POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2007

Prodaja medu?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
  Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
boriss

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 9:23

Ja res je čas, da utihnem.

Oprostite, ker sem vam kradel čas s svojim znanjem.

lp

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Dec 18, 2007 11:46 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Micky

Pridružen/-a: Ned Jan 2006 17:15
Kraj: Cerknica

Čebelar_novinec, res si novinec, a ne le v čebelarstvu.

Predlagam, da če se ne znate pogovarjati, ne ne polnite teh strani s takim sranjem. Pustite ljudem do pogovora. Kregajte se pa drugje. Če pa kdo komu ne verjame-pa naj gre na davkarija pa bo vse zvedel.

Emil

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Dec 18, 2007 11:57 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bloop

Pridružen/-a: Ned Avg 2006 15:40

quote:
Originally posted by cebelar_novinec
Da bomo razčistili in, da bomo vsi dobili odgovor sem poslal vprašanje na durs.

Mene pa zanima ce so tile dursovci ze kaj odgovorili, kajti zaradi tega pocasnega odgovora(ceprav sploh se ni toliko dni minilo a zgleda ze kot 2 leti:)) je ocitno zopet prislo do nepotrebne kregarije in to se pod nekim normalnim nivojem.
Zakaj je tako tezko videti, da bi cebelarji lahko debatirali vsak o svojem prav brez, da se zraven skregamo? Vsak pa iz tega potgne kar je zanj prav?
Imeli smo vsak svoj prav, cebelar_novinec se je potrudil in poslal celo na durs in med tem ko smo cakali prepir preko meje, res skoda.

Zalostno je pa to, da se res manj pogovarjamo o cebelicah in kako in kaj z njimi, pa cetudi imamo vsak svojih 10000 pogledov na razlicne nacine vzreje. Menim da je bolje, da vsak dan obrnemo vseh 380 dni v letu Twisted Evil kako z zivljenjem cebelice in tudi tisto kar se je razglabljalo ze 500x, pa to naredimo super seveda brez kregarije.
Je najbrz bolje kot pa da posvetimo 3 dni vsak svoji trditvi in se zraven zravsamo?

Najbrz pricakujem prevec?
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Dec 19, 2007 12:17 am 
Mici

Pridružen/-a: Pon Maj 2006 22:08
Kraj: Zagrac

quote:
Originally posted by Fizikalec
Mici kaj pa je s.p.??? s.p. je ravnotako fizična oseba, ki opravlja dejavnost Wink

se pravi:
davčni zavezanec je: SP, DOO, DNO ....
SP je fizična oseba, ampak fizična oseba pa ni SP, kar pomeni, da ni vsaka fizična oseba davčni zavezanec.

ni tako?

pač, če prodam 20 kil medu, ne presegam določene meje dohodka iz dejavnosti nad katero se moram registrirat kot davčni zavezanec, če pa nisem davčni zavezanec, se me tisti zakon ne dotika, kar pomeni da moram skret paper kupovat. Laughing

ne vem no...

sicer ni odgovor na vprašanje ki ga je postavil gospod ki je odprl temo, je pa zelo zanimivo....

Nekaterim računom ni potrebno izdati
Računov pa v skladu s 141. členom PZDDV-1, ni potrebno izdati davčnim zavezancem, ki:

• opravljajo dobavo kmetijskih in gozdarskih pridelkov in storitev končnemu potrošniku na tržnici ali za lastno rabo;

ampak tu so spet davčni zavezanci, se pravi...recimo fizikalcu ni potrebno izdati računa za kilo medu ko/če prodaja na tržnici

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Dec 19, 2007 12:21 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
bloop

Pridružen/-a: Ned Avg 2006 15:40

Zgreseno, davcni zavezanci smo vsi.
Cemu pa mislite da nam je drzava namenila tudi davcno stevilko ?
Razlika je le ali smo tudi zavezanci za DDV.

Kar se gre prodaje na trznici, je bilo receno ja, da se lahko izognejo kmeti oz pridelovalci zamudnemu pisanju racunov v kolikor prodajo svoje blago koncemu uporabniku(mislim pa da tudi ce bi zahtevala stranka je pa se to potrebno, v ta del nisem cisto preprican).
Ko pa se prodaja v taksnem primeru kot zeli gospod iz zacetka prodati podjetju, ki pa ni koncni uporabnik pa je potem vse jasno ali ne?
(no tisti del da je potrebno izstaviti racun, kako to pa je se zmeraj nas problem Smile )

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Dec 19, 2007 12:34 am 
cebelar_novinec

Pridružen/-a: Čet Jun 2007 20:08

quote:
Originally posted by Micky

Predlagam, da če se ne znate pogovarjati, ne ne polnite teh strani s takim sranjem. Pustite ljudem do pogovora. Kregajte se pa drugje. Če pa kdo komu ne verjame-pa naj gre na davkarija pa bo vse zvedel.

Micky novinec sem v čebelarstvu Wink

Sem pa danes na hitro pobaral gospo z DURS-a o izdajanju računov. Povprašal sem jo za primer prodaje blaga med "državljani - fizičnimi osebami" in povedala je, da NI POTREBNO izdajati računov !

Finta je v tem, da ste se poglobili v te čebelarske račune o ostalem pa bolj malo veste. Pravi primer je za to Fizikalec, ki sanja, da bo njegova računovodkinja odgovorna za njegove napačno izpolnjene in oddane knjige davčni, ajpesu itd ....

quote:
Originally posted by bloop

Mene pa zanima ce so tile dursovci ze kaj odgovorili, kajti zaradi tega pocasnega odgovora(ceprav sploh se ni toliko dni minilo a zgleda ze kot 2 leti:)) je ocitno zopet prislo do nepotrebne kregarije in to se pod nekim normalnim nivojem.
Zakaj je tako tezko videti, da bi cebelarji lahko debatirali vsak o svojem prav brez, da se zraven skregamo? Vsak pa iz tega potgne kar je zanj prav?
Imeli smo vsak svoj prav, cebelar_novinec se je potrudil in poslal celo na durs in med tem ko smo cakali prepir preko meje, res skoda.

Zalostno je pa to, da se res manj pogovarjamo o cebelicah in kako in kaj z njimi, pa cetudi imamo vsak svojih 10000 pogledov na razlicne nacine vzreje. Menim da je bolje, da vsak dan obrnemo vseh 380 dni v letu Twisted Evil kako z zivljenjem cebelice in tudi tisto kar se je razglabljalo ze 500x, pa to naredimo super seveda brez kregarije.
Je najbrz bolje kot pa da posvetimo 3 dni vsak svoji trditvi in se zraven zravsamo?

Glede na to, da sem jim email poslal v soboto in je šele drugi delovni dan mimo upam, da se zmigajo in odgovorijo do petka ...
Parkrat sem jim že pošiljal vprašanja in večinoma pride v enem tednu. Razen ko še sami ne vedo za kaj se gre Smile

Jah v bistvu se zdej gre za neke račune in ljudje trdijo, da moram jaz izdat račun ko prodam rabljeno mizo, gume, televizor. Večjega vica od tega še nisem slišal Very Happy ... tu se vidi, da pojma ljudje nimajo in kar nekaj blodijo !

quote:
Originally posted by Mici

se pravi:
SP je fizična oseba, ampak fizična oseba pa ni SP, kar pomeni, da ni vsaka fizična oseba davčni zavezanec.

ni tako?

pač, če prodam 20 kil medu, ne presegam določene meje dohodka iz dejavnosti nad katero se moram registrirat kot davčni zavezanec, če pa nisem davčni zavezanec, se me tisti zakon ne dotika, kar pomeni da moram skret paper kupovat. Laughing

ne vem no...

sicer ni odgovor na vprašanje ki ga je postavil gospod ki je odprl temo, je pa zelo zanimivo....

Računov pa v skladu s 141. členom PZDDV-1, ni potrebno izdati davčnim zavezancem, ki:

• opravljajo dobavo kmetijskih in gozdarskih pridelkov in storitev končnemu potrošniku na tržnici ali za lastno rabo;

ampak tu so spet davčni zavezanci, se pravi...recimo fizikalcu ni potrebno izdati računa za kilo medu ko/če prodaja na tržnici

s.p. ni rečeno, da je tudi davčni zavezanec(ddv), je pa fizična oseba z registrirano dejavnostjo Smile
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Dec 19, 2007 12:53 am 
cebelar_novinec

Pridružen/-a: Čet Jun 2007 20:08

quote:
Zgreseno, davcni zavezanci smo vsi.
Cemu pa mislite da nam je drzava namenila tudi davcno stevilko ?
Razlika je le ali smo tudi zavezanci za DDV.

Kar se gre prodaje na trznici, je bilo receno ja, da se lahko izognejo kmeti oz pridelovalci zamudnemu pisanju racunov v kolikor prodajo svoje blago koncemu uporabniku(mislim pa da tudi ce bi zahtevala stranka je pa se to potrebno, v ta del nisem cisto preprican).
Ko pa se prodaja v taksnem primeru kot zeli gospod iz zacetka prodati podjetju, ki pa ni koncni uporabnik pa je potem vse jasno ali ne?
(no tisti del da je potrebno izstaviti racun, kako to pa je se zmeraj nas problem Smile )

Pol ni treba izdajat računov ?

Režakla
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Dec 19, 2007 1:19 am 
Micky

Pridružen/-a: Ned Jan 2006 17:15
Kraj: Cerknica

quote:
Originally posted by cebelar_novinec
quote:
Originally posted by Micky

Micky novinec sem v čebelarstvu Wink

Sem pa danes na hitro pobaral gospo z DURS-a o izdajanju računov. Povprašal sem jo za primer prodaje blaga med "državljani - fizičnimi osebami" in povedala je, da NI POTREBNO izdajati računov !

Finta je v tem, da ste se poglobili v te čebelarske račune o ostalem pa bolj malo veste. Pravi primer je za to Fizikalec, ki sanja, da bo njegova računovodkinja odgovorna za njegove napačno izpolnjene in oddane knjige davčni, ajpesu itd ....

quote:

Glede na to, da sem jim email poslal v soboto in je šele drugi delovni dan mimo upam, da se zmigajo in odgovorijo do petka ...
Parkrat sem jim že pošiljal vprašanja in večinoma pride v enem tednu. Razen ko še sami ne vedo za kaj se gre Smile

Jah v bistvu se zdej gre za neke račune in ljudje trdijo, da moram jaz izdat račun ko prodam rabljeno mizo, gume, televizor. Večjega vica od tega še nisem slišal Very Happy ... tu se vidi, da pojma ljudje nimajo in kar nekaj blodijo !

quote:
Originally posted by Mici

se pravi:

ni tako?

ne vem no...

s.p. ni rečeno, da je tudi davčni zavezanec(ddv), je pa fizična oseba z registrirano dejavnostjo Smile

No, jaz pa imam informacije z davkarije drugačne. Potem očitno vsaka davkarija izvaja zakonodajo drugače. Pri nas moraš izdajat račune tud za strgane štumfe če jih prodaš.
lp

Emil
 Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Dec 19, 2007 2:44 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 3 od 3

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu