POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2007

IVAN GRAJŠ

Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
nataša grajš

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 18:10
IVAN GRAJŠ

Pozdravljeni!
Naj se predstavim. Sem vnukinja pokojnega čebelarja Ivana Grajša iz Kočevja.
Ker sem imela težave z e-pošto, nisem prepričana, da je g. Jurkovič prejel moje sporočilo. Tokrat bi se mu javno zahvalila za podporo in zaščito dela in imena mojega deda. Smatram, da je g. Jurkovič človek z veliko mero moralne in srčne kulture.
Sprašujem pa se kdo od Kočevarjev je tako pogumen, da trdi, da Grajševi panji niso Grajšev panji.
Se opravičujem, saj je ta tema že malo zastarela, vendar sem šele pred kratkim pričela prebirati forum.
Verjemite mi, da je boleče prebrati, da gorenjci panj mojega deda imenujejo panj " K ". Še bolj boleče pa je, da celo kočevski čebelarji trdijo, da Grajšev panj ni Grajšev panj.
Čigav panj pa je potem moj ded predstavljal v Cankarjevem domu? Morda sosedov? Zakaj so se ljudje zbirali pri njem doma in si ogledovali njegove panje? Ker so bili sosedovi?
Zakaj je bil povabljen in predstavljen na televiziji v Beogradu? Ker ni nič naredil za dobrobit čebelarjev?
Čemu je cele dneve delal in risal načrte v svoji delavnici, zbijal skupaj deščice in tako naprej in tako naprej... Mi razkazoval svoje delo, ki ga je opravljal?
Da, g. Jurkovič ima prav- to je kraja intelektualne lastnine.
Še posebno pa je hudo, če njegov panj zanikajo kočevski čebelarji.
Ne morem verjeti, da namesto, da bi bili ponosni na nekaj kar je ustvaril nekdo iz njihovega kraja, to še izpodbijajo.
Ja, najbolje, da Grajšev panj postane nekaj s čimer se bojo pohvalili drugi. Kajne?
Pa še nekaj. Že vrsto let ne živim v Kočevju, vendar Kočevje živi v mojem srcu. Kot gostinka sem ustvarila svoj recept za sladico, katere glavna sestavina je med. Vendar striktno in samo Kočevski med. Za sladico sem prejela priznanje in ko sem jo morala predstaviti ( bilo je objavljeno na TV in radiu), sem močno poudarjala ravno Kočevski med. Kočevski med in Kočevje vedno in povsod kujem v nebesa. Tudi to je reklama za vas, kočevske čebelarje. In to brezplačna. Vendar sem ponosna na vas in svoje korenine.
Zdaj pa se sprašujem, ali se lahko tudi meni zgodi, da neka soseda pripravi takšno sladico in trdi da je njena? Očitno je vse možno.
Kočevarji bodite ponosni na svoj kraj in ljudi, ki so v njem živeli in temu tudi nekaj doprinesli.
Še enkrat pa najlepša hvala za odprtost srca in uma g. Jurkoviču.
Rada bi ohranila ime mojega deda in zaščitila njegovo delo.
To sem pripravljena storiti neglede na stroške.
Če pa mi bo kdo želel pomagati- tudi informacija bo dovolj, mu bom iz srca hvaležna.
Spoštovanje vsem,
Nataša Grajš-Mandič
Gospod Jurkovič, hvala.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Sep 14, 2007 8:39 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Fizikalec

Pridružen/-a: Tor Feb 2004 21:35

Nihče ni prerok med svojim ljudstvom Confused

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Sep 14, 2007 10:02 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
divji čebelar

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 7:40

Spoštovana gospa Nataša!

Lepo je, da se zavzemate za resnico in pravico, kot bi temu rekli preprosti ljudje. Vendar je samo želja, da se ohrani spomin na vašega deda in njegovo delo na področju razvoja čebelarstva daleč premalo. Potrebno bo vložiti veliko truda in imeti dobršno mero potrpljenja, da svoja prizadevanja okronate z nekim vidnejšim uspehom ter dosežete ta plemeniti cilj.

In sama boste pri realizaciji tega cilja težko kar koli vidnega dosegla. Povezati bi se kazalo s čebelarji, ki o tem kaj vedo in ki so pripravljeni žrtvovati nekaj svojega časa in energije. Zbrati bi bilo potrebno vso obstoječo dokumentacijo ( slikovno in pisno ter tudi izjave čebelarjev, ki so sodelovali z vašim dedom ), jo primerno urediti ter predstaviti slovenski čebelarski javnosti. Le tako se lahko nadejate pozitivnega rezultata vaših plemenitih prizadevanja.

Pri tem vam iz srca želim, da bi bili kar najbolj uspešni.
Lepo vas pozdravljam!

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Sep 15, 2007 8:44 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nataša grajš

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 18:10

Spoštovani g. Divji čebelar!
Iskrena hvala za vaše nasvete. Pot bo verjetno resnično težka in precej let je že minilo odkar je moj ded pokojni, vendar se bom na to "odpravo" podala brez strahu. Upam, da se bo našel še kdo, ki me bo pripravljen podpreti s smerokazom proti cilju. Prisrčna hvala za lepe želje. To je lepa spodbuda.
Se pa popolnoma strinjam z izjavo G. Fizikalca- Nihče ni prerok med svojim ljudstvom.
Morda pa bo nekoč tudi drugače. Upanje ostaja.
Hvala in srečno,
Nataša Grajš-Mandič

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Sep 15, 2007 9:37 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 1 od 1

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu