POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Osebni podatki

Tema za osebne podatke članov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
  Avtor    Thread Objavi novo temo   Odgovori na to temo
?ebelko

Pridružen/-a: Ned Jun 2005 13:22
Kraj: Trstenik

Gregor Tratar-čebelko
Rodil sem se 11.9.1988. Čebelariti sem začel v petem razredu OŠ, potem pa sva skupaj s stricem po nekaj letni prekinitvi spet začela lani z dvema AŽ10S. Sedaj imava 9 gosp. in 2 rezervni.

Nazadnje urejal/a ?ebelko Ned Dec 17, 2006 8:33 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jun 26, 2005 3:00 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pike

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 22:10
Kraj: Kamnik
Pike

Pike

Pike se je vrnil v vsej svoji bedi in ponosu, še nikoli tako razočaran nad prijatelji in nikoli tako močan. Hvala!

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Jul 12, 2005 12:08 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Andrej-Admin
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Feb 2004 20:27
Kraj: Goriška

Pike

Ko ugotoviš, da si sam spoznaš, da si najmočnejši. Ko spoznaš dejstvo, da si sam, da ti ni težko biti sam, se ojačaš in naenkrat dobiš polno prijateljev, toda pravih. Pijavke oddidejo, pridejo pa sami taki, ki jim lahko rečeš Človek....

Zato brez panike, nisi edini, ki to daješ skozi...

Andrej

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Jul 12, 2005 12:14 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Aco

Pridružen/-a: Pon Jun 2005 12:33
Kraj: Kranj

Matic L. iz Kranja, arhitekt. Rojen 7.7.1960
Imam svoj biro, v prostem času pa čebelarim (48 panjev).

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Jul 12, 2005 5:38 am 
lesi

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 18:39
Kraj: Bre?ice

Sem Damijan Leskovar, stanujem v Posavju točneje v Brežicah.
Rojen sem 09.12.1976.
Letos spomladi (2005) sem pričel čebelariti in nadaljevati tradicijo čebelarstva. Sam trenutno imam tri 9-AŽ panje.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Sep 30, 2005 7:35 pm 
Mici

Pridružen/-a: Pon Maj 2006 22:08
Kraj: Zagrac

Sem Matic nad čebelami je bil navdušen moj brat in pogovor o nakupu panja in družine je tekel dobrih 10 let, dokler nisem rekel KUPIMO. kocka je padla dober teden nazaj in že imam 7 rabljenih AŽ-10 panjev in 2 družinici. upam le, da me to navdušenje ne mine (do sedaj niti nisem vedel da sem navdušen nad čebelicami).
navdušen sem nad forumom saj vidim da je precej izkušenih čebelarjev kateri so zelo pripravljeni deliti znanje.

lep pozdrav

Nazadnje urejal/a Mici Pet Jul 13, 2007 11:12 pm; skupaj popravljeno 2 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Maj 23, 2006 1:00 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
?ebelko

Pridružen/-a: Ned Jun 2005 13:22
Kraj: Trstenik

Matic, ali mogoče hodiš v šolo v Ivančno? Morda bi gdaj vžgala kakšno čebelarsko debato.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Maj 27, 2006 10:22 pm 
Mici

Pridružen/-a: Pon Maj 2006 22:08
Kraj: Zagrac

Upam da ni preveč narobe da pišem v to temo...

JA, v ivančno, no predvidoma bi sicer zdajle pisal matura, a nekateri imamo tako radi šolo da se zadržimo malce dlje Razz . z veseljem bi udaril kako čebelarsko, no saj za kak bolj resen pogovor se lahko zmeniva pa preko Zasebnih sporočil ali pa MSNja (če uporabljate). skratka res bi bil vesel (raje poslušam kot berem)

Nazadnje urejal/a Mici Pon Jun 25, 2007 6:15 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 28, 2006 12:08 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Kočevski med-ved

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 21:18
Kraj: KOCEVJE - KOSTEL

Dobrodošel na forumu iz Kočevskega konca

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Maj 28, 2006 7:22 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
francib

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 23:41
Kraj: ?kofja Loka
Podatki

Franci Bogataj, rojen leta 1967. Po izobrazbi strojni inženir, poročen, dva otroka, živim v Škofji Loki, Stara cesta 29. Zaposlen v lastnem podjetju. Čebelariti sem pričel leta 2005 po smrti tasta, ko sem prevzel štiri družine. Čebelnjak imam v Dražgošah.
E-mail: bogataj@freising.si

Moj moto: Vseživljensko učenje ker se vse življenje učimo.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jun 16, 2006 9:18 pm 
Alo-Alo

Pridružen/-a: Čet Jul 2006 14:23
Kraj: Kranj
Kambodža

Kljub dolgoletnemu prijateljevanju s čebelarji, se za njihovo delo (razen vsakoletnih "ho-ruk" delovnih akcij Very Happy ) nisem pretirano zanimal. Potem pa sem "našel deželo mojih sanj" Kambodžo ... in kar nekaj let sem razmišljal, kaj bi lahko stroril za čudovito, toda revno prebivalstvo ruralnih področij. Opazil sem, da med sicer prodajajo (dražje kot pri nas), vendar le med divjih čebel, ki ga v džungli pač enostavno poberejo in pri tem uničijo veliko število čebeljih družin (predvsem Apis Dorsata in Apis Cerana).
Relativno hitro sem se odločil in se prijavil za vajenca pri prijatelju Tomažu (Kostanjevica na Krki) in obiskal tečaj za vzrejo matic in pridobivanje matičnega mlečka v Radovljici.
Lansko leto sva s Tomažem pričela s prvo učno delavnico v dveh vaseh te čudovite države. S pomočjo nevladne organizacije (www.sustainablecambodia.org) smo uvozili Apis Melifero, izdelali nakladne panje, nekaj prašilčkov in jih poizkusila naučiti osnov čebelarjenja.
Letos Tomaž odhaja v Kambodžo za šest mesecev (jaz zaradi delovnih obveznosti le za mesec dni) in našo učno delavnico bova poizkusila razširiti in v izobraževanje pritegniti predvsem zapuščene otroke z ulice. Z veliko pomočjo najinih prijateljev v Sloveniji bova poizkusila, poleg čebelarske, odpreti tudi nekakšno osnovno šolo in poskrbeti za bivalne prostore. In zakaj to pišem?
Vsakršna pomoč v "mali" čebelarski opremi (zaradi dragih transportnih stroškov naj ne bi bila pretežka Smile ) bi nama bila izredno dobrodošla.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Jul 31, 2006 11:07 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
yacksy

Pridružen/-a: Pon Jul 2006 12:33
Kraj: Okolica Smarjeskih Toplic

Najprej vsem en lep pozdrav.
Sem Dejan Štimpfelj iz lepe dolenjske vasi Koglo (okolica Šmarjeških Toplic). Začel sem čebelariti letos ob spremstvu odličnega mentorja.
Zaenkrat čebelarim s tremi gospodarnimi družinami, prostora v panju pa je 12 družin, tako da je nekaj prostora za razširitev Smile
Imam pač srečo da živim v pokrajini kjer so donosi relativno dobri, pa tudi čebelarjev ni preveč v naši okolici, tako da so pogoji idealni za postavitem malega čebelnjaka.
Sem relativno mlad čebelar (21 let), s čebelarstvom pa se mislim ukvarjati ljubiteljsko. Zaslužek mi ne bo prioriteta, prioriteta bo kvalitetna skrb za čebelice. Upam, da mi bo pri tem poleg mojega mentorja pomagal tudi forum. Zaenkrat sem sem na portalu našel veliko informacij, ki mi zelo koristijo.
Tako, mislim da sem dovolj napisal za moj prvi prispevek Smile

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Avg 02, 2006 8:15 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
tom

Pridružen/-a: Čet Jul 2004 17:34
Kraj: Bela krajina

sem tomaž urh iz Črnomlja, 17.5.1966
s čebelami se družim štiri leta,
trenutno čebelarim s 14-timi družinami
drugače se ukvarjam z multimedijo, snemanjem, fotografiranjem in glasbo

http://tomurh.blogspot.com/

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Avg 03, 2006 10:50 am 
slavko

Pridružen/-a: Ned Jan 2005 18:00
Kraj: Log pri Rogatcu - obsotelje

Sem Slavko PAVLOVIČ rojen 22.12.1964, iz Loga pri Rogatcu, blizu izvira mejne reke Sotle.
Zaposlen sem v obratu Gorenja v Rogatcu, kot planer proizvodnje, po poklicu pa sem obratovni elektrikar in ekonomist. Čebelariti sem začel leta 2004 na pobudo prijatelja Martina, ki je v meni vžgal neverjetno ljubezen do čebel. Drugače je pa čebelarstvo prinas doma že 50 let.Laughing
Trenutno čebelarim z 73AŽ družinami, spomladi pa nameravam svoje čebelarstvo še razširiti za 27 AŽ družin in 5 LR družin.
Za mene ni lepšega občutka, kot pogled na moj čebelnjak in šumenje čebel, ki čutijo mojo ljubezen in mi jo vračajo s polnimi satovi dišečega medu.

Vsem čebelarjem obilo zdravja in seveda čebelicam
NAJ MEDI

Nazadnje urejal/a slavko Pet Jan 26, 2007 12:09 am; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Dec 14, 2006 7:40 pm 
slavko

Pridružen/-a: Ned Jan 2005 18:00
Kraj: Log pri Rogatcu - obsotelje

ŠTAJERC iz ob Sotelja

Nazadnje urejal/a slavko Pet Jan 26, 2007 12:11 am; skupaj popravljeno 2 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Dec 14, 2006 7:41 pm 
Misko

Pridružen/-a: Sob Jul 2006 11:59
Kraj: Murska Sobota

Sem Boštjan GOMBOC, rojen 21.1.1989, iz Murske Sobote. Delat še ne hodim obiskujem pa 3 letnik smer elektrotehnik-elekronik.
Za čebele sem se začel zanimati eni 2 letni nazaj, resneje sem se pa začel z njimi ukvarjati po dedekovi (čebelarjevi) smrti tako da se pravi da bolj resno čebelarim ok 1mesec.

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Dec 15, 2006 9:38 pm 
zver

Pridružen/-a: Pon Nov 2005 14:42
Kraj: MS, Ižakovci 69

Pozdravljeni, sploh nisem opazil te rubrike, smešno.

Aleš Zver 16.10.1978

univ. dipl. inž. zootehnike, asistent na Biotehniški fakulteti, podiplomski študent bioloških in biotehniških znanosti. Kruh mi bo dajalo znanje s področja izkoriščanja obnovljivih virov energije, bioplina...
Čebele in čebelarstvo so le hobi, ki pa tud nekaj prinese (da sem pošten).

Čebelarje sem le od daleč opazoval in se bal čebel, ker me je vsak pik zelo bolel, ko sem pohodil kako čebelo in me je pičila...

IN MOJA ZGODBA ZAČETKA ČEBELARSTVA

Še v prejšnjem tisočletju 1998, je na naše dvorišče priletel roj in se usedla na živo mejo. Ujel ga je sosed, ki je imel nekaj znanja s čebelarstva, ker je hotel narediti uslugo čebelarju, ki je nedaleč proč pripeljal kamion s čebelami. Ta čebel ni vzel, mogoče niti ni vedel zanje, ker je odpeljal kamion, ko smo vsi spali.

Čebele so bile v košu, en teden, od daleč sem opazoval in razmišljal kaj naj. Po nasvet sem šel k starejšemu čebelarju, ki mi je podaril en stari 9 satni AŽ panj. Posodil mi je tudi klobuk, ter povedal kako se naj lotim čebel. Dal mi je tudi nekaj narejenih satnic.

Ubogal sem ga in se selitve čebel lotil zjutraj. Tja sem se odpravil s strahom. Imel sem kratke hlače in kratko majico in čebelarski klobuk s pajčolanom. Nisem imel občutka za širino kape, tako, da so mi veje sadnega drevja pogosto rinile klobuk z glave. O dimu in podobnih regulatorjih čebelje jeze takrat nisem ničesar vedel. Torej s kapo na glavi v kratkih hlača in brez dima na prvo čebelarjenje.

Desko s košem se previdno nesel na izbrano lokacijo, kjer sem imel panj.
Narahlo sem poskušal presipati čebele iz koša v panj, da ne bi poškodoval matice (sanjalo se mi ni kakšna je, kje je, le po navodilih čebelarja sem jo pazil, še sedaj ne vem zakaj mi takrat ni šel pomagat).

Presipavanje ni šlo, kajti čebele so zgradile že kar nekaj satja v košu. Je bilo pa dovolj, da sem jih razdražil. Prvi pik MOJIH čebel, in sledilo je še kakih 13. Nisem več zdržal in vse skupaj pustil tam. Koš sem pa le narahlo postavil na tla, da ne bi slučajno poškodoval matice.

Sledilo je puljenje žel. Pulil sem jih s prsti in stiskal strup v svoje telo. Po polurnem oblivanju in močenju v mrzli vodi sem se pokazal mami. Skoraj jo je kap. Bil sem tako otekel, da sem izgledal kakor oče (110 kg), pri takratnih 78 kg. Sledilo je filanje s tabletami in raznimi kalcijevimi napitki ter mazanje oteklin.

Zadeva me je kar precej izmučila. Popoldan sem postal še bolj zatečen in vse me je srbelo. Bil sem pa tudi radoveden. Šel sem kukat kako je s čebelami. Herojsko brez oblačil. Tisti dan je bil oblačen in rahlo vetroven, že na 20 metrov od prevrnjenega koša sem naletel na stražarko ali ona name. Ona je umrla, sam sem pa dobil še eno želo in to pod očesom.
Zvečer sem bil zelo zatečen. Oče in mama sta bila proti čebelam in čebelarstvu (pri nas ni bilo te tradicije, sama mi nista vedela pomagati). Tako sem vedel, da moram čebele porihtati sam.

Naslednji dan sem se tja odpravil kot kak astronavt. Oblečen in zamotan s čelado na glavi, gumijastimi rokavicami do komolcev sem se odpravil tja. Dan je bil lep, večina odraslih čebel je bila na paši. Čebel sem presipal v panj, ji zaprl in jih pustil tam pri miru. Ta roj je bil velik, čebele so vzpostavile svoj red in napolnile panj z medom in čebelami. Star čebelar je pozabil name, sam se nisem preveč posvetil njim in zato so v zimo šle same v koraku z varozo. Kljub močni družini v jeseni zime niso preživele, varoza jih je preveč zdesetkala.

To je bil začetek in prvi stik s čebelo, ki ni bila na detelji v travi.

Tekom študija sem izbral tudi predmet čebelarstvo. Pokojni prof. dr. Pokljukar je pri tem predmetu z znanjem in dobrim pristopom v meni spet prebudil željo po čebelarstvu. Izbral sem tudi čebelarsko prakso. Na srečo sem dobil prakso v čebelnjaku na Seničnem, od Kmetijskega inštituta, kjer je profesor izvajal razne poskuse križanja čebel in zatiranja varoze. Pot od študentskega doma do Seničnega je bila z avtobusom dolgotrajna in za študentski žep kar draga. Zato sem drugi dan prišel v čebelnjak s polnim nahrbtnikom. Profesor mi je dovolil, da sem dva tedna stanoval v čebelnjaku. Dopoldan sem spoznaval delo s tehničnim sodelavcem Marjanom, včasih tudi s profesorjem. Popoldan sem bil tam le jaz čebele, ose in polhi v izolaciji čebelnjaka. Ta čas sem izkoristil in prebral večino literature, ki je bila tam.
Po končani praksi sem poleg pridobljenega znanja in izkušenj v dar dobil tudi nekaj ''odslužene'' opreme in strgane klobuke.

Prijatelj mi je dal eno zelo nemirno družino, katere kljub menjavi matic ni mogel pomiriti (tako je rekel). S o družino sem začel svoje čebelarjenje v starem črvivem panju. Prvi dve leti sem le razmnoževal in krepil družine.

Sedaj imam 12 družin v AŽ panjih, od tega sta dva 7 satarja z mediščem ostali 10 satarji. Pred mesecem dni sem kupil dve prikolici za 12 panjev in tako nameravam po točenju akacije od tega starega čebelarja kupiti še njegove družine. Tako bom prišel na 36 družin + kaj rezerve.
Sedaj vključujem v čebelarstvo tudi starše, ki jim lahko ta dejavnost malo popestri življenje in prinese kak evro.

To je to, upam da nisem preveč nakladal. Zima je in je čas, medu pa nima več da bi ga prodajal. 

LP Zver

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Dec 15, 2006 10:16 pm 
Kočevski med-ved

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 21:18
Kraj: KOCEVJE - KOSTEL

Brav, Zver, preživel si pravi mali pekel. Marsikdo teh pikov nebi prenesel. Imaš pa zgodbo za tvoje sinove ali hčere, da o vnukuh ali vnukinjah ne govorim. Tako te bojo poslušal, da jim bodo kar ušesa narasla.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Dec 15, 2006 10:34 pm 
letvičar

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 10:11

Pozdrav vsem!

Sem Mitja Križman, 07.02.1976.
Po poklicu sem inženir kemije, v raziskovalnem sektorju, ki se že nekaj časa muči, da dokonča svoj doktorat Laughing

Moja prva čebelarska izkušnja sega v leto 1998, ko se začel (in po 2 letih tudi končal-varoza...) čebelariti s 3 družinami v LR panjih.

K sreči me navdušenje ni minilo, tako da po vseh teh preteklih letih (vmes sem še doštudiral, se zaposlil, in upam da kmalu tudi doktoriral) sem se spet odločil nadaljevati in si spet naseliti čebelnjak. Med tavanjem po internetu sem se navdušil nad horizontalno konstrukcijo panjev, med njimi tudi letvičastih panjev (TBH), ki sem jih tudi izdelal, in računam, da jih bom kaj kmalu (v nekaj tednih) naselil. Pa da vidimo kaj bo....

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Mar 16, 2007 2:01 pm 
medvedek

Pridružen/-a: Pon Maj 2007 0:29
Kraj: Lukovica
Medvedek...

...sli latinsko ursulus - torej Urška.
Pri 4 letih sem aktivno sodelovala pri prevozu prvih družin v domači čebeljnjak. Policistom sem navdušeno razlagala, da vozimo MUHE. Od takrat sta (pokojni) oče in njegov mentor (ki je letos praznoval 88 let) imenovala naše čebele "muhe".
"Muhe" so me vedno fascinirale, nikoli pa se nisem aktivno ukvarjala z njimi. Po smrti očeta, sva z materjo želeli nekako v spomin nadaljevati s čebelami, pri čemer nama je v veliki meri pomagal že prej omenjeni gospod Stane.
Letos pa sem prvič postavljena pred dejstvo v obliki 6 čebeljih družin. Nekaj malega informacij mi je od davnega leta 1976, pa se kljub vsemu počitum začetnika. Veselim se vaših odgovorov, nasvetov in izkušenj.

Pozdrav vsem

U.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Maj 07, 2007 1:46 am 
mazo

Pridružen/-a: Tor Jan 2008 21:44
u

ićčž

Nazadnje urejal/a mazo Tor Avg 28, 2012 1:39 pm; skupaj popravljeno 2 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jan 02, 2008 5:13 pm 
bertox

Pridružen/-a: Ned Maj 2008 18:30
Kraj: LJ

Andrej Bertocchi-BERTOX, rojen 4.4.1976. Sem elektronik po izobrazbi, ukvarjam se z dvigali vseh vrst. Glede čebelarjenja - preveč ljudi služi denar s čebelami in medom. Imam en panj od konca maja 2008. Čebele ne bom izkoriščal! Čebel nisem dedoval! email: bertox666@gmail.com

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jul 02, 2008 6:46 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Timijan

Pridružen/-a: Pon Okt 2008 21:13
Kraj: BELA KRAJINA

Jernej. Zadnja leta živim v Beli krajini, pred tem pa v Novem mestu. Čebelariti sem začel, ko sem bil naprošen za radiestezijsko meritev čebelnjaka in videl prazne panje izginulih čebel. V čebelarstvu me zanima predvsem najti odgovore na bistvene težave, ki se še stopnjujejo, zavedajoč se, da je velik del krivde v čebelarju samemu, v načinu življenja naše kulture in v njenih izumih in pritiklinah. Takoj na začetku sem zaznal nekaj možnih odgovorov, ki pa jih želim preveriti skozi prakso in debato s praktiki. Kolega mi je podaril 15 starejših panjev in po temeljiti obnovi sem začel s tremi družinicami.

Z radiestezijo se ukvarjam čez trideset let, premeril sem mnogo stanovanj, hiš, parcel in ljudi, jim pomagal izboljšati razna stanja, zato lahko sedanje čebelarsko stanje primerjam s stanjem pri ljudeh. In res je, kar pravi Thun: "Čebele so naše sestre" - one niso daleč od nas, mi pa smo daleč od njih.

Iz bivših zanimanj: dveh borilnih veščin in vadbe zena, ter poznavanja dela s Ki energijo in zaznavanja energij okolja in človeka, razvijam originalno psihoterapevtsko metodo za določene ljudi v osebnostni stiski. Na podobne teme sem napisal in izdal tri knjige: Moči Življenja, Ti si trojni Človek in dnevnik Pot k Zenu, ostale čakajo na svoj izid.

Mail: inei9slo@yahoo.com

Nazadnje urejal/a Timijan Sob Jun 06, 2009 4:13 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Dec 16, 2008 7:38 pm 
strickorle-Jani

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 22:51
Kraj: Rute nad Vel.lašami

Striček Korle
roj 1956;:živim v vasi Grahovo pod znamenito Slivnico znano po Carovnica-mami Uršuli pramateri vseh čarovnic-in ob prečudovitem Cerkniškem jezeru,v katerem še vedno živi povodni mož Jezerko,vsi pa pridejo na znamenito cerkniško pustno parado na pustno nedeljo točno ob 12.32 v Butalah
Trenutno čebelarim na 15 AŽ pamjih v Rutah-Gorenje kališče občina Velike lašče.Čebelarit pa sem začel pred tremi leti bolj iz firbca,vendar me je tako pritegnilo,da si sedaj nikakor ne morem predstavljati kako bi živel brez čebel

Carovnica mati Uršula: Odkrijem klobuk ne čist začetnik

Nazadnje urejal/a strickorle-Jani Sob Jan 16, 2010 11:26 am; skupaj popravljeno 8 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Dec 16, 2008 9:54 pm 
lesi

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 18:39
Kraj: Bre?ice

Leskovar Damijan iz Brežic, letnik 1976, čebelariti sem pričel pred 4 leti s tremi panji AŽ 9. Imam stacionalni čebelnjak (12 panjev až 10) in prevoznik (8 panjev AŽ9). Do čebelastva me je navdušil ženin pokojni dedek.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Dec 17, 2008 2:41 pm 
pavel

Pridružen/-a: Tor Maj 2005 10:35

Peter Kocen rojen 15.1.1955. Živim v Dolenji vasi pri Senožečah. Že dolgo sem invalidsko upokojen, tako da lahko kar veliko časa posvetim čebelam.
Čebelariti sem začel leta 1984. Imam 50-60 AŽ panjev, od tega jih 36 prevažam.

Tri leta sem že prijavljen na tem forumu in danes, ob prebiranju te teme sem ugotovil, da se še nisem predstavil. Se opravičujem.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Dec 17, 2008 4:00 pm 
Grega_L

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 9:02
Kraj: Dob

Grega Lužar

Rojen 15.05.1977 v Ljubljani
Stanujoč: Linhartova 1, 1233 Dob
Gsm: 041 403 960

Čebelarit sem začel 1992 z 2 družinama, trenutno čebelarim z okoli 300 družinami.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Jan 03, 2009 5:10 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jovis

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 11:30
Kraj: Dolga vas pri Lendavi

Jožef Visočnik iz Dolge vasi pri Lendavi, rojen feb. 1984, trenutno (še) študent fizike na FMF.
Avgusta 2008 sem dobil 3 družine v AŽ panjih (9 in 10S), torej sem še krepko v fazi učenja čebelarjenja.

Nazadnje urejal/a jovis Pet Feb 27, 2009 4:20 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jan 08, 2009 7:35 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
cesnikb

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 22:43
Kraj: Prešnica

Bogdan Česnik, rojen 22.02.1973 v Kopru. S čebelarstvom sem se srečal čisto po naključju leta 2007.
Sedaj čebelarim z 8 AŽ 10s + 4 7s rezervne družine.

GSM: 041 630 767

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jan 09, 2009 11:47 pm 
heizenberg

Pridružen/-a: Čet Sep 2008 15:36

Igor Holy, Visoko pod Kureščkom ("Hochdorf unter Heizenberg" ...). Urednik glasila stanovske organizacije slovenskih ribičev, Ribič.
Čebelarim s tremi družinami v 2/3 nakladnih panjih. Žal mi ni zneslo, da bi si to zimo izdelal še tri panje (vselej je problem suh les ...) in razširil svoje čebelarstvo. Sicer pa sem zagovornik ekološkega čebelarjenja in raje dam čebele od hiše, kot kemijo v panj.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Jan 10, 2009 4:56 pm 
  Pokaži sporočila:      
Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Forum Jump:

Stran 4 od 5

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu