POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Izobraževalno delo v čebelarstvu

Predavanje brez primere

Avtor    Thread Objavi novo temo   Odgovori na to temo
levstek008

Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:46
Predavanje brez primere

Tisti ki razumete srbo-hrvaško Laughing ....daleč najboljše predavanje kar sem jih videlv svoji čebelarski praksi... https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=t78O8eMSSXo#t=105 ta veterinarka Violeta rastura..... Priporočam ogled od začetka do konca!!

Lp Matej

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Okt 14, 2013 11:31 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kočevski med-ved

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 21:18
Kraj: KOCEVJE - KOSTEL

Sam začetek je enkraten.
Se vidi da obvlada čebelarstvo.
Ko bom imel čas pogledam cel posnetek.

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Okt 15, 2013 5:43 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mg

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:18

Sem pričakoval, da se bo na vprašanje, koliko slušateljev čebelari z AŽ panjem vsaj kakšen oglasil Shocked . Pa Bosna nije tako daleko.

A razen v Sloveniji in nekaj na HR sploh kje po svetu resno čebelarijo v AŽ -jih???

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Okt 25, 2013 9:43 pm 
Kočevski med-ved

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 21:18
Kraj: KOCEVJE - KOSTEL

Za naše kočevsko področje je AŽ 1A.
V štirinajstih letih čebelarjenja v Kostelu je bil 10 satar samo enkrat premajhen.
Takrat sem petkrat točil (2006 leta).
Mislim da po svetu ne čebelarijo z AŽ-ji.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Okt 26, 2013 5:25 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
boriss

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 9:23

Ampak je hecno Tudi z LR NE! (vsaj v naši bližnji okolici ne!)

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Nov 03, 2013 7:55 am 
Janževec

Pridružen/-a: Sre Maj 2010 7:01

Od vseh razprav na temo čebelarjenja me prav motoviljenje okrog panjskih sistemov najbolj zabava. Tako veliko modrosti in še več neumnosti skoraj ne moreš prebrati v nobeni drugi čebelarski razpravi.

Najbolj zanimivi so vsi tisti, ki mi že leta in leta neprestano dokazujejo kakšen tepec, da sem, ker pač čebelarim z AŽ-ji. Skrbi jih moja ekonomika čebelarjenja bolj kot, če bi stroške pokrival iz njihovih žepov. In skrbi jih rojenje mojih čebel, pa donosi, ki naj bi bili vsaj dvakrat, če že ne kar trikrat večji na panj, če bi čebelaril tako kot oni v nekih drugačnih panjih.

Nihče nikjer nikomur zakonsko ne zapoveduje v kakšnih panjih naj ali sme čebelariti. Saj pravzaprav to nikogar tudi nič ne briga. Zaradi mene lahko nekdo čebelari v škatli v katerih je kupil čevlje ali pa v odsluženi omari dnevne sobe. Njegov problem in ne moj. Enega samega razloga ne poznam in ga tudi nikjer do danes še nisem uspel prebrati, ki bi mi dajal pravico nekomu soliti pamet v kakšnem panjskem sistemu naj ali celo sme čebelariti. Še manj pa, da bi ob tem smel biti celo nesramen in nasilen do vseh tistih, ki ne čebelarijo tako kot sam mislim, da bi morali in bi bilo prav.

Kor edini argument neprestano kot papagaji ponavljajo, da skoraj nihče razen Slovencev ne čebelari v AŽ panjih. Pa kaj zato? Saj tudi slovensko nihče razen nas Slovencev ne govori. In skoraj nihče drugi tudi ne čebelari s slovensko čebelarsko tradicijo ter čebelarskim zgodovinskim izročilom. Prav pomilovanja vredni in že kar smešni pa so vsi tisti, ki neprestano pišejo, da Nemci čebelarijo z drugačnimi panji in se jim to zdi kot dober argument za dokazovanje neprimernosti AŽ panja. Kako in v čem čebelarijo Nemci mi je pa res zadnja skrb na tem svetu.

Vsak naj pač čebelari tako kot mu ustreza in misli, da je zanj najbolj prav. Vsi drugi pa se raje začnimo ukvarjati s svojimi čebelarskimi problemi, ki nam jih zagotovo ne primanjkuje. Druge pa pustimo lepo pri miru, ker naših pametovanj ne potrebujejo in nas zanje niso niti prosili. Če nas kdo lepo in prijazno že povpraša po izkušnjah, ki jih imamo s čebelarjenjem, mu pač korektno povejmo dobre in slabe strani sistema s katerim čebelarimo in mu ničesar ne vsiljujmo in ne devajmo v nič nekaj o čemer vemo malo ali skoraj nič. Najboljši čebelarji z največ čebelarskega znanja, ki sem jih doslej uspel srečati v Sloveniji, so vsi po vrsti čebelarili v AŽ. Torej nekaj v tem nesrečnem AŽ-ju le mora biti, da ga njegovi smrtni nasprotniki nikakor ne morejo uničiti in izkoreniniti. Celo nasprotno, AŽ je doživel svojo nadgradnjo v sistemu 11+3, ki se v največjem delu Slovenije še najboljše obnese. Vse drugo pa je le neka eksotika, ki jo nekdo uveljavi in potem čez čas utone v pozabo.

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Nov 03, 2013 1:34 pm 
  Pokaži sporočila:      
Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Forum Jump:

Stran 1 od 1

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu