POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Osebni podatki

Tema za osebne podatke članov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
  Avtor    Thread Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Čebelarček

Pridružen/-a: Sob Apr 2004 20:55

Čebelarček-Jernej Steničnik, roj. 8.9. 1987 v Celju
Stanujoč: Selce 14, 3203 Nova Cerkev; (18 km iz Celja)
Obiskujem 3. letnik na Gimnaziji Celje-Center.
Tel.: 03 781 40 50 ali 041 487 718
E-mail: kranjica@siol.net

Čebelarim od pomladi leta 2001, ko sem od deda iz nenadnega navdušenja za čebele prevzel 6 družin v AŽ panjih. Z veliko vnemo sem prebral veliko čebelarske literature in tudi začel s posodabljanjem čebelarstva, saj dedov ekstenzivni način čebelarjenja ni zahteval ravno sodobne opreme in opreme nasploh. Imam zidani čebelnjak za 16 AŽ 10 S panjev in prašilčke. Trenutno imam 27 družin ( skupaj z rezervnimi), tako da je postal čebelnjak premajhen. Od tega imam 2 LR panja, razmišljam pa, da bi povečal število tega tipa.
Sem član ČD Vojnik in ČZS, bom pa vključen v UO društva, zadolžen za izobraževanje in vzgojo podmladka. Sem tudi neke vrste mentor dvema čebelarjema. Izredno uživam ob opazovanju čebel in v aktivni sezoni veliko časa prebijem pred žreli panjev. Do sedaj sem čebelaril uspešno in upam, da bo tako še v naprej.
Če pa mi čebele časovno dopuščajo, je moj stranski hobi tudi kolesarstvo.

Nazadnje urejal/a Čebelarček Ned Jan 02, 2005 4:37 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Dec 31, 2004 11:25 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tanja

Pridružen/-a: Čet Sep 2004 20:19

e-mail: kavcic_tanja@yahoo.com

Nazadnje urejal/a tanja Tor Feb 16, 2010 8:41 am; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jan 02, 2005 3:14 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
varoza2003

Pridružen/-a: Pon Apr 2004 7:27
Kraj: Postojna
Miran Hočevar

Rojen sem 15.09.1958 v Postojni. Čebelarim od leta 1981 z AŽ panji, Zadnje tri leta pa poskušam tudi z LR panji . Po poklicu sem organizator dela - informatika. Čebelarstvo mi je hobij.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Jan 03, 2005 8:28 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bojan

Pridružen/-a: Tor Apr 2004 11:58

Sem še popolen začetnik zato mi čebelarjenje ne gre najboljše od rok, ampak tudi to pride. Upam da mi bo uspelo uspešno prezimiti čebele in da bom obdržal obe družine, klju temu da sta obe bolj šibki.
Letos bo treba zdevo bolj resno vzeti v roke.

Nazadnje urejal/a Bojan Čet Mar 18, 2010 10:32 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Jan 03, 2005 11:50 am 
Borut

Pridružen/-a: Pet Okt 2004 11:46
Kraj: Ljubljana

Ime mi je Borut Preinfalk, rojen sem 1.8.1949 v Ljubljani, po poklicu sem veterinar in se zadnjih pet let poklicno ukvarjam s čebelami, predvsem z njihovimi boleznimi. Zaposlen sem na veterinarski fakulteti. Čebelarim že dvajset let na Igu. Imam 20 gospodarskih družin in deset rezervnih. Vodim tudi čebelarski krožek na Osnovni šoli Ig.Tam imamo 6 družin in 1 rezerve.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jan 05, 2005 9:32 am 
Mitja

Pridružen/-a: Sob Maj 2004 0:03
Kraj: Grahovo

Moje ime je že znano -> Mitja Wink

Prostega časa zadnje čase nimam veliko, zato ker si ga vse bolj polnim z raznimi aktivnostmi, kot je čebelarjenje, izdelava spetnih strani in podobno. Prav tako se rad ukvarjam s športom in ostalimi rekreativnostnimi dejavnostmi.

Študiram Elektrotehniko na ljubljanski fakulteti in trenutno obiskujem 2 letnik.

Drugače pa je to dovolj. Za več informacij pa na mail Wink

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jan 06, 2005 11:15 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
zvone

Pridružen/-a: Pon Nov 2004 22:35
Kraj: Novo mesto

Sem Zvone Ucman, rojen 25.6.1959. Živim na Malem Slatniku v neposredni bližini Novega mesta. Zaposlen sem na slovenskih železnicah. Po izobrazbi sem univ.inž. prometa. Sem čebelarski začetnik, trenutno imam 11 družin v LR nakladah na treh lokacijah.

Cool Cool

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jan 06, 2005 11:28 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
anton_zor

Pridružen/-a: Sob Maj 2004 17:47
Kraj: Lesce
osebni podatki - Anton Zor

ANTON ZOR roj. 22. 3. 1939 na Brezjah, stanujem v Lescah
tel. 04/531-8o-82
Http://www.cebelarstvo-zor.tk
Http://www.cebelarstvo.bled.eu.org
email : anton_zor@email.si

V naši rodbini se čebelari že najmanj štiri generacije, sprva v okolici Kamnika, kasneje v Smokuču in na Brezjah , sedaj pa v Lescah. Iman čebeljnak doma na vrtu z 13. družinami, od tega 4. mladimi prašilčki, s katerimi pomlajujem pridobitvene družine.
Čebelarim od leta 1989, ko sem usadil prvi pribegli roj, sprva v kranjiču, kasneje v AŽ panjih, sedaj pa v trietažnih, ki sem jih izdelal po svoji zamisli, oziroma načrtih, ki se sedaj pri čebelarjih uspešno uveljavljajo po Sloveniji.
Sem ljubiteljski čebelar in radoveden, zato raziskujem čebele, delo z čebelami kot tudi zdravlenje čebel s čim manj stupenimi preparati želim doseči maksimalni učinek pri zatiranju varoze.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Jan 08, 2005 12:56 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rsim3

Pridružen/-a: Sob Maj 2004 23:38
Kraj: RI, HR
predstavljanje

zovem se robert simcic. zivim u okolici rijeke. pcelarim s az kosnicama, ali prelazim na GJ sistem.
imam 16 kosnica i 11 nukleusa. pcelarim od 2000., a ove godine namjeravam prosiriti pcelinjak za 10 kosnica i jos 20 nukleusa, tako da 2006 dodem do broja od 50 kosnica.
kod nas je glavna pasa lipa, a ima i puno bagrema (akacije) medutim zbogvremenskih (ne)prilika u periodu medenja bagrema cesto se desi da izostanu koristi od šume bagrema.
sve u svemu, podrucje je prilicno zahvalno za pcelarenje. sto se tice prosjeka on je oko 40 kg/kosnica stacionarno.

pozdrav svima

robert simcic

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jan 09, 2005 9:29 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo ICQ številka
roko

Pridružen/-a: Čet Jun 2004 7:26
Kraj: Postojna

Sem Rok Pečar, rojen 26.11.1966 v Novem mestu. Živim v Studenem pri Postojni. Zaposlen sem v Slovenski vojski, kjer se ukvarjam z informatiko.

Čebelariti sem pričel lansko leto. Trenutno imam tri nakladne LR panje. Grem po stopinjah starega očeta, kateri je tudi čebelaril. Za čebelarjenje sem se navdušil že v mladosti, vendar nikoli ni bilo dovolj časa za to. Priznam, da sem se tudi malo bal. Sedaj razmišljam, da bom počasi povečal število družin, saj me delo s čebelami zelo veseli, pa tudi pomirja. Moram priznati, da sem o izbiri panjev veliko razmišljal. Domači čebelarji so me bolj navduševali za AŽ panje, sam pa sem se vendarle odločil za nakladne LR panje. Najbolj me je skrbelo naše nehvaležno podnebje, saj smo na skoraj 600 m nadmorske višine in skoraj ni dneva brez vetra. Tudi zime so neugodne. Zaenkrat sem zelo zadovoljen z nakladami in bom na njih vztrajal.

Roko

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jan 09, 2005 10:05 pm 
JANEZ

Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:20
Kraj: Slovenj Gradec - Legen

Janez BAUER,rojen 23.06.1954 v Trbovljah, stanujem v Slovenj Gradcu. Po poklicu sem elektrotehnik, že v penziji. Čebelarim od l. 1981, sedaj z 36 družinami in sem član ČD Slovenj Gradec.

Nazadnje urejal/a JANEZ Ned Okt 28, 2012 7:59 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Jan 11, 2005 9:54 am 
Bohorc

Pridružen/-a: Pon Apr 2004 13:47
Kraj: Senovo

Matjaž Urh, rojen 07.12.1964, doma iz male vasice pod Bohorjem (Posavje). Po izobrazbi sem univ.dipl.inž.geodezije, čebelarim ljubiteljsko.

S čebelarjenjem sem pričel že v osnovni in srednji šoli - kot pomočnik stricu, med študijem prenehal (bil sem zdoma) in tako preživel še tudi kar nekaj let po študiju. Vendar me je vsa ta leta nekaj "grizlo" in tako sem pred dvemi leti začel znova - da me bo še malo pikalo. Trenutno imam 6 LR panjev, nekje v rangu do 10 panjev pa nameravam tudi ostati.

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Jan 11, 2005 2:31 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
apis

Pridružen/-a: Tor Jan 2005 20:53
Kraj: Novi Grad BiH

Pčelarstvom smo počeli da se bavimo prije 8 godina, tako što smo kupili dva pčelinja društva od jednog poznatog pčelara iz naše okoline. Prije toga nismo znali ništa o pčelarstvu.
Međutim, uz pomoć drugih pčelara, te koristeći literaturu kao i kroz sam rad postajali smo sve bogatiji znanjem iz pčelarstva.
Odlazili smo na izložbe, upoznali mnogo pčelara iz svih krajeva bivše Jugoslavije.
Danas naš pčelinjak broji skromnih 70 pčelinjih društava smještenih u LR košnice.
Proizvodnju košnica počeli smo na primitivnim mašinama isključivo za vlastite potrebe.
Danas radimo na savremenim mašinama i imamo registrovanu proizvodnju te mogućnost izvoza naših proizvoda.

SZR APIS nalazi se u s. Ravnicama kod Novog Grada/Bosanski Novi uz magistralni put N. Grad - Kostajnica oko 500m od rijeke Une koja je prirodna granica sa Republikom Hrvatskom.

TO SMO MI APIS

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jan 12, 2005 1:39 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure

Pridružen/-a: Sre Avg 2004 6:35
Kraj: Bela krajina
Jure

Jure Starešinič,rojen 07.10.1967 v Novem mestu,Zilje 46,8344Vinica,Bela krajina.(E-mail:jure.staresinic@siol.net).Po poklicu elektrotehnik.Z ženo se nameravava ljubiteljsko ukvarjat z čebelami,tako da bova vesela vsakega vašega nasveta.Imava LR panje.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jan 12, 2005 7:48 am 
Mig29

Pridružen/-a: Tor Jun 2004 10:37
Kraj: Novo mesto

Peter Bohte, Ragovska ulica 23, 8000 Novo mesto

Že od malih nog so me čebele navduševale. Sosed je bil čebelar in dostikrat sem ga opazoval pri delu. Po dolgih letih premišljevanja sem se končno odločil in s čebelarjenjem začel lansko leto (2004). Začel sem z eno družino in letnos nameravam število družin povečati na 5. Čebelarim pa z LR panji.

BTW, vidim da vas je kar nekaj iz Novega mesta oz. okolice.

LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jan 12, 2005 10:19 am 
alauf

Pridružen/-a: Pon Maj 2004 8:55
Kraj: Ljubljana

Marko Alauf, zaloška c.a91/a,Ljubljana-Polje, marko.alauf@kclj.si

Zaposlen sem v KC-Ljubljana kot inž.tk.Čebelarim z 20 AŽ panji, ki sem jih pred dvemi leti prevzel od očeta. Poskušam tudi z nekaj LR panji. Čebele domujejo na stojiščih v Polju in pod Vačami.
LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jan 12, 2005 11:45 am 
LEON

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 11:34
Kraj: HOTINJA VAS

Leon Pišek, rojen 24.05.1968, stanujoč v Hotinji vasi, Hotinjska cesta 75, 2312 Orehova vas

Po poklicu sem kemijski tehnik, pomagam pa čebelarit dedku. Čebelari z 11 AŽ panji + rezerva.

Nazadnje urejal/a LEON Čet Jul 21, 2005 7:51 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jan 12, 2005 2:26 pm 
JanezP

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 12:58

Janez Perčič roj.07.04.1951. v Babnem vrtu 2.Sedaj stanujoči Babni vrt 11.Po poklicu sem strojni tehnik,zaposlen kot vodja servisev v Gasilsko reševalni službi Kranj
Čebelariti sem začel približno pred 20 leti.Sosed mi je podaril enega roja,in tako se je začelo .Čebele pa so v naši rodbini preko sto petdeset let. Trenutno imam 20 AŽ panjev.Čebelarim na stalnem mestu.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jan 12, 2005 3:26 pm 
Primorc

Pridružen/-a: Sre Apr 2004 11:24

-Primorc
.
Čebelarit sem začel leta 2002 z tremi AŽ panji.Sedaj imam 7 družin v 10
satnih AŽ panjih.

NAJ MEDI

Nazadnje urejal/a Primorc Čet Feb 24, 2005 10:31 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jan 12, 2005 3:39 pm 
smeglic

Pridružen/-a: Sre Apr 2004 15:14
Kraj: ?kofja Loka

Sem Stane Meglič.Čebelariva skupaj z ženo Marjeto s prenosnim čebelnjakom z 8 panji,postavljenim na gozdni jasi pod Crngrobom. Čebelariva brez kemije in ostalih dodatkov.Čebele in panje mi je dal oče , da bi nadaljeval njegovo 50 letno čebelarjenje v Čadovljah pri Tržiču. LP Stane ,Marjeta

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jan 12, 2005 3:59 pm 
Marcelino

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 23:14
Kraj: ?ikarce,15 km iz Maribora (Slovenske gorice)

Marcelino Golob,l. 1970. Čebelarim (trenutno) z 12 AŽ 10s...želim postaviti čebelnjak z 30 AŽ 10s. Ukvarjam se z ekološkim kmetovanjem in trenutno iščem zaposlitev. Veliko podatkov je pa tako napisanih v profilu...ta predstavitev je tako ali tako poljudna, saj spet vsak pove koliko mu je volja. Rolling Eyes ..!?

Lep pozdrav!
Marcelino

Nazadnje urejal/a Marcelino Tor Apr 26, 2005 3:37 am; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jan 12, 2005 4:23 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Rafko

Pridružen/-a: Tor Maj 2004 9:17
Kraj: Mirna Pe?

Pozdravljeni!
Sem Rafko Cerovšek, po poklicu diplomirani upravni organizator. Stanujem in čebelarim v Mirni Peči, kjer stoji tudi naš čebaljnjak z 22 AŽ panji.
S to dejavnostjo se ukvarjamo ljubiteljsko, zaslužek je postranska stvar, kajti včasih so stroški večji od dobička. Pa saj to ni važno! Prav lepo je ob lepih sončnih dnevih stopiti do čebeljnjaka in opazovati lepoto in nedoumljivo organiziranost življenja čebel, ki sem jih pred petimi leti podedoval od svojega pokojnega tasta. On je izkušnje in znanje svoje sestdestletne čebelarske prakse z velikim veseljem prenašal na svoje hčere, vendar je pravega nasledinika našel v meni .Trudim se, da bi čebele ohranil , saj je to moj najljubši hobi.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jan 12, 2005 9:09 pm 
pohorc

Pridružen/-a: Pon Nov 2004 16:55
Osebni podatki

Čebelarim od leta 1994 z AŽ panji.

Nazadnje urejal/a pohorc Ned Jan 08, 2012 9:51 pm; skupaj popravljeno 2 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jan 12, 2005 11:02 pm 
Miroslav Kobra

Pridružen/-a: Čet Dec 2004 21:40
Kraj: Grubi?no Polje, Hrvatska
Osebni podatki

Rođen sam 18.04.1949. g., živim u Grubišnom Polju udaljenom 20 km od Daruvara.
Po zanimanju sam diplomirani inžinjer poljoprivrede - smjer stočarstvo.
Pčelarstvom se bavim 17 godina i čaln sam Udruge pčelara "Zdenka" Veliki Zdenci.
Trenutno imam 118 komada košnica tipa LR.
Pola košnica imam smješteno stacionarno a pola selim na paše kamionom.
Zadnjih 5 godina bavim se uzgojem selekcioniranih matica sive pčele kao registrirani uzgajivač u Hrvatskom stočarskom centru u Zagrebu.
Član sam Udruge uzgajivača selekcioniranih matica Hrvatske, te upravo sada
radim na izradi Uzgojnog programa sive pčele za Udrugu, s obzirom na novi Zakon o stočarstvu.
Imam web strancu: www.inet.hr/~mkobra

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jan 13, 2005 9:36 am 
JJ

Pridružen/-a: Pon Apr 2004 19:16

lp

Nazadnje urejal/a JJ Sre Jun 08, 2005 6:23 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Jan 14, 2005 4:58 pm 
EMIL

Pridružen/-a: Ned Avg 2004 11:10
Kraj: Okolica Kranja
PODATKI

Sem Emil Zajc,doma iz Šenčurja pri Kranju.Rojen sem daljnega leta 1950 in
čebelarim bolj ali manj uspešno približno 17let. Poleg čebelarskega hobija
pa se rad ukvarjam še s tehniko,ki jo poskušam uporabiti v čebelarstvu.

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jan 16, 2005 11:06 am 
tone1

Pridružen/-a: Čet Sep 2004 22:49
tone1

Čop Anton,rojen 13.5.1956,po poklicu finomehanik.Stanujem v Kamniku,
čebeljnak z štirimi AŽ panji pa imam v Tuhinjski dolini na višini 650 metrov.Čebelarim tretje leto.

Lep pozdrav vsem

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jan 16, 2005 2:12 pm 
rENe

Pridružen/-a: Pon Apr 2004 14:18
Kraj: Ivan?na Gorica, Ljubljana

Ime mi je Mitja Mavsar in sem 23-letni absolvent komunikologije (tržno komuniciranje). Že več let se ukvarjam z ustvarjanjem spletnih mest in spletnim marketingom. Delam kot načrtovalec - urednik spletnih mest.

Ko sem bil star leto in pol so me dedkove čebele tako popikale, da me je skoraj pobralo. dvajset se čebelam nisem približal, imel sem tudi alergijo na pike. Nato sem v skrb prevzel dedkov stari čebelnjak z deset AŽ panji (9 in 11 satniki) in se spopadel s svojim strahom. Zdaj ob čebelah uživam, se pa še vedno zaščitim.

Med tednom živim v LJ, čebelarim pa predvsem ob vikendih in poleti. Območje je bolj bogo z medovitim rastjem, zato ne čebelarim zaradi donosa. Začel sem s štirimi družinami, po dveh letih jih imam 7. Zaenkrat so zimo preživele. Upam na najbolje. Wink

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Jan 16, 2005 4:02 pm 
koko73

Pridružen/-a: Pon Sep 2004 13:51

Krešimir Šalig, kerstnerova 7, 42230 ludbreg, hrvatska
po zanimanju sam dipl.inž.elektrotehnike, a pčelarim od 1996. godine...imam 20 LR košnica u stacionarnom pčelinjaku smještenom u voćnjaku nedaleko kuće
lijep pozdrav svima

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Jan 17, 2005 12:21 pm 
medmax

Pridružen/-a: Čet Sep 2004 11:50
Kraj: Dobje pri Planini

Matija Koštomaj. Predsednik Čebelarske družine Dobje. LR in AZ.

Nazadnje urejal/a medmax Sre Jul 04, 2007 11:30 am; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Jan 18, 2005 11:17 am 
  Pokaži sporočila:      
Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Forum Jump:

Stran 2 od 5

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu