POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Eko čebelarjenje

Začetek eko čebelarjenja brez obdobja preusmeritve
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
  Avtor    Thread Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mg

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:18

Seveda Very Happy . Sploh za švicarja ali avtrijca, ki dobita plačano po panju iz naslova eko Very Happy . Janez pa plača Confused ! Sanderlend Cool .

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Dec 10, 2013 1:28 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Odisej

Pridružen/-a: Čet Jun 2008 14:34
Kraj: 570mnm, Logatec, Notranjska

Bog se nas usmili.

Dokler bo tako, da se v vsaki čebeli, ki leti, vidi le prihajajoči cent ali evro, je čebelarjenje res v dreku. In mi z njim.

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Dec 11, 2013 10:40 am 
Goba

Pridružen/-a: Pon Jun 2009 14:17
Kraj: Medvode

Kolega pravi, da je krepko premislil in izračunal da se mu splača. Za enkrat so za njega največji strošek satnice, ki pa bo manjši, ko bo imel sam dovolj svojega čistega voska. Panje je imel že prej povsem primerne za EKO čebelarjenje. Pomembno je tudi to, da je do sedaj za zatiranje varoje uporabljal zgolj kisline in ostala naravna sredstva in vedno prezimil veliko večino družin.

Jaz sem pravzaprav hotel povedati, da bo razen papirologije pri ekološkem čebelarjenju še kako važno zaupanje kupca. Pa ne samo tistega, ki odkupuje izdelke na debelo.

Ne vem če bo komu splačalo goljufati, potem, ko bo vložil veliko truda in denarja za svoje poklicno EKO čebelarstvo. Če en resen kupec iz urejene države, kot Švica seveda je, ugotovi, da si nanenoma golufal si na resnih trgih oplel za vedno.

Mene pač zanima EKO čebelarjenje na bolj ljubiteljskem nivoju. Zato tudi sodelujeva. Zaenkrat sem na nivoju "čim bolj ekološko". V sezoni, ki sledi, bom poizkusil odpreti Demeter linijo. Seveda z največ 3 družinami.

L. P.: Goba

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Dec 11, 2013 11:08 am 
oasis

Pridružen/-a: Pon Jun 2013 13:42

Da ne bom upletal čebelarjev in pridnih čebel.

Vem za konkreten primer ko je nek veletrgovec v sloveniji kupil 1 tono eko jabolk, da je pridobil certifikat...potem pa je kupil par deset ton jabolk na madžarskem konvencijonalne pridelave...

Vse se gleda skozi denar...in kdor bo rekel, da hodi v službo za lastno veselje laže!

Drugače tudi jaz podpiram čebelarjenje s čimanj "svinjarije"!

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Dec 11, 2013 11:24 am 
Janževec

Pridružen/-a: Sre Maj 2010 7:01

quote:
Originally posted by oasis

Drugače tudi jaz podpiram čebelarjenje s čimanj "svinjarije"!

Pozdravljen cenjeni kolega!

Verjemi, da si to želi kar 99,99% vseh slovenskih čebelarjev. In prepričan sem, da si to želi tudi tudi takšen odstotek vinogradnikov in kmetov. Realnost pa je žal nekaj povsem drugega. Svetu vladata gospod Kapital in njegov brat dvojček gospod Profit. Njima je vse podrejeno in zaenkrat se jima učinkovito upirati še ni mogoče. Tisto kar nekateri razglašajo za uspeh v upiranju njuni vladavini je le žalostna tolažba za uboge na umu ali pa bolestne utopiste.

Mogoče bodo naši zanamci lahko bolj optimistični. Naša generacija razlogov za kakšen optimizem nima. Lahko se le delamo in si tako tolažimo slabo vest, da na tem področju delamo kaj dolgoročno koristnega. Naša uspešnost pa je tolikšna kot, če bi v Jadransko morje vlili stekleničko črnila za pisanje in čakali kdaj bo morje pomodrelo.

Lokalno je morebiti res videti kot da smo dosegli kak kvaliteten preboj na tem področju. Globalno pa je to vlivanje črnila v morje. Žal!
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Dec 11, 2013 7:57 pm 
mg

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:18

quote:
Originally posted by Goba

Ne vem če bo komu splačalo goljufati, potem, ko bo vložil veliko truda in denarja za svoje poklicno EKO čebelarstvo. Če en resen kupec iz urejene države, kot Švica seveda je, ugotovi, da si nanenoma golufal si na resnih trgih oplel za vedno.

Mene pač zanima EKO čebelarjenje na bolj ljubiteljskem nivoju. Zato tudi sodelujeva. Zaenkrat sem na nivoju "čim bolj ekološko". V sezoni, ki sledi, bom poizkusil odpreti Demeter linijo. Seveda z največ 3 družinami.

L. P.: Goba

Glede goljufanja bo kar držalo. Res mora biti nekaj hudo narobe, da boš potem Arrow ko si krvavo prišel do certifikata zaradi par fičnikov goljufal.
Kar pa konec koncev tudi ni tako čudno, če boš ob vseh stroških in zahtevah za pridobitev certifikata - med oz. eko robo prodajal po smešni ceni.

Za ekološko, po sistemu Demeter in to linijo z največ 3 družinami(razen če si se zatipkal), je najprimernejši odgovor napisal Odisej.
Prispevek Sre Dec 11, 2013 9:41 pm 
Odisej

quote:
Da ne bom upletal čebelarjev in pridnih čebel.
Vem za konkreten primer ko je nek veletrgovec v sloveniji kupil 1 tono eko jabolk, da je pridobil certifikat...potem pa je kupil par deset ton jabolk na madžarskem konvencijonalne pridelave...

Tule pa nekaj ne bo štimalo. Trgovec ne pridobi certifikata, ampak proizvajalec - sadjar v tem primeru.
In tako goljufijo, kot jo omenjaš, je čisto preprosto odkriti.

Pa s tem ne želim reči, da nekateri ne goljufajo. A na koncu se VEDNO vse odkrije.
 Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Dec 12, 2013 9:56 am 
Odisej

quote:
Originally posted by mg
Za ekološko, po sistemu Demeter in to linijo z največ 3 družinami(razen če si se zatipkal), je najprimernejši odgovor napisal Odisej.

Oh ... upam, da ni bilo napisano dvoumno.
Želel sem povedati, da posmehovanje tistim in v nič dajanje tistih, ki skušajo delati ekološko, samo še bolj meša greznico, v kateri smo.

Vsak majhen začetek je boljši kot nič (0) . Tudi s tremi družinami.

Le skozi oči ekonomistov se seveda nikakor ne izide. Pa kaj zato ?
Tudi čebele in okolje so pomembne stvari v življenju.

Nazadnje urejal/a Odisej Čet Dec 12, 2013 2:27 pm; skupaj popravljeno 1 krat
 Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Dec 12, 2013 10:02 am 
Goba

Pridružen/-a: Pon Jun 2009 14:17
Kraj: Medvode

Morda pa sem jaz napisal malo dvoumno. Nekako predvidevam, da bom naslednjo sezono naselil do tri družine po demeter standardih (naravni roj, umetni roj, ... ). Imam ločeno stojišče, primerno oddaljeno od intenzivnih kmetijskih zemljišč in od prometnic. Več si za začetek enostavno ne upam.

Šele potem, ko, in če, mi bo uspelo z nekaj družinami, bom morda uradno začel postopek za pridobitev standarda. Torej je precej "čejev". Zaenkrat imam samo željo in voljo. Pa ves material za sestavo panjev po Demeter standardih.

Mediščne naklade bodo LR 2/3 z eko satnicami (te sem že sedaj uporabljal), za plodišče pa bom standardno LR naklado in satne okvirje povišal do te mere, da bo dovolj prostora za dobro razvito družino (Nekako LR 3/2). Približno tako dela tudi G. Friedmann.

L.P.: Goba

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Dec 12, 2013 11:28 am 
oasis

Pridružen/-a: Pon Jun 2013 13:42

[quote="Odisej"]

quote:

Tule pa nekaj ne bo štimalo. Trgovec ne pridobi certifikata, ampak proizvajalec - sadjar v tem primeru.
In tako goljufijo, kot jo omenjaš, je čisto preprosto odkriti.

Pa s tem ne želim reči, da nekateri ne goljufajo. A na koncu se VEDNO vse odkrije.

Seveda pa je potrebno trgovcu predložiti vsaj fotokopijo pridelovalčevega certifikata...

Saj se je odkrilo...ampak veletrgovec je vseeno prodal par deset tonj jabolk kot BIO Smile
Kljub temu, da je mogoče plačal kazen je še vedno pobasal zajeten del €€€

Ko bi se vsak zavedal tega..."da najprej spremeni sebe in spremenil boš svet".
 Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Dec 12, 2013 2:20 pm 
  Pokaži sporočila:      
Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Forum Jump:

Stran 2 od 2

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu