POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2007

Količina sladkorja

Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
crnicko

Pridružen/-a: Tor Maj 2007 11:39
Količina sladkorja

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje in sicer:koliko kg sladkorja gre približno na eno družino za prezimitev družin.

L.P Matjaž

Odgovori s citatom  
Prispevek Tor Sep 04, 2007 7:38 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zver

Pridružen/-a: Pon Nov 2005 14:42
Kraj: MS, Ižakovci 69

pozdravljeni,

če so družine še kar se zalog tiče prazne minimalno 7 kg

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Sep 06, 2007 9:11 am 
divji čebelar

Pridružen/-a: Ned Apr 2004 7:40

[quote="zver"]pozdravljeni,

če so družine še kar se zalog tiče prazne minimalno 7 kg[/quote]

Uh, to je res zelo minimalno. Ali si mogoče mislil na 5 oziroma 7 satarja ???

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Sep 06, 2007 10:05 am 
zver

Pridružen/-a: Pon Nov 2005 14:42
Kraj: MS, Ižakovci 69

ne govoril sem o minimumu, s katerim so moje lani preživele.

Res je pa da se nikakor niso mogle priemerjatis tvojimi, ki so bile letos fenomenalne (kupil sem čebele od divjega).

No pa še ti povej kakšnaje priporočljiva količina zaloge za čez zimo v 10 satarju AŽ.
Po mojem je 8 kg zalog dovolj.

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Sep 06, 2007 2:00 pm 
divji čebelar

13-15 kg sladkorja. Potem ti spomladi ne treba prav nič skrbeti, tudi če se slabo vreme zavleče tja do konca aprila. Izogneš se neumnostim kot so spomladansko dokrmljevanje s sladkorno raztopino ( ker vode imajo čebele v tem času v panju še preveč ) ali pogačami ( ko pa rabijo vodo in največkrat ne morejo do nje ). Če bi peljal zgodaj kam na pašo in bi želel pospešiti razvoj, odpreš medišča, medene sate popraskaš z lopatico in čebele imajo takoj pravo hrano in razvoj je buren. Če čakaš na akacijo kot to delam sam, pa pustiš vse pri miru, razen da ob razcvetu divje češnje vstaviš osnove. Sam jih dam najprej v medišče in potem čez nekaj časa jih začnem dodajati v plodišče. In to je vsa znanost v naših pašnih razmerah za čebelarje, ki čebelarimo izključno v stacionarnih čebelnjakih. Tehnologija prevoznikov se malce razlikuje in o tem bo vedel kaj več povedati Danilo.
Pa lep pozdrav!

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Sep 06, 2007 2:17 pm 
Fizikalec

Pridružen/-a: Tor Feb 2004 21:35

8 kil je dovolj, da čebele prezimijo in normalno štartajo ampak 8 kil sladkorja suhega. Je pa to res bolj minimum in je odvisno od tega koliko zaloge čebele imajo od prej v panju. Veliko je odvisno koliko je še zalege v panju in kakoooo dolgo se ta zalega še vleče v zimo.
Jaz dam 10 kil povprečno in NIKOLI spomladi ne dajem niti grama več nobenega cukra nobenih bilokakšnih tujih snovi. Čebele morajo spomladi pospravit komplet zalogo, da ta ne pride med točenje. Kor drugo je pri meni razvojna paša na spomlad odlična in verjetno z malokom primerljiva zato ne rabim nič dodajat ni pa vsepovsod enako včasih je fajn, če živiš kje na obrobju ali bolje gozdu. To se potem odraža v tvojem izražanju Wink katero ni za vsakega sprejemljivo Smile tu pač velja, da za metodo prepričevanja rabiš kako gozdarsko orodje Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy tud včasih.

Sem pa moral letos prvič v karieri dokrmit na spomlad rezerve, vse kar je gledalo na vzhod je bilo na minimumu pa mi ni jasno kaj vzrok al topla zima al vzhodna stran, čebelnjak namreč ima panje na vshod in zahod, da je bolj optimalno izkoriščen.

Odgovori s citatom  
Prispevek Čet Sep 06, 2007 2:49 pm 
crnicko

Pridružen/-a: Tor Maj 2007 11:39

hvala za odgovore.sem danes pogledal par panjev in sem ugotovil da čebele nosijo krmo v medišče.Kdaj bodo začele polniti v plodišču?zalege je pa še ogromno.je to vzrok?zdaj n abirajo cvetni preah od bršljan kot nore.so vse rumene in so kot b52 oborožene na nogah s prahom:-)

L.P POZDRAV S PRIMORSKE

MATJAŽ

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Sep 07, 2007 5:09 pm 
Fizikalec

Pridružen/-a: Tor Feb 2004 21:35

quote:
Originally posted by crnicko
hvala za odgovore.sem danes pogledal par panjev in sem ugotovil da čebele nosijo krmo v medišče.Kdaj bodo začele polniti v plodišču?zalege je pa še ogromno.je to vzrok?zdaj n abirajo cvetni preah od bršljan kot nore.so vse rumene in so kot b52 oborožene na nogah s prahom:-)

L.P POZDRAV S PRIMORSKE

MATJAŽ

Zato sem pisal, da ne prehitro krmit in ne prevelike količine bršljan je odlična paša pozna torej pusti krmljenje pri miru ene 14 dni...
Čebele imajo velikooo zalege torej odlična zimska generacija predlagam, d amalo počakaš in dokrmiš ko bo površina zalege manjše čeprav bo oktober začetek Wink
Prispevek Pet Sep 07, 2007 5:13 pm 
divji čebelar

[quote="crnicko"]hvala za odgovore.sem danes pogledal par panjev in sem ugotovil da čebele nosijo krmo v medišče.Kdaj bodo začele polniti v plodišču?zalege je pa še ogromno.je to vzrok?zdaj n abirajo cvetni preah od bršljan kot nore.so vse rumene in so kot b52 oborožene na nogah s prahom:-)

L.P POZDRAV S PRIMORSKE

MATJAŽ[/quote]
Ne skrbi. Bodo že same vedele poskrbeti zase. Ti jim le daj toliko kolikor si se namenil, potem pa jih pusti. Čebele same zelo dobro vedo kdaj se kakšno opravilo opravi ter kako in točno vedo kdaj je potrebno v panju kaj postoriti. Midva jih na tem področju ne moreva ničesar naučiti.
Pa lep čebelarski pozdrav!

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Sep 07, 2007 10:01 pm 
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 1 od 1

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu