POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2009

Brez zalege
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
  Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
cebelar_novinec

Pridružen/-a: Čet Jun 2007 20:08

quote:
Originally posted by divji čebelar
Čebelar -novinec, če želiš izigravati čistunstvo, potem boš moral vsako novo družino naseliti v nov panj in potem vse skupaj v neko novo čisto okolje. Mogoče na Mars ali šr kam dalje v globine vesolja.
In dobro bi bilo, da razmisliš, če tudi sam ne bi začel živeti v inkubatorju. Ta svet je za te vsekakor preveč umazan in za življenje po tvojih kriterijih neprimeren. Če imaš možnost izbire jo vsekakor izrabi.

Za ekološke spremembe na tem svetu velja zelo podobno kot je Marx v njegovih časih zapisal za filozofijo, ko je rekel, da je premalo, če filozofi svet le razlagajo, temveč bi bilo dobro, če bi ga začeli spreminjati.
Pa lep pozdrav!

P.S.: Še vedno čakam na tvoj vljudni poziv za ogled tvojega sistema čebelarjenja, ki mi je bil obljubljen že v lanskem letu.
Pa brez zamere!

Divji, satne osnove so eden od problemov našega čebelarstva. Mogoče eden ključnih !
Sam ne uporabljam osnov in to je že eden od korakov "za ekološne spremembe". V mojem čebelarstvu ni nobenega filozofiranja. To kar govorim tukaj tudi prakticiram. Čebele so zdrave, močne in brez varoje.

Prepričal sem tudi že nekaj ljudi, da se v svojih vrtičkih odpovejo tretiranju s pomočjo FFS. Začetek je, tako, da tvoje "očitke" lahko projeciraš kam drugam.

Mislim, da o mojem sistemu čebelarjenja veš dovolj iz prispevkov tukaj na forumu. Ko smo kasneje razvijali debato je bilo s tvoje in s strani še kakšnega čutiti rahel posmeh in vzvišenost tako, da bom tvojo velecenjeno bit kar preskočil. Enostavno se mi ne da. Verjamem, da nobeden od naju zaradi tega ne bo prikrajšan.
Pa brez zamere.
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jun 17, 2009 6:05 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cebelar_novinec

quote:
Originally posted by Fizikalec
quote:
Originally posted by divji čebelar
P.S.: Še vedno čakam na tvoj vljudni poziv za ogled tvojega sistema čebelarjenja, ki mi je bil obljubljen že v lanskem letu.
Pa brez zamere!

Ja kolega tu bi moral vedet "tresla se je gora rodila se miš" niso vsi tako, da te povabijo na klepet, mimogrede neki dolgo te že ni blo na moj konec???
Imam kr veliko časa sedaj za kak klepet pa kak pir jasno neosvinčen Wink pa deci tiste vaše zlate penine se pa tud nebi brano ej Very Happy

Tebe res ne povabim. Skrbi me za moj čebelnjak ( tega sem se od tebe eksperta naučil ) in velikih čebelarjev ne vabim med moje čebele. Preveč možnosti, da gre kaj narobe. HG, varoja, kakšne ascosphaera spore. Preveč rizično in nikoli ne veš kaj boš privlekel za sabo s svojih popotovanj po Sloveniji.
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jun 17, 2009 6:10 pm 
Timijan

Pridružen/-a: Pon Okt 2008 21:13
Kraj: BELA KRAJINA

quote:
Tebe res ne povabim. Skrbi me za moj čebelnjak ( tega sem se od tebe eksperta naučil ) in velikih čebelarjev ne vabim med moje čebele. Preveč možnosti, da gre kaj narobe. HG, varoja, kakšne ascosphaera spore. Preveč rizično in nikoli ne veš kaj boš privlekel za sabo s svojih popotovanj po Sloveniji.

Ha, tudi jaz sem se tega naučil iz pisanja Divjega. No, za prave ljubitelje pa ni problem. Lp t
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jun 17, 2009 6:33 pm 
cebelar_novinec

quote:
Originally posted by Timijan

quote:

Ha, tudi jaz sem se tega naučil iz pisanja Divjega. No, za prave ljubitelje pa ni problem. Lp t

Problem je, ker tu sploh ni ljubiteljev čebel.
So profesionalci in "ljubitelji", ki pa bolj ljubijo panjske sisteme kot čebele.

To so nam znova potrdili, ko se je govorilo o RV in EV. Cel halo so naredili. Kakšni ljubitelji neki......
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jun 17, 2009 6:39 pm 
Odisej

Pridružen/-a: Čet Jun 2008 14:34
Kraj: 570mnm, Logatec, Notranjska

quote:
Originally posted by cebelar_novinec

So profesionalci in "ljubitelji", ki pa bolj ljubijo panjske sisteme kot čebele.

To so nam znova potrdili, ko se je govorilo o RV in EV. Cel halo so naredili. Kakšni ljubitelji neki......

Zdravo, Čebelar_Novinec .

Jaz se imam za ljubitelja čebel, zato sem se letos tudi lotil 'ukvarjanja z njimi', saj težko rečem, da 'čebelarim'.
In EV panje za njihovo domovanje sem izbral prav zato, ker sem iz mnogih razprav in pogovorov nekako začutil, da se bodo v njih najbolje počutile.
V vse panje sem naselil naravne roje in do sedaj sem jih 'tretiral' - zelo grda beseda - le s preparatom, katerega recepturo je dal Vojo Brština (kraški šetraj, žajbelj, sam pa sem dodal še borove vršičke, indijski neem in kamilice). Prve dni sem roje zaradi slabega vremena krmil s sirupom, ki sem mu tudi dodal ta ekstrakt. Zaradi nozeme in poapnele zalege sem tako povsem miren
Niti slučajno še nisem točil in tudi v 'načrtu' za letos tega nisem imel in nimam.
Pri pregledovanju, ki je sila redko, se držim ugodnih dni po priporočilih M. Thuna.
Proti varoji bi najraje uporabil homeopatski pripravek iz varoj ... pa ga nimam Smile Kaj jeseni v zvezi s tem, bom še premislil, bi ti pa bil hvaležen za kak nasvet.
Če se ti zdi, da mi še veliko manjka do "ljubitelja čebel", me prosim odkrito poduči. Vedno rad sprejmem kritiko in nasvete.
Kritika je najboljši način, da se izboljšamo.

Lep dan vsem.
P.S.
Za tisti 'halo' okrog RV in EV se pa še enkrat opravičujem. Posledica navdušenja pač.
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jun 17, 2009 9:44 pm 
cebelar_novinec

Odisej....malo si narobe razumel. Nisem govoril o tistih, ki so predstavili RV in EV panje ampak o tistih, ki so se hitro počutili ogrožene in bi, če bi bilo po njihovo kar zakone sprejemal kakšen panj, satnik mora vsak pošten slovenski čebelar uporabljat v svojem čebelarstvu.

Ti si Heretik zaradi RV in EV...kaj šele tisti pripravki. To je šele hudič Wink

Btw...jaz imam dva RV pripravljena. Muči me samo tisto križanje naklad......

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Jun 17, 2009 10:00 pm 
divji čebelar

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 7:40

Čebelar-novinec mi sporoča:
"Mislim, da o mojem sistemu čebelarjenja veš dovolj iz prispevkov tukaj na forumu. Ko smo kasneje razvijali debato je bilo s tvoje in s strani še kakšnega čutiti rahel posmeh in vzvišenost tako, da bom tvojo velecenjeno bit kar preskočil. Enostavno se mi ne da. Verjamem, da nobeden od naju zaradi tega ne bo prikrajšan.
Pa brez zamere."
Seveda ni nobene zamere. Zakaj pa naj bi bila ? Vendar sem od tako omikanega čebelarskega kolega kot si, vsaj pričakoval, da bo v skladu s svojimi trdnimi načeli povabilo preklical in ne pustil povabljenega gosta v čakanju na poziv za obisk. To bi bila dolžnost gostitelja in dolžnost povabljenega gosta pa bi bila, da to seveda sprejme in spoštuje. In tako ti sedaj "velecenjena bit" pač po tej poti pošilja zahvalo za vljudno povabilo in manj vljuden preklic.
Seveda pa si sedaj kot nezaželjen gost lahko mislim veliko kaj, zakaj je povabilo bilo preklicano. Mogoče pa moj nesojeni gostitelj nima kaj pokazati na kar bi lahko bil ponosen? Mogoče pa se glede na razmere v svojem čebelarstvu boji pokazati to s čimer se že lep čas tako glasno hvali in vsem soli pamet? Kdo bi vedel kaj vse se lahko skriva za tem preklicanim povabilom.
Saj poznaš tisti vaški rek s katerim so nekoč na vasi tako radi obmetavali kakšno malo bolj nekonvencionalno urejeno vaško deklico, ki so jo potem na tiho zmerjali z besedami : od zunaj uj, od znotraj fuj! Pa s tem ne mislim reči, da to velja za tvoje čebelarstvo, le pravico do takšnih nesrečnih špekulacij si mi dal s tem, ko si mi odpovedal povabilo in obisk tvojega čebelarstva.

Tudi z moje strani brez zamere in lep pozdrav!

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jun 18, 2009 5:11 am 
Odisej

Pridružen/-a: Čet Jun 2008 14:34
Kraj: 570mnm, Logatec, Notranjska

quote:
Odisej....malo si narobe razumel. Nisem govoril o tistih, ki so predstavili RV in EV panje ampak o tistih, ki so se hitro počutili ogrožene in bi, če bi bilo po njihovo kar zakone sprejemal kakšen panj, satnik mora vsak pošten slovenski čebelar uporabljat v svojem čebelarstvu.

Polepšal si mi že tako čudovito jutro.

quote:
Ti si Heretik zaradi RV in EV...kaj šele tisti pripravki. To je šele hudič Wink

Meni se pa zdi, da so prava nebesa za čebelice. Laughing

quote:
Btw...jaz imam dva RV pripravljena. Muči me samo tisto križanje naklad......

O, kakšno prijetno presenečenje. Samo 'pripravljena' ? Saj še ni prepozno, da bi povabil vanju čebele.
Kaj pa te muči pri križanju ? Pa uporabi 'klasiko'. Sam imam prav to križanje za eno največjih prednosti ...

Lep dan vsem.
 Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jun 18, 2009 8:32 am 
Micky

Pridružen/-a: Ned Jan 2006 17:15
Kraj: Cerknica

quote:
quote:
Originally posted by Timijan

quote:

Če jaz ne bi bil ljubitelj čebel jih ne bi imel. Torej, ne govoriti v imenu drugih.

Emil
 Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jun 18, 2009 10:36 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
cebelar_novinec

Odisej :

Tisto križanje je bolj izjema kot pravilo v naravi. No saj lahko probamo na oba načina.

Če bo še kakšen roj bom naselil RV. Sicer je malo pozno, ker pri nas prav nič več ne medi in bi moral non-stop krmit da bi prezimile.

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Jun 18, 2009 1:24 pm 
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 2 od 2

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu