POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2007

Dozirka
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
  Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
Fizikalec

Pridružen/-a: Tor Feb 2004 21:35
Dozirka

www.cebelarstvo-bedek.com/miza.zip

Tole ni moj izum ampak samo kopija, tole je zraslo na zelniku g. Kropivška in g. Seražina. Pred leti sta to predstavila v celju samo sem takrat bil prezelen zato, da bi si podrobno ogledal.
Elektroniko in dozirko je izdelal g. Kropivšek iz Vranskega (letošnji pisec navodil v SČ). Ogledal sem si zadevo pri njem moram reči me je lepo sprejel in vse razložil pa tud pri Seražinu sem videl. Seražin ima večjo mizo mislim, da je premer 100 cm Kropivšek ima 80 cm jaz sem naredo 9o menda, ker to max gre skozi vrata polnilnice. Tako sem potem iz slik in še veliko nasvetov Seražina zadevo naredil. Naredil sem nekaj vmes med njihovima oziroma kar sem smatral, da predrugačim lahko po svoje.
Elektronika deluje malo drugače kot Logarjevo je pa zadeva veliko hitrejša in močnejša. Za doziranje uporablja št. obratov motorja pr meni je 263 obrate točno 900g. Manjši kozarec pač manj obratov. Pred cevjo je stikalo, ki ustavi kozarec, potem se vklopi doziranje, ko naredi nastavljeno št obratov potegne recimo 3 obrate nazaj, da med ne kaplja Wink in potisne mizo naprej za naslednji kozarec. Zadeva napolni ene 250-300 kil na uro, če si spreten pa kaj pomoči imaš za serviranje kozarcev zraven.

Toliko za silo, če te kaj podrobneje zanima pa vprašaj da ne pišem na pamet BV...

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Okt 01, 2007 1:23 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cebelar_novinec

Pridružen/-a: Čet Jun 2007 20:08

Dobra finta, da potegne nazaj hehe Smile Ni mi bilo jasno kje ti zapira tako hitro !

Kaj imaš mehansko stikalo al kako sondo ( stikalo ) za pomik kozarcev. Tako v glavi mi roji sonda z aluminijastim lističem .... ( mi gre po glavi non-stop vrteča miza in samo nek motorček za potisk kozarca ) ... in potem "skladiščenje" avtomatsko, ki gre po kanalu dol iz mize hehe ...

Ko sem gledal prvič film sem tudi razmišljal o velikosti kozarcev in pomislil, da bi bilo manj štelanja ročno kot "elektronika", če bi imel tam kjer polni kozarce tak "mostiček" in na njem samo sondo, ki bi jo nastavljal po višini....Zdej ne vem kaj je bolje ampak tale tvoja ( in od gospodov zgoraj ) rešitev zgleda res dobro in poceni....

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Okt 01, 2007 1:35 pm 
Fizikalec

Stikalo je mehansko in z kozarcem nima veze poleg je samo eno pero, ki ga mal potisnem, da manjši kozarec premza enako. Lahko bi namesto stikala uporabo fotocelico samo finančno je to velikooo več za enak učinek Wink detajl spodaj na sliki..
Stikala ne rabiš nič štelat razen prvič, ko vse nastavljaš za vsak kozarec je na istem mestu. Ko omenjaš take rešitve jaz rabim in poznajo jih samo čebelarji z nad 100 panji ali pa nad 300 žal spet bo nekdo reko, da ni res Confused ....

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Okt 01, 2007 1:43 pm 
cebelar_novinec

Pridružen/-a: Čet Jun 2007 20:08

Ja seveda tisti, ki čebelari z nekaj panji ne "rabi" tega. Bi bila čista potrata časa in denarja ampak je zanimivo videt take stvari. No vsaj meni deluje to že kot manjša fabrika Wink in to je zmeraj interesantno kako se doma rešuje "probleme" ne ? Meni ta tvoja naprava zgleda zelo dobro in učinkovito. Upam, da si jo bom lahko kdaj ogledal hehe, če vabilo še velja ....

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Okt 01, 2007 2:10 pm 
Fizikalec

Velja jasno samo domov nič ne pride tudi jaz sem moral hodit okrog in zadeve ogledat pa potem "gnjavit" nekoga, da mi razloži kako eno pa kako drugo. Ker tud zmeraj rečem ah saj tega pa jaz nebom rabo nikoli pa figo za kako leto pol rabim. Namesto, da poslikam pa skiciram ko sem blizu potem se pelam 250 km nekaj slikat pa skicirat Confused Confused Meni je pač tudi nekdo pomagal in sem mu zato hvaležen pa, če lahko pomagam tud jaz komu zakaj pa ne? Tako zadevo si lahko komot tud mali čebelar naredi ker je finančno izvedljivo Logarjeva je res bolj lepa pa se bolj sveti samo zame je daleč predragaaaa...

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Okt 01, 2007 2:19 pm 
Misko

Pridružen/-a: Sob Jul 2006 11:59
Kraj: Murska Sobota

Jaz sem videl to dozirko med obratovanjem in res odlično deluje!
Kako si pa prej polnil kozarce ko še nisi imel dozirke?

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Okt 01, 2007 6:14 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Fizikalec

Ročno prek pretočne posode samo zelo netočno doziranje in zadnje čase, ko so odstopanja lahko zelo mala ni preveč fino. Če gre kam v trgovino treba vsako dat na vago. Je pa tako jaz imam polnit zmeraj več in vsi naročniki so nekam "čudni" naročijo danes izdobava pa bi že naj bla včeraj Shocked
Torej, če lahko za relativno "mali" denar nekaj takega narediš ne vem zakaj nebi?

Odgovori s citatom  
Prispevek Pon Okt 01, 2007 6:21 pm 
Misko

Kakšno črpalko si pa uporabil da si dosegel tako točno doziranje (zobniško črpalko) ?

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Okt 02, 2007 8:31 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Fizikalec

Ja zobniška črpalka krmili jo elektronika s senzorjem obratov motorja. Motor deluje na 220V na pa na 24 kot je logarjeva menda, zato je zadeva močnejša. Število obratov nastaviš ob vklopu enako števec kozarcev, elektronika sešteva tudi št. napolnjenih kozarcev....enako nastaviš št.vrtljajev nazaj mislim, da sem ti to vse pokazal??
Črpa tudi povsem mrzel med samo malo več obratov rabi za isto količino....

Ti si elektronik, da ne boš konkuriral v izdelavi ej Wink Shocked

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Okt 02, 2007 8:40 pm 
Misko

Jaja vse si mi pokazal.
Ja nisem še elekronik bom pa upam Smile Konkuriral pa ti pa še en čas ne bom ker sem ne splača delati za tako majhne količine. Sem pa premišljeval da bi naredil majhno dozirko brez vrtljive mize ker se mi ne vidi pacat z rokami vendar do tega še nebo prišlo tako hitro!

Boljše da ne pripenjaš več slik ker sem ves nor ko vidim tako opremo pa čeprav je ne rabim! Smile

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Okt 02, 2007 8:57 pm 
Fizikalec

Bo mami kaj primaknila pa noš hitro pospeši nabavo pa izdelavo opreme kolk sem vido je navdušena.. Žmiganje Žmiganje Žmiganje
Drgač pa miza tko ni omembe vreden strošek ene 150-200€ najdražje je črpalka pa elektronika..

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Okt 02, 2007 9:08 pm 
Misko

Hehe ko bi vsaj tako bilo! Večino financiram iz lastnega žepa ko pa tam zmanjka je kriza.
Bom že nakaj pogruntal! Sem mislil da sva govorila v večjih številkah ko se bil pri tebi se pa pozna če si znaš dosti sam narediti.
Huh koliko želja imam komaj sem novo točilo nabavil pa bi že imel dozirko in prikolico še malo pa bom hotel s.p. odpreti Laughing

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Okt 02, 2007 9:14 pm 
Fizikalec

Ja saj boš že, če ne boš delo preveč napak boš kar uspešen malo treninga pri meni še rabiš Wink
Vidim, da kar napreduješ moram kak dan prit na kofe, da vidim Cool samo ne pozabi nekaj skušaj čim več denarja od čebel dobit za nabavo opreme ne samo od službovanja v počitnicah Very Happy

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Okt 02, 2007 9:19 pm 
Misko

hmmm čebele mi kaj dosti letos niso dale vendar bom z letošnjimi izkušnjami bolj pripravljen na drugo leto in bo že mogoče kaj "zaslužka". Je pa kot praviš še potreben trening! Službovanje v počitnicah je bilo bolj za izpit kot pa za čebele.

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Okt 02, 2007 9:28 pm 
Fizikalec

Bo že bolje ti se samo loti delat zadeve z očetom sam bom oprema veliko cenejša....

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Okt 02, 2007 9:31 pm 
Misko

Evo nekaj takega sem jaz imel v mislih http://www.logar-trade.si/db/files/Polnilna%20naprava%20za%20med.pdf

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Okt 03, 2007 3:32 pm 
Fizikalec

Jasno tole je stalo v sit 390.000 tako ponudbo sem dobil ko sem kupoval. Za mizo pa je hotel logar še dodatnih skoraj 600.000 sit.
Sama dozirka ima že priklop za pogon mize kot sem reko miza je povsem enostavna ko sem pri Kropivšku vido kako je narjena (tudi jaz sem imel namen samo dozirko) sem se odločo za izdelavo. Izropaš en pralni stroj tega je okol kolk češ pa en motor kupiš oziroma kozolno dvigalo za ene 60€ http://www.interdiskont.si/on-line/index.php3?kat=08 pa ene par palic železa z police, pa eno plato okroglo inox tam fi80-100 pa kako uro variš in mal režeš pa je končano.... Very Happy

Nazadnje urejal/a Fizikalec Sre Okt 03, 2007 4:14 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Okt 03, 2007 3:43 pm 
Misko

Sam hočem narediti nekaj kar bo zasedlo čim manj prostora ker nimam mesta nikjer imeti tako velike mize Mad
Zdaj morem najprej najti tak črpalni modul in motor da vidim koliko je cena pa malo elektronike pri podstavku ni veliko za variti tako da cena nebo nevem koliko.
Pa če mi hitro uspe bo še dobro za maturiteni izdelek Razz

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Okt 03, 2007 3:54 pm 
Fizikalec

Čisto tako enostavno ni in tud ti začenjaš odkrivat toplo vodo. Motor je enak temu keri poganja mizo Very Happy črpalka pa je pač narejena in zobniki, za ta namen rabiš pa že malo več. Tudi elektronika ni kr tako krmili prek relejev motor naprej, motor, nazaj, mizo, št. vrtljajev itd...
Zadevo katero imam jaz sem mislo naresti na tak podstavek kot ti omenjaš samo sem se potem, ko sem videl sistem mize premislil na hitro Very Happy Very Happy

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Okt 03, 2007 4:03 pm 
Misko

Če pa nimam rad mrzle vode Cool No ja bo čas v zimi premišljevati o tem. Sem pa prepričan da to možno izpeljati čisto po kmečki logiki.

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Okt 03, 2007 4:11 pm 
Fizikalec

Jasno kr daj zakaj pa ne zna bit, da še kako prodaš, če boš dobro pa poceni naredo. Idea

Odgovori s citatom  
Prispevek Sre Okt 03, 2007 4:13 pm 
Misko

@fizikalec a imaš stikalni načrt elektronike ali pa je to poslovna skrivnost? Lahko tudi na ZS.

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Nov 25, 2007 10:49 am 
Fizikalec

To pa je poslovna skrivnost izdelovalca elektronike in nisem jo jaz delal torej ti tu ne morem pomagat...

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Nov 25, 2007 11:10 am 
Misko

Aha ok sem mislil da bo tako!

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Nov 25, 2007 11:51 am 
Fizikalec

Ja žal je tako nekdo je to paš motal "izumit" torej jaz tega ne morem posredovat naprej ne gre kar tako...
Imaš eve možnosti:
-izumiš na novo
-zadev kupiš narejeno

Wink

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Nov 25, 2007 12:05 pm 
Misko

Saj ni problem narediti na novo samo če lahko dobiš že narejeno je lažje Very Happy
Koliko je pa stala samo elektronika da vidim če se splača toplo vodo izumljati!

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Nov 25, 2007 12:14 pm 
Fizikalec

Elektronika sama je kr komplicirana saj je krmiljenje prek čipov in mislim, da trenutno še nimaš dovolj znanja za ta nemen (ne bit užaljen) ne mislim nč slabega z tem...
Elektronika, motor z dozirko in vsa povezava in predpriprava je pred dvema letoma stala 180.000 sit. Sedaj je verjetno kaj dražje glede nato, da se je vse podražilo. Načeloma pa je bila cena 50% nabavne cene Logarjeve mašine. Elektronika se napaja z 12V enosmerne napetosti rabiš usmernik narest ali kupit itd...

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Nov 25, 2007 12:26 pm 
Misko

Saj nisem užaljen vem da nimam dovolj znanja zato pa tudi ne delam sam. Wink Črpalni modul zdaj mam tako da bomo počasi šli dalje.

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Nov 25, 2007 12:37 pm 
Fizikalec

Aha lahko daš kake slike, da vidimo to?

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Nov 25, 2007 12:41 pm 
Misko

Bom dal ko pridem do fotoaparata. Je pa podobno kot jo ima logar samo samo da ni iz plastike. Osnova je ista eno osovina za motor (katerega še ni), notri dva zobnika ter priključka. Pa zato se plačal 100€ (rabljeno).

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Ned Nov 25, 2007 1:13 pm 
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 1 od 2

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu