam bodo dali še cev na čelo....
Vse znano...

Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 8:23 pm 
bara

Andrej!

To je dobro. Ne rabiš počasi, samo akcija. Vsak itak ve, kaj je njegova naloga, oz. na katerem področju si upa. Ti samo porini.
Potem se bo pa usmerjalo, če bo potrebno. Naj se kar zgodi… Se mora!! GD je danes že naredil svoje, sam še mal jim jo mora skuhat. On bo to že storil...

quote:
Ja sedaj sem dal neformalno pobudo po povezavi prave strokovne in pozitivne javnosti, počasi bomo to dorekli. Ja smo sodobni Feniksi. Naj se pripravijo, ko bomo leteli kot bobniki nad hišami.. haaa

quote:
Jaz imam res tudi vsega dovolj.
Torej, dejmo!

quote:
Še za uporabo sekreta bo potrebno nekoga podplačati. Res je hudo. Razlika z drugimi razvpitimi sredozemskimi državami je le v tem, da še ni dovolj pokalic na ulicah. Res tu mač. Pa govorijo, da ni korupcijo. Vsako podjetje se sreča z njo na vsakem koraku.

Kamorkoli prideš te zjebe…, ma že kakšen norc kakšen svoj dober interes, al mora pa svojo ženo, hči al pa koga kam pobasat. A si predstavljaš, ko sem prišla v prvo službo, področje kmetijstva, naj bi me uvajal frizer… Halo?

Zdej bo Cene spisal prijave pa ovadbe, je kar dobra korupcija, vse dokazljivo, tut kaznivo...
Vse je treba posekat..., res je bilo zadosti... Ti pa še vse ostale kontaktiraj, jaz ti pa pošljem moje pravnike...

Matt je zanimivo OK, pa nič ga ne seka, sem mu pa povedala, je sicer prebledel, ampak pravi, da bo šlo...

www.varna-hrana.si/
 Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 8:50 pm 
bara

quote:

Samo čakam, da nam bodo dali še cev na čelo....
Vse znano...

Kr nej pridejo, pa čimprej!

Jutri ti bom povedala kje bom sodelovala. Prej me je res e-ČIS razpizdil, ker ni hotela vsa pisava biti Times NR..., ampak kr sth., tako da so vmes neke velike črke... Bomo že popravili, danes pa sigurno raje ne, ker lahko e-ČIS sesujem...

Jutri bom vse naredila za Jankota, pa zate ponudbe, sem si že vse splanirala, kaj moram narediti, celo zapisala...

P.S.: Jutri bom še psa peljala k veterinarju, ker se obnaša kot tjulen in ne kot pes, pa mi gre zelo na živce...

www.varna-hrana.si/
 Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 8:56 pm 
Andrej-Admin
Site Admin

Bara

Ja hudo je. GDja poznam že vrsto let in on je res tih človek, zelo redkobeseden, toda tako jezen in tako adrenalinski kot je bil danes, ga nisem videl še nikdar niti 10%. Res mu je dovolj teh klinčevih slo narodnih umetnosti.

Ja a spet frizerji. V 70 in 80 letih so frizerji, mizraji, mehaniki.. kupovali brizgalne stroje in bogateli, ke rso imeli v firmah veze, zezali so ves folk, širili vampe, pili ko žolne po gostilnah. To so še časi, ko so šli kupovali v Kranju šolo s pršuti (konec 70 let je bilo moderno, da si bil organizator dela - s pršutom) in ti so postali šefi in hodili na sejme v Nemčijo in so tehnikom in inženirjem butnili na mizo kak kičast plastični predmet. No ti so ga morali prerisati in narediti orodje za brizganje. Nič težav. Vzel si Hasco kataloh, zrisal zadeve, dal v orodjarno narediti orodje, kar ni bilo poceni, potem pa so ti šefi dali delat artikle frizerjem... in čudno... naenkrat so se vsi vozili s fajn avtomobili...
V 90 letih plastika ni šla več tako v promet in glej Kanadčani so se izmislili program Corel Draw in vsaka vas je imela priučenega tiskarja, ki je bil vrhunski oblikovalec v Corelu.

Najbolj fajn pa je, da bi moral sedaj vrhunski oblikovalec, ki ne rabi priprave za tisk imeti za priučevanje SP mojstra, kajti to so uvrstili v dejavnost priučenih folkecov. četudi bojda imajo neke majsterske izpite, toda res se sprašujem ali je lahko človek, ki naredi troletno šolo za tiskarja tudi oblikovalec in kaj vem še kaj. No saj tudi branjevka ima dar govora in ji pravijo, da ima jezik kot advokat, toda nisem še slišal, da bi bile branjevke v sodni dvorani...

Sedaj pa mi poveš, da so ti frizerji že v državnih organih. Ni čudno, denarja so dovolj nabrali...

Kaj hočem povedati?
Na Primorskem so študentje končali za igralnimi mizami, ker se jim ne splača študirat, instituti propadajo, na koncu pa na tržišču ne dobiš res kvalitetnega keramičarja, mizarja... vse se je sfižilo....
To ni težava Slovenije, to je težava celotne EU.

Znanje je en klinc vredno. Cel teden strokovno pripravljaš ponudbo, pogodbo, potem pa se nek jodlar "strokovno" odloči v roku treh minut, da je drugi ponudnik boljši,.... Izbirala pa je oseba, ki te vpraša, če lahko bere pošto kjer koli v omrežju, ki te vpraša kako se lahko bere e-pošto.. seveda je ta oseba odločala o visoko zahtevnem aplikacijskem mrežnem projektu, ki zavzema od vodenja podatkov, portalskem sistemu, plačilnem sistemu in celo zbiranju gradiva za tisk in to avtomatsko.... Seveda nastaviti mail v outlooku je bojda težje kot poslati Space Shuttle v vesolje...

To je sistem odločanja ponudb. Podobnost s katerimi koli drugim je zgolj naključna...

Ljudje, ki smo sposobni vzpostaviti prej omenjeno, skupaj z avtomastkimi sistemi za tisk smo butci. Moj drugi sosed pa to dela za BMW, pa kaj bi. BMW so klinčevi avtomobili...

Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 9:12 pm 
Andrej-Admin
Site Admin

Vsem

Slovenijo vodijo priučeni faliranci podobno kot se je to zgodilo leta 45, edino s to razliko, da so pametne takrat pobili. če niso utekli.. ..
Poglej Bara v vseh politikah, verah vladajo priučeni.., ki so prišli s komolci na oblast..

No podobno so naredili v drugih diktatorskih režimiv, v srednjem veku je inkvizicija čistila sposobne...

A bomo vedno tiho? Ni dovolj, da nam butci solijo pamet?
A bomo rekli DOST VAS MAMO!

Andrej

Nazadnje urejal/a Andrej-Admin Tor Avg 09, 2005 9:24 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 9:15 pm 
Andrej-Admin
Site Admin

Bara

Leta 94 sem razvil program, ki iz MikroVaxa (mini računalnik) zajamema podatke iz baze 20.000 artiklov in v roku 5 minut sestavi filme za katalog cca 250 strani. Prej so to delalai peš tri tedne in če so kaj pozabili, jovo na novo...

Prvo leto je bilo OK, drugo leto grožnja, tretje leto pride uslužbenka u grožnjo, da ji moram dat 3000 DEM na roke. Seveda je šla praznih rok, jaz brez posla, toda glej čudo.. kmalu sta imela z možem oba super avte, kajti to sta počela serijsko....

Seveda, to ni korupcija, podkupnina, ampak svobodna menjava keša...
In po toliko letih "frizerji" odločajo o našem znanju... ja to se mora končati... Sem pozabil povedati, da poznam zidarje v belih ovratnikih na zahtevnih dolžnostih...
Univerzo je potrebno sesuti, jo zapret in narediti konjušnico, bolje štalo za osle, kajti mi smo osli, ker se jim pustimo.

Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 9:20 pm 
bara

Andrej!

Ja hudo je. GDja poznam že vrsto let in on je res tih človek, zelo redkobeseden, toda tako jezen in tako adrenalinski kot je bil danes, ga nisem videl še nikdar niti 10%. Res mu je dovolj teh klinčevih slo narodnih umetnosti.

Ja komu pa ni? GD je bil včasih dosti adrenalinski, kot mi vsi, pa smo šli v strokovne vode. Potem so pa raziskave, pa rezultati, pa malo se odmakneš od vsega, pa je kar OK. Ampak potem, ko rabiš pa denar, pa speljat zadeve, pa ugotoviš, da denar dobi vsak lole, ki sploh nima pojma o področju, ti pa nikakor ne… Stalno se boriš za neke ostanke, pa vsi te porabijo, da jim vse narediš, pa so ti s figo v žepu hvaležni, za prvim vogalom pa itak razlagajo, da si največji osel… Valda se mu je odrolalo… Ampak vidim, da se počasi vsem rola…, ker so razmere v SLO nemogoče. Poglej primer čebelarstva… Subvencije so namenjene čebelarjem, ampak pri nas nekomu drugemu… A je to normalno? To je, saj veš kaj… Stroka na faksu, ne na ČZS, al jest česa ne zastopim? Andrej, sej sploh ne morem verjet, da jest tuki živim… Matt je bil popolnoma zgrožen, ko sem mu to razložila… Pa nikjer ni tako, sam v SLO…

Ja a spet frizerji. V 70 in 80 letih so frizerji, mizraji, mehaniki.. kupovali brizgalne stroje in bogateli, ke rso imeli v firmah veze, zezali so ves folk, širili vampe, pili ko žolne po gostilnah. To so še časi, ko so šli kupovali v Kranju šolo s pršuti (konec 70 let je bilo moderno, da si bil organizator dela - s pršutom) in ti so postali šefi in hodili na sejme v Nemčijo in so tehnikom in inženirjem butnili na mizo kak kičast plastični predmet. No ti so ga morali prerisati in narediti orodje za brizganje. Nič težav. Vzel si Hasco kataloh, zrisal zadeve, dal v orodjarno narediti orodje, kar ni bilo poceni, potem pa so ti šefi dali delat artikle frizerjem... in čudno... naenkrat so se vsi vozili s fajn avtomobili...
V 90 letih plastika ni šla več tako v promet in glej Kanadčani so se izmislili program Corel Draw in vsaka vas je imela priučenega tiskarja, ki je bil vrhunski oblikovalec v Corelu.

Najbolj fajn pa je, da bi moral sedaj vrhunski oblikovalec, ki ne rabi priprave za tisk imeti za priučevanje SP mojstra, kajti to so uvrstili v dejavnost priučenih folkecov. četudi bojda imajo neke majsterske izpite, toda res se sprašujem ali je lahko človek, ki naredi troletno šolo za tiskarja tudi oblikovalec in kaj vem še kaj. No saj tudi branjevka ima dar govora in ji pravijo, da ima jezik kot advokat, toda nisem še slišal, da bi bile branjevke v sodni dvorani...
Andrej, dobro se ve, kdo je dizajner, pa kakšne so cene… Samo v SLO, nihče nič ne bi plačal, pa deklaracije, članke se krade, ker v SLO se vse pokrade… Eni še niso dojeli, kaj je zaščita avtorskih pravic in podobno… V te državi se moraš očitno stalno tožit, pa zraven še upat, da sodišče funkcionira…

Sedaj pa mi poveš, da so ti frizerji že v državnih organih. Ni čudno, denarja so dovolj nabrali...

Kaj hočem povedati?
Na Primorskem so študentje končali za igralnimi mizami, ker se jim ne splača študirat, instituti propadajo, na koncu pa na tržišču ne dobiš res kvalitetnega keramičarja, mizarja... vse se je sfižilo....
To ni težava Slovenije, to je težava celotne EU.

Znanje je en klinc vredno. Cel teden strokovno pripravljaš ponudbo, pogodbo, potem pa se nek jodlar "strokovno" odloči v roku treh minut, da je drugi ponudnik boljši,.... Izbirala pa je oseba, ki te vpraša, če lahko bere pošto kjer koli v omrežju, ki te vpraša kako se lahko bere e-pošto.. seveda je ta oseba odločala o visoko zahtevnem aplikacijskem mrežnem projektu, ki zavzema od vodenja podatkov, portalskem sistemu, plačilnem sistemu in celo zbiranju gradiva za tisk in to avtomatsko.... Seveda nastaviti mail v outlooku je bojda težje kot poslati Space Shuttle v vesolje...
Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa…

To je sistem odločanja ponudb. Podobnost s katerimi koli drugim je zgolj naključna...
Merila in kriteriji pa itak ne obstajajo, ker nihče očitno ne ve, kaj to sploh je, ali kaj naj bi to bilo…

Ljudje, ki smo sposobni vzpostaviti prej omenjeno, skupaj z avtomastkimi sistemi za tisk smo butci. Moj drugi sosed pa to dela za BMW, pa kaj bi. BMW so klinčevi avtomobili...

Matt se je poscal od smeha…, pravi, da ti je zelo hvaležen za simbole, danes jih začuda lahko gleda in jih imamo povsod…

MOrda ne bi bilo slabo, če te obiščeva? Ga pa zna verjetno ubit, ne le posekat?

www.varna-hrana.si/

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 9:40 pm 
Andrej-Admin
Site Admin

U V O D N E B E S E D E

Svet bolj kot vse drugo potrebuje
dobroto in Ljubezen,
dobro zmaguje vedno in povsod,
zato roka, ki daje,
vedno najde pot in pravo rešitev.

Morda smo do sedaj pozabljali na tiste,
ki nas potrebujejo, ki bi jim lahko pomagali,
toda nismo vedeli kako ali nismo imeli časa.

Vse ima svoj čas in svoje mesto,
vse lahko počaka,
toda trpeči ne more čakati.

Otrok, ki trpi, nas potrebuje takoj.
Ponudimo jim roko, pokažimo dobroto
in ljubezen tam kjer ju pogrešajo.

Naj glas o našem delu, delam-dobro.si
doseže ljudi v stiski vse,
ki potrebujejo pomoč,
in hkrati tudi vse tiste,
ki bi želeli pomagati.

Pojdimo in delajmo dobro,
vsak zase in vsi skupaj.

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 9:47 pm 
Andrej-Admin
Site Admin

Bara

Dobrodošla...

code:
Matt se je poscal od smeha…, pravi, da ti je zelo hvaležen za simbole, danes jih začuda lahko gleda in jih imamo povsod…

Če bo "priden" bom inicializiral prav za njega, pa potem postavim sterografske slike, ki mu bodo rukale tudi očesne mišice in epifizo. To zboljšuje vid, ker povzroča širjenje globinskega vida.

Mu bo zvijalo oči takole
http://www.cleopatris.com/zdrav_vid.htm

Prevedi mu
http://www.cleopatris.com/zdrav_osnova_stereo.htm
http://www.cleopatris.com/zdrav_vid_zahtevno.htm

Za take kot si ti pa lahko pripravim cel niz teh reči, toda povečuje moč čelne čakre, da lahko drobiš 1cm debelo steklo.
V USA imajo podobno za šolo dobrega vida, toda je slabše in stane 400 USD

Andrej
Prispevek Tor Avg 09, 2005 9:56 pm 
bara

Andrej!

Klikamo...

quote:
Univerzo je potrebno sesuti, jo zapret in narediti konjušnico, bolje štalo za osle, kajti mi smo osli, ker se jim pustimo.

Ja pa nič več. Zdej bomo pa malo pokazali kaj znamo in kako se lahko kaj dobro zakomplicira….

Cene pa piše…

quote:

Dobrodošla...

Evo, da prideva...

quote:
code:

Če bo "priden" bom inicializiral prav za njega, pa potem postavim sterografske slike, ki mu bodo rukale tudi očesne mišice in epifizo. To zboljšuje vid, ker povzroča širjenje globinskega vida.

Mu bo zvijalo oči takole
http://www.cleopatris.com/zdrav_vid.htm

HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, pa znane slikce...........

quote:
Prevedi mu
http://www.cleopatris.com/zdrav_osnova_stereo.htm
http://www.cleopatris.com/zdrav_vid_zahtevno.htm

Mu je prevedla...

quote:
Za take kot si ti pa lahko pripravim cel niz teh reči, toda povečuje moč čelne čakre, da lahko drobiš 1cm debelo steklo.

Ja to pa ne bi bilo ravno OK, če se še povečuje moč…

quote:
V USA imajo podobno za šolo dobrega vida, toda je slabše in stane 400 USD.
A začnem kar prodajat?

www.varna-hrana.si/
 Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 10:22 pm 
Andrej-Admin
Site Admin

Bara

Imamo sistem in lahko tudi druge reči prodajamo v USA. Saj v SLO se nič ne ceni. Ja lahko gremo v export sistem no problem

Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 10:33 pm 
bara

quote:
Imamo sistem in lahko tudi druge reči prodajamo v USA. Saj v SLO se nič ne ceni. Ja lahko gremo v export sistem no problem

Ja v to gremo. V SLO je tudi tako majhno tržišče...

Pa tega Slovenci še dolgo ne bodo rabili, ker bodo dojeli šele čez 10 let.

www.varna-hrana.si/
 Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 10:57 pm 
Andrej-Admin
Site Admin

Bara

Veliko firm rabi te storitve. Darja s Floride lahko gre takoj v action, ker ima že utečen sistem, no USA so velike...
Še kako matico jim nesemo tja haaa

Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 11:07 pm 
cenek

Andrej!

Dobro delo opravljeno, sicer nesem še s seboj. Resno moramo tole zagrabiti in peljati vse zadeve in to na čimveč področjih.

Tale dr. Božič res obvlada zadevo oz. čebelarstvo. Bara mi je razložila zgodbo o Akademskem čebelarskem društvu in o Ambroževem plesu, ali ne vem kakšnem. Sva se narežala. Vidim, da je dr. Božič približno tak kot naš GD, kar pomeni, da se bo vse odvilo v zelo pozitivno smer.

Mu bo pa Bara vsekakor pomagala, vsaj da se popravi sistem in v Sloveniji postavi stvari na svoje, pravo mesto. Boš videl, da bo v kratkem Barin prvi juriš, samo da malo energije sprosti, ker jo ima v tem trenutku mnogo preveč, kar je problem, ker ne more funkcionirat. Jutri bo zjutraj sigurno najprej odtekla vsaj 10 km, da bo lahko delala. Popoldne pa ene dva tenisa, pa bo.

Tudi drugi bomo zelo pomagali, vsaj kar se tiče DU in nesposobnih modelov na položajih, ker jih je očitno potrebno dati malo na preverjanje, ker bodo na tak način, kot delujejo sedaj, uničili vse.

Andrej, delaj dobro, jaz pa sedaj odhajam nazaj v Kranj.

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Avg 09, 2005 11:58 pm 
Andrej-Admin
Site Admin

Cenek

Pozdrav
http://www.delam-dobro.si/index.php?option=com_zoom&Itemid=43&page=view&catid=8&PageNo=1&key=5&hit=1

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Avg 10, 2005 12:03 am 
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 7 od 9

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu