POZDRAVLJENI!

Prosimo, če poskusite uporabljati nov forum na lokaciji www.slovenski-cebelarji.com/forum30/

Tisti, ki imate uporabniška imena z "čžš" bodo mogoč imeli težave in bomo uredili sproti.
Oglejte si http://www.slovenski-cebelarji.com/forum30/viewtopic.php?f=55&t=5181

Slovenski Čebelarji Seznam forumov -> Arhiv 2007

zaščita panjev

Avtor    Thread Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
medko

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 12:14
Kraj: gorenjska
zaščita panjev

Zdavo!
Zanima me, če obstaja kako zaščitno sredstvo ali barva s katero se sme premazati cel panj, brez strahu, da bi kasneje panj močil?
LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Avg 24, 2007 12:17 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fizikalec

Pridružen/-a: Tor Feb 2004 21:35

Kako misliš močil in kakšen panj bi mazal?

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Avg 24, 2007 1:40 pm 
medko

torej, baje ko CEL panj pobarvaš( AŽ), potem panj ne diha in se predvsem pozimi ne oddaja vlaga skozi les in tako ostane v panju preveč vlage, nakar panj in satje splesni, čebelja družina pa trpi. Seveda je to tudi odvisno s čim pobarvaš panje, zato me zanima, če ima kdo za razliko od večine sploh pobarvane cele panje in da ima s tem dobre izkušnje oz. vsaj ne slabih.
LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Avg 24, 2007 2:11 pm 
Fizikalec

Pridružen/-a: Tor Feb 2004 21:35

Ne vem zakaj bi cel panj barval sploh AŽ panj??? Če pobarvaš prednjo steno kot se spodobi bo tebe (oprosti izrazu) 2x pobralo preden bo panju kaj. Drugače ne vem kje si panj kupil g. Budija vse svoje panje prešprica z lanenim olje preden ga kupec dobi torej obdelaj z lanenim oljem če češ cele drgač pa spodobno pobarvaj prednjo stran in boi letaaa mir...
Panj ne smeš zapret z barvo celega mogoče kako prepustno barvo samo vseeno bi to odsvetoval...

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Avg 24, 2007 2:16 pm 
medko

vse to mi je jasno, in ni s tem nobenega problema dokler v panju ne vidiš prvega črva in se ustrašiš, pa rečeš, da bi moral panj malo bolj zaščititi.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Avg 24, 2007 2:26 pm 
dobje
Site Admin

Pridružen/-a: Sre Feb 2006 21:20

Mislim, da ni nič narobe, če so zunanji deli, tudi stranice in vratca panja zaščiteni z bio premazi, ki se v trgovini dobijo. Mislim, da Tanin iz Sevnice celo dela barve za notranji premaz, ki dihajo in niso škodljive. Sam imam premazan cel zunanji del, spredaj pa zaščiten z zunanjimi barvami, ki tudi niso škodljive. Znotraj panjev pa jaz nimam nič zaščiteno; to naredijo čebele.
medko, sedaj imaš priliko, da panje lepo poslikaš!
Lep pozdrav

Dokler imamo spomine, obstaja preteklost,
dokler imamo upanje, nas čaka prihodnost,
dokler imamo prijatelje je lepa sedanjost

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Avg 24, 2007 2:28 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
Mici

Pridružen/-a: Pon Maj 2006 22:08
Kraj: Zagrac

quote:
Originally posted by medko
vse to mi je jasno, in ni s tem nobenega problema dokler v panju ne vidiš prvega črva in se ustrašiš, pa rečeš, da bi moral panj malo bolj zaščititi.

nobena zadeva ni večna in vse je del ekosistema Laughing

če boš imel notri čebele in jih rihtal, mislim da ti bodo služili brez problema vsaj 30 let. če pa jih boš pustil nekje zapuščene samo 2 leti-se bo pa precej poznalo!

sam imam sicer pobarvane celotno, ne vem sicer s katero barvo, pa nimam problemov s plesnijo. ampak jaz sem jih cele poštrihal zato, ker sem kupil rablene in imam zaenkrat še zasilno "skladavnico".
če bi še enkrat, jih nebi celih.

Odgovori s citatom  
Prispevek Pet Avg 24, 2007 2:35 pm 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
medko

Zanima me pa še nekaj. Ali je imel kdo kdaj probleme s črvom v panju in kako jih je rešil?
LP

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Avg 25, 2007 9:50 am 
Mici

Pridružen/-a: Pon Maj 2006 22:08
Kraj: Zagrac

ja, en od tistih pajev je imel eno stran čist požrto. pa jaz kot jaz sem kopal za črvom in čist uničil stran tako da jo je potem moral zamenjat sosed (mizar).
če nebi kopal za črvom...bi blo pa glih tako v redu, po mojem

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Avg 25, 2007 10:08 am 
 Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Misko

Pridružen/-a: Sob Jul 2006 11:59
Kraj: Murska Sobota

Tudi jaz imam 2panja čisto "zaščitena" zunaj in znotraj in ni problema z vlago!

Boštjan

Odgovori s citatom  
Prispevek Sob Avg 25, 2007 11:39 am 
  Pokaži sporočila:      
Ta forum je zaklenjen: ne moreš urejati, pošiljati ali odgovarjati na sporočila.   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Forum Jump:

Stran 1 od 1

Last Thread | Next Thread  >

Forum Rules:
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu